« Odpowiedz #220 : Grudnia 07, 2022, 12:41:41 »

Nie wiem czemu. Tak po prostu jakoś może przez osobę trenera, który jest świetnym taktykiem.

Też uważam że to będzie raczej jednostronny mecz.
Brazylijczycy przejechali się po Korei, a Chorwaci męczyli z Japonią. Co prawda ci drudzy chyba nieco silniejsi, ale chyba podobny poziom.

Dwa kolejne mecze znów dość trudne do wytypowania.

3.
Zakładając że Portugalia jest na poziomie Hiszpanii, to mecz może mieć podobny przebieg.
Maroko postawi autobus i skończy się na karnych.
Tak śmieszkując. Zagra Ronaldo, wygra Maroko.
Ronaldo na ławce, wygra Portugalia.

4.
Ciężko powiedzieć. W sumie to jedni i drudzy grupę przeszli spacerkiem. Na dodatek chyba nie mieli wymagających przeciwników. Obie drużyny lubią grać ofensywnie, i może być różnie.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 07, 2022, 13:12:23 wysłane przez marczewek » Zapisane

- Klasyka to książki, które ludzie cenią i których nie czytają.

FORUM

« Odpowiedz #221 : Grudnia 07, 2022, 14:13:32 »

Ja niestety mało oglądam mundial, więc mogę się bardzo mylić.

1. Holandia - Argentyna - chyba najtrudniejszy mecz do wytypowania. Argentyna już nie jest tak silna motorycznie, brakuje im sił, wielu starszych zawodników, z drugiej strony to wciąż dobrze poukładana drużyna. Holandia robiła na mnie wrażenie ułożonej, taktycznej drużyny z dobrymi zawodnikami, ale bez wielkich indywidualności. Nie wiem czy to wystarczy na wyższe cele, ale minimalnie bym chyba wskazywał na Holendrów. Szalenie interesujący mecz będzie

2. Chorwacja - Brazylia - Chorwaci już nie mają takiego potencjału jak kilka lat temu, grają dalej nieokiełznany futbol, bardzo nieuporządkowany, aczkolwiek raczej nie mają szans z rywalem z Ameryki Płd., szczególnie, że asami w defensywie nie są. Raczej Brazylia.

3. Portugalia - Maroko. Najłatwiejszy na papierze przeciwnik w drodze do półfinału. Portugalia zaskakuje, najpierw nikt na nich nie liczy przed turniejem, a potem potrafią zaszokować świat. Wczoraj kawałek meczu oglądałem to grają z ogromną swobodą i rześkością. Pod wrażeniem jestem.

4. Anglia - Francja. Najciekawszy mecz. Francja ma przepotężny potencjał, i ja ich nadal typuje na majstra, więc stawiam na nich. Ale oczywiście nie będę im kibicować.

Dalej będę liczył na Chorwatów, potem na Portugalię i Argentynę. Reszty kadr nie lubię :)
Po niezłej, emocjonującej fazie grupowej, dostaliśmy słabą następną rundę, liczę na świetne mecze teraz i już do końca mistrzostw.

FORUM

« Odpowiedz #222 : Grudnia 07, 2022, 18:17:45 »

Tu zaprotestuję, bo chyba nawet pisałem tu, że postrzegam Portugalię jako kandydata do tytułu z drugiej linii. Tyle, że potem rozczarowali w fazie grupowej. No ale zobaczymy, kojarzę już i takie drużyny, które wygrzmociły kogoś w jednej rundzie, by odpaść w kolejnej. Tak było np. z Argentyną w 2006 (bodaj 6:0 z Serbią i Czarnogórą) czy Holandią (6:1 znów z Jugosławią) na Euro 2000.
Zapisane
p.a.

*

Katowice

SPONSOR
FORUM

« Odpowiedz #223 : Grudnia 08, 2022, 13:56:25 »

Tymczasem Enrique zwolniony z posady trenera Hiszpanii. Nie dziwię się... Wcześniej poleciał też trener Urugwaju. No ten to miał trochę pecha, bo mam wrażenie, że z ich grupy to awansowała - obok Portugalia - najsłabsza ekipa Koreańczyków, z którą Urugwaj powinien był wygrać.
Zapisane
p.a.

*

Katowice

SPONSOR
FORUM

« Odpowiedz #224 : Grudnia 09, 2022, 19:36:27 »

Niewiarygodne. Nic nie grać, oddać pierwszy celny strzał w 117 minucie, od razu - po rykoszecie - zamieniony na bramkę, świetnie strzelać karne i mieć rewelacyjnego bramkarza. Tyle wystarczy do półfinału Mundialu.
Zapisane
marczewek

*

« Odpowiedz #225 : Grudnia 09, 2022, 22:21:25 »

FORUM

« Odpowiedz #226 : Grudnia 09, 2022, 23:01:41 »

Uuch, ale meczycho. Piłkarsko można się przyczepić, było też parę brzydkich obrazków i sędzia Lahoz, ale pod względem emocji najlepszy mecz na Mundialu. Zresztą, za sam rzut wolny w ostatniej minucie doliczonego czasu gry to spotkanie zasługuje na wyróżnienie. Moim zdaniem awansował zespół jednak lepszy, bo Holendrzy tak naprawdę zagrali tylko świetną końcówkę drugiej połowy, może jeszcze w pierwszej połowie dogrywki coś tam się u nich działo. Argentyna jednak przeważała gdzieś od 20 do 80 minuty, mocno przycisnęła też w drugiej połowie dogrywki. No ale jak to Argentyna - sama sprokurowała sobie kłopoty beznadziejnymi faulami i emocji było więcej. Ale pozbierali się, widać, że psychicznie są mocni. Niejedna drużyna by się rozsypała tracąc dwie bramki pod koniec.

Kapitalny mecz Messi'ego, Martinez znowu pokazuje, że w karne potrafi, ale i Van Gaal wymyślił świetną zmianę.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 09, 2022, 23:05:24 wysłane przez p.a. » Zapisane
marczewek

*

« Odpowiedz #227 : Grudnia 09, 2022, 23:09:14 »

Kurcze, myślałem że zmieni bramkarza na karne, jak w pamiętnym meczu z Kostaryką w Brazylii, ale tak patrzę na ławkę, i tamci też nie umią w karne.
Cóż, Argentyna była silniejsza, choć nie potrafili zabić meczu, a w końcówce to już byli bliżsi podzielenia losu Brazylii.

FORUM

« Odpowiedz #228 : Grudnia 09, 2022, 23:50:20 »

Trochę żeś się zagalopował, bo jakby nie patrzeć w drugiej połowie Chorwaci często byli bliżsi zdobycia bramki niż Brazylijczycy.
O wiele bardziej pasowałoby mi o frajerskim przejściu do półfinału, gdyby udało się to Holandii. Dwa strzały celne i dwa gole. Pierwszy po 80 minucie, dość szczęśliwy, a potem najdziwniejsza decyzja turnieju i pokręcony wolny zakończony bramką. A Holendrzy byli wyjątkowo bezzębni. Niby prowadzili grę, ale nic z tego nie wynikało. Miałem wrażenie że prędzej rywale strzelą bramkę niż oni. Inna sprawa, że Argentyna faulowała w sposób debilny.

Grosicki zdetronizowany jeśli chodzi o jakość/czas spędzony na boisku w ciągu jednego meczu. Wchodzi Di Maria w końcówce meczu, hopsiup 2 groźne akcje z prawej, jedna z lewej i kapitalny strzał bezpośrednio z rzutu rożnego. Oranje mieli szczęście, że nie mieli z nim do czynienia w pełnej dyspozycji przez cały mecz.

Pisałem i średniej poprzedniej rundzie. W tej póki co jestem usatysfakcjonowany. No i cieszę się podwójnie bo jedna z drużyn, której kibicuje będzie w finale .
Zapisane

p.a.

*

Katowice

SPONSOR
FORUM

« Odpowiedz #229 : Grudnia 10, 2022, 09:38:46 »

Tak czy siak z tych ich (tzn. chorwackich) ataków wiele nie wynikało. Żeby nie było nieporozumień - nie trawię generalnie Brazylii i mam ochotę zapytać na jakimś forum - rozpętując gównoburzę - czy tym razem też tańczyli sambę. Ale i Chorwacja mnie męczy tym nieustannym przepychaniem się przez dogrywki i karne. I pomyśleć, że gdyby nie indolencja Lukaku to nawet by ich w 1/8 nie było...

Starcie Argentyny i Chorwacji zapowiada się ciekawie, bo w razie czego mamy w obu ekipach specjalistów od bronienia jedenastek. Choć bramkarz Chorwacji generalnie o wiele lepszy.

Chętnie zobaczę w drugim półfinale Francję i Portugalię.
Zapisane
marczewek

*

« Odpowiedz #230 : Grudnia 10, 2022, 13:28:18 »

Tymczasem Neuer chciał oczyścić głowę, po nieudanych mistrzostwach, pojechał na narty i złamał nogę.

FORUM

« Odpowiedz #231 : Grudnia 10, 2022, 13:37:30 »

no, to Bayern ma problem. Ale też nie powiedziałbym, by Neuer dobrze bronił na tych mistrzostwach. Tzn. niektóre interwencje mistrzowskie, ale inne... Nie wiem, czy Ter Stegen obecnie nie jest w lepszej jednak dyspozycji.
Zapisane
marczewek

*

« Odpowiedz #232 : Grudnia 10, 2022, 18:00:03 »

Kolejna sensacja. Maroko w półfinale.
Z Angolami mają szansę, z Francuzami raczej nie.
Natomiast Anglicy dziś mogą spokojnie wygrać.

FORUM

« Odpowiedz #233 : Grudnia 10, 2022, 18:10:33 »

Uważam podobnie, jak Ty. To już nie jest nawet sensacja, to jest historia, która tworzy się na Naszych oczach :) Niby ładniej grały Ghana w 2010 czy Kamerun w 1990. Ale Maroko było szalenie skuteczne nade wszystko w defensywie, choć też wyskok do tej główki dziś - imponujący.

Portugalii mi wybitnie nie szkoda, choć trudno mi kibicować Maroku, bo takiego futbolu nie lubię. Ale to już chyba koniec ich drogi, już dziś ledwo biegali, do tego stracili podstawowego obrońcę. Myślę, że zajmą jednak czwarte miejsce.
Zapisane
marczewek

*

« Odpowiedz #234 : Grudnia 10, 2022, 18:30:05 »

Tylko że wiesz, teraz też Francuzi i Anglicy nie będą się oszczędzać. A czy skończą bez strat mecz, to kto wie.

FORUM

« Odpowiedz #235 : Grudnia 10, 2022, 18:40:39 »

Hm, powiedziałbym, że ławkę ma mocniejszą Anglia, Francja ma wybitny skład, ale ławka z powodu kontuzji taka se... Więc hm, no masz rację w sumie. Zobaczymy. Ja to bym jednak chciał, by w półfinałach wszystkie zespoły grały w najmocniejszych zestawieniach.
Zapisane
J1923

*

Sto(L)ica

SPONSOR
FORUM

« Odpowiedz #236 : Grudnia 10, 2022, 18:42:00 »

Tak czy siak z tych ich (tzn. chorwackich) ataków wiele nie wynikało.
Wynikało 10 razy więcej niż z ataków Holandii. Bramkę mogli zdobyć, co chwila podchodzili pod pole karne, wrzucali, próbowali strzelać. Holandia do 80 minuty miała mniej więcej tyle samo sytuacji z Argentyną co i Polska.

Portugalii dużo jednak brakuje do topu. Niby atakowali, ale Maroko było kilka razy bliskie podwyższenia wyniku. To nie była jedną czy dwie sytuacje. Raczej nie sądzę, by Maroko coś więcej ugrało, ale dopóki piłka w grze..
Zapisane

p.a.

*

Katowice

SPONSOR
FORUM

« Odpowiedz #237 : Grudnia 10, 2022, 18:54:23 »

Ok, ale Brazylia jednak wyglądała lepiej. A Chorwacja... no pierwszy celny strzał w 117 minucie i to po rykoszecie... Co do Holandii - no też do 83 mieli jeden niecelny strzał na koncie, więc tu faktycznie remis, już się nie upieram ;)

Ciekawa sprawa, że dwie drużyny, które się nastrzelały w 1/8 odpadły z bardziej wymagającymi przeciwnikami. Bo wczoraj Brazylia, dziś Portugalia. Wedle tej logiki następna chyba Anglia ;)

EDIT

No jak jestem cały dzień w domu, wyspany, to dogrywek brak :D A w tygodniu ledwo zipałem w 3 kolejne meczowe dni (poniedziałek, wtorek, piątek). Ech. A dziś akurat chętnie bym dogrywkę ogarnął. Bo fajnie się patrzyło na zmagania Anglików i Francuzów. Ci pierwsi podobali mi się bardziej, niż na ostatnim Euro. Ci drudzy nie zdominowali spotkania tak, jak myślałem, że zrobią. W sumie w drugiej połowie do momentu strzelenia drugiej bramki, to Anglia była lepsza. No ale kto by się spodziewał, że zawiedzie Kane? Ogólnie te mistrzostwa są chyba rekordowe, jeśli o niewykorzystane karne idzie.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 10, 2022, 22:05:46 wysłane przez p.a. » Zapisane
marczewek

*

« Odpowiedz #238 : Grudnia 10, 2022, 22:21:48 »

Nie jestem pewien, ale on już chyba raz nie strzelił drugiego karnego.
Tak coś czułem że za drugim razem już nie strzeli, zawsze mi się wydawało że on nie należy do tych zawodników co się mówi że są bez układu nerwowego.