Strony: 1 ... 18 19 [20] 21 22 23   Do dołu
Autor Wątek: Mundial 2014  (Przeczytany 83539 razy)

sponsor forum
SPONSOR
FORUM

« Odpowiedz #380 : Lipca 09, 2014, 15:10:26 »

Może myśleli, że chcieć to móc. A co do obrony - to już trudniej wytłumaczyć. Wiadomo, że ważna jest współpraca dwójki środkowych obrońców na przykład. No ale to Marcelo popełniał wielbłądy. Może Thiago Silva lepiej nimi wszystkimi dyrygował, ustawiał, czego nie potrafił David Luiz? No i kurcze, przy rzucie rożnym nie pilnować Muellera?
Zapisane
HAL9000

*

Discovery One

SPONSOR
FORUM

« Odpowiedz #381 : Lipca 09, 2014, 15:39:07 »

Nie ma co tłumaczyć tej drużyny. Mecz z Niemcami pokazał to o czym wszyscy myśleli, ale nie wypadało tego mówić na głos. Że to najsłabszy brazylijski team w historii. Od początku irytowali. Zawodnicy cały czas na granicy histerii... wiecznie na kolanach, wznoszący modły do nieba. Albo zapłakani... po wygranym meczu! Ja rozumiem, presja i tym podobne... no ale bez przesady. Na tym poziomie powinni chociaż panować nad własnymi emocjami.

Teraz liczę na to, że Holandia też się łatwo rozprawi z Argentyną (chociaż, po wczoraj to Argentyna pewnie autobus pod bramką postawi :P ). I czekam na europejski finał. Bo chyba tylko Holandia będzie miała coś do powiedzenia w starciu z Niemcami :rad2:
Zapisane

Gentlemen, you can't fight in here! This is the War Room. Trakt
Stebbins

*

Dorne

WAR is NOT the ANSWER

« Odpowiedz #382 : Lipca 09, 2014, 16:10:49 »

Kurde dzis mam dramat za kogo trzymac kciuki, Argentynie kibicuje od czasow Batistuty i na kazdym Mundialu jestem za nimi. I za kazdym razem dostaja wpierdol.
Teraz sa juz w 1/2 ale z kolei ich najlepszym zawodnikiem jest gosc ktorego nie lubie :D
Z drugiej strony Holandia czyli takze scisla czolowka mich ulubionych temaow z van Persiem ktorego bardzo lubie i van Gallem (no i Robbenem ktorego nieznosze ale fakt- grac umie).

Ciezko ciezko. Zawsze bylem za ARG wiec dalej bede, fajnie byloby gdyby zdobyli mistrza ale raz ze lipa takie osiagniecie w karierze Sressiego, dwa ze jednak Holandia ma w finale wieksze szanse niz Argentyna.
Zapisane

"Podróż donikąd też zaczyna sie od pierwszego kroku."

(Ch. Palahniuk 'Rozbitek')
J.Xavier.B

*

Białystok

WWW
« Odpowiedz #383 : Lipca 09, 2014, 19:40:15 »

W zasadzie wszystko zostało powiedziane - Brazylia fuksem dotarła tak wysoko w drabince mistrzostw (karny z kapelusza w meczu z Chorwatami, a to już ustawiło w pewien sposób spotkanie; bezradność w starciu z Meksykiem i cud w potyczce z Chile, że ich rywale strzelili w 120 minucie dogrywki tylko w poprzeczkę :o), a Niemcy obnażyli ich słabość, czyli naszpikowanie indywidualnościami bez gry zespołowej :P. I myślę, że nawet obecność Neymara i Thiago Silvy niewiele pomogłaby gospodarzom mundialu, bo i w meczach z ich udziałem działo się już źle.

A jeszcze taki obrazek z pucharem zaciekawił mnie w kontekście pucharu dla Brazylii ;):

Dziś natomiast liczę na zwycięstwo Holandii z samolubem Robbenem na czele :haha: Jak będzie dalej tak skuteczny, to mu wybaczę te indywidualne rajdy Diabeł 9.

Kaizoku Ou Ni Ore Wa Naru

« Odpowiedz #384 : Lipca 09, 2014, 23:55:56 »

O poziomie tego meczu świadczy ilość napisanych tu wiadomości...
Wczoraj nastukaliśmy ze dwie strony, jak nie więcej  :)
Zapisane
marczewek

*

była stolica byłego województwa

mój nik wzion sie od mojego imienia

« Odpowiedz #385 : Lipca 09, 2014, 23:58:08 »

Właśnie miałem napisać jedynie "Nuuda"
I w sumie zostanę przy tym.
Zapisane

- Klasyka to książki, które ludzie cenią i których nie czytają.
Mark Twain
p.a.

*

Katowice

SPONSOR
FORUM

« Odpowiedz #386 : Lipca 10, 2014, 00:03:54 »

Nie kumam tak zachowawczej taktyki. Lepiej latać 120 minut zamiast 90? I to w sytuacji, w której Niemcy i tak odpoczywają 1 dzień dłużej? Dodatkowo ciężko tu komukolwiek kibicować. Ale też ciężko może być Niemcom strzelić którejkolwiek z tych drużyn bramkę.

A tak podsumowując to chyba najgorsze półfinały, jakie w życiu oglądałem. Pierwszego nie było sensu, bo po dwudziestu paru minutach było po sprawie. Drugiego oglądać się nie da.
Zapisane
marczewek

*

« Odpowiedz #387 : Lipca 10, 2014, 00:28:41 »

Wandam czeka ze zmianą na karne i wpuści bramkarza? Bo już straciłem wątek meczowy.

WWW
« Odpowiedz #388 : Lipca 10, 2014, 07:12:13 »

No, ten wczorajszy mecz był gorszy niż najgorszy do tej pory - Iran vs Nigeria. Nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuda. W Argentynie ewidentnie widać brak rozgrywającego, Holandia jakby zmęczona tym mundialem. I że tak powiem: co z tego, że Messi jest geniuszem, skoro jest ostatnio leniem absolutnym? Widzieliście ile razy on wczoraj spacerował?!  Dotrwałem do 104 minuty, później straciłem kontakt z rzeczywistością.
Zapisane

J.Xavier.B

*

Białystok

WWW
« Odpowiedz #389 : Lipca 10, 2014, 07:26:08 »

Ja z kolei zasnąłem po pierwszej połowie, chwilami odzyskiwałem kontakt ze światem pod koniec drugiej, a ostatecznie obudziłem się przed karnymi  :D :D :D.

No i Holandia nie wykorzystała swego potencjału, jakimi zachwyciła w fazie grupowej :(. Może faktycznie zmęczenie turniejem było powodem tej drogi przez mękę w dwóch ostatnich meczach?  :P

Argentyna też nie błyszczy i z meczu na mecz przebija się dalej na granicy odpadnięcia, ale mimo wszystko pozostawia po sobie nieco lepszy obraz niż Brazylia ;).

Sam finał to powtórki z rozrywki z lat 1986 i 1990, a stan rywalizacji między ekipami 1 : 1 w tych dwóch spotkaniach :faja:. Czas by Niemcy przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę i zdobyli czwartą statuetkę w historii równając się z Włochami :].
Zapisane
HAL9000

*

SPONSOR
FORUM

« Odpowiedz #390 : Lipca 10, 2014, 07:57:16 »

No i nici z europejskiego finału :P Już tracę cierpliwość do Holendrów, zawsze to samo. Początek turnieju świetny, wyglądają na najmocniejszą drużynę a jak przychodzi do rozstrzygnięć to cała para z nich uchodzi. Tam chyba też trzeba psychologa bo ich drużyny cierpią na chroniczny lęk przed zwycięstwem :haha:
Zapisane

p.a.

*

Katowice

SPONSOR
FORUM

« Odpowiedz #391 : Lipca 10, 2014, 08:42:06 »

Koszmarny mecz. Dotrwałem do końca, bo tylko na koniec warto było patrzeć.

Zastanawia mnie ta Argentyna. Niby nic nie grają, ale przechodzą dalej. No i skutecznie wyłączają swoich przeciwników z gry. Belgia, po oddaniu dwudziestu paru strzałów na bramkę Tima Howarda, za bardzo nie potrafiła powąchać pola karnego. Podobnie wczoraj Holendrzy. Robben praktycznie nie istniał. Mieli parę okazji, ale mimo wszystko nieco lepsze wrażenie pozostawiła po sobie Argentyna, a już na pewno po regulaminowych 90 minutach. Messi niestety słabiutko, rzeczywiście, nie widać w nim pasji, jakoś tak wszystko robi od niechcenia. Przechodzi jakiś kiepski okres, może się wypalił, ale kurcze, co może zmobilizować lepiej, niż gra w finale MŚ?

W sumie dla imprezy fajnie, że dwa ostatnie mecze to dwa pojedynki Europa vs Ameryka Południowa. No i nieszczęście Brazylii zawsze cieszy, a awans Argentyny na ich boiskach do finału (przy jednoczesnej absencji Canarinhos) to dla Brazylijczyków kolejny cios prosto w serce  :P

Co do Holendrów - szkoda mi ich i chciałbym, by wygrali kiedyś te mistrzostwa, ale... może dobrze, że nie zrobią tego teraz. Wolałbym, by Holandia grająca porywającą piłkę, jak w 1998, wygrała Mundial. W tym roku było co prawda pod tym względem lepiej, niż 4 lata temu, ale do stylu ekipy Kluiverta czy Bergkampa - daleko. Może Guus Hiddink coś pozmienia?

A moje typy...

Brazylia vs Holandia

Brazylia będzie chciała zatrzeć złe wrażenie, Holendrzy sami mówią w wywiadach, że dla nich liczyło się tylko złoto. Spodziewam się powtórki z 1998 roku, kiedy w małym finale też grali piach. Wygra Brazylia.

Niemcy vs Argentyna

Ja o tej Argentynie dalej nic nie wiem. Czy wyłączą ich tak skutecznie, jak Holendrów? Ale jeśli nawet, to kto strzeli bramkę? Obawiam się, że to jednak Niemcy wyjdą z tego pojedynku zwycięsko, zupełnie jak w 1990 roku.

WWW
« Odpowiedz #392 : Lipca 10, 2014, 09:16:05 »

Powiem Wam, że jak tak gadam z ludźmi w pracy, po pracy,  o mundialu i o tym, jaki by chcieli finał, to słyszę tylko dwie opcje: Brazylia-Argentyna albo Niemcy-Holandia. Nikt mi nie powiedział Brazylia-Holandia czy Niemcy-Argentyna. Nie wiem z czego to wynika. :D

A jednak finał mieszany. :) Powiem Wam, że im bliżej finału tym gorsze jakościowo są te mecze. Wczoraj mi się autentycznie przysnęło w drugiej połowie i obudziłem się przed końcówką wnerwiony, że 0:0 i będzie jeszcze dogrywka. Myślałem, że mecz będzie ciekawy i emocjonujący, a tam strzałów na bramkę tak mało, że ja nie wiedziałem czy się śmiać, czy przeklinać. Paranoja z tymi półfinałami.  :o

Finał nie mam pojęcia kto wygra, ale będę z całych sił za Argentyną. Chociaż jakbym miał być obiektywny, to Niemcom się bardziej należy te zwycięstwo, bo Argentyna to wygrywa od początku niemal wszystko na styk, a krytykowani Niemcy grają dobrze i skutecznie cały czas, i będąc ich kibicem nie narzekałbym ani przez moment.

Mecz o trzecie też trudno przewidzieć. Czy Brazylia będzie zmobilizowana na 200%, żeby uratować honor, czy już są tak przybici, że nic nie pomoże. I tak tego meczu nie zobaczę, więc pozostaje mi trzymać kciuki, że będzie dobrze.
« Ostatnia zmiana: Lipca 10, 2014, 09:52:57 wysłane przez Ciacho » Zapisane

"W głębi duszy zdajemy sobie sprawę z własnej głupoty, a poświęcamy zbyt wiele czasu albo na ukrywanie tego, albo na udowadnianie, głównie sobie, że tak nie jest"-Jonathan Carroll

ciach_eemuu_ciach

*

Łaziska Średnie

SPONSOR
FORUM

Where is Jessica Hyde?

« Odpowiedz #393 : Lipca 10, 2014, 09:17:14 »

Ci co narzekali na pierwszy półfinał dostali taki jak marzyli. Pełen emocji, przez 120 minut zero goli, wynik ciągle się ważył, drużyny grały na wyczekanie (nie wiadomo dlaczego). Po prostu wspaniałe widowisko  Diabeł 9

Serio wole oglądać mecze, które przejdą do historii. A ten w przeciwieństwie do pierwszego półfinału raczej się tam nie znajdzie i po mistrzostwach nikt o nim pamiętać nie będzie.

FORUM

« Odpowiedz #394 : Lipca 10, 2014, 09:58:26 »

Oba półfinały były fatalne, tylko z zupełnie różnych względów. W pierwszym mieliśmy jakość w ofensywie, ale tylko po jednej stronie, w drugiej - jakość w defensywie po obu stronach. Dobre mecze to takie, w których możemy mówić o jakości obustronnej zarówno w ofensywie, jak i defensywie :)

No i mimo wszystko na drugi półfinał warto było popatrzeć do końca, czego o pierwszym półfinale nie można powiedzieć.

Obiektywnie na tytuł bardziej zasłużyli Niemcy, ale w życiu nie będę im kibicował, więc jestem za Argentyną.