Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10
 21 
 : Czerwca 26, 2022, 12:44:21  
Zaczęty przez HAL9000 - Nowe: wysłane przez HAL9000
The Mandalorian

Najlepsza rzecz w świecie Star Wars od czasu starej trylogii. Ten serial jest najbliżej klimatu starych filmów ze wszystkiego co ostatnio powstało. Nawet Jar Jar Abrams nie był tak blisko ducha Star Wars w Force Awakens. I sam do końca nie wiem co tak naprawdę stoi za sukcesem tego serialu, ale jakbym miał coś wskazać to będzie to prostota. Stare Star Warsy to były proste historie opakowane w najlepszą filmową technologię. I taki jest właśnie Mandalorian. Prawie każdy odcinek to mała zamknięta historyjka, którą każdy zrozumie. Nie trzeba być znawcą Star Wars żeby wiedzieć co się dzieje. Oczywiście Ci, którzy znają wszystkie filmy i seriale na pamięć i przeczytali wszystkie książki będą wyłapywać każdy najdrobniejszy szczegół... i się cieszyć jak małe dzieci. O nich twórcy też bardzo zadbali  :faja:

Jeśli coś można temu serialowi zarzucić to, że niektóre odcinki to takie typowe do bólu zapychacze czasu. Mamy lecieć na jakąś planetę, ale zepsuł się nam statek i musimy awaryjnie lądować na innej planecie... I po tej krótkiej przygodzie lecimy dalej. Coś w tym stylu i tego jest dość sporo w tym serialu.

Ale są też takie momenty, że... WOW. Kilka razy miałem ochotę wstać i bić brawo albo łzy mi same leciały do oczu  :rad2:

Sezon 1 oceniam na 7/10. Sezon 2 na 8.5/10

 22 
 : Czerwca 25, 2022, 22:32:54  
Zaczęty przez Duddits - Nowe: wysłane przez p.a.
Podpowiedź:


 23 
 : Czerwca 24, 2022, 22:39:10  
Zaczęty przez Duddits - Nowe: wysłane przez p.a.
Już ;)


 24 
 : Czerwca 24, 2022, 11:06:27  
Zaczęty przez Duddits - Nowe: wysłane przez J1923
Jaki tu spokój lalala, nic się nie dzieje lalala

 25 
 : Czerwca 24, 2022, 11:02:37  
Zaczęty przez KoRny - Nowe: wysłane przez J1923
Czy ja wiem czy to błąd zwolnienie Urbana. Z tego co pamiętam to za Nawałki i Brosza Górnik odnosił dużo większe sukcesy w ekstraklasie niż środek tabeli, były puchary europejskie, a wtedy klub dopiero budowano stadion i nie było w składzie Podolskiego, a klub promował młodzież (Milik).

Wczoraj tu napisałem cały elaborat, ale mnie wywaliło i tyle ciekawej treści przepadło  :o ;(

Nic nie umniejszając mistrzowi świata, ponieważ grać na wysokim poziomie, to on nadal umie co nie raz pokazywał, niemniej to taki Angulo dawał zdecydowanie więcej Górnikowi niż Podolski. Zresztą jeszcze niedawno to Górnik miał naprawdę klasowych zawodników. Oprócz szalejącego w ataku Angulo był choćby Jimenes, Żurkowski, Kurzawa w wybitnej formie czy Wieteska w życiowej dyspozycji. Aczkolwiek wracając do meritum, czyli zwolnienia z klubu Urbana - to jak mamy budować długofalowe strategie, skoro trener jest zwalniany po jednym cały czas przyzwoitym sezonie? Skoro wiemy, że władze klubowe nie dały wszystkich możliwych narzędzi sztabowi? Przecież nie było wzmocnień, które można byłoby uznać za przyczynek walki o najwyższe krajowe trofea. Nie ma co się oszukiwać, nawet jak uznamy ściągnięcie Niemca za takowe, to przecież przed grą wszyscy się zastanawiali na ile odpowiedzialnie podejdzie on do obowiązków i też nie ma co się oszukiwać - błyszczał tylko chwilami, nie był motorem napędowym drużyny. W końcu to mój równolatek, a tacy już raczej grają końcówki. Gdyby nie wybitna forma Kubicy, być może Górnik broniłby się przed spadkiem. Tymczasem o drużynie z Zabrza mówiło się raczej w kontekście walki o puchary, a nie zagrożenia spadkiem.
Już nawet nie patrząc na wyniki, to ile czasu trzeba trenerowi i jakie mieć oczekiwania? Naprawdę nie rozumiem częstokroć włodarzy klubowych.

Niezbyt teraz wiem co się dzieje w klubach, bo nie mam czasu śledzić. Marczewek pisze, że dużo zmian. Ja patrzę co jest w Legii i nie jest dobrze.
Póki co przyszedł do Legii Hładun - czy ktoś go wymieniał w czołówce bramkarskiej ligi? Nie widzę rąk. I teraz pierwszym będzie albo on albo ktoś z dwójki młodych, którzy też postrachem linii ofensywnej rywali nie są. Z ataku odszedł najlepszy strzelec Pekhart, tak i wiem, że miał gorszy ostatni sezon, był poza formą, ale również był najlepszym strzelcem w zeszłym sezonie. Pozbyli się też Włodarczyka, moim zdaniem słusznie, ale wielu widziało w nim potencjał. Natomiast kupiliśmy Kramera o delikatnie mówiąc, średnich statystykach i 34 letniego Picha - rzeczywiście solidnego ligowca - tylko pytanie na ile zespół z tak wysokimi ambicjami jak stołeczna drużyna powinna sobie pozwolić na taki zakup? W ataku pozostaje jeszcze ogrywający się Rosołek, któremu bardzo daleko do najlepszych ligowców i Lopes, który nigdy nie był wyróżniającym się zawodnikiem nawet jak na warunki polskiej ligi i pewnie tak pozostanie.
Z formacji obronnej odszedł Hołownia, który przecież jeszcze niedawno wedle słów włodarzy klubu miał być wielką nadzieją i mówiono o nim w samych superlatywach, a tymczasem nie przedłużyli z nim kontraktu i rywale wcale nie zabijają się o jego zatrudnienie. Dodatkowo z klubu odeszli: Boruc, Ciepiela, Strebinger, Verbić. Najważniejsza sprawa to zostawić w klubie Wszołka, drugiego najlepszego strzelca zeszłego sezonu i najrówniej grającego zawodnika.
Jeszcze szybki przegląd ustawień. W obronie: stary, coraz częściej zawalający Jędza, ulubiony zawodnik rywali Legii Wieteska, niepewny, elektryczny, popełniający szkolne błędy Rose, największe rozczarowanie poprzedniego sezonu Mladenović, i jeszcze gubiący całą strefę defensywną Johanson ... Są jeszcze niby Nawrocki i Abu Hanna, ale to również nie jest obraz stabilizacji.
Pomoc to najsilniejsza formacja Legii, szczególnie jeśli uda się utrzymać Wszołka. W środku jest powiedzmy solidnie na warunki ligowe Josue, Sokołowski, Slisz, jeszcze Celhaka i może w końcu błyśnie Kharatin. Nie jest to zapewne najwyższy poziom w lidze, ale jako tako powinno być. Choć boję się o kreatywność w środku, bo raczej tylko Josue dał się poznać jako sprawny rozgrywający. Najważniejsze pytanie - czy będzie do kogo zagrać w ataku?

Legia ponoć wygrała rywalizację o Makana Baku - z Radomiakiem i to ponoć ledwie. No nie wygląda to wszystko optymistycznie. Choć liczę, iż na koniec okienka znów zaleje jakiś szrot i któryś z tych zawodników wypali.


 26 
 : Czerwca 23, 2022, 14:26:24  
Zaczęty przez marczewek - Nowe: wysłane przez J1923
Myślę, że ten rozdział już jest na wieki zamknięty. marczewek, prawda taka, że jeszcze mógłby spokojnie pokopać w silnych ligach, choć może nie w topowych drużynach. Wiesz, nawet transfer z Loko do Spartaka świadczy o tym, że jest doceniany na rynku, jakby nie patrzeć to nobilitacja w Rosji. Myślę, że spokojnie zatrudniłaby go jakaś francuska drużyna lub niemiecka, a w Ameryce też jest gra i pieniądze.

 27 
 : Czerwca 23, 2022, 14:08:11  
Zaczęty przez marczewek - Nowe: wysłane przez maszynistaGrot
Na jego pozycji myślę, że by się przydał w kadrze choćby jako rezerwowy. No jakiś tam staż ma w reprezentacji. Ale skoro wybrał wygodę w Rosji gdzie ma rodzinę to jego sprawa. Krychowiak i Szymański pokazali co jest dla nich ważniejsze więc szacunek dla nich. Ale jak się wojna skończy i znormalizują się stosunki z Rosją jakkolwiek by to obecnie kuriozalnie nie zabrzmiało, to wtedy będzie można pomyśleć o powołaniach dla Rybusa - jeśli będzie potrzebny reprezentacji. 

 28 
 : Czerwca 23, 2022, 12:24:17  
Zaczęty przez KoRny - Nowe: wysłane przez marczewek
Sporo zmian, Lech, Legia, Górnik, Jaga, Pogoń, Śląsk.

 29 
 : Czerwca 23, 2022, 10:37:07  
Zaczęty przez marczewek - Nowe: wysłane przez marczewek
Ma żonę Rosjankę, mają pewnie ładne mieszkanko w Moskwie. Co miał zrobić? Wrócić do eklapy?
Kto by go chciał, może w MLS ewentualnie.
Widać że nie chce zostawiać rodziny, więc wybrał jak wybrał.
Zresztą kiedy on w kadrze był wiodącą postacią?

 30 
 : Czerwca 23, 2022, 10:29:32  
Zaczęty przez marczewek - Nowe: wysłane przez J1923
Po pierwsze zgadzam się z michax77, przecież wszyscy przed wyborem typa na selekcjonera wiedzieli co z niego za ziółko i ile ma za uszami.

Co do Rybusa to mam mieszane uczucia.
Z jednej strony go winić za to, że chce grać w kraju, w którym od dawna mieszka, wiąże z tym życie rodzinne itd. Z drugiej strony jeśli eliminujemy z życia sportowego wszystko co związane z agresorami z Rosji, to rzeczywiście powinno się wykluczyć i taką postawę.
Pytanie na ile piłkarsko Rybus byłby kluczowy dla Polski przed mundialem? Nie młody zawodnik, który co prawda zalicza niezłe mecze w lidze rosyjskiej, ale ta obecnie jest w ogromnym kryzysie. Myślę, że nie byłby i tak ważniejszym ogniwem, szczególnie, że w kadrze błyszczał raczej rzadko i dawno temu.

Najważniejszy myślę, że w tym wszystkim jest wybór samego piłkarza. Wybrał Rosję. Na pewno zarobi tam więcej niż w reprze i nie oszukujmy się, on już nigdzie dalej nie pójdzie. Ostanie na wschodzie i do końca kariery będzie zarabiał dobre pieniądze. Być może potem dalej będzie coś tam działał w futbolu rosyjskim. Generalnie swoją decyzją związał życie z ruskimi, a wiedział czym to grozi.
Jak dla mnie sam zdecydował i wypad.

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10