Autor Wątek: MŚ Katar 2022  (Przeczytany 10744 razy)

sponsor forum
SPONSOR
FORUM

« Odpowiedz #60 : Listopada 22, 2022, 12:44:59 »

Generalnie Anglicy ładnie nastrzelali Iranowi, Holandia męczyła się z Senegalem, nie oglądałem całego meczu ale nie wyglądał on jakoś olśniewająco, ciekaw jestem czy jednak Holandia nie będzie takim papierowym faworytem. W meczu USA z Walią też raczej rzucałem okiem niż oglądałem, widziałem głównie końcówkę i bramkę dla Walii.

Dzisiaj w sumie też raczej takie średniawe mecze poza meczem Polaków... raczej nie ma nic wartego uwagi.

FORUM

« Odpowiedz #61 : Listopada 22, 2022, 13:20:09 »

No i tu się chyba mylisz, bo Arabia właśnie wyszła na prowadzenie z Argentyną  Puppy eyes
Zapisane
marczewek

*

była stolica byłego województwa

mój nik wzion sie od mojego imienia

« Odpowiedz #62 : Listopada 22, 2022, 13:31:05 »

No ciekawe, ciekawe.
Zapisane

- Klasyka to książki, które ludzie cenią i których nie czytają.
Mark Twain
p.a.

*

Katowice

SPONSOR
FORUM

« Odpowiedz #63 : Listopada 22, 2022, 14:13:17 »

No i sensacja stała się faktem. Pomijając wszystko inne oznacza to tyle, że Argentyna zagra z nami na 100%. Chyba, że z Meksykiem też przegrają w sobotę.
Zapisane
J1923

*

Sto(L)ica

SPONSOR
FORUM

« Odpowiedz #64 : Listopada 22, 2022, 14:34:54 »

To też zagrają na 100 procent. Ktoś oglądał mecz? Jak do tego sensacyjnego wyniku doszło?
Zapisane

marczewek

*

« Odpowiedz #65 : Listopada 22, 2022, 14:42:38 »

Typowy brzeczykball. Murarka i konterka.

FORUM

« Odpowiedz #66 : Listopada 22, 2022, 14:45:44 »

W pierwszej połowie zerkałem. Argentyna grała swoje, Arabia przeszkadzała. Nie uznano Argentynie bodaj 3 bramek, z czego jedna to już taka sytuacja mocno stykowa, bo bodaj Martinez wystawał tylko barkiem, resztę ciała miał za obrońcą. Ale to też wynikało z tego, że trener ustawił obronę bardzo wysoko, co w dużej mierze zneutralizowało Argentynę, która w tej pierwszej połowie niby była lepsza, ale nie przekonywała.

W drugiej połowie Arabia przeprowadziła dwa zabójcze ataki. Pierwszy mi trochę umknął, ale potem przycisnęli (od tego momentu patrzyłem już na 100%) i nagle zrobiło się 2:1. Argentyna była w szoku, mam wrażenie, Arabia broniła się twardo i ofiarnie. W końcówce to już chyba siedmioma obrońcami się bronili :D Ale robili to też inteligentnie, np. zdarzało im się przeprowadzać ataki i szanować piłkę na połowie przeciwnika.

Ogólnie Arabia wydaje się naprawdę dobrze poukładaną drużyną, twardą i ofiarnie grającą. Może i zagrali swój mecz życia i w kolejnych spotkaniach już tak dobrze nie będzie. Może Argentyna czuła presję jako faworyt i że może wyrównać rekord meczów bez porażki. Ale słabo widzę ten nasz mecz z nimi. A właściwie mecze. Ogólnie kto przypuszczał, że już ten pierwszy mecz skomplikuje nam sytuację :D
« Ostatnia zmiana: Listopada 22, 2022, 14:53:27 wysłane przez p.a. » Zapisane
marczewek

*

« Odpowiedz #67 : Listopada 22, 2022, 14:52:50 »

FORUM

« Odpowiedz #68 : Listopada 22, 2022, 15:46:24 »

A teraz Tunezja ciśnie Duńczyków. Co się dzieje? :D Tzn. patrzę wyrywkowo, ale co chwila widzę, że się dzieje pod bramką Danii, była też nieuznana bramka. Tak sobie myślę, że te kraje arabskie mają coś do udowodnienia całemu światu, a Mundial toczy się na ich ziemi...
Zapisane
J1923

*

Sto(L)ica

SPONSOR
FORUM

« Odpowiedz #69 : Listopada 22, 2022, 15:51:17 »

Nie wiem jak będzie wyglądała druga część spotkania, ale znów mamy świetny mecz i zupełnie niespodziewaną postawę Tunezji. Niby na poprzednim mundialu też mieli dobre fragmenty, ale tu grają naprawdę fenomenalnie. Szybko, mocno, kreatywnie. Mają świetnego zawodnika o wielce sympatycznym nazwisku Jebali :D Trochę mi przypomina Benzemę. Nawet mógłbym stwierdzić, iż po pierwszej połowie Tunezyjczycy wyglądają lepiej, a przecież Duńczycy nie grają źle.
W każdym razie bardzo dobrze się to ogląda. Groźne akcje z obu stron właściwie idą naprzemiennie.
Zapisane

marczewek

*

« Odpowiedz #70 : Listopada 22, 2022, 16:39:51 »

Czyli teraz co? Przegrana z Meksykiem eliminuje naszych z turnieju praktycznie.
Remis daje szansę obu drużynom, a oprócz tego Meksyk będzie musiał grać o wszytko z Argentyną.
Później w zależności od wyniku to Argentyna może grać nawet o nic.

Arabia nie gra czasem takiej murarki a'la Szwecja?
Oddajmy piłkę, dajmy się im wyszaleć, i jazda?

Dobra teraz mam niezły mindfuck. Szwedzi w tym meczu o awans mieli posiadanie piłki 61 do 39 i przegrali z naszymi 2:0.
W towarzyskim z Meksykiem oddali piłkę i mieli 35:65.
Wygrali ten mecz 2:1.

Serio. Nie oczekuję tej mitycznej pięknej gry jak "za Sousy". I przegranej w pięknym stylu 5:0.
Niech grają padakę i wygrają 1:0 po farfoclu.
« Ostatnia zmiana: Listopada 22, 2022, 16:50:42 wysłane przez marczewek » Zapisane

Mark Twain
p.a.

*

Katowice

SPONSOR
FORUM

« Odpowiedz #71 : Listopada 22, 2022, 17:46:18 »

Po jednej z większych sensacji w dziejach przyszła pora na solidną niespodziankę. I tak, też mam wrażenie, że w pierwszej połowie Tunezja wyglądała lepiej. Potem już niekoniecznie, a pod koniec to już głównie się bronili.

O kształcie "naszej" grupy nawet nie chce mi się po takim meczu myśleć. Jednakże dodam tu, że wcale się nie zdziwię, jeśli Arabia przegra dwa kolejne mecze albo np. jeden zremisuje, drugi przegra. Co prawda ewidentnie futbol z tych krajów poszedł do przodu, to jednak mentalność mogła pozostać podobna. Z Arabią kiedyś męczyła się Holandia, dobrze wyglądało też w pierwszym meczach Maroko z Hadjim. A potem te drużyny gdzieś przepadały. Zobaczymy, czy z mentalem u nich lepiej. A Argentyna, cóż, nie muszą się już spinać serią zwycięstw :D Może to im paradoksalnie pomoże. Choć z Meksykiem to im się nigdy dobrze nie grało.

Z kolei gdyby taka Dania w drugim meczu poległa z Francją, to też się u nich nieciekawie zrobi... I paradoksalnie najlepiej z faworytów wypadła ta drużyna, która miała być w solidnym kryzysie, czyli Anglia :D Bo Holandia nie przekonała, Dania też, Argentyna poległa. Trzymając się tego klucza, Francja rozniesie dziś Australię :D
Zapisane
marczewek

*

« Odpowiedz #72 : Listopada 22, 2022, 18:19:34 »

Trochę męczą bułę, ale ten Meksyk też jest cienki jak dupa węża.

Mark Twain
p.a.

*

Katowice

SPONSOR
FORUM

« Odpowiedz #73 : Listopada 22, 2022, 18:54:19 »