Strony: 1 [2] 3 4 ... 6   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: NASZE KOLEKCJE [Zdjęcia]  (Przeczytany 33708 razy)
Magnis

*




« Odpowiedz #20 : Stycznia 21, 2011, 23:35:37 »

Jakim mini zjeżdzie :o.Na centralnym kiedyś stali ze starszymi książkami na wszystkich peronach, a jak tylko wyremontowali to została tylko jedna tania książka i zaglądam tam bo można nieraz trafić coś fajnego.Na środkowym peronie ma też facet nowe i starsze książki (kupiłem Wielką księgę potworów za 15 zł ;)) i można coś nieraz sobie kupić.
Pocztar dzięki za informacje.Jak będę kiedyś to zajrzę i tam :).
« Ostatnia zmiana: Stycznia 21, 2011, 23:39:17 wysłane przez Magnis » Zapisane

Mistrzem grozy w Polsce jest Stefan Grabiński.
Wielcy Przedwieczni : Dagon, Cthulhu i Wielki Staruch.
lorddemon1991

*

Miejsce pobytu:
Warszawa




WWW
« Odpowiedz #21 : Stycznia 21, 2011, 23:37:35 »

Jakim mini zjeżdzie

na tym po spektaklu Skazani na Shawshank - właśnie się z Tathagathą, zastanawialiśmy czemu Cię nie było!
Zapisane

"In ancient days, in an ancient world, the Sibyls sung their melodies
But the song is lost, and no one hear when Sibyls speak the words of gods the world is deaf" - Therion
p.a.
Administrator

*

Miejsce pobytu:
Katowice

sponsor forum
SPONSOR
FORUM



« Odpowiedz #22 : Stycznia 21, 2011, 23:40:44 »

A powiedz mi, widziałeś tą moją listę starych horrorów. Wpadło Ci w oko coś czego tam brakuje? Może masz coś co przegapiłem.

Hmm...A przypomnisz mi, gdzie ta lista jest? Pamiętam, że swego czasu ją pobieżnie analizowałem, bo sam byłem ciekaw, czy faktycznie zdołałeś wszystko uzbierać, ale żadne braki nie rzuciły mi się wtedy w oczy.  Nie sądzę, bym sam miał jakieś książki, których Ty nie masz, ale rzucę jeszcze raz okiem na tą listę, bo jednak trochę grzebałem w bibliografiach twórców, co by ustalić listę potencjalnych zakupów, więc porównam Twoją listę zakupów faktycznych z moją - zakupów teoretycznych :)

A swoją drogą fajnie się macie. Pojeździcie trochę metrem i kilka antykwariatów zaliczonych :) W Katowicach znam w tej chwili dwa takie miejsca, przy czym  jednego jeszcze nie odwiedzałem, a drugie jest raczej drogie :/
Zapisane
Pocztar
Moderator

*




Piotr Pocztarek

WWW
« Odpowiedz #23 : Stycznia 21, 2011, 23:43:03 »

Lista jest tutaj w ostatnim poście :)

http://www.gothamcafe.pl/graham-masterton/polska-bibliografia-grahama-mastertona/
Zapisane

Oficjalna polska strona Grahama Mastertona
http://grahammasterton.pl/
Magnis

*




« Odpowiedz #24 : Stycznia 21, 2011, 23:46:57 »

Z tego co pamiętam nawet byłem w Warszawie na zakupach :).Szkoda może następnym razem się uda  :(.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 22, 2011, 16:29:14 wysłane przez Magnis » Zapisane

Mistrzem grozy w Polsce jest Stefan Grabiński.
Wielcy Przedwieczni : Dagon, Cthulhu i Wielki Staruch.
p.a.
Administrator

*

Miejsce pobytu:
Katowice

sponsor forum
SPONSOR
FORUM



« Odpowiedz #25 : Stycznia 24, 2011, 11:59:53 »


Hehe, o niektórych pisarzach to nie miałem pojęcia, że istnieją :D Mam kilka uwag. Przy czym odnoszą się one raczej do bibliografii ogólnie, a nie do pozycji, które ujrzały światło dzienne dzięki tym wszystkim kultowym wydawnictwom :)

1. Clive Barker. Słabo się orientuję w jego bibliografii, ale w Polsce ukazało się łącznie 20 jego książek, Ty wymieniłeś 12 z nich.  Tyle, że ja nie wiem, czy te pozostałe to w ogóle horrory są :)

2. Rozumiem, że ostatnio wydawane kryminały Fowlera już Cię nie interesują? W Polsce ukazały się bodaj 3, wydało je chyba Wydawnictwo Dolnośląskie.

3. Podobna uwaga a propos Discha. To był generalnie pisarz sci-fi i w Polsce ukazały się dwie takie powieści: "Obóz koncetracji" i "Na skrzydłach pieśni".

4. Stephen Gallagher. W Polsce ukazały się jeszcze "W dół rzeki", "Deszcz" i "Hangar", przy czym to są chyba thrillery, aczkolwiek jeśli mnie pamięć nie zawodzi, wydał to właśnie Amber :)

5. Hallahan. Ktoś u nas jeszcze wydał "Potrójną pułapkę" i "Polowanie na lisa"

6. Brian Lumley - pewnie wiesz, że jego bibliografia jest dosyć obfita, natomiast nawet ograniczając się do tego, co zdołał wydać Phantom Press... z tego, co kojarzę, to kilka pierwszych części "Nekroskopu" ukazało się właśnie dzięki temu wydawnictwu.

7. John Saul. Pomijając dwie nowsze pozycje (nowele z cyklu "The Blackstone Chronicles") to wg moich notatek światło dzienne w Polsce ujrzała jeszcze jego powieść z 1992 roku, "Cienie". Aczkolwiek nie wiem, kto to wydał.

8. Guy N. Smith. Tu brakuje 2 pozycji z mojej listy: "Przeklętych" (których jednak chyba nigdy nie widziałem na oczy) i "Wampirów z Knighton", które akurat niegdyś czytałem (to bodaj kontynuacja "Czarnej Fedory")

9. Brian Stableford. W Polsce ukazały się jeszcze "Gry wojenne" i 2 pozycje cyklu Asgard, który jednak z horrorem nie ma chyba zbyt wiele wspólnego :)

10. Paul F. Wilson. Znów zaglądając do notatek, widzę kilka tytułów - nie wiem, czy horrorów - których nie wymieniłeś: "Świat Dydeetown", "Wybrańcy Hipokratesa", "Implant" i "Miraż"

11. Bardziej pytanie, niż uwaga. Kto wydawał niegdyś Petera Strauba? Czy taka "Julia" nie ukazała się przypadkiem nakładem wyd. Amber?

Tyle. Większość uwag pewnie nie ma dla Ciebie znaczenia, bo dotyczy książek wydawanych współcześnie lub nie-horrorów, no ale...
Zapisane
Magnis

*




« Odpowiedz #26 : Stycznia 24, 2011, 12:57:00 »

Stephen Gallagher - to były thrillery i wydał wszystkie jego książki Amber :).

Hallahana wydało wydawnictwo Amber - horror Mnich oraz wymienione przez p.a. powieści :).

John Saula mam powieść Cienie i jak będę w domu to napiszę kto wydał bo nie pamiętam ;).

10. Paul F. Wilson. Znów zaglądając do notatek, widzę kilka tytułów - nie wiem, czy horrorów - których nie wymieniłeś: "Świat Dydeetown", "Wybrańcy Hipokratesa", "Implant" i "Miraż"
Świat Dydeetown - powieść SF
Wybrańcy Hipokratesa - thriller medyczny
Implant i Miraż - thrillery :).

Petera Strauba wydawało najpierw wydawnictwo Rebis, a póżniej Zysk i ska (Kraina cieni - seria Kameleon) i Mag (Kraina cieni) :).
« Ostatnia zmiana: Stycznia 24, 2011, 13:00:04 wysłane przez Magnis » Zapisane

Mistrzem grozy w Polsce jest Stefan Grabiński.
Wielcy Przedwieczni : Dagon, Cthulhu i Wielki Staruch.
Pocztar
Moderator

*




Piotr Pocztarek

WWW
« Odpowiedz #27 : Stycznia 24, 2011, 13:44:12 »

Hej, dzięki za uwagi, już się odnoszę:
liczyłem tylko horrory, stąd też pozostałe książki Wilsona, Fowlera, Gallaghera, czy Discha nie są obecne na liście, chociaż taki Hangar, czy Implant stoją sobie dumnie na półeczce :-)

O szerszej bibliografii Barkera i Lumleya oczywiście pamiętam, jednak ze względów finansowych nie mam zamiaru na razie tej kolekcji uzupełnić. 5 starych Nekroskopów olałem ze względu na wstrzymanie pozostałych tomów. To samo tyczy się trylogii Psychomech/Psychoamok/Psychosfera - nie kupowałem starych wydań, mam nową trylogię.

Jeśli chodzi i Saula proszę o info czy "Kroniki" to horrory. Ja to odpuściłem bo mi wyglądało na "Gęsią skórkę" ;) No i Magnis - jak znajdziesz u siebie Cienie to też daj znać, bo na Allegro nie widzę :( Tutaj chyba muszę parę pozycji uzupełnić.

Co do Smitha - Wampiry z Knighton posiadam, nie wiem czemu nie weszły na listę. Muszę ją chyba zrobić jeszcze raz :) Natomiast co do "Przeklętych" - nigdy nie słyszałem o tej powieści, ani też jej nie widziałem. Czy na pewno nie chodzi Ci o powieść "Przyczajeni" ?

Julię Strauba wydał Rebis, jeśli to horror to chętnie kupię :)
Zapisane

Oficjalna polska strona Grahama Mastertona
http://grahammasterton.pl/
p.a.
Administrator

*

Miejsce pobytu:
Katowice

sponsor forum
SPONSOR
FORUM



« Odpowiedz #28 : Stycznia 24, 2011, 14:08:32 »

Tak też myślałem, że o tym wszystkim wiesz :)

Chodziło o "Przeklętych". I faktycznie, taka powieść się nie ukazała, jest błąd na wikipedii. Sam tego nie zweryfikowałem i stąd ten zamęt :) Tytuł oryginału to "Accursed", Smith napisał to w 1983.

http://www.guynsmith.com/accursed_guy_n_smith_L47.htm

Powieści Strauba wydane w Polsce to "Julia", "Upiorna opowieść", "Kraina cieni", "Tajemnica", "Pan X" i "Zaginiony, zagioniona". Do horrorów bywały zaliczane "Julia" i "Upiorna opowieść" a także chyba wydany stosunkowo niedawno "Pan X". Cóż, oryginalny tytuł drugiej z tych książek to "Ghost story", więc tu chyba nie ma wątpliwości :)
Zapisane
Magnis

*




« Odpowiedz #29 : Stycznia 24, 2011, 19:05:37 »

John Saul i jego powieść Cienie jest thrillerem ;).Wydało ją wydawnictwo Subdan.
Zapisane

Mistrzem grozy w Polsce jest Stefan Grabiński.
Wielcy Przedwieczni : Dagon, Cthulhu i Wielki Staruch.
kujot666

*

Miejsce pobytu:
Działdowo

sponsor forum
SPONSOR
FORUM



« Odpowiedz #30 : Lutego 08, 2011, 22:38:34 »

Nareszcie skompletowałem wszystkie powieści grozy Mastiego Diabeł 9, tak więc mogę pochwalić się zdjęciami swojego zbioru. ;) Na jednej z fotek jest moja jedyna książka z autografem Grahama - "Ciało i krew" z Primy. Tak się kiedyś złożyło, że podczas odbywających się w 1994 roku targów książki w Pałacu Kultury, mój brat był akurat w stolicy. Wiedząc o obecności Mastiego na tej imprezie popędziłem go na targi aby zdobył dla mnie autograf. Kupił mi wtedy premierową książkę "Ciało i krew" i poleciał po autograf. Niestety kiedy Graham spytał dla kogo ma być dedykacja, ten matoł podał swoje imię zamiast mojego. ;( Tak więc zamiast dla Rafała, mam dedykację dla Mariusza. :haha:



Zapisane

Graham, Dean & Stephen rules!!! ;-) Preston & Child kicks like a mule!:-D
Tathagatha
Moderator

*

Miejsce pobytu:
Lublin




« Odpowiedz #31 : Lutego 08, 2011, 23:18:06 »

Łaaaał, świetna kolekcja kujot. Rewelacyjnie się prezentuje:) Masz naprawdę ciekawe wydania. Gratuluje!
No i autograf - faktycznie zabawna historia. Na pewno czujesz niedosyt, ale fajny i taki!  :) Ja wiesz...nie mam żadnego :D
Zapisane

Za każdym razem gdy stawiasz czoło trudnościom, masz znakomitą okazję by zademonstrować bogactwo swojego wnętrza.
p.a.
Administrator

*

Miejsce pobytu:
Katowice

sponsor forum
SPONSOR
FORUM



« Odpowiedz #32 : Lutego 09, 2011, 01:03:18 »

ładnie :) No i są chyba wszystkie Ambery... cudo:) Swoją drogą w życiu na oczy nie widziałem tego wydania "Dżinna" - zawsze trafiałem (jeśli o Amber idzie) na to niewiadomo-co ze szczurem na łbie.
Zapisane
Ciacho

*

Miejsce pobytu:
Bytom

sponsor forum
SPONSOR
FORUM



WWW
« Odpowiedz #33 : Lutego 09, 2011, 01:59:16 »

Nieźle,nawet autograf się znalazł. :) Fajnie,że osobną fotkę Amberów zrobiłeś,bo byłem ciekaw ile ich wszystkich jest i jak się wszystkie razem prezentują.Sam mam zamiar kupić prócz "Wyznawców" i "Manitou". :) Ale wyglądają jak nówki. :)
Zapisane

"W głębi duszy zdajemy sobie sprawę z własnej głupoty, a poświęcamy zbyt wiele czasu albo na ukrywanie tego, albo na udowadnianie, głównie sobie, że tak nie jest"-Jonathan Carroll

http://swiat-bibliofila.blogspot.com
www.facebook.com/swiat.bibliofila
kujot666

*

Miejsce pobytu:
Działdowo

sponsor forum
SPONSOR
FORUM



« Odpowiedz #34 : Lutego 09, 2011, 07:40:15 »

Miło mi , że się podoba. ;) Ambery to faktycznie nówki, kupione przeze mnie w księgarniach w tamtych latach. Jedynie "Rytuał/Tengu/Demony Normandii" to używane książki odkupione od kogoś innego, dlatego są już trochę zmęczone. :) No i żeby mieć komplet Amberów muszę dokupić sobie pierwsze wydanie "Dżina" - właśnie te o którym wspomniał p.a., a także jednotomowe wydanie "Wizerunku zła" - te ze szkieletem i kartą. :haha:
Zapisane

Graham, Dean & Stephen rules!!! ;-) Preston & Child kicks like a mule!:-D
p.a.
Administrator

*

Miejsce pobytu:
Katowice

sponsor forum
SPONSOR
FORUM



« Odpowiedz #35 : Lutego 09, 2011, 09:12:58 »

Ja mam niestety tylko połowę Amberów. I raczej się na nie nie skuszę... poza może właśnie wspomnianym przez Ciebie, jednotomowym wydaniem "Wizerunku zła", tym bardziej, iż mam w domu paskudne wydanie z Zysku...To dwutomowe Amberowe nieszczególnie mi się podoba - jakieś lisy czy inne diabelstwa - ale to jednotomowe ma świetna okładkę. Te karty tarota.... Skusiłbym się jeszcze może na "Podpalaczy ludzi", bo okładka też jest..hm... bardzo wyrazista :) A póki co mam tylko nowiutkiego albatrosa.
Zapisane
Magnis

*




« Odpowiedz #36 : Lutego 09, 2011, 10:57:01 »

kujot, ale masz Mastertonów, Koontzów i nawet King się znalazł :D.Zazdroszczę Tobie Koontzów oraz brakujących Mastertonów :).Rewelacyjnie się kolekcja prezentuje u Ciebie :).
« Ostatnia zmiana: Lutego 09, 2011, 10:58:40 wysłane przez Magnis » Zapisane

Mistrzem grozy w Polsce jest Stefan Grabiński.
Wielcy Przedwieczni : Dagon, Cthulhu i Wielki Staruch.
Król Artur

*

sponsor forum
SPONSOR
FORUM



Let's tango bitch!

« Odpowiedz #37 : Lutego 09, 2011, 13:59:19 »

Fajna kolekcja Kujot666!  Zwłaszcza Ambery i wydania z Primy mi się najbardziej podobają. A nie zamierzasz także zbierać powieści historycznych Mastertona ?
Zapisane
kujot666

*

Miejsce pobytu:
Działdowo

sponsor forum
SPONSOR
FORUM



« Odpowiedz #38 : Lutego 09, 2011, 16:11:31 »

Cze ...Artur! Diabeł 9  Już nie raz byłem o krok od zakupu pozostałych książek Mastiego. Pomimo, że to odmienna tematyka (nic strasznego Anioł), to jako mojego ulubionego autora warto by je było mieć. Kto wie, może ich lektura byłaby niezła. Znając siebie kiedyś je kupię, ale na razie pierwszeństwo ma uzupełnienie kolekcji Koontza. Diabeł 9
Zapisane

Graham, Dean & Stephen rules!!! ;-) Preston & Child kicks like a mule!:-D
lorddemon1991

*

Miejsce pobytu:
Warszawa




WWW
« Odpowiedz #39 : Lutego 17, 2011, 23:09:28 »

Nie wiedziałem, gdzie zapytać, więc zapytam tutaj. Co z tych dwóch pozycji Grahama polecacie bardziej? Podpalacze ludzi - oba tomy, czy może Zwierciadło piekieł - tak samo 2 tomowy? A może Tengu. Nad tymi zastanawiam się najbardziej... Pomóżcie dobrze zacząć:D
Zapisane

"In ancient days, in an ancient world, the Sibyls sung their melodies
But the song is lost, and no one hear when Sibyls speak the words of gods the world is deaf" - Therion
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do: