Autor Wątek: MŚ Katar 2022  (Przeczytany 10716 razy)

sponsor forum
SPONSOR
FORUM

« Odpowiedz #260 : Grudnia 15, 2022, 09:44:13 »

Ale ładnie się patrzyło na Maroko, życzyłem im, żeby chociaż gola wbili. I ktoś zrozumiał sędziego przy żółtej kartce dla Boufala, gdy Maroku chyba od biedy należał się rzut karny?
Zapisane
J1923

*

Sto(L)ica

SPONSOR
FORUM

« Odpowiedz #261 : Grudnia 15, 2022, 10:25:08 »

Tak najbardziej szkoda:
- strzelonego szybko gola
- nietrafionej przewrotki.

Maroko widać, że naprawdę dobrze gra w piłkę i było sporo emocji w tym wczorajszym spotkaniu. A Francja? Moim zdaniem znów na sporej rezerwie. Jakby tam byli wszyscy podstawowi zawodnicy w dobrej dyspozycji to jest potwór.

Mam nadzieję, że Argentyna się mocno postawi. Z tych starć najmocniejszych ekip, to póki co chyba tylko zachwycił Anglia - Francja i szkoda, żeby był uznawany za przedwczesny finał.

A co do tego "karnego", to ja nic nie zakumałem, ale tam zawodnicy niezbyt protestowali chyba.
Zapisane

Repta

*

Trzebnica

SPONSOR
FORUM

« Odpowiedz #262 : Grudnia 15, 2022, 11:53:00 »

Fajny mecz, Maroko pokazało wolę walki i naprawdę momentami świetnie się ich oglądało. Dla mnie tam był karny dla Maroko, a kartka dla Boufala to jest jakieś totalnie nieporozumienie. Francja gra bardzo wyrachowany futbol, nie odkrywają się, wiedzą, że mając szybkie skrzydła są w stanie ukąsić a dzięki takiemu graniu mają dość duży spokój w defensywie.

W finale jestem za Francją ale coś czuję, że Argentyna może tu jednak wygrać.
Zapisane

p.a.

*

Katowice

SPONSOR
FORUM

« Odpowiedz #263 : Grudnia 15, 2022, 12:10:58 »

Ja w finale, jak i w całych mistrzostwach - za Argentyną. Francja ma więcej argumentów, ale Argentyna chyba bardziej waleczna jednak. Do tego 4 lata temu było 4:3, a wtedy Argentyna grała jednak o wiele słabiej, więc szanse na zwycięstwo są.

A z brązowym medalem to zaszaleję i postawię jednak na Maroko.
Zapisane
marczewek

*

była stolica byłego województwa

mój nik wzion sie od mojego imienia

« Odpowiedz #264 : Grudnia 15, 2022, 13:02:38 »

Wraca Benzema na finał.
Zapisane

- Klasyka to książki, które ludzie cenią i których nie czytają.
Mark Twain
p.a.

*

Katowice

SPONSOR
FORUM

« Odpowiedz #265 : Grudnia 15, 2022, 13:08:46 »

Pytanie, czy to aby na pewno Francji pomoże. Piłkarsko niby tak, ale mogą jakieś kwasy wystąpić.
Zapisane
Repta

*

Trzebnica

SPONSOR
FORUM

« Odpowiedz #266 : Grudnia 15, 2022, 14:02:00 »

To chyba jeszcze nie jest do końca oficjalne, ale myślę, że to i tak będzie raczej w roli straszaka z ławki, ewentualnie jak Francja będzie przegrywać to wejdzie w końcówce bo Francja tak naprawdę nie ma sensownych zmienników na ławce jeśli chodzi o ofensywę- Coman, Thuram i ten Kolo Muani. W przypadku problemów chyba tylko Comana bym wpuścił z całym szacunkiem dla dwóch pozostałych.
Zapisane

p.a.

*

Katowice

SPONSOR
FORUM

« Odpowiedz #267 : Grudnia 15, 2022, 22:14:55 »

No to już ponoć oficjalne, że jednak nie wróci ;) Powodem konflikt z Deschampsem i generalnie to, że trener nie jarał się powrotem Karima. I go rozumiem, zwycięskiego składu się przecież nie zmienia.
Zapisane
J1923

*

Sto(L)ica

SPONSOR
FORUM

« Odpowiedz #268 : Grudnia 16, 2022, 08:27:41 »

Oj, też bym chyba zaryzykował. Chociaż Chorwacja będzie się dwoić i troić by wrócić z medalem. Podobnie Maroko.
Mogą być ciekawe mecze.

Mam nadzieję, że kibice Argentyńscy przed meczem niedzielnym nauczą się "Marciniak! Co? Ty wiesz co!"  ;)
Zapisane

Repta

*

Trzebnica

SPONSOR
FORUM

« Odpowiedz #269 : Grudnia 16, 2022, 10:13:51 »

Swoją drogą doczekaliśmy się Polaków w finale :D Co prawda sędziowie ale zawsze ;) Czyli w tym meczu trzeba będzie kibicować, żeby Marciniak nie da ciała :D
Zapisane

p.a.

*

Katowice

SPONSOR
FORUM

« Odpowiedz #270 : Grudnia 16, 2022, 10:16:35 »

To jest w ogóle sprytna decyzja, bo żadna ze stron nie będzie narzekać, że FIFA wyznaczyła sędziego z kraju, który został ograny przez jedną z drużyn :D
Zapisane
p.a.

*

Katowice

SPONSOR
FORUM

« Odpowiedz #271 : Grudnia 17, 2022, 19:04:45 »

Jednak Chorwacja. Raczej zasłużenie, bo mieli więcej klarownych sytuacji. Maroko znów trochę chciało z piłką do bramki wjechać. Tak czy siak świetny turniej w ich wykonaniu. Pod koniec niepotrzebnie się zagotowało, w czym upatruję winy sędziego, który nie panował nad wydarzeniami. I znów chyba dość ewidentnego karnego nie podyktowano, tym razem jednak przeciwko drużynie z Maroka. Koniec końców wyniku to nie wypaczyło. A Chorwacja? 30 lat na piłkarskiej mapie Europy i 3 medale Mundialu. Można zazdrościć.
Zapisane
J1923

*

Sto(L)ica

SPONSOR
FORUM

« Odpowiedz #272 : Grudnia 17, 2022, 23:26:45 »

Chorwacja o klasę lepsza. Miało się wrażenie, że prędzej strzelą na 3-1 niż padnie remis. W ogóle nie przypuszczałem z przebiegu gry, że może paść inne rozstrzygnięcia niż wygrana Europejczyków. A co to za akcja z tym karnym? Bardziej pogubieni od sędziego byli komentatorzy, którzy zastanawiali się czy to nie było przed karnym.
Czy sędzia był taki zły? No ten karny dla Chorwacji wydawał się ewidentny. Wszyscy mówią, że nie panował nad przebiegiem zawodów, ale co facet ma zrobić, jak leci do niego prawie cała ekipa z Maroka. W pewnej chwili w ogóle wydawało się, że nawet jakby chciał dać komuś żółtą, to nie dałby rady w tym tłumie wyciągnąć ręki. Podobnie po ostatnim gwizdku. Większość zawodników zamiast podziękować rywalom, czy swoim kibicom za doping leciała dyskutować z arbitrem.
Tak czy siak, Maroko w tym meczu zaskoczyło mnie in minus. Z Francją zagrali tak, że przeciwnicy mogli rzeczywiście się obawiać, a tu jakoś niemrawo.
Zapisane

p.a.

*

Katowice

SPONSOR
FORUM

« Odpowiedz #273 : Grudnia 18, 2022, 00:08:45 »

W sumie to bardziej VARowcy rozczarowali. Sędzia mógł nie widzieć. Ale po ch... ten VAR? ;) Drugi karny mocno wątpliwy dla mnie, a można było odnieść wrażenie, że to ta sytuacja jest sprawdzana, a nie ta pod polem karnym Maroka.

Chorwacja lepsza, choć teraz sobie myślę, że aby zdobyć ten brązowy medal wystarczyło dobrze strzelać karne i pokonać Maroko i Kanadę ;) Dziwnie się to czasem układa :D
Zapisane
J1923

*

Sto(L)ica

SPONSOR
FORUM

« Odpowiedz #274 : Grudnia 18, 2022, 13:14:56 »

Trzeba było też wytrzymać 120 minut do karnych z Brazylią, co nie jest takim prostym zadaniem.

Ciekawostka Argentyna 2,75 vs Francja 2,85 - kurs u mojego bukmachera.
Zapisane

p.a.

*

Katowice

SPONSOR
FORUM

« Odpowiedz #275 : Grudnia 18, 2022, 20:52:57 »

Matkoboska, co to był za mecz :) A ja jestem szczęśliwy, jakbym miał Messi'ego w dowodzie ;) 16 lat kibicowania temu gościowi, który mnie zauroczył od pierwszego meczu, w którym go zobaczyłem... A może i 18? Nie pamiętam, w którym roku go zobaczyłem po raz pierwszy. No i wreszcie ma to, kończąc te wszystkie dyskusje, że może i wielki, ale tylko w klubie, może i świetny, ale bez charakteru. W wieku 35 lat zagrał wszystkim na nosie i zdobył to wreszcie, będąc jednocześnie niekwestionowanym liderem drużyny :)

A sam mecz? No gdyby to wygrała Francja, znienawidziłbym ich bardziej, niż w 2000 roku, po finale Euro z Włochami. Przez 70 minut nie istnieli. Potem faktycznie przycisnęli, ale już pod koniec pierwszej połowy dogrywki do głosu znowu doszła Argentyna. Niestety obrońcy tej drużyny robili dziś dziwne rzeczy, bo tych jedenastek to nie musiało być. Ogólnie powiedziałbym, że ze 120 minut czasu gry przez jakieś 80-90 lepsza była Argentyna.

No i to chyba najlepszy finał w historii Mundiali, a na pewno najlepszy, jaki oglądałem. Choć ten z 1986 roku też wybitny, pierwszy, jaki zobaczyłem. Sam Mundial też dobry, choć tu jeszcze za szybko na ocenę, muszę ochłonąć. Na pewno lepszy od paru imprez, które wybitnie źle wspominam, jak te z 2002 czy 2010 roku.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 18, 2022, 20:54:56 wysłane przez p.a. » Zapisane
J1923

*

Sto(L)ica

SPONSOR
FORUM

« Odpowiedz #276 : Grudnia 19, 2022, 09:06:33 »

Właściwie p.a. napisał wszystko.
Argentyna ma jakieś olbrzymie problemy z koncentracją w końcówkach. Mecz bliźniaczy do tego z Holandią, gdzie całkowicie zdominowali rywala. A nawet chyba bardziej. Tak zagubionej, bezradnej Francji w życiu nie widziałem. Nawet nie próbowali atakować, bo tak ich niszczyli Argentyńczycy. W 68 minucie pierwszy rozpaczliwy strzał trójkolorowych. No a potem ten idiotyczny karny. Czasem tak wiele można zepsuć, próbując przeszkodzić. Jakby nie sfaulował, to napastnik Francji musiałby jeszcze uporać się z nie najłatwiejszą piłką, podbiec, oddać strzał i pokonać bramkarza, a tak to z zerowej gry mieli nagle karnego. Bardzo to podcięło skrzydła.
Bardzo się zdziwiłem zmianom jakich dokonał Deschamps - no zmiana Girouda jeszcze w pierwszej połowie. I właściwie nic nie dał w zamian. Jakby nie patrzeć, Giroud jest straszakiem na polu karnym, a po zdjęciu trójkolorowi de facto zostali bez ataku, a już na pewno tego w wysuniętej formie. Oprócz głupiego karnego jeszcze był jeszcze geniusz Mbappe. Dostanie trochę luzu i jest w stanie wykreować coś niesamowitego. Na szczęście pod drugiej stronie był "bóg futbolu". Zresztą niesamowity był to pojedynek indywidualności, w statystyce Messi 2 bramki, asysta i wykorzystany karny w serii jedenastek vs Mbappe trzy bramki i wykorzystany karny w serii jedenastek.
Francji zabrakło na pewno rezerw. Z tych co wchodzili to jedynie Coman dał jakość, może też Thuram. Inna rzecz jakby miał do dyspozycji selekcjoner Benzemę, Pogbę, Kante, Umtitiego itp. Argentyna wygrała zasłużenie, choć mogła paradoksalnie przegrać jeszcze przed serią rzutów karnych.

Jeszcze jedno warto podkreślić - jak perfekcyjnie sędziował mecz Marciniak i jaką miał władzę nad porządkiem meczu.

No i jeszcze na jedno zwróćmy uwagę. Ci którzy wyrobili sobie zdanie na temat Argentyńczyków po wybranych kadrach meczu z Holandią, musieli być w ciężkim szoku, że jednak gracze z Ameryki Południowej gburami nie są.
Zapisane

p.a.

*

Katowice

SPONSOR
FORUM

« Odpowiedz #277 : Grudnia 19, 2022, 09:37:06 »

Mbappe do tej 70 minuty też nie istniał, w zasadzie to Argentyńczycy ostatecznie podali mu tlen. Bo po tym karniaku odżył i szarpał defensywą niemiłosiernie. Toż ta jego akcja pod koniec dogrywki, gdy minął kilku obrońców... Na wyróżnienie zasługuje też Martinez. Bramkarz z niego przeciętny, czasem wręcz słaby. Ale w karne to on potrafi. Do tego ta jego interwencja z ostatniej minuty dogrywki... Swoją drogą przy tej akcji serio miałem silną reminiscencję z 2000 roku, toż bramka stracona w tym momencie byłaby jak tamten złoty gol... W Argentynie podobali mi się też Mac Allister i De Paul. We Francji faktycznie sporo dała zmiana Comana.

Co do zmian, to mnie bardziej dziwiły zmiany - czy też raczej ich brak - w ekipie Argentyny. Gdzieś od 65 minuty było widać, że opadają pomału z sił. Ale trzeba powiedzieć, że się pozbierali, bo w dogrywce wyglądali już lepiej, w przeciwieństwie do niektórych Francuzów (niesamowite obrazki z Varane'em...).

Triumf Argentyny oznacza też przełamanie passy UEFA. To pierwszy Puchar Świata dla Ameryki Południowej od 2002 roku...
Zapisane
Repta

*

Trzebnica

SPONSOR
FORUM

« Odpowiedz #278 : Grudnia 19, 2022, 09:39:25 »

Tylko wiesz Jocie, pierwszy karny w meczu- dla Argentyny to był chyba jeszcze bardziej idiotyczny, Di Maria też nie miał tam łatwej pozycji a Dembele pokazał, że mistrzem intelektu to on nie jest.... a prawda jest też taka, że ta bramka trochę zmieniła, natomiast zgadzam się, że na przestrzeni całego meczu to Argentyna wyglądała lepiej. Ale... przy odrobinie farta Francja wygrałaby ostatnią akcją dogrywki, przecież ten cał Kolo Muani miał 200% sytuację i palnął prosto w bramkarza.

Marciniak bardzo solidne zawody, właściwie jedna rzecz, którą można mu wytknąć to to, że w jednym momencie niepotrzebnie zatrzymał kontrę Francji i dał żółtą kartkę, mógł tam puścić akcję ale poza tym wszystko naprawdę bardzo dobrze, kompletnie inny poziom niż półfinały czy mecz o 3 miejsce.

PS Messi na pewno nie miał asysty ;) Swoją drogą przez te 60 minut jak grał to dla mnie graczem meczu był Di Maria, który wywalczył karnego, strzelił gola i tak kręcił tam na skrzydle Francuzami, że głowa mała.
Zapisane

p.a.

*

Katowice

SPONSOR
FORUM

« Odpowiedz #279 : Grudnia 19, 2022, 09:46:48 »

Ja tak czułem, że Di Marię oszczędzają na finał no i chłop zrobił swoje. Messi asysty nie miał, choć w akcji bramkowej na 2:0 wykonał chyba najtrudniejszą część roboty. Choć cała kontra była wspaniała, może i najlepsza na całych mistrzostwach.