Autor Wątek: Mistrzostwa Europy 2020  (Przeczytany 19308 razy)

sponsor forum
SPONSOR
FORUM

« Odpowiedz #320 : Lipca 11, 2021, 17:45:34 »

Wynik totalnie dla mnie nieprzewidywalny. 4-0 dla Italii, tak samo możliwy jak 5-1 dla Anglii, czyli peenie będzie 1-0 dla którejś ekipy  ;)

Natomiast nie zgadzam się, że Włosi niezbyt mają kogo wpuścić. To jest najbardziej wyrównany skład mistrzostw, pokazał to mecz z Austrią, pokazała to też kontuzja Chielliniego.

WWW
« Odpowiedz #321 : Lipca 11, 2021, 18:00:05 »

Oby nie było do jednej bramki. Najlepszy scenariusz jak Włosi strzelają pierwsi to się wtedy zrobi meczycho, bo inaczej albo 1. Angole będą upatrywać szansy na jednego gola i potem bronić 2. Dogrywka i męczenie na jendnego gola z dużą pewnością na karne. Nie chce ani jednego, ani drugiego. Niech to będzie finał konkret!
Zapisane

"W głębi duszy zdajemy sobie sprawę z własnej głupoty, a poświęcamy zbyt wiele czasu albo na ukrywanie tego, albo na udowadnianie, głównie sobie, że tak nie jest"-Jonathan Carroll

p.a.
Administrator

*

Katowice

SPONSOR
FORUM

« Odpowiedz #322 : Lipca 11, 2021, 18:13:25 »

WWW
« Odpowiedz #323 : Lipca 11, 2021, 18:18:46 »

Oby. Kurczę, bo naprawdę jak uwielbiam angielską piłkę, tak Ci cholerni kibice angielski mnie tak wnerwili, i cała ta 'usłana różami' ścieżka awansu, że serio wolę, żeby Ci waleczni, widowiskowi i zwyczajnie bardziej lubiani Włosi wygrali. :)

Edycja:

Najgorsze jest jednak to, że jutro mam na rano i wstaję o 5, więc im dłużej to poleci, tym krócej będę spał. Wymyslili z dupy z tym finałem w niedzielę, zamiast jak zwykle - i normalnie - w sobotę....
« Ostatnia zmiana: Lipca 11, 2021, 18:21:42 wysłane przez Ciacho » Zapisane

marczewek

*

była stolica byłego województwa

mój nik wzion sie od mojego imienia

« Odpowiedz #324 : Lipca 11, 2021, 18:25:18 »

Choćby o 20 dali. Nawet z karniaczkami przed 23 by się skończyło. Tak jak copa. Zamiast o 23 to o 2 w nocy.
Zapisane

- Klasyka to książki, które ludzie cenią i których nie czytają.
Mark Twain
p.a.

*

Katowice

SPONSOR
FORUM

« Odpowiedz #325 : Lipca 11, 2021, 18:26:19 »

Nie nie, finały Mundialów i Euro to raczej zawsze w niedziele są. Liga Mistrzów finiszuje w soboty.  Natomiast spokojnie mogłoby to być o 20. Zresztą jest, ale czasu brytolskiego ;) Ja wstaję o 6 i też wolałbym, by całość zakończyła się w 90 minutach.
Zapisane
marczewek

*

« Odpowiedz #326 : Lipca 11, 2021, 21:07:52 »

FORUM

« Odpowiedz #327 : Lipca 11, 2021, 22:58:26 »

Kaizoku Ou Ni Ore Wa Naru

« Odpowiedz #328 : Lipca 11, 2021, 23:11:34 »

Faktycznie fajne meczycho - i dość wyrównane, pierwsza połowa dla Anglii, druga dla Włochów. Ale już obie drużyny padnięte, tempo siadło, no i tak czuję, że znów karne - a to za dużo stresu jak dla mnie :D Szkoda cholernie Chiesy, fajny grajek i trochę taki motor napędowy, chciałem żeby gola strzelił bo zasłużył.

No i na przekór kibicom angielskim - nie dość że te nieznośne ?IT?S COMING HOME?, to jeszcze bydło straszne, to co dziś pod Wembley się działo   :o - kibicuje Włochom (co jest dla mnie kompletną nowością) :D
Zapisane
Cobenka666

*

Gryffindor

« Odpowiedz #329 : Lipca 11, 2021, 23:44:11 »

FORUM

« Odpowiedz #330 : Lipca 11, 2021, 23:55:21 »

FORUM

« Odpowiedz #331 : Lipca 11, 2021, 23:57:03 »

FORUM

« Odpowiedz #332 : Lipca 11, 2021, 23:58:14 »

No! :) Dobranoc :D
Zapisane
Cobenka666

*

Gryffindor

« Odpowiedz #333 : Lipca 12, 2021, 00:01:34 »

Ja się jeszcze trzęsę, nie usnę tej nocy :D
Zapisane

marczewek

*

« Odpowiedz #334 : Lipca 12, 2021, 00:01:44 »

Southgate wpuszcza zmienników co nie grali, a ci marnują karne xDDDD.
Jorginio co nie marnuje 11 jak Robercig, teraz marnuje.

Włosi wygrywają drugi raz z rzędu po karniaczkach.

« Ostatnia zmiana: Lipca 12, 2021, 00:04:24 wysłane przez marczewek » Zapisane

Mark Twain
HAL9000

*

SPONSOR
FORUM

« Odpowiedz #335 : Lipca 12, 2021, 00:06:25 »

FORUM

« Odpowiedz #336 : Lipca 12, 2021, 08:45:03 »

Dobry obrońca to taki, który fauluje tylko w ostateczności i Chiellini chyba taki jest.

Wygrała drużyna, która się nam tu chyba wszystkim najbardziej podobała w przekroju całego turnieju. Może najmniej przekonująco wyglądali z Hiszpanią, która potrafiła Włochów zdominować, ale której brakuje nieco argumentów z przodu. Wczoraj Anglicy mieli dobry początek, strzelili dość jednak szczęśliwego gola. Od jakiejś 25-30 minuty zaczęli jednak dominować Włosi i w przekroju całego meczu wyglądali lepiej. Karne to po trochu loteria, ale zwycięzca tym razem słuszny.

A Donnarumma wybrany najlepszym graczem Euro :) Sensowny wybór, choćby ze względu na rozstrzygnięcie i dwa obronione karne no i postawę w całym turnieju. Do tego trudno byłoby wyróżnić zawodnika z pola. No bo kogo? Kane? Wczoraj jednak nieco zawiódł. Po dobrym początku jakoś zniknął. Jorginho też miewał lepsze mecze (mówi się ostatnio o Złotej Piłce dla tego zawodnika). I tak można wymieniać.
Zapisane
J1923

*

Sto(L)ica

SPONSOR
FORUM

« Odpowiedz #337 : Lipca 12, 2021, 09:53:40 »

Finał z gatunku tych średnich. Bardzo się obawiałem, że po tej bramce z początku meczu zakończy się brzydkim 1-0. Bo choć Włosi stwarzali sytuację, to jakoś brakowało wykończenia. Miałem lśnienie, że strzeli Bonucci i to właśnie on strzelił bramkę.
Southgate mocno zaryzykował ze strzelaniem karnych przez niegrających w meczu. Kiedyś byłem w podobnej sytuacji i wiem, że to jest trudne. Totalnie nie ma się wyczucia strzału.
Dobrze, że Włosi już mi nie będą się kojarzyć z porażkami w karnych lub ostatnich minutach dogrywki.
Zasłużyli sobie tym turniejem, choć co ciekawe, z meczu na mecz byli coraz gorsi :) Kapitalna faza grupowa, potem już sporo kłopotów mieli i w meczach z Hiszpanią czy Anglią zdecydowanie nie wyglądali na pewniaków w starciu.

Byłem ciekawy kto będzie wybrany graczem turnieju. Zazwyczaj to piorunujący napastnik lub pomocnik - a takich indywidualności w turnieju zabrakło. Toteż pierwszy przyszedł mi do myśli Donnarumma. Kapitalna postawa w całym turnieju i wybronione karne. Jednak po przemyśleniu sytuacji, jeszcze bym mógł wybrać Bonucciego. Kierował w dużej mierze defensywą mistrzów, dodatkowo zdobył gola w finale i wykonał dwa pewne karne w meczach z Anglią i Hiszpanią.

Najlepszy mecz: w mojej opinii Szwajcaria vs Francja, ale bardzo dobry był też Niemcy vs Portugalia czy Włochy vs Austria.
Najładniejsza bramka: Pogba na 3-1 ze Szwajcarią.
Zapisane

p.a.

*

Katowice

SPONSOR
FORUM

« Odpowiedz #338 : Lipca 12, 2021, 12:28:10 »

Ja tu lada dzień wrzucę moje podsumowanie Euro, ale zgadzam się z Jotem co do najlepszego meczu. I bardzo możliwe, że co do bramki również, wybitnie precyzyjny strzał. Niektórzy wariują na punkcie gola Schicka w meczu ze Szkocją, ale jak dla mnie - gdyby tam bramkarz stał na swoim miejscu, gola by nie było, co dla mnie zamyka nieco temat.
Zapisane
p.a.

*

Katowice

SPONSOR
FORUM

« Odpowiedz #339 : Lipca 12, 2021, 19:42:58 »

Moja piątka najlepszych spotkań:

5. Holandia:Ukraina (I) - może to efekt świeżości początku turnieju, kiedy nie czułem jeszcze jakiegoś przesytu, ale pomimo skromnej dramaturgii - wszak była to pierwsza kolejka grupowa - mecz był naprawdę dobry, zdecydowanie najlepszy w tej fazie turnieju. Odrobienie strat przez Ukrainę, jeden z piękniejszych goli turnieju i jednak ostateczne pchnięcie zadane przez Holendrów.

4. Chorwacja:Hiszpania (1/8)  - wybitna dramaturgia, 8 bramek, dla niektórych to jedno z dwóch najlepszych spotkań. Dla mnie jednak Chorwaci tylko pod koniec drugiej połowy byli równorzędnym przeciwnikiem, wcześniej mieli okropne szczęście z tym babolem podarowanym przez obronę i bramkarza Hiszpanów. W dogrywce również nieco za szybko skończyły się emocje. Trudno jednak tego meczu nie docenić.

3. Szwecja:Polska (III) - to wcale nie tak, że mecz wysoko, bo grała Polska. Abstrahując bowiem od kibicowania, dramaturgia była tu wzorowa. Od 2:0 do 2:2, a po drodze Lewandowski dwukrotnie obił poprzeczki. Później znów - jeden z najładniejszych goli turnieju i ta nieszczęsna bramka na 3:2. Któryś z zagranicznych piłkarskich portali umieścił ten mecz na piątym miejscu, więc chociaż tyle dobrego możemy o naszej reprezentacji powiedzieć, że zagrała w jednym z lepszych spotkań tego Euro.

2. Niemcy:Portugalia (II) - chyba najlepszy mecz fazy grupowej. A byłoby jeszcze lepiej, gdyby Renato Sanchez nie huknął w słupek, tylko strzelił gola na 4:3.

1. Francja:Szwajcaria (1/8) - zwycięzca mógł być tylko jeden. Nie pamiętam, kiedy oglądałem tak dobry mecz. Od 1:0 na 1:3, przepiękna bramka Pogby, niesamowite wyrównanie na 3:3, później ciągle emocje w dogrywce, jeszcze po drodze poprzeczka. No i dramaturgia karnych - w tym meczu było wszystko.