Strony: 1 ... 13 14 [15] 16 17 18   Do dołu
Autor Wątek: Mistrzostwa Europy 2020  (Przeczytany 19545 razy)

Miejsce pobytu:
była stolica byłego województwa

mój nik wzion sie od mojego imienia

« Odpowiedz #280 : Lipca 06, 2021, 21:53:03 »

Mecz dla koneserów. Enrique zaskoczył odstawieniem Moraty i grają bez "9". Więcej konkretów w środku, ale też brak kogoś w polu karnym.
A Włosi chyba dali się właśnie zdominować. Tak to mogliby grać prowadząc 2:0, a nie remisując 0:0.
Zapisane

- Klasyka to książki, które ludzie cenią i których nie czytają.

FORUM

« Odpowiedz #281 : Lipca 06, 2021, 22:01:26 »

Niestety w dzisiejszych czasach na tym etapie rozgrywek można się tylko takiego spotkania dla koneserów spodziewać :/ Ale też brakuje Spinazzoli bardzo.
Zapisane
marczewek

*

« Odpowiedz #282 : Lipca 06, 2021, 22:55:50 »

Serio, nie chce mi się już. Takie szachy że w finale są bez szans i ci i ci.

FORUM

« Odpowiedz #283 : Lipca 06, 2021, 23:45:45 »

No ale Anglicy to też tak trochę szachy grają. Zresztą, niech wpierw wyeliminują Duńczyków.

Włosi w finale, ja się cieszę, bo ta Hiszpania mnie mimo wszystko nie przekonuje, nie lubię, jak w drużynie nie ma naprawdę dobrego strzelca. Włosi w ataku też trochę bida (w porównaniu z dawnymi czasami), ale mimo wszystko lepiej tam u nich.

A najbardziej mnie ucieszyło, gdy karnego zmarnowało Olmo ;) Wkurza mnie jakoś ten gość i nie wiem, jakim cudem nie zarobił wczoraj żółtka.

WWW
« Odpowiedz #284 : Lipca 07, 2021, 12:45:26 »

Najlepszy to jest Morata. :D Największy flegmatyk i połamaniec w historii Hiszpanii chyba, ale liczby miał często lepsze od tych, co dłużej grali. Dziwny typ. No ale wczoraj znowu dzięki niemu dogrywka. Włosi dali się chba mocno zdominować, bo widziałem staty, ale mecz dopiero chwilę przed wyrównaniem. A karne znowu pokazały, że to czysta loteria. Szwajcaria z Francją, Hiszpania ze Szwajcarią, Włosi z Hiszpanami. Nie zdziwię się w finale karnych. :P
Zapisane

"W głębi duszy zdajemy sobie sprawę z własnej głupoty, a poświęcamy zbyt wiele czasu albo na ukrywanie tego, albo na udowadnianie, głównie sobie, że tak nie jest"-Jonathan Carroll

p.a.

*

Katowice

SPONSOR
FORUM

« Odpowiedz #285 : Lipca 07, 2021, 12:57:12 »

Pewnie będzie hejt na Moratę, a jak dla mnie mecz Hiszpanom zje*ał raczej Oyarzabal. Albo Enrique, że go wystawił. No bo miał gość jedną sytuację, to źle przyjął piłkę. Miał drugą, to się z nią minął. Rasowy napastnik chociaż oddał by strzał na bramkę :D Ale takowego Hiszpanom brakuje, no i to wyszło. I stało się to, co napisałem - że jak Włosi będą mieli setkę, to ją wykorzystają. Co nie zmienia faktu, że dali się zdominować i bardzo brakowało Spinazzoli - choć nie wiadomo, czy i jego Hiszpanie by nie wyłączyli.
Zapisane
HAL9000

*

Discovery One

SPONSOR
FORUM

« Odpowiedz #286 : Lipca 07, 2021, 13:02:48 »

Hejt jest nie na Moratę tylko na monetę  :D

A dziś ma odpaść Anglia, nie interesuje mnie to. Zawsze im kibicowałem na wszelkich mistrzostwach ale na tym turnieju ich nie trawię.

FORUM

« Odpowiedz #287 : Lipca 07, 2021, 13:36:16 »

Paradoksalnie najsłabszy mecz Włochów daje im finał. Pod każdym kątem wyglądali słabiej niż oponent. Stwarzali groźne sytuacje, a nie oddawali strzałów, bramkarski heros popełniał ogromne błędy, nawet żelazna defensywa była dość nieudolna.

Kolejny paradoks jest taki, że już się wydawało, iż dwaj najbardziej krytykowani Hiszpanie dadzą awans, bo Unai kapitalnie wyciął Włochów grą na krańcu pola karnego, a Morata nie stracił zimnej krwi, doprowadzając do dogrywki, gdzie Italia praktycznie nie istniała. No alr potem feralny karny i złe zachowanie bramkarza przy ostatnim karnym.

Dziś życzę wygranej Dunczyków, bo grają po prostu ładnie i nie ma tam słabych elementów. Choć jak wcześniej pisałem uważam, że drużyna, która przegrała już dwa mecze na mistrzostwach niezbyt zasługuje na tytuł (choć w obu meczach zagrali lepiej od przeciwników).
Anglia za kilka elementów, takich jak zagłuszanie buczenia widzów, rozgrywanie praktycznie wszystkich spotkań u siebie i niewpuszczanie kibiców spoza wysp brytyjskich powinna zostać odstrzelona.
Zapisane

p.a.

*

Katowice

SPONSOR
FORUM

« Odpowiedz #288 : Lipca 07, 2021, 14:23:25 »

Dajcie spokój z tą Anglią, gdyby ten turniej oficjalnie rozgrywał się w Anglii, to ok, ale cóż, to niby impreza paneuropejska. Każdy gdzieś tam podróżuje, a ci robili to raz. No i to buczenie też irytuje. Do tego mam tak jak HAL. Nigdy za Angolami nie przepadałem, ale zawsze miło się na nich patrzyło. No, do momentu, w którym przejął ich Southgate. Teraz patrzeć się na to nie da.

Co do wczorajszego meczu. Włosi niby wyglądali słabiej, ale nie wiem, czy nie mieli więcej naprawdę groźnych strzałów od rywala. Hiszpania niby super, ale bez konkretów trochę.

A z tą monetą.. no tak, system ABBA jest ok, ale Pique siedziałby cicho, gdyby Hiszpania wygrała ;)
Zapisane
HAL9000

*

SPONSOR
FORUM

« Odpowiedz #289 : Lipca 07, 2021, 21:49:09 »

A tak dobrze szło. Nie oglądam tej drugiej połowy  :D
Zapisane

marczewek

*

« Odpowiedz #290 : Lipca 07, 2021, 22:44:04 »

FORUM

« Odpowiedz #291 : Lipca 07, 2021, 23:14:29 »

Mecze głównie u siebie?  Ptaszek
Brak wyjazdu do Baku?  Ptaszek
Karny z kapelusza?  Ptaszek

To już może od razy wręczmy Angolom ten puchar, po co jakieś mistrzostwa?
Zapisane
marczewek

*

« Odpowiedz #292 : Lipca 07, 2021, 23:16:14 »

No weź. Przecież wyglądają lepiej. Duńczycy już postawili autokar i sił nie mają.

FORUM

« Odpowiedz #293 : Lipca 07, 2021, 23:21:48 »

No tak, mają prawo być bardziej wypoczęci od Duńczyków.

WWW
« Odpowiedz #294 : Lipca 08, 2021, 07:21:09 »

Jestem za Angolami, ale to jest mega niesprawiedliwe. I ten wczorajszy rzut karny też wątpliwy, chociaż w podstawowym rzekomo powinien być już dla Angoli, więc może wychodzi na zero. Niemniej finał będzie jaki chciałem i już nie mogę sie doczekać. :)
Zapisane

p.a.

*

Katowice

SPONSOR
FORUM

« Odpowiedz #295 : Lipca 08, 2021, 09:16:19 »

E, karnego w regulaminowym też nie było, bo wcześniej Kane faulował Paulsona. Borkowi i Węgrzynowi na chwilę się Szpakowski włączył, bo bredzili coś o spalonym :D

Ale fakt, finał zacny, ale tej reprezentacji Anglii nie jestem w stanie kibicować. I mam nadzieję, że dostaną po tyłku.

« Ostatnia zmiana: Lipca 08, 2021, 09:47:46 wysłane przez p.a. » Zapisane
J1923

*

Sto(L)ica

SPONSOR
FORUM

« Odpowiedz #296 : Lipca 08, 2021, 09:49:43 »

Podziwiam Anglików za organizację gry, za kapitalny atak pozycyjny. Trzeba sobie powiedzieć, że wczoraj całkowicie stłamsili Duńczyków. W końcówce meczu przeprowadzili wprost niesamowity napór na bramkę. W dogrywce Dania w ogóle nie istniała, prąd całkowicie odcięci, zmiany nic noe dały, taktycznie polegli, a Anglicy jak świeżaki. Imponujące. Tą siłą mogą wygrać finał. Który zapowiada się niezwykle ciekawie. Zupełnie dwa inne systemy gry. Ciężko wyrokować kto może wygrać. Liczę na Italię, ale obawy mam duże.
Zapisane

p.a.

*

Katowice

SPONSOR
FORUM

« Odpowiedz #297 : Lipca 08, 2021, 10:12:48 »

Pytanie tylko, czy ta świeżość nie wynikała w jakimś zakresie z faktu, iż stworzono im najbardziej komfortowe warunki na tym Euro. Przecież taka Dania też jest współgospodarzem, a do takiego Baku (2 godziny różnicy czasu w porównaniu z Londynem) lecieć musiała. Albo dlaczego półfinału nie rozegrano np. w Rzymie (Włochy to kolejny współgospodarz)? Albo choćby w Kopenhadze właśnie?

Nie da się ukryć, że Anglicy już od końcówki pierwszej połowy wyglądali lepiej (bo jednak dobre 20 a może i 30 minut należało do Duńczyków), ale faktem też jest, że drugiej bramki normalnie strzelić nie potrafili. No ale od czego Sterling i VAR? Jak to w ogóle możliwe, że arbiter główny nawet nie podszedł do monitora, by samemu zobaczyć sytuację? Niepojęte.
Zapisane
J1923

*

Sto(L)ica

SPONSOR
FORUM

« Odpowiedz #298 : Lipca 08, 2021, 10:54:41 »

Daleki jestem od bronienia Anglików, ale po prostu wyglądali znacznie lepiej. I ja nie wiem czy w tym meczu widziałem jakąś przewagę Danii. Fakt, że mieli świetne kontry, ale generalnie z obrazu całego meczu, to 75 do 25 dla Anglii. Każdy inny wynik niż wygrana Anglii byłby niesprawiedliwy.

Niestety, format rozgrywania mistrzostw jest tragiczny i bardzo faworyzuje niektóre ekipy (wszystkich półfinalistów), a Anglię szczególnie.
Zapisane

p.a.

*

Katowice

SPONSOR
FORUM

« Odpowiedz #299 : Lipca 08, 2021, 11:26:46 »

Nie no, Duńczycy mieli przewagę od jakiejś 10-15 minuty aż do 35 mniej więcej. Przeprowadzili w tym okresie kilka groźnych akcji, więcej grali piłką. A w okolicach 35 minuty Anglia zaczęła napierać, mieli groźną sytuację wybronioną przez Schmeichela, a ze dwie minuty później padła bramka. Druga połowa to już przewaga Anglików, podobnie pierwsza połowa dogrywki. Druga niekoniecznie, no ale Duńczycy już nie mieli na nic sił.