Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Konkurs na krwawą miniaturę  (Przeczytany 12221 razy)
crusia
Moderator Globalny

*

Miejsce pobytu:
Poznań
WWW
« : Września 04, 2011, 21:51:08 »

Obe­szło się bez burz­li­wych dys­ku­sji ? nasze dwu­oso­bowe jury było wyjąt­kowo zgodne i szybko pod­ję­li­śmy decy­zję. Osiem­na­stu auto­rów przy­słało do nas łącznie 19 minia­tu­rek, ale nie­stety jedna została zdys­kwa­li­fi­ko­wana za prze­kro­cze­nie limitu zna­ków. Poziom kon­kursu był bar­dzo wysoki ? nie­mal wszyst­kie nade­słane tek­sty jeśli nawet nie miały zaska­ku­ją­cej lub dosko­nale prze­my­śla­nej fabuły to przy­naj­mniej były dobrze napi­sane. Wię­cej o zwy­cię­skich tek­stach ? jak i ogól­nie o wszyst­kich nade­sła­nych pra­cach ? powiemy na forum Gotham Cafe.

Pierw­sze miej­sce  - ?Happy Bir­th­day, Tommy? Marka Ścieszka

Dru­gie miej­sce ? ?Wero­nika? Pio­tra Marksa

Trze­cie miej­sce ? ?Samot­ność Wik­to­rii? Marka Grzywacza

Ser­decz­nie gra­tu­lu­jemy! Nagro­dzone prace zostaną opu­bli­ko­wane w szy­ko­wa­nym na jesień Biu­le­ty­nie Carpe Noc­tem, a wraz z nimi także wybrane tek­sty z kon­kursu. Ze zwy­cięz­cami skon­tak­tu­jemy się drogą mailową w spra­wie wysyłki nagród.
« Ostatnia zmiana: Września 04, 2011, 21:58:57 wysłane przez crusia » Zapisane
Kirronik

*

Miejsce pobytu:
Warszawa
WWW
« Odpowiedz #1 : Września 04, 2011, 22:10:38 »

Gratulacje dla zwycięzców...już nie mogę się doczekać, żeby przeczytać jakie wizje były bardziej popieprzone od moich??  Diabeł 9
Zapisane
M.Bizzare

*
WWW
« Odpowiedz #2 : Września 04, 2011, 22:37:19 »

Serdecznie dziękuje za wyróżnienie i gratuluje pozostałym podiumowiczom - bardzo jestem ciekaw zwycięskich opowiadań (bo dobra masakra nie jest zła :)) i ogólnie czekam już z niecierpliwością na trzeci Biuletyn, bo temat body horroru uważam za świetny wybór.
Zapisane
terebka

*

Miejsce pobytu:
Nowogródek Pomorski
tekst osobisty ;)

WWW
« Odpowiedz #3 : Września 05, 2011, 11:14:18 »

Wygrana w tak zacnej inicjatywie oraz gronie cieszy po trzykroć. Gratuluję pozostałym podiumowiczom oraz wszystkim uczestnikom. I tak, już nie mogę się doczekać jesiennej odsłony cielesnego biuletynu, by przeczytać również Wasze opowiadania, współbracia w grozie  Diabeł 9


p.s. A tak nawiasem, to jakaś nowa świecka tradycja nastała na imiona w tytułach  ;)
« Ostatnia zmiana: Września 05, 2011, 11:16:31 wysłane przez terebka » Zapisane

Marek Ścieszek
asIdie

*« Odpowiedz #4 : Września 05, 2011, 11:19:11 »

Gratulacje dla wszystkich wyróżnionych i dla każdego z osobna!

Jako jeden z uczestników mam pytanie do Jury. Jak ocenili Państwo tekst "Ratunek"? O ile oczywiście nie jest to tajemnica :)
Zapisane
crusia
Moderator Globalny

*

Miejsce pobytu:
Poznań
WWW
« Odpowiedz #5 : Września 05, 2011, 14:03:52 »

Żadna tajemnica :) Mi się w miarę podobał i nawet już miałam go wrzucić do tych "wybranych" do późniejszej rozkminki, ale...
Spoiler (kliknij, żeby zobaczyć)
Ale na pewno tekst trafi do Biuletynu, bo był z tych lepszych :)
Zapisane
Rozgardiasz

*« Odpowiedz #6 : Września 05, 2011, 14:45:03 »

Witam :) na wejściu pragnę pogratulować zwycięzcom - good job i mam nadzieję przeczytać Wasze teksty jak najzszybciej tylko dam radę :)

sam również wysłałem miniaturę - "Wśród kurzu i akt". Czy jury może się na jego temat wypowiedzieć ? Zdaję sobie sprawę, że sformułowanie "wszyst­kie nade­słane tek­sty jeśli nawet nie miały zaska­ku­ją­cej lub dosko­nale prze­my­śla­nej fabuły" jest skierowane do mnie :P ale wdzięczny będę za choć kilka słów i znaków interpunkcyjnych ;)
Zapisane
Shenai

*
« Odpowiedz #7 : Września 05, 2011, 15:40:42 »

Cześć, gratuluje zwycięzcom! Ze swojej strony chciałbym się dowiedzieć jak tam z opowiadaniem "Wysypisko", wiem ze literackie cudo to nie jest i pisane zostało raczej "na kolanie" poza tym raczej nie spełnia typowych reguł body horroru jednak nadal jestem ciekaw opinii. Dziękuje.
Zapisane
Pavel
Administrator

*

Miejsce pobytu:
Kraków
Out of my mind. Back in five minutes.

WWW
« Odpowiedz #8 : Września 05, 2011, 16:06:39 »

Miałem okazję czytać, być jednym z jurorów, więc moje wrażenia po lekturze dla tych, którzy zapytali:

Kirronik
Masz rację, twoja wizja była trochę chora, ale i tak daleko ci było do niektórych opowiadań ;) Językowo trochę ubogo, brakowało jakiś bardziej wyszukanych metafor, bardziej obrazowego języka, ale czytało się dobrze, nie było większych błędów i potknięć. Niemniej, historia spisana raczej pod zszokowanie, brakowało głębszej myśli za wszystkim, ot facet wisi i poddają go ciężkim torturom, zakończenie mało satysfakcjonujące, miał być twist na koniec, a szczerze, od początku było wiadomo jak to się zakończy. Styl i język jest - trzeba się tylko delikatnie podciągnąć, ale historię musisz bardziej złożone i wciągającej wymyślać.  

M.Bizzare
Były dwa opowiadania i są to dwa bardzo dobre teksty, ale moim zdaniem właśnie "Samot­ność Wik­to­rii" jest tym lepszym, zarówno językowo jak i pomysłem wyprzedza "Ciało do ciała". Crusia myślę trochę inaczej o ile dobrze pamiętam ;) Ale dwa bardzo dobre opowiadania, trochę pracy aby ujarzmić wizje i by były bardziej przystępne dla "zwykłego" czytelnika i będzie świetnie :)

terebka
Bardzo dobre opowiadanie, moim zdaniem najlepsze z nadesłanych, Crusia typowała na drugie miejsce, więc suma sumaru, wskoczyło na pierwsze ;) Narracja fajnie poprowadzona, historia wciągająca i zaskakująca, mimo że to tylko 10 tys. znaków, do stylu nie mam prawa się przeczepić, przemyślane opowiadanie i po prostu fajne.

asIdie
"Ratunek" był u mnie dosyć wysoko, chyba na 6 miejscu, na 18, więc całkiem nieźle, a naprawdę były praktycznie same dobre teksty. Jak Crusia zauważyła zakończenie pociągnęło to opowiadanie w dół, miał być twist, ale był bardzo wymuszony i na przekór temu co było wcześniej. Następnym razem konsekwencja w działaniu, pisaniu i będzie super, warsztat jest, opisy fajne, język bogaty, tylko bardzie przemyślana historia i będzie podium.

Rozgardiasz
Tak, brakowało oryginalności i bardziej przemyślanej fabuły, ale klimat był, czytało się z zainteresowaniem, dreszcze przechodziły, językowo o ile pamiętam bez większych uwag. Po prostu ile można czytać o bibliotece, szpitalu, tudzież piwnicy, gdzie w ciemnościach czai się coś złego, co chce porwać i zjeść ;) Jak wcześniej, warsztat jest tylko nad historią trzeba popracować.

Shenai
Moim zdaniem opowiadanie przekombinowane, za dużo się dzieje jak na 10 tys. znaków (miało chyba nawet mniej o połowę). Język bogaty, ale jakiś taki chaotyczny, brakuje ciągłości, nie płynie się od jednego zdania do drugiego. Historia też jakoś mało zajmująca, wciągająca, raczej nie zostaje w głowie, nie wzbudza emocji. Czyli do poprawy delikatnie język, więcej panowania nad nim, no i historia mniej przekombinowana, ale też, to w końcu była miniatura. W dłuższej formie ten tekst mógłby być lepszy, jakby bardziej opisać Wysypisko, skupić się na Mieście, w krótszej wersji jest chaos i zagubienie.
Zapisane

"Nie wydają mi się bowiem kochać książek ci,
którzy zachowują je nietknięte i ukryte w skrzyniach,
lecz ci, którzy dotykając ich zarówno w nocy,
jak w ciągu dnia brudzą je,
 marszczą i niszczą (...)".

Erazm z Rotterdamu
Rozgardiasz

*« Odpowiedz #9 : Września 05, 2011, 16:40:46 »

Dzięki wielkie za opinię :) mam nadzieję, że w przyszłości będą jeszcze podobne okazje, by zamęczyć Was tekstami :)
Zapisane
asIdie

*« Odpowiedz #10 : Września 05, 2011, 16:57:59 »

Ogromne dzięki za opinię i uwagi, przydadzą się :) no i już nie mogę się doczekać biuletynu i to nie tylko z powodu swojego tekstu w nim :)
Zapisane
Mateusz Zieliński

*« Odpowiedz #11 : Września 05, 2011, 18:27:59 »

To i ja się dołączę.

1. Przede wszystkim, do gratulacji.

2. I pytań o własne teksty: "Chciałbyś być na naszym miejscu?". Jak wypadł?
Zapisane
waskerton

*« Odpowiedz #12 : Września 06, 2011, 09:19:03 »

Ja również gratuluję wszystkim zwycięzcom i czekam niecierpliwie na ich teksty.
Czy można przy okazji podłączyć się do inicjatywy i spytać o "Uczciwą wymianę"? :)
Zapisane
AL

*« Odpowiedz #13 : Września 06, 2011, 12:41:17 »

Witam i gratuluję laureatom.
Jednocześnie zapytanie o 'Raz... Dwa... Trzy...' mam. Jak je Państwo oceniacie?
Zapisane
the patient

*
« Odpowiedz #14 : Września 06, 2011, 16:16:06 »

Jakieś opinia na temat " czerwona suknia "?

gratuluję osobą co wygrali.
Zapisane
crusia
Moderator Globalny

*

Miejsce pobytu:
Poznań
WWW
« Odpowiedz #15 : Września 06, 2011, 18:11:15 »

Słuchajcie, to ja może po prostu wszystkie opowiadania opiszę krótko :D Do jutra powinnam się uwinąć :D
Zapisane
Mateusz Zieliński

*« Odpowiedz #16 : Września 06, 2011, 22:01:19 »

To jeszcze może jakieś małe info, co trafi, a co nie trafi do Biuletynu by się zmieściło?  ;)
Zapisane
crusia
Moderator Globalny

*

Miejsce pobytu:
Poznań
WWW
« Odpowiedz #17 : Września 06, 2011, 23:14:37 »

A to później. Najpierw musimy przedyskutować z Pawłem i resztą załogi ;)
Zapisane
Kirronik

*

Miejsce pobytu:
Warszawa
WWW
« Odpowiedz #18 : Września 07, 2011, 15:48:36 »

No Crusia... no to czekamy z niecierpliwością i na Twoje opinie   :faja:
Zapisane
crusia
Moderator Globalny

*

Miejsce pobytu:
Poznań
WWW
« Odpowiedz #19 : Września 07, 2011, 17:59:20 »

Nie mam jednak czasu na wszystkie, więc napiszę po parę słów tylko o tych, o które się ktoś upomniał:

"Wśród kurzu i akt" - niestety w tym opowiadaniu zabrakło czegoś, co przykułoby moją uwagę. Nawet przy tak krótkim tekście udało ci się strzelić dłużyznę. Narracyjnie dobrze, więc na drugi raz poproszę po prostu o ciekawszy pomysł na fabułę.

"Wysypisko" - rzadko kiedy potrafią mnie przekonać teksty, które są tylko zlepkiem impresji, obrazków luźno połączonych motywem lub miejscem. W tym tekście bardzo brakowało mi jakiegoś bardziej wyrazistego spoiwa i czegoś, czego można by się uczepić w trakcie lektury. Nigdy nie byłam zwolenniczką traktowania grozy jako zlepku krwawych scen, a w przypadku twojego tekstu ciągle miałam wrażenie, że ty wręcz przeciwnie.

"Ciało do ciała" - nie jestem miłośniczką chorych wizji, jeśli nie mają naprawdę dobrej podkładki w postaci sensownej, porządnie skrojonej fabuły. Sama makabra rzadko kiedy potrafi mnie przekonać. Dlatego ten tekst odpadł - jego szkielet był wyjątkowo schematyczny.

"Samotność Wiktorii" - nie typowałam tego tekstu tak wysoko, jak Paweł, bo chociaż zadbałeś o ciekawsze tło historii to jednak nie zachwyciła mnie jakoś ta miniaturka. Ale jak już mówiłam - nie łykam tego typu prozy bez popijania, ciężko mnie przekonać do czegoś, co wydaje się popisem wyobraźni autora zamiast wciągającym, przerażającym tekstem. Mimo wszystko było to jednak dość ciekawe i dobrze napisane, dlatego trafiło na trzecie miejsce. Ja osobiście typowałam inny tekst ;)

"Happy Birthday, Tommy" - pierwszy tekst, który przeczytałam. Świetny. Kontynuując temat wizji - te były sensowne, przerażające i do tego opisane w fantastyczny sposób. Bez popisywania się, po prostu rzetelny straszak. Świetnie wykorzystana krótka forma. Super :)

"Chciałbyś być na naszym miejscu" - też jedno z pierwszych opowiadań, które przeczytałam. Bardzo podobała mi się przewrotność tego tekstu i to, w jaki typowy dla grozy sposób opisuje nasze codzienne, absurdalne lęki. Osobiście widziałabym go na trzecim miejscu, więc było o włos od wygranej ;) Warsztatowo jest poprawnie, choć bez fajerwerków.

"Uczciwa wymiana" - fajny pomysł i poprawne wykonanie, ale zabrakło krztyny czegoś więcej, by załapało się do grupy najlepszych tekstów. Może udałoby się je trochę podrasować?

"Raz... dwa... trzy" i "Czerwona suknia" - dwa teksty o niczym, które wg mnie nie powinny trafić do Biuletynu. Przepraszam za takie ostre słowa, ale mam wrażenie, że obie miniaturki to takie literackie wprawki, testowanie stylu autora, który jeszcze nie wie, jaką historię właściwie chciałby opowiedzieć. Musicie jeszcze trochę popracować.
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do: