Autor Wątek: Hokej  (Przeczytany 1614 razy)

sponsor forum
SPONSOR
FORUM

« : Maja 21, 2019, 08:33:12 »

Tak się nieśmiało zapytam: może ktoś się interesuje hokejem? No bo akurat są mistrzostwa świata na Słowacji  :D
Zapisane

Repta

*

Trzebnica

SPONSOR
FORUM

« Odpowiedz #1 : Maja 21, 2019, 10:43:38 »

Czasami sprawdzam wyniki MŚ :D i czasami, ale to naprawdę czasami zdarza mi się obejrzeć kawałek tego turnieju :P Ale jakoś zawsze miałem większą sympatię do USA a tutaj zdecydowanie Kanada jest gigantem :)
Zapisane

J1923

*

Sto(L)ica

SPONSOR
FORUM

« Odpowiedz #2 : Maja 21, 2019, 13:59:24 »

Ja ogólnie hokej lubię oglądać, choć nigdy nie byłem jakimś wielkim znawcą, nawet przyznam szczerze, że nie rozumiem do końca zasad :D

W każdym razie zdarzyło mi się kilka razy pójść na hokeja na Legię, jednakże te mecze były okropnie nudne. Poważnie, poziom jakiś niezrozumiały wprost. Szczególnie jak się porówna z imprezą rangi olimpiady czy mistrzostw świata. Nawet co lepsze mecze czołówki polskiej ligi mnie strasznie rozczarowały. Zatem moje zainteresowanie tym sportem ogranicza się jedynie do tych największych imprez.

Zawsze mam też jakiegoś faworyta, bo ja nie potrafię inaczej oglądać sportu. Zawsze muszę komuś kibicować :D

Z tych mistrzostw widziałem tylko dwa mecze póki co Szwecja 4-3 Szwajcaria oraz Rosja 3-0 Szwajcaria. Strasznie Rosjanie się sprężyli w tym spotkaniu i celnie punktowali przeciwnika.
Dziś są dwa super spotkania USA vs Kanada i Szwecja-Rosja. Na pewno któraś z tych drużyn może wygrać mistrzostwa. Do potencjalnych triumfatorów dorzuciłbym jeszcze Finlandię. Raczej nie sądzę, by po puchar miałby sięgnąć ktokolwiek spoza tej 5, choć ostatnio w tych większych imprezach spore jednak zaskoczenia były.
Zapisane

J1923

*

Sto(L)ica

SPONSOR
FORUM

« Odpowiedz #3 : Maja 24, 2019, 08:01:00 »

Ależ niesamowity przebieg miał wczoraj mecz Szwajcarów z Kanadą, europejczykom zabrakło sekundy, by wyeliminować murowanych faworytów, ale Kanadyjczycy w ostatniej akcji strzelili bramkę, doprowadzili do dogrywkę i w końcowym rezultacie wygrali.
Rosjanie poradzili sobie z Amerykanami choć też po zaciętym boju 4-3, jeszcze więcej wysiłku musieli włożyć Finowie, by pokonać aktualnych mistrzów świata. Po regulaminowym czasie gry było 4-4. Jedynie Czesi gładko pognali Niemców.

FORUM

« Odpowiedz #4 : Maja 27, 2019, 10:12:15 »

Atilla zapewnił sobie przez tydzień tytuł człowieka roku w Finlandii: pokonał bramkarza Szwedów doprowadzając do dogrywki, strzelił ruskim jedyną bramkę w półfinale, potem Kanadyjczykom wbił dwie bramki w finale.

Ogólnie finał trochę rozczarował. W pierwszej tercji Kanadyjczycy mieli przewagę, ale wygrywali tylko 1 bramką, trochę bez sensu miotając się po lodowisku, w drugiej Finowie trafili i generalnie wydawali się lepsi. W trzeciej Kanadyjczycy rzucili się do ataku, kapitalnie bronił bramkarz fiński, ale Kanadyjczycy atakowali trochę nieskładnie, a rywale wyprowadzili dwa celne ciosy i pozbawili złudzeń gości z Ameryki. W pewnym momencie, w trzeciej tercji przy 3-1, statystyka wskazywała ponad 20 strzałów Kanadyjczyków i 3 Finów (ale 2 dające gole).
Ot przewrotny to sport, bo w grupie to Kanada wygrała 3-1

W meczu o brąz było dość ciekawie. Wydawało się, że Rosjanie zdemolują Czechów, którzy gładko przegrali w półfinale z Kanadyjczykami 1-5, a tymczasem bronili się twardo i przeciwnicy potrzebowali dogrywki, by sięgnąć po medal.

Finowi muszą robić wszystko, by mistrzostwa były rozgrywane na Słowacji, bowiem wcześniej złoty medal zdobyli również na mistrzostwach rozgrywanych w tym kraju w 2011 roku.