Autor Wątek: EURO 2016  (Przeczytany 50483 razy)

SPONSOR
FORUM

« Odpowiedz #200 : Czerwca 29, 2016, 09:01:21 »

... ale gwiazdami w tej ligi są na ogół obcokrajowcy :D Miniony sezon był zdaje się pierwszym od iluś tam lat, w którym królem strzelców został Anglik. Ciekawe, jaki wpływ na ich ligę będzie miał Brexit - może właśnie mniejsza liczba obcokrajowców sprawi, że repra będzie silniejsza?

Islandia na awans absolutnie zasłużyła. Trafili do grupy z faworyzowaną Portugalią, Węgrami i Austrią. Żadnej z tych drużyn nie dała się pokonać, dla każdej będąc równorzędnym przeciwnikiem. Od Anglii zaś była po prostu lepsza. Jeśli miałbym szukać szczęśliwców w gronie 8 pozostałych drużyn, to w pierwszej kolejności wskazałbym raczej Portugalię, potem może Polskę, ewentualnie Walię (mecz z Irlandią Płn. dosyć szczęśliwie wygrany).

« Ostatnia zmiana: Czerwca 29, 2016, 09:04:08 wysłane przez p.a. » Zapisane
J1923

*

Sto(L)ica

SPONSOR
FORUM

« Odpowiedz #201 : Czerwca 29, 2016, 09:35:59 »

Maszyniście chyba chodziło o to, że mieli szczęście, że trafili akurat na słabszą Anglię, bo mogli trafić zdecydowanie gorzej, a nie o sam los meczu.

Jakby nie patrzeć, to w tym turnieju nie przegrali Polacy, Niemcy, Islandczycy, Francuzi i Portugalczycy. No i ewentualnie można podciągnąć Włochów, bo zagrali jedno spotkanie rezerwami, a to jakby inna drużyna :) Ja zawsze uważałem, że mistrzem nie może zostać drużyna, która przegra spotkanie w grupie, bo co to za mistrz? :) A że mistrz z samymi remisami w grupie też wygląda niepoważnie, to niech Portugale spadają :D I to już najlepiej w czwartek  ;)
Zapisane

p.a.

*

Katowice

SPONSOR
FORUM

« Odpowiedz #202 : Czerwca 29, 2016, 11:10:48 »

no cóż, mistrzem regularnie zostaje drużyna, która coś tam przegrywa :D Jak choćby Hiszpania z 2010 roku :)
Zapisane
J1923

*

Sto(L)ica

SPONSOR
FORUM

« Odpowiedz #203 : Czerwca 29, 2016, 11:33:11 »

Z tą regularnością to bym nie przesadzał :) Sprawdzałem ME i MŚ od 1994 roku i tylko 3 takie przypadki były :) Hiszpania, Francja i Grecja.

WWW
« Odpowiedz #204 : Czerwca 29, 2016, 12:24:48 »

Ciacho, co Ty, sklerozę masz? :D Jak wspomniał marczewek, Włosi grali z Niemcami na ostatnim Euro. A wcześniej to np. w półfinale MŚ w 2006 roku - wygrali 2:0

Faktycznie, skleroza + ja jestem coś przydupiony ostatnio. Racja, grali z Niemcami i 2 bramki strzelił ulubieniec publiczności - Balotelli. :D No to liczę na powtórkę wyniku.
Zapisane

"W głębi duszy zdajemy sobie sprawę z własnej głupoty, a poświęcamy zbyt wiele czasu albo na ukrywanie tego, albo na udowadnianie, głównie sobie, że tak nie jest"-Jonathan Carroll

p.a.

*

Katowice

SPONSOR
FORUM

« Odpowiedz #205 : Czerwca 29, 2016, 14:04:01 »

Regularnie nie oznacza, że często, tylko, że regularnie :D W sensie nie jest to żadna patologia. A już na pewno często w finale gra drużyna, która coś tam w grupie przegrała.
Zapisane
marczewek

*

była stolica byłego województwa

mój nik wzion sie od mojego imienia

« Odpowiedz #206 : Czerwca 30, 2016, 23:50:46 »

Ojj. Tragedyja.
Tak czułem że Fabiański sobie w karnych nie poradzi :( Świetnie czyta grę, ale te karne...
Po cichu liczyłem że skoro nie chciał zmienić Pazdana, to na karne wpuści Boruca.
Kicha niestety. Portugalce nie zasługują na 1/2, ale pewnie nawet finał mają w zasięgu.
Nasi w sumie mogli odpaść ze Szwajcarią, więc jest po równo.

Ech. włączyła się kadrowa mentalność, wygrywamy więc bronimy wyniku.
Niestety tym razem się zemściło.
« Ostatnia zmiana: Lipca 01, 2016, 05:29:19 wysłane przez marczewek » Zapisane

- Klasyka to książki, które ludzie cenią i których nie czytają.
Mark Twain
p.a.

*

Katowice

SPONSOR
FORUM

« Odpowiedz #207 : Lipca 01, 2016, 07:53:19 »

Ja bym powiedział, że to nie mentalność, bo kilka innych okazji też mieliśmy - raczej był problem na tych mistrzostwach ze strzelaniem bramek. W żadnym meczu nie strzeliliśmy więcej, niż jednej. Myślę, że to, co zaprezentowała Polska na tych mistrzostwach pasuje właśnie do osiągnięcia ćwierćfinału, więc zgrzytu nie ma. Gorzej, że Portugalia absolutnie na półfinał nie zasłużyła - w turnieju nie wygrała jeszcze żadnego meczu tak w zasadzie...

Co do spotkania - wynik 1:1 sprawiedliwy był. Nasi atakowali rzadziej, ale mam wrażenie, że groźniej. Nie potrafię przypomnieć sobie żadnej naprawdę groźne sytuacji Portugalii, chyba, że liczyć moment, w którym Ronaldo minął się z piłką.

Dobry mecz Lewego, nawet Milik grał tym razem lepiej. Fabiański nie miał zbyt dużo do roboty (Szwajcaria bardziej cisnęła), obrońcy niestety popełniali błędy, ale jeśli nawet,to wkrótce ktoś naprawiał ich błąd (np. raz świetnie włączył się do gry obronnej Milik). No a karne to karne - tym razem Błaszczykowskiemu się nie udało, ale nie ma co na nim psów wieszać. Tak po prostu bywa, to nie była zresztą jakoś katastrofalnie źle wykonana jedenastka.
Zapisane
maszynistaGrot

*

« Odpowiedz #208 : Lipca 01, 2016, 08:08:29 »

Rzeczywiście trzeba uczciwie napisać, że Fabiański zawiódł w decydującym momencie. Już ze Szwajcarią słabo bronił jedenastki, teraz także. Dziwne, że w tych dwóch seriach karnych, ani jednego strzału nie udało mu się wybronić. Przede wszystkim za wcześnie się rzucał w bok, rywale wystarczy, że chwile odczekali po czym mogli spokojnie strzelić w przeciwny bok lub środek bramki.

Jednak z drugiej strony rzuty karne to loteria. Ogólnie występ Fabiański moim zdaniem zaliczył bardzo dobry, wyśmienicie bronił we wszystkich spotkaniach w regulaminowym czasie gry i dogrywkach. Z Borucem myślę, że aż tak daleko Polska by nie zaszła.

Szkoda, że Błaszczykowski akurat spudłował - zagrał bardzo dobrze w defensywie cały mecz, czytałem iż kibice Borusii przed meczem wystosowali apel aby klub przyjął go z powrotem do Dortmundu.

Tak jak się spodziewałem, spotkanie było wyrównane, szybko strzelona bramka biało - czerwonym. Gdybyśmy na 2:0 wykorzystali awans byłby w kieszeni. Przyznam, że po straconej bramce obawiałem się, że Portugalia zepchnie nas do defensywy i rozpocznie festiwal strzelecki, na szczęście nasi wzięli się w garść i byli przez cały mecz równorzędnym rywalem, a wynik był sprawą otwartą. Słusznie marczewek napisał, iż równie dobrze w karnych mogliśmy odpaść ze Szwajcarią, więc trzeba z pokorą przyjąć wczorajszy rezultat.

Wielkie brawa dla naszej całej reprezentacji za ćwierćfinał. Nawałka z zespołem osiągnął rewelacyjny sukces znajdując się w ósemce najlepszych drużyn Europy. Poprzednicy mając w sumie tych samych piłkarzy nie mogli wyjść z grupy w turniejach mistrzowskich. Warto podkreślić, że chociaż od Ukrainy czy Niemiec nie byliśmy zespołem lepszym, ale ogólnie żadnego meczu nie przegraliśmy na euro (odpadnięcie w karnych się nie liczy, gdyż po 90 minutach był remis).

Jeszcze raz szacunek dla naszych. Myślę, że każdy z nas nie miałby nic przeciwko,aby w każdym turnieju tej klasy Polska dochodziła aż do ćwierćfinału.

============
Z podniesioną głową należy patrzeć na zbliżające się eliminacje MŚ. Będziemy po euro faworytem w naszej grupie grając z Danią, Rumunią, Kazachstanem, Czarnogórą oraz Armenią.

Wracając do euro. Paradoksalnie po odpadnięciu Polski wydaje mi się, że Niemcy mają gładką drogę do mistrzostwa. Nie to żebyśmy byli najlepsi, z większością drużyn które zostały w turnieju pewnie byśmy przegrali, lecz w ostatnich latach zdobyliśmy pewien "patent" na Niemców często z nimi grając i sądzę, że z każdym innym przeciwnikiem szwabom może pójść potencjalnie łatwiej niżby mieli ponownie się z Polską spotkać, której nie potrafili nawet jednej bramki w fazie grupowej strzelić.

Zapisane

Nie widział nic, nie słyszał nic - upajał się tylko pędem...

Stefan Grabiński, Maszynista Grot
J1923

*

Sto(L)ica

SPONSOR
FORUM

« Odpowiedz #209 : Lipca 01, 2016, 08:37:26 »

A ja powiem tak. Ciężko awansować do półfinału grając tak słaby mecz. Niby zagraliśmy jak równy z równym z Portugalią, ale brakowało nam całkiem sporo.
Pierwsza połowa wyglądała w miarę spoko. Nasi się dobrze ustawiali w obronie, ale nie podchodzili. Niesamowicie dziwna sytuacja - chwilę przed strzeleniem bramki nasi trzymają perfekcyjną ósemkę i Portugalczyk zagrywa w środek tego pola, i facet tam sobie spokojnie rozgrywa, bo nikt nie podchodzi... Przy bramce też nie zdążyli podejść.
No i Polacy niepotrzebnie się cofnęli, co nam totalnie nie wychodzi, a Portugalczycy nie czuli zagrożenia. W drugiej połowie nasi w ogóle nie mieli pomysłu na rozgrywanie piłki od własnej połowy. Kilka razy pogubili się już na własnej połowie. Często z ogromnym trudem i mozołem dochodzili pod pole karne przeciwnika, po czym piłka wracała do Fabiańskiego.
Jakby popatrzeć na to spokojnie, bez emocji, to tragedia. Szanse takie trochę z przypadku. No i jednak sytuacje to trzeba wykorzystywać i w tym tkwi cały sekret. Niestety Polacy na Euro mieli ogromne problemy ze skutecznością :/
A prezent jaki sprawił Polakom Płaczaldo też rzadko się zdarza - dwukrotnie nie trafił w piłkę w klarownej sytuacji.

W każdym razie podziękowania należą się za walkę i za to, że nie ustępowaliśmy. Zdziałaliśmy naprawdę wiele :)

« Ostatnia zmiana: Lipca 01, 2016, 08:40:24 wysłane przez J1923 » Zapisane

Król Artur

*

SPONSOR
FORUM

Let's tango bitch!

« Odpowiedz #210 : Lipca 01, 2016, 10:19:21 »

No cóż fajnie było ale się skończyło :D Często jest mowa, że graliśmy jak równy z równym czyli graliśmy tak słabo jak Portugalia ;). Strzeliliśmy bramkę w 2 minucie, jak od tego czasu nie potrafi się strzelić decydującej bramki przez ponad 100 minut (!) no to sorki na co my liczymy. To odnośnie meczu.

Jako całościowo występ na Euro było ok, dobra prognoza na przyszłość oby tego nie schrzanić ;)

Zapisane
p.a.

*

Katowice

SPONSOR
FORUM

« Odpowiedz #211 : Lipca 01, 2016, 10:24:22 »

Faktem jest, że pod względem gry obronnej to był bodaj nasz najsłabszy mecz. Gdybyśmy tak grali np. z Niemcami, to nie sądzę, byśmy dowieźli remis. No ale z tym "na co my liczymy" to się nie zgodzę, bo Portugalia w przekroju całych mistrzostw grała mniej przekonująco, a mimo to są w półfinale.
Zapisane
Król Artur

*

SPONSOR
FORUM

« Odpowiedz #212 : Lipca 01, 2016, 10:45:49 »

W porównaniu do Portugali całościowo to wypadliśmy lepiej do półfinału to fakt. Mieliśmy szansę nie udało się trzeba wyciągnąć wnioski na przyszłość. "Na co liczymy" to miałem na myśli, że dalej po regulaminowym czasie gry i dogrywkach są karne :P i to jest loteria. W meczu ze Szwajcarią to oni popełnili błąd przy karnym co dało nam awans. Teraz to my mieliśmy pecha. Czyli wszystko stawiamy na to czy ktoś strzeli w bramkę czy nie :D.

Tak mały offtop: W jakimś studiu dyskutowali czy te dogrywki są potrzebne (chodzi o obciążenie dla organizmu). Myślę, że w jakimś stopniu jest to część widowiska 90 min + dogrywka + karne. Ale jak się widzi końcowe minuty dogrywki i zawodnicy nie mają siły odebrać prawidłowo podania to trochę daje do myślenia.
Zapisane
p.a.

*

Katowice

SPONSOR
FORUM

« Odpowiedz #213 : Lipca 01, 2016, 10:55:11 »

Obecnie zawodnicy są o wiele bardziej obciążeni, niż niegdyś. W drugiej połowie dogrywki nawet Portugalczycy ledwo zipali, śmiem twierdzić, że ostatnich 15 minut lepiej wyglądało w naszym wykonaniu, ale wciąż fatalnie. Więc może faktycznie lepiej od razu karne?
Zapisane
Król Artur

*

SPONSOR
FORUM

« Odpowiedz #214 : Lipca 01, 2016, 11:04:17 »

Gdyby były od razu karne to pewnie w jakiś sposób mobilizowało by drużyny do odważniejszego grania. Nie było by tam w głowie ok to jeszcze dogrywka może coś wpadnie a jak nie to jeszcze są karne ;). Albo dogrywka do pierwszego gola? Choć rezultat mógłby być ten sam i obie strony by sobie podawały piłkę na własnej połowie :D

Zapisane
Repta

*

Trzebnica

SPONSOR
FORUM

« Odpowiedz #215 : Lipca 01, 2016, 11:25:43 »

Generalnie mam wrażenie, że w obu meczach straciliśmy bramki po strasznym oddaniu inicjatywy, tak ze Szwajcarami, gdzie przez kwadrans przed stratą bramki rozpaczliwie się broniliśmy tak i w meczu z Portugalią. Niestety największy problem to brak ławki, nie mamy absolutnie żadnego impulsu jeśli chodzi o rezerwowych, ani Kapustka ani Jodłowiec nie dali czegoś ekstra... a wygląda na to, że reszta ławki w ogóle przyjechała na wakacje... Ale mimo wszystko jestem zadowolony z tego jak nasi się zaprezentowali. Doszli do ćwierćfinału tutaj odpadli dopiero po karnych, wynik jest ok. Ale stać nas na więcej ;) Mam nadzieję, że w elimkach do MŚ okrzepnie Zieliński, dojdzie jeszcze solidny Rybus na LO lub LP więc będzie troszkę więcej jakości. Najbliższe MŚ to też ostatni turniej w takim składzie personalnym potem pewnie Błaszczykowski, Piszczek odpadną bo już będą mieli 33 lata i raczej to już schyłek kariery. Ale mam nadzieję, że uda się chłopakom awansować i godnie zaprezentować na MŚ ;)
Zapisane

p.a.

*

Katowice

SPONSOR
FORUM

« Odpowiedz #216 : Lipca 01, 2016, 11:34:17 »

Albo dogrywka do pierwszego gola? Choć rezultat mógłby być ten sam i obie strony by sobie podawały piłkę na własnej połowie :D

To już było i się średnio sprawdziło. Większość dogrywek wyglądała megaasekuracyjnie. A te, w których padły gole... no nie było bardziej okrutnego sposobu na zakończenie meczu, niż złoty gol. Tak się chyba skończyło np. Euro w 1996 i 2000. Szczególnie w tym drugim przypadku było to meganiesprawiedliwie, bo Francja gola na 1:1 strzeliła w 94 minucie, no a potem złoty gol bodaj Trezegueta i po meczu.
Zapisane
J1923

*

Sto(L)ica

SPONSOR
FORUM

« Odpowiedz #217 : Lipca 01, 2016, 11:39:39 »

Przecież już były te złote gole, srebrne gole itp. Chyba dość rzadko ustala się wynik w dogrywce. Zazwyczaj jest to najzwyklejsze wyczekiwanie na karne. Ani pożytku dla publiki, ani dla drużyn.
Ja bym proponował przede wszystkim skrócenie dogrywki. 5 lub 10 minut na połówkę. Drużyna będzie chciała atakować, to dla wszystkich z korzyścią. Jeśli nie, to mniej czasu na to stracimy i wszyscy będą zadowoleni :)

Rzeczywiście mankamentem była nasza ławka rezerwowych. O ile Kapustka myślę, że sporo namieszał i zaprezentował się dobrze. To Jodłowiec dawał tylko nowe siły. Nie tworzył samych akcji. O innych to nawet szkoda gadać. Peszko i Wawrzyniak na Euro, ech. Zieliński, gdy miał szansę, to zaprezentował mniej niż zero.
Tymczasem w Portugalii jako zmiennicy wchodzą: świetny Quaresma lub Moutinho.
Zapisane

p.a.

*

Katowice

SPONSOR
FORUM

« Odpowiedz #218 : Lipca 01, 2016, 13:35:33 »

... no i Renato Sanches też zaczynał jako rezerwowy.
Zapisane

*

« Odpowiedz #219 : Lipca 01, 2016, 14:28:30 »

W sumie też prawda. Z tymi karnymi od razu po meczu, bez dogrywki niegłupi pomysł. Mobilizowało by to silniejszy zespół w trakcie gry do okazania jeszcze większej determinacji aby jednak strzelić tę bramkę bo rzuty karne to loteria, a więc większe szanse dla przeciwnika.