Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Konkurs publicystyczny  (Przeczytany 4394 razy)
crusia
Moderator Globalny

*

Miejsce pobytu:
Poznań
WWW
« : Września 09, 2010, 16:22:17 »

Serwis Carpe Noctem zaprasza na

KONKURS PUBLICYSTYCZNY

Do tej pory przeprowadziliśmy konkursy recenzenckie, ale tym razem postanowiliśmy dać Wam większe pole do popisu i pozwolić Wam swobodniej wyrażać swoje myśli. Tym razem będziecie mogli nadsyłać teksty w aż trzech różnych kategoriach:

1. Recenzja
limit: od 2,5 tys. do 4,5 tys. znaków ze spacjami
W ramach tej kategorii prosimy nadsyłać recenzje książek, które ukazały się nie wcześniej niż 1-ego stycznia 2005 roku i zaliczają się horroru, thrillera lub kryminału (dozwolone także powieści młodzieżowe utrzymane w podobnym klimacie). Można wybrać również te książki, które są już zrecenzowane na Carpe Noctem.

2. Felieton (lub krótki tekst publicystyczny) limit: od 2,5 tys. do 5 tys. znaków ze spacjami
W ramach tej kategorii prosimy nadsyłać krótkie teksty publicystyczne. Tematyki staramy się nie ograniczać - piszcie o tym, co mogłoby zainteresować czytelników Carpe Noctem.

3. Artykuł (od 6 tys. do 15 tys. znaków ze spacjami)
Tak samo, jak w przypadku poprzedniej kategorii, nie chcemy zbytnio ograniczać Was tematycznie.

Prace prosimy nadsyłać na adres: redakcja@carpenoctem.pl do 30 września 2010 r. włącznie. W pliku z tekstem prosimy podać imię, nazwisko i adres autora (także mailowy) oraz, na górze pierwszej strony, nazwę kategorii, do której zalicza się tekst. Wszystkie nagrodzone teksty zostaną opublikowane w serwisie. Niektórzy z pozostałych autorów również otrzymają możliwość publikacji swojej pracy.

Uwaga! Nie przyjmujemy tekstów, które zostały już gdzieś opublikowane, czy to w czasopiśmie, czy w internecie.

Konkurs rozpoczyna się 1 września 2010 r. i trwać będzie do 30 września 2010 r. Ogłoszenie wyników nastąpi w październiku 2010 r.

Więcej info: http://carpenoctem.pl/pages/konkurs_publicystyczny.htm
Zapisane
crusia
Moderator Globalny

*

Miejsce pobytu:
Poznań
WWW
« Odpowiedz #1 : Października 23, 2010, 16:57:42 »

Nasz pierwszy konkurs publicystyczny mimo dużej puli nagród nie cieszył się powodzeniem, ale też jesteśmy dalecy od spisywania go na straty: chociaż do redakcji dotarła ledwie garstka tekstów, kilka z nich wręcz zaskoczyło nas swoim wysokim poziomem. Dlatego postanowiliśmy mimo wszystko rozwiązać konkurs i przyznać dwie nagrody główne oraz wyróżnienie. Dwa równoważne pierwsze miejsca zajęli autorzy dwóch artykułów powiązanych z Mitologią Cthulhu, Mortycjan oraz Marek Grzywacz. Panowie otrzymają odpowiednio klawiaturę lub głośniki ufundowane przez firmę Logitech. Przyznajemy również wyróżnienie dla Roberta Dudzińskiego za bardzo ciekawy felieton, który opublikujemy jutro. Robert otrzyma od nas zestaw dwóch wybranych książek i audiobooka z puli nagród konkursowych. W kategorii recenzji postanowiliśmy nie przyznawać żadnych wyróżnień.
Zapisane
Taclem

*« Odpowiedz #2 : Listopada 29, 2010, 09:45:00 »

Takie konkursy wymagają większego nakładu pracy, dlatego są mniej popularne. A szkoda, bo to świetnie aktywizuje ludzi czytających stronę, jeśli ich teksty nagle się na niej pojawiają. Mam dziwne wrażenie, że internet staje się coraz bardziej bierny. Niestety.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do: