Strony: [1] 2 3 ... 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Tom Clancy  (Przeczytany 34306 razy)
Master

*

sponsor forum
SPONSOR
FORUM



« : Sierpnia 24, 2011, 18:34:14 »

Cytat: za: Wikipedia
Thomas Leo "Tom" Clancy Jr. (ur. 12 kwietnia 1947 w Baltimore w Stanach Zjednoczonych) ? amerykański pisarz powieści sensacyjnych[1].

Uczęszczał do Loyola High School w Towson. Następnie studiował filologię angielską na Baltimore Loyola College. W 1970 r. ożenił się z Wandą, z którą rozwiódł się w 1998 r. Rok później, w wieku 52 lat, Clancy powtórnie ożenił się. Tym razem z 32-letnią pisarką Alexandrą Marie Llewellyn[2].

W 1984 r. opublikował swoją pierwszą książkę pt. Polowanie na Czerwony Październik. Ta powieść przyniosła mu międzynarodową sławę. Clancy stworzył postać Jacka Ryana, historyka, analityka CIA, a później nawet prezydenta Stanów Zjednoczonych. Ta fikcyjna postać występuje w najbardziej znanych książkach autora, takich jak: Czas patriotów, Polowanie na Czerwony Październik, Stan zagrożenia czy Suma wszystkich strachów.

Tom Clancy bierze również czynny udział w tworzeniu gier komputerowych, na motywach jego powieści pt. Rainbow Six powstała cała seria znanych produkcji. Swoim nazwiskiem firmuje też m.in. znaną tzw. "skradankę" Splinter Cell, taktyczną grę akcji Ghost Recon, strategię EndWar czy zręcznościowy symulator lotu H.A.W.X.[3].

Dobra, koniec wklejania. Coś napiszę do siebie :D
Szukając czegoś nowego do czytania, postanowiłem sięgnąć po powieść Bez skrupułów. Jest to pierwsza książka cyklu opowiadającego o Jacku Ryanie. Był to absolutnie strzał w dziesiątkę. Rewelacyjna książka, ciekawe wątki, sprawie napisana. Do tej pory nie miałem za dużo styczności z literaturą sensacyjną/thrillerem (w zasadzie tylko Dan Brown i duet Preston/Child). Nie mniej strasznie mi się ta powieść spodobała i postanowiłem sięgnąć po kolejne jego powieści. Na półce leży już Suma wszystkich strachów, za którą zabiorę się chyba wieczorem.
Z twórczości Clancy'ego znane mi były jedynie filmy powstałe na podstawie jego powieści: Stan zagrożenia, Czas patriotów, Polowanie na Czerwony Październik, Suma wszystkich strachów.

Więcej jego cykli powieściowych jest wypisane na Wiki:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Tom_Clancy

Ponadto wydawnictwo Fabryka Sensacji ma w planach wydać (prawdopodobnie) cały cykl powieściowy z Jackiem Ryanem.
Zapisane
Benson

*




« Odpowiedz #1 : Sierpnia 24, 2011, 20:23:27 »

Nie mam pojęcia, czemu porządnie nie wziąłem się za twórczość Clancy'ego. Dobrych kilka (naście?) lat temu pochłonąłem w tempie iście ekspresowym "Czerwony sztorm" i "Tęczę Sześć". Obie książki zawładnęły mną całkowicie i... No właśnie, i nic. Do tej pory nie sięgnąłem po inną pozycję Clancy'ego i szczerze mówiąc, jakoś mnie nie ciągnie. Widziałem "Polowanie...", "Stan zagrożenia" i "Sumę wszystkich strachów" i chociaż wspominam je dobrze, to prędzej wrócę do wspomnianego wcześniej duetu. Zwłaszcza do "Tęczy Sześć" :D
Zapisane
Master

*

sponsor forum
SPONSOR
FORUM



« Odpowiedz #2 : Września 22, 2011, 20:48:48 »

Właśnie skończyłem Sumę wszystkich strachów. Eh... ale cegła (800 stron i drobny druk) :D
Terroryści odnajdują Izraelską "atomówkę", która zaginęła nad Wzgórzami Golan w trakcie wojny Jom Kippur w 1973 roku. Odpowiednio przygotowany ładunek eksploduje w Denver w trakcie finału Super Bowl. Doprowadza to do kryzysu w relacjach USA - ZSRR.

Książka absolutnie rewelacyjna, dobrze napisana, lekko się czyta i, co ważne, wciąga jak diabli. Jest też film sprzed kilku lat, z Benem Affleckiem i Morganem Freemanem, ale po przeczytaniu książki wydaje się (na prawdę) kiepskim "streszczeniem" świetnej powieści. Polecam!

Co raz bardziej lubię tego pisarza  :faja:
« Ostatnia zmiana: Września 22, 2011, 20:50:53 wysłane przez Master » Zapisane
HAL9000

*

Miejsce pobytu:
Discovery One

sponsor forum
SPONSOR
FORUM



« Odpowiedz #3 : Września 26, 2011, 15:12:48 »

Ja po dwa razy czytałem "Polowanie..." i "Czas Patriotów". Pierwsza to taki typowy Clancy. Rozmach, akcja na dużą skalę, cała flota w akcji ;) Druga to już sensacyjny - thriller. Obie książki są dla mnie rewelacyjne. Mój Top Clancy'ego  :) Z innych jego książek to czytałem jeszcze "Kardynał z Kremla" (też polecam) i "Stan Zagrożenia" (jakoś film mi się bardziej podobał ;) ). Jak ktoś lubi militaria i te sprawy to Clancy jest obowiązkowym autorem. Ma niesamowitą wiedzę na te tematy. Ale w tą całą "wojenną machinę" potrafi też wpisać bohaterów z krwi i kości, których naprawdę da się polubić.

PS. Clancy miał szczęście do ekranizacji swoich powieści (co mnie bardzo cieszy). Dla mnie Jack Ryan to już zawsze będzie miał twarz Harrison'a Forda :haha:

A i jeszcze muszę wspomnieć "Rainbow Six", grę która przykuwała mnie do monitora na długie godziny... parę razy mało zawału nie dostałem jak w to grałem  :roll:
Zapisane

Gentlemen, you can't fight in here! This is the War Room. Trakt
Ciacho

*

Miejsce pobytu:
Bytom

sponsor forum
SPONSOR
FORUM



WWW
« Odpowiedz #4 : Października 02, 2011, 15:32:26 »

Wczoraj będąc w Empiku dopatrzyłem się na półce Clancy'ego, bo stał bardzo ładnie wydany w twardej i z miłą- i bez wątpienia specyficzną- dla oka grafiką. Na chwilę obecną, za dużo jest innych autorów, ale nie omieszkam sprawdzić kiedyś tego pisarza. W końcu to sensacja, czy thriller, a na tych gatunkach wychowało się nie jedno pokolenie, czy to filmowe czy literackie. :)
Doczytałem się na Wiki, że Clancy, tworzy też podobnie, jak Michael Crichton technothriller. Znasz Crichtona Master? Piszą podobnie?  Na podobnym poziomie? :)
Zapisane

"W głębi duszy zdajemy sobie sprawę z własnej głupoty, a poświęcamy zbyt wiele czasu albo na ukrywanie tego, albo na udowadnianie, głównie sobie, że tak nie jest"-Jonathan Carroll

http://swiat-bibliofila.blogspot.com
www.facebook.com/swiat.bibliofila
Master

*

sponsor forum
SPONSOR
FORUM



« Odpowiedz #5 : Października 02, 2011, 16:39:29 »

Nie znam, Ciacho. Nic Crichtona nie czytałem. A co do tych nowych wydań - fakt, prezentują się rewelacyjnie, ale niestety z korektą jest gorzej. Dość często można trafić na literówki. Dodatkowo czytając teraz Patriotów tekst jest źle łamany. Zdarza się, że zdania nie zajmują całej linijki, ale przechodzą do następnej - dodatkowo - zaczynającej się akapitem... Szkoda, że tego nie dopilnowano.
Zapisane
Ciacho

*

Miejsce pobytu:
Bytom

sponsor forum
SPONSOR
FORUM



WWW
« Odpowiedz #6 : Października 02, 2011, 16:59:39 »

No to dziwne,że przy takim wydaniu, takie beboki. Jeszcze pal licho literówki, ale reszta? Szkoda,szkoda. A przekłady chociaż nowe są? :)
Zapisane

"W głębi duszy zdajemy sobie sprawę z własnej głupoty, a poświęcamy zbyt wiele czasu albo na ukrywanie tego, albo na udowadnianie, głównie sobie, że tak nie jest"-Jonathan Carroll

http://swiat-bibliofila.blogspot.com
www.facebook.com/swiat.bibliofila
lorddemon1991

*

Miejsce pobytu:
Warszawa




WWW
« Odpowiedz #7 : Października 02, 2011, 17:08:58 »

No akurat ten wydawca szczyci się takimi błędami. Co 10 stron jak nie mniej literówki czy jakaś składnie zła itp. Clancy'ego czytałem, a dokładnie zacząłem tylko Bez Skrupułów - bo nie dałem rady - zbyt szczegółowo jak dla mnie, przynudzając przy tym, a poza tym relacje między bohaterami jakieś takie sztuczne i typowo dla mężczyzn. Od razu się kochają i od razu do wyrka. Spox, ale nie dla mnie. I ten nawał nazw technicznych i wojskowych. Trudno się połapać.
Zapisane

"In ancient days, in an ancient world, the Sibyls sung their melodies
But the song is lost, and no one hear when Sibyls speak the words of gods the world is deaf" - Therion
HAL9000

*

Miejsce pobytu:
Discovery One

sponsor forum
SPONSOR
FORUM



« Odpowiedz #8 : Października 02, 2011, 20:25:04 »

Clancy'ego czytałem, a dokładnie zacząłem tylko Bez Skrupułów - bo nie dałem rady - zbyt szczegółowo jak dla mnie, przynudzając przy tym, a poza tym relacje między bohaterami jakieś takie sztuczne i typowo dla mężczyzn. Od razu się kochają i od razu do wyrka. Spox, ale nie dla mnie.

Chyba sobie to przeczytam bo aż tak źle to nie może być...  :haha:

I ten nawał nazw technicznych i wojskowych. Trudno się połapać.

Witamy w świecie Clancy'ego  :D

Wczoraj będąc w Empiku dopatrzyłem się na półce Clancy'ego, bo stał bardzo ładnie wydany w twardej i z miłą- i bez wątpienia specyficzną- dla oka grafiką.

Ja to teraz nie wiem nawet jak nowe wydania wyglądają...  :haha: U mnie na półce stoją te starsze z tzw. "czarnej serii". Ciągle wyglądają bardzo ładnie ;)

Na chwilę obecną, za dużo jest innych autorów, ale nie omieszkam sprawdzić kiedyś tego pisarza. W końcu to sensacja, czy thriller, a na tych gatunkach wychowało się nie jedno pokolenie, czy to filmowe czy literackie. :)
Doczytałem się na Wiki, że Clancy, tworzy też podobnie, jak Michael Crichton technothriller. Znasz Crichtona Master? Piszą podobnie?  Na podobnym poziomie? :)

Można powiedzieć że piszą podobnie ale ja osobiście bym ich nie stawiał obok siebie na półce...  :haha:
« Ostatnia zmiana: Października 02, 2011, 20:39:17 wysłane przez HAL9000 » Zapisane

Gentlemen, you can't fight in here! This is the War Room. Trakt
Magnis

*




« Odpowiedz #9 : Października 03, 2011, 14:48:16 »

Z powieści Toma Clancy czytałem jak na razie książki z cyklu NET FORCE (Zamach, Akta, Kwant) oraz Zwiadowcy (Wandale, Śmiercionośna gra , Walka kołowa).Dzieją się w czasie kiedy każdy ma dostęp do internetu i grupa specjalna została powołana do nadzorowania internetu w poszukiwaniu przestępstw oraz przestępców.Czytając miałem wrażenie, że czytam powieści Williama Gibsona, ponieważ Clancy świetnie wykreował świat po drugiej stronie czyli w internecie.Przystępnie podawał wszystko od strony technicznej co powodowało, że nie trzeba było się przedzierać tylko przez fachowe terminy techniczne.Fajnie się czyta i na początek mogę polecić :).
Zapisane

Mistrzem grozy w Polsce jest Stefan Grabiński.
Wielcy Przedwieczni : Dagon, Cthulhu i Wielki Staruch.
Magnis

*




« Odpowiedz #10 : Października 06, 2011, 12:54:32 »



Opis :
W Afganistanie trwa wojna: krwawe walki toczą się między partyzantką mudżahedinów a wojskami Rosjan. Tymczasem w Moskwie rozpoczyna się amerykańsko-rosyjska konferencja dyplomatyczna na najwyższym szczeblu, w której bierze również udział Jack Ryan ? młody, wybijający się analityk CIA. Jego misja wykracza jednak poza ramy dyplomatyczne. Oto bowiem KGB rozszyfrowało działającego na Kremlu bezcennego amerykańskiego agenta o pseudonimie Kardynał, oficjalnie ? osobistego doradcę rosyjskiego ministra obrony. Grozi mu teraz śmiertelne niebezpieczeństwo i Ryan śpieszy mu na ratunek. Podobno pierwowzorem tajemniczego Kardynała była kontrowersyjna postać Ryszarda Kuklińskiego.

Tytuł   Kardynał z Kremla
Tytuł oryginalny   Cardinal of the Kremlin
Autor   Tom Clancy
Przekład   Leszek Erenfeicht
Wydawca   Buchmann
Cykl   Jack Ryan
Format   512s. oprawa twarda
Cena   39,90
Data wydania   19 października 2011

:)
Zapisane

Mistrzem grozy w Polsce jest Stefan Grabiński.
Wielcy Przedwieczni : Dagon, Cthulhu i Wielki Staruch.
Master

*

sponsor forum
SPONSOR
FORUM



« Odpowiedz #11 : Października 08, 2011, 15:05:26 »

To się nazywa sprint. Niedawno czytałem o planach wydania Czerwonego królika (jest już oferta na Allegro), a tu już Kardynał z Kremla :)

Właśnie skończyłem Patriotów. Bardzo dobra powieść, choć bardziej podobały mi się Suma... i Bez skrupułów. O fabule się nie rozpisuję (Armia Wyzwolenia Ulsteru i udaremnienie próby zamachu na księcia i księżną Walii). Film (Czas patriotów), jak to bywa z filmami, nie ma co startować do książki. Świetnie się przy tej powieści bawiłem. Polecam.
Zapisane
Magnis

*




« Odpowiedz #12 : Października 10, 2011, 10:57:52 »

Przeczytałem wczoraj Dziel i zdobywaj, książkę z serii Centrum Szybkiego Reagowania.
Została dobrze napisana z kilkoma zwrotami i szybką akcję..Do tego mamy tutaj niebezpiecznego i gotowego na wszystko terrorystę, który nie cofnie się by zrealizować cel.Miejsce akcji jest różne od Baku, Morze Kaspijskie aż do Waszyngtonu gdzie grupa antykryzysowa chce powstrzymać terrorystę i dowiedzieć się kto za tym stoi.Postać Paula Hooda szefa antykryzysowej agencji, chociaż powieść liczy sobie mało stron to autorzy położyli nacisk na jego psychologię by stał się ciekawą postacią i to im się udało.Dużo daje przedstawienie jego kłopotów rodzinnych gdzie ten wątek przewija się przez dłuższy czas.
Wszystko napisane przystępnym językiem czyli nie uświadczymy tutaj wielu techicznych pojęć bo ich prawie nie ma a autorzy postawili na wykreowanie realnej grożby konfliktu różnych państw i działań swoich agentów w terenie co się udało znakomicie.Książkę czyta się bardzo szybko i co najważniejsze historia jest wciągająca :)..Ocena 7/10.
Zapisane

Mistrzem grozy w Polsce jest Stefan Grabiński.
Wielcy Przedwieczni : Dagon, Cthulhu i Wielki Staruch.
Master

*

sponsor forum
SPONSOR
FORUM



« Odpowiedz #13 : Grudnia 23, 2011, 18:36:48 »

Dzisiaj doszła mi paczka z czterema kolejnymi powieściami Clancy'ego. Bardzo ładnie się to prezentuje, a jak dozbieram cały cykl Jacka Ryana to już wogóle będzie miodzio  :D
Zapisane
marczewek

*

Miejsce pobytu:
była stolica byłego województwa




mój nik wzion sie od mojego imienia

« Odpowiedz #14 : Stycznia 09, 2012, 16:03:12 »

To najnowsza na naszym rynku pozycja. W USA ukazała się w 2010 roku. Ciekawe czy w niej też są jakieś tłumaczeniowe babole  :haha:.



Tytuł   Poszukiwany żywy lub martwy
Tytuł oryginalny   Dead or Alive
Autorzy   Tom Clancy, Grant Blackwood

Data wydania   11 stycznia 2012 (w empiku już jest)

Podczas gdy Jack Ryan senior ? były prezydent USA, zajęty jest pisaniem pamiętników, jego syn pracuje dla agencji wywiadowczej Kampus. Antyterroryści John Clark i Domingo Chavez zostają wysłani na wcześniejszą emeryturę i muszą opuścić międzynarodowy zespół Tęcza oraz szeregi CIA. Karierowicze polityczni, nominowani przez nowego prezydenta Edwarda Kelty?ego, dezorganizują pracę agencji mających chronić Stany Zjednoczone. Żołnierze dobrze służący swemu krajowi i walczący z terrorystami oskarżani są o zbrodnie wojenne. Tymczasem Emir i jego Umajjadzka Rada Rewolucyjna organizują wielką akcję wymierzoną w Amerykę.
Czy działająca nieoficjalnie agencja wywiadowcza Kampus zdoła powstrzymać islamskich terrorystów? Czy Clark i Chavez powrócą do gry? Czy Jack Ryan junior odziedziczył po ojcu talenty analityczne?
Tom Clancy, jeden z ojców powieści sensacyjnej, udowadnia, że pozostaje niekwestionowanym królem gatunku.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 09, 2012, 16:08:38 wysłane przez marczewek » Zapisane

- Klasyka to książki, które ludzie cenią i których nie czytają.
Mark Twain
Master

*

sponsor forum
SPONSOR
FORUM



« Odpowiedz #15 : Stycznia 10, 2012, 19:56:01 »

Przed chwilą skończyłem Kardynała z Kremla i - podobnie jak to było z innymi powieściami Clancy'ego - ta również mi się bardzo podobała. Książka nawiązuje do programu obrony przeciwrakietowej o nazwie Gwiezdne wojny (nie napiszę, o co chodziło w książce, żeby nie popsuć zabawy), który rozwijany był w okresie Zimnej wojny. Akcja książki skupia się na grze wywiadów pomiędzy CIA i KGB. Klimat mocno "zimnowojenny", dawno nieaktualny, więc nie każdemu może się spodobać, ale ja bawiłem się przy tej powieści setnie.

Teraz pewnie sięgnę po kolejną powieść Clancy'ego. Zastanawiam się, czy za Dług honorowy czy za Tęczę sześć - obydwie książki mocno... "ceglaste" :D
« Ostatnia zmiana: Grudnia 23, 2013, 15:22:22 wysłane przez Master » Zapisane
marczewek

*

Miejsce pobytu:
była stolica byłego województwa




mój nik wzion sie od mojego imienia

« Odpowiedz #16 : Stycznia 10, 2012, 20:00:36 »

Cykl z Jackiem Ryanem lepiej chyba czytać po kolei -> wiki służy pomocą
Zapisane

- Klasyka to książki, które ludzie cenią i których nie czytają.
Mark Twain
mati2172

*




« Odpowiedz #17 : Stycznia 10, 2012, 20:45:47 »

Oczywiście że lepiej czytać po kolei. A tak na marginesie Tęcza Sześć to tajny oddział założony przez prezydenta w Dekrecie. Więc lepiej przeczytaj najpierw Dług Honorowy, Dekret i dopiero potem Tęcze ;) Dużo lepsza zabawa przy chronologicznym czytaniu tego cyklu :)
Zapisane
Master

*

sponsor forum
SPONSOR
FORUM



« Odpowiedz #18 : Stycznia 10, 2012, 21:01:04 »

Wiem, że cykl Jacka Ryana lepiej czytać po kolei (jak każdy cykl). Problem w tym, że Fabryka Sensacji nie wydaje tego cyklu po kolei :P
Zapisane
mati2172

*




« Odpowiedz #19 : Stycznia 10, 2012, 21:11:15 »

No niestety, ale na szczęście został im z tyłu już tylko Czerwony Październik i Stan Zagrożenia. A jak się zastanawiasz co lepiej Tęcze czy Dług to oczywiście że powinieneś sięgnąć najpierw po Dług(a fabryka sensacji Długi Dekret wydała przed Tęczą) :)

A co do Długu Honorowego, ta książka jest wspaniała :)
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do: