Strony: [1] 2 3 ... 11   Do dołu
Drukuj
Autor Wątek: Różne seriale bez swojego tematu  (Przeczytany 30626 razy)
marczewek

*

Miejsce pobytu:
była stolica byłego województwa




mój nik wzion sie od mojego imienia

« : Kwietnia 23, 2019, 11:50:27 »

Może tak wzorem filmów taki temat dla seriali. Nie chce mi się zamieszczać wątku dla każdego, a takie mniej popularne może kogoś zainteresują.

Purpurowe rzeki (2018)



Miniserial, a może bardziej seria czterech filmów, bo w różnych telewizjach różnie go puszczali. Polski Canal+ puszcza go w postaci czterech półtoragodzinnych części. Można go też spotkać jako osiem 45 minutowych, i dwanaście półgodzinnych.

Nie ma powiązania z filmami z 2000/2004 roku. Jedyne połączenie to Jean-Christophe Grangé i Pierre Niémans, którego tym razem nie gra Reno, a Olivier Marchal.

Cztery niezależne sprawy. Jedna na odcinek/dwa/trzy/ zależy jak podzielili.

Pierre Niémans pracuje w Paryżu w nowym wydziale badającym dziwne, najbardziej brutalne sprawy.

Part 1
Jean Louis był kiedyś policjantem, a teraz zaszył się w klasztorze gdzieś na pustkowiu. Pewnego dnia dzwoni do Niemansa i prosi go o pomoc. Nie chce nic wyjaśnić i chce żeby do niego przyjechał. Gdy przybywa na miejsce okazuje się że jego przyjaciel nie żyje i ma spaloną dłoń. Odcinek taki trochę z religią w tle, bractwa, tajemnice itd, itp. Niezłe.

Part 2
Niemans i jego partnerka zostają wezwani na teren sekty religijnej, gdzie na terenie remontowanej kaplicy znaleziono ciało ich nieformalnego przywódcy. Sprawa wydaje się dość prosta, choć dość nieoczekiwanie strasznie się komplikuje gdy ginie kolejny członek zgromadzenia... Prawda okaże się szokująca.

Part 3
W małej mieścinie dwóch drobnych złodziejaszków znajduje odciętą dłoń. Przybyli na miejsce Pierre Niémans i jego partnerka Camille Delaunay dowiadują się że zostali wezwani bo... tutejsza żandarmeria nie ma czasu się nią zająć ponieważ bada sprawę trzech brutalnych morderstw, o których nie zostali poinformowani. To denerwuje Niemansa, zwłaszcza że szef policji nie chce ich wprowadzić w sprawę. Trop prowadzi do miejscowego domu dla trudnej młodzieży i gangu młodocianych, podejrzanych o serię włamań. W tym odcinku dowiadujemy się trochę więcej na temat burzliwej przeszłości bohaterów.

Part 4
Na granicy Francuzko-Niemieckiej zostają znalezione okaleczone zwłoki hrabiego. Niémans i Delaunay zostają skierowani, głównie dlatego że miejscowa policja nie chce zbyt bardzo ingerować w miejscową szanowaną rodzinę. Szybko okazuje się że tajemnicza śmierć dziedzica nie jest jedyną w tej rodzinie i dziwne rzeczy działy się już wcześniej. Końcówka równie szokująca co w parcie 2.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 23, 2019, 13:22:06 wysłane przez marczewek » Zapisane

- Klasyka to książki, które ludzie cenią i których nie czytają.
Mark Twain
marczewek

*

Miejsce pobytu:
była stolica byłego województwa




mój nik wzion sie od mojego imienia

« Odpowiedz #1 : Kwietnia 23, 2019, 12:44:13 »

Las (2017-) miniserial



W małej mieścinie gdzieś na obrzeżach Francji znika w niewyjaśnionych okolicznościach nastolatka. Sprawę prowadzi nowy szef posterunku, który był wcześniej wojskowym śledczym. Nie zna on tutejszych obyczajów, ale szybko orientuje się że każdy ma większe lub mniejsze sekrety. Tropy prowadzą do miejscowego lasu, z którym związane są dziwne tajemnicze wydarzenia... 7/10

Safe (2018-) serial TV
Serial Netfliksa stworzony przez Harlana Cobena. Więcej tutaj http://www.gothamcafe.pl/literatura-pozostale/harlan-coben/1200/

Tylko jedno spojrzenie (2017-) miniserial
Francuska ekranizacja powieści Harlana Cobena. Moja opinia http://www.gothamcafe.pl/literatura-pozostale/harlan-coben/1200/

The Five (2016-) serial TV


Ktoś poszalał z polskim tytułem, i przy każdym odcinku gdy lektor go czytał, chciało mi się śmiać. Autorem scenariusza jest Harlan Coben. Można tu się doszukać pewnych nawiązań do jego powieści i schematów z nich znanych, ale jest to osobna historia. W tajemniczych okolicznościach zniknął chłopiec. Po dwudziestu latach jego DNA zostaje znalezione na miejscu zbrodni. Jak to możliwe, skoro do morderstwa przyznał się seryjny morderca, który działał w tamtych latach?
Kawał dobrej historii, można by się wprawdzie czepiać czasem pewnych niedociągnięć, ale ogólnie byłem pod wrażeniem. Warto obejrzeć. 8/10

Kruk. Szepty słychać po zmroku (2018-)

Na Podlasiu dochodzi do porwania nastoletniego chłopca. Do sprawy zostaje skierowany Adam Kruk, człowiek z burzliwą przeszłością. Urodził się w Białymstoku, ale pracował i robił karierę w Łodzi, gdzie ostatecznie się mocno wykoleił.
Wraca do niego burzliwa przeszłość i tajemniczy Sławek, który ciągle miesza mu w głowie. Akcja prowadzona jest na dwóch płaszczyznach. To teraźniejszość, to retrospekcje. Ciągle dostajemy nowe fakty. Akcja mocno inspirowana skandynawskimi czy francuskimi kryminalnymi serialami. Świetna gra aktorska i znakomita obsada. Czasem trochę wydumane dialogi i dziwna fabuła, ale wśród naszych rodzimych seriali to trochę rodzynek. Jak ktoś nie oglądał to polecam, bo warto. 7,5/10
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 23, 2019, 13:24:10 wysłane przez marczewek » Zapisane

- Klasyka to książki, które ludzie cenią i których nie czytają.
Mark Twain
J1923

*

Miejsce pobytu:
Sto(L)ica

sponsor forum
SPONSOR
FORUM



« Odpowiedz #2 : Kwietnia 23, 2019, 13:17:43 »

W sumie czemu by nie.

Wielkie kłamstewka/ Big little lies
https://www.filmweb.pl/serial/Wielkie+k%C5%82amstewka-2017-745557
Póki co mamy tylko 1 sezon złożony z 7 odcinków. Premiera drugiego ma być, jeśli dobrze pamiętam w czerwcu.

Wiemy mamy do czynienia ze zbrodnią, ale nie wiadomo, ani kto jest ofiarą, ani kto zbrodniarzem, wszystkich okoliczności dowiadujemy się w miarę postępu historii. Serial nie należy do tych najbardziej spektakularnych, nie ma trzęsienia ziemi, nawet często ma się wrażenie, że kolejny odcinek niespecjalnie coś wnosi do fabuły. Raczej nie miałem tak, że kończył się odcinek, a ja już się nie mogłem doczekać, jak się sprawa rozwinie dalej.

Za to mocarnym plusem tej produkcji jest realizacja. Za scenariusz odpowiada koleś od Boston Public czy Ally McBeal, ale to trochę inne buty. Tu mamy do czynienia z dość ciężkim dramatem w ekskluzywnym świecie. W każdym razie, wszystko jest zrealizowane super. Wybitna jest obsada: Reese Witherspoon gra rolę życia, Nicole Kidman to wiadoma klasa, a trio uzupełnia świetna aktorka młodego pokolenia Shailene Woodley. Mało? To zobaczmy jeszcze drugą linię: Zoe Kravitz, Laura Dern, Alexander Skarsg?rd i Adam Scott. Pod tym względem jest bardzo mocno i w związku z tym mamy wykreowane naprawdę wyraziste postaci.

Moim zdaniem brakuje trochę błysku, takiego tąpnięcia, niemniej ogląda się przyzwoicie i można się rozkoszować samą warstwą realizatorską.

Ciekawe jak pociągną sprawę dalej w drugim sezonie.

EDIT:
o fak, to jednak ma swój temat :)
http://www.gothamcafe.pl/seriale/big-little-lies/
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 23, 2019, 13:34:26 wysłane przez J1923 » Zapisane

PIŁKA NOŻNA DLA BANDYTÓW!!! Gra jaki to film NOWA LISTA: https://docs.google.com/document/d/1j5W9T3ORWWTjePVR1hwrIwJWa1Yr09A4dkSc_fNJ3E0/edit
J1923

*

Miejsce pobytu:
Sto(L)ica

sponsor forum
SPONSOR
FORUM



« Odpowiedz #3 : Kwietnia 23, 2019, 13:33:07 »

Znaki

https://www.filmweb.pl/serial/Znaki-2018-809150

Polski serial w nietypowej scenerii, bowiem akcja rozgrywa się w Górach Sowich. Nowo przybyły komisarz próbuje rozwiązać sprawę tajemniczej zbrodni, która przypomina tajemnicze morderstwo sprzed lat.

Na minus warstwa realizacyjna, nie ma najmniejszych fajerwerków, widać, że to produkcja niskobudżetowa i słabo obsadzone są role. Kilka osób gra naprawdę fatalnie :D Trzeba też przyznać, że czasem scenariusz jest porwany i kuleje. Jaka jest mocna strona zatem? Ano serial wciąga bardzo. Chciało się puszczać odcinek za odcinkiem i obstawiało się kto jest winnym.

No i przepraszam, ale tu konieczny jest drugi sezon, bo wiele jest jeszcze do wyjaśnienia.
Zapisane

PIŁKA NOŻNA DLA BANDYTÓW!!! Gra jaki to film NOWA LISTA: https://docs.google.com/document/d/1j5W9T3ORWWTjePVR1hwrIwJWa1Yr09A4dkSc_fNJ3E0/edit
marczewek

*

Miejsce pobytu:
była stolica byłego województwa




mój nik wzion sie od mojego imienia

« Odpowiedz #4 : Kwietnia 23, 2019, 13:41:41 »

O widzisz? Umknął mi ten serial, a wygląda dość ciekawie... 
Zapisane

- Klasyka to książki, które ludzie cenią i których nie czytają.
Mark Twain
p.a.
Administrator

*

Miejsce pobytu:
Katowice

sponsor forum
SPONSOR
FORUM



« Odpowiedz #5 : Kwietnia 23, 2019, 15:58:29 »

O, Góry Sowie :) Może zerknę. Nawet jeśli lokalizacja będzie największym plusem ;)
Zapisane
J1923

*

Miejsce pobytu:
Sto(L)ica

sponsor forum
SPONSOR
FORUM



« Odpowiedz #6 : Kwietnia 23, 2019, 16:10:01 »

Jeżeli tylko w tym celu, to nie ma sensu, bo jednak mało pokazują tych gór.
Zacząłem za to oglądać Watahę i w dwóch pierwszych odcinkach jest sporo bieszczadzkich krajobrazów, które tak chyba lubisz:)
A wrażenia opiszę jak obejrzę więcej :)
Zapisane

PIŁKA NOŻNA DLA BANDYTÓW!!! Gra jaki to film NOWA LISTA: https://docs.google.com/document/d/1j5W9T3ORWWTjePVR1hwrIwJWa1Yr09A4dkSc_fNJ3E0/edit
michax77

*

sponsor forum
SPONSOR
FORUM


« Odpowiedz #7 : Kwietnia 23, 2019, 17:52:15 »

J1923 drugi sezon Watahy o wiele lepszy od pierwszego, też pod względem krajobrazów.
Super temat, będzie gdzie pisać o serialach co oglądam:)

Może zacznę od antologii dla dorosłych z gatunku szeroko pojętego SF, czyli "Miłość, śmierć i roboty" od Netflixa choć moim zdaniem idealnym tytułem powinien być Seks, śmierć i roboty.

Gdy w lutym tego roku obejrzałem doskonały trailer animowanej antologii Miłość, śmierć i roboty Tima Millera (Deadpool) i Davida Finchera awansował u mnie serial na pierwsze miejsce najbardziej oczekiwanych produkcji 2019 roku. Ale chyba nie ma nikogo komu by nie podobał się ten trailer

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=wUFwunMKa4E" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=wUFwunMKa4E</a>

Nie mogłem sobie odpuścić tej produkcji, zwłaszcza gdy okazało się, że to jest hołd dla komiksów i filmów z serii Heavy Metal,  które uwielbiam (filmy wciąż się bronią, zwłaszcza produkcja z lat 80-ych to świetna rozrywka).

Zresztą reżyser m.in. Siedem i Obcego 3 chciał zrobić już nową wersję Heavy Metal z 10 lat temu, gdzie poszczególne epizody mieli stworzyć np. Cameron, del Toro i wielu innych uznanych reżyserów, w tym też twórca Deadpoola. Koniec końców nic z tego nie wyszło, bo żadna z wytwórni nie chciała kasy wydać na produkcję. Więc ostatecznie powstała antologia serialowa dla dorosłych o innym tytule, ale równie dobrze mogłaby się nazywać Heavy Metal. Dostaliśmy różne historyjki z gatunku szeroko pojętego SF z dużą dawką przemocy i seksu, czyli to co dominuje w Heavy Met.

Wszystkie epizody zostały zrealizowane przez różne studia animacyjne z całego świata (też z Polski) i opierają się na różnych technikach animacji. Niestety nie znam się za bardzo na animacjach. Kojarzę że są takie jak animacje 2D, 3D, motion capture, animacja rotoskopowa czyli animacja nanoszona na wcześniej nakręcony film z aktorami, ale nawet nie będę próbował zgadywać jak zrealizowane są poszczególne odcinki, bo mógłbym się pomylić. Nie będę się wypowiadał o technikach animacji w odcinkach, tylko powiem ogólnie, że w prawie każdym epizodzie animacja mnie zachwyciła pod względem technologicznym. Za samą animację jakbym miał postawić to serialowi należy się najwyższa ocena, ale różnie bywa ze scenariuszami odcinków.

Więc jak to w antologiach bywa historie historiom są nierówne, jedne odcinki dobre, inne genialne, ale też są średnie. Chociaż takich naprawdę słabych to może z trzy były. Odcinki trwają  od 7 do góra 17 minut. I to jest plus, bo 18 odcinków można obejrzeć za jednym posiedzeniem. Chociaż ja sobie dawkowałem epizody, po 2-3 odcinki dziennie, bo przedstawiają tak inne historie, są w tak w innych stylach i klimatach, że nie chciałem by zlały mi się epizody w jedną masę po obejrzeniu. Podzielę wpis na kilka części, bo dość dużo tych odcinków.

Sonny ma przewagę to porządny początek antologii, zachwycający wizualnie (zwłaszcza sceny walk bestii), sporo przemocy z twistem na koniec. Dałem się na tyle wciągnąć w historie dziewczyny biorącej udział w walkach bestii, że postawię 6/10, bo to porządna rozrywka.

Trzy Roboty to zupełnie inny klimat, bo dostajemy klimaty postapo, ale w wydaniu komediowym, gdzie bohaterami są tytułowe roboty, które zwiedzają miasto pozbawione ludzi. Całkiem fajnie się ogląda i super twist na zakończenie. Ocena:6/10.

Świadek to historia dziewczyny, świadka zabójstwa, która ucieka przed mordercą. Fabuła prosta, ale na koniec dostałem twist tak zakręcony, że do tej pory nie wiem o co chodziło w tym odcinku:) A tak ogólnie to epizod najlepszy z dotychczasowych co jest też zasługą animacji, która mnie zachwyciła. Cały odcinek zastanawiałem się, czy oglądam film fabularny z aktorami czy animację, tak doskonały jest pod względem technicznym odcinek.

Jeśli miałbym zgadywać była to animacja rotoskopowa, czyli coś takiego jak w np. filmie Walc z Baszirem, gdy nakręcono materiał z aktorami, a później zmienione w animacje, ale jak doczytałem po seansie to Świadek został nakręcony w całości jako animacja, a nie film z aktorami. Szacunek dla studia odpowiedzialnego za to dzieło. Ocena: 7/10.

Mechy to prosta historia o rolnikach walczących w wielkich robotach z inwazją obcych. Całkiem przyzwoita prawie 20minutowa rozwałka ze sporą dawką brutalności i wybuchów, która przypominała mi połączenie filmów Pacific Rim i Żołnierzy kosmosu. Ale wcześniejsze bardziej mi się podobały i dlatego postawię 5/10.

Wysysacz duch to historia o wykopaliskach archeologicznych, które ochraniają najemnicy, czyli macho faceci i macho kobiety, którzy wyglądają i zachowują się jakby urwali się z filmów z lat 80-ych, czyli rzucają non stop żartami o seksie i przeklinają. Nie do końca epizod mnie kupił animacją, ale za to uwielbiam w tym odcinku polski dubbing, który jest idealny.

Co prawda wolę oglądać z napisami, ale w przypadku tej animacji byłem ciekaw jak brzmią polskie dialogi. Szacunek dla tłumaczy i aktorów dubbingujących, którzy musieli mieć niezły ubaw pracując nie tylko nad tym epizodem, co nad całym serialem. W porównaniu z polską wersją językową oryginalna ścieżka dźwiękowa brzmi jak dla dzieci. W polskiej wersji dialogi w tym odcinku brzmią jak z pierwszych filmów Władysława Pasikowskiego czy filmów Vegi ? suchar suchara sucharem pogania. Więc polecam obejrzeć niektóre odcinki z polską wersją językową, a Świadkowi postawię choćby za ten idealny polski dubbing 6/10.

Gdy zapanował jogurt to najkrótszy epizod ze wszystkich i jak mówi tytuł historia superinteligentnego jogurtu, który chce rządzić światem. Za sam absurdalnie genialny pomysł postawię 6/10. Jedyny problem jaki mam z tym odcinkiem jest taki, że gdy się wciągnąłem w fabułę to się skończył w najciekawszym momencie, a chętnie zobaczyłbym co było dalej.

Za szczeliną orła to najlepszy dla mnie odcinek, który nie tylko ma jak zwykle świetną animację, w tym przypadku motion capture jak nie mylę się, ale kupiła mnie też sama historia. Pomimo krótkiego czasu trwania udało się twórcom stworzyć pełnokrwistych bohaterów na których mi zależało. Jest to jeden z odcinków, co wywołał we mnie emocje, wzruszył mnie. No i końcowy twist daje radę, który może nie jest specjalnie oryginalny, ale wywołał we mnie emocje dzięki temu jak cała historia została zrealizowana i rozpisana. Jeden z odcinków, które obejrzałbym jako pełnometrażowy film. Ocena: 8/10.

Udanych łowów to równie dobra rzecz jak wcześniejszy odcinek. Dostajemy historię o synu łowcy duchów, który zaprzyjaźnia się ze zmiennokształtną zjawą. Więcej nie zdradzę z fabuły, ale w 17 minut udało się przedstawić historię polowania na duchu i połączyć z czymś w stylu cyberpunku. Bardzo mi się podoba w tej historii jak w różnorodne rejony wędrujemy razem z bohaterami i jak się świat zmienia wokół bohaterów. Ocena: 8/10.

Wysypisko to historia niejakiego Dworczaka, który mieszka na tytułowym wysypisku śmieci gdzie grasuje śmietnikowy potwór, który przyznaję że wygląda spoko, ale odcinek niezbyt mi podszedł, dla mnie to najsłabszy odcinek. Ocena: 5/10.

Zmiennokształtni to historia o marines- wilkołakach, którzy razem z ludźmi walczą na wojnie w Afganistanie, ale też muszą stawić czoła niechęci ze strony ludzkich kolegów. Całkiem porządna rozrywka ze świetnymi scenami z wilkołakami. Ocena: 6/10.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 24, 2019, 20:32:27 wysłane przez michax77 » Zapisane
michax77

*

sponsor forum
SPONSOR
FORUM


« Odpowiedz #8 : Kwietnia 23, 2019, 17:57:35 »

Pomocna dłoń to historia SF, która pewnie wielu widzom będzie kojarzyła się z filmem Grawitacja z Sandrą Bullock, tylko w bardziej hardcorowym wydaniu. A że ja lubię takie historie pokazujące ogrom i pustkę kosmosu to nie mogę nie postawić 7/10.

Rybia noc to epizod stworzony przez Platige Image, którego to studia chyba nie trzeba nikomu przedstawiać w Polsce. Oczywiście pod względem animacji to podobnie jak większość z 18 ? u historyjek jest mistrzostwo świata.  Dla mnie jest to jedna z piękniejszych wizualnie animacji, a co do samej historii to też podobała mi się. Fabuła jest bardzo prosta jak w każdym odcinku, a tym razem dostajemy historię dwójki facetów, których samochód rozkraczył się na pustyni gdzie pojawiają się duchy zwierząt. Spodobał mi się odcinek choćby dlatego, że jest to zupełnie inna historia od reszty odcinków, z zupełnie innym klimatem. Jest to jedna z niewielu historyjek w antologii pozbawiona seksu, zresztą brutalności też za wiele nie ma. Ocena: 7/10.

Szczęśliwa Trzynastka to historia pilotki tytułowego statku, która wspomina swoje misje w jakich brała udział razem z Lucky 13. No i szczerze ta historia mimo dość dużej ilości akcji, wybuchów, i ogólnie klimatu jaki lubię, czyli SF w stylu filmów z lat 80 z macho facetami i macho kobietami to trochę po mnie cała historia spłynęła. Ocena: 5/10.

Nieśmiertelna Sztuka to historia artysty z którym nie ma kontaktu od 100 lat i postanawia udzielić wywiadu dziennikarce. Ciekawe SF z elementami cyberpunku z bardzo intrygującym i wzruszającym zakończeniem. O animacji powiem tylko tyle, że jak zwykle rewelacyjna kreska, w tym przypadku przypominająca mi seriale i filmy Tartakovsky?ego. Ocena: 7/10.

Martwy punkt to czyste kino akcji o napadzie na konwój przez gang cyborgów w świecie wyglądającym jak z Mad Maxa George Millera. A że lubię takie kino więc postawię 6/10. Nie wiem co mogę więcej napisać więcej o tych 8 minutach, bo nie ma żadnych tematów do rozkminiania,  tylko dostajemy czystą frajdę z kina akcji.

Epoka Lodowcowa to jedyna animacja połączona z krótkometrażówką fabularną z aktorami (m.in Mary Elisabeth Winstead) opowiadająca totalnie absurdalną historię, czyli o małżeństwie, które odkrywa w swojej lodówce zaginioną cywilizację. Para obserwuje życie mieszkańców przez stulecia, bo czas w tej cywilizacji płynie o wiele szybciej jak u nas. Pomysł świetny w swej absurdalności, ale moim zdaniem jest to zmarnowany potencjał. Ocena: 5/10.

Historie Alternatywne to najsłabsza krótkometrażówka, choć ma wszystko co powinno mi się spodobać. Dostajemy kilka alternatywnych historii życia Hitlera, a całość  podlana jest sporą dawką czarnego humoru, czyli niby pomysł super, bo alternatywne światy i sporo humoru, tylko dla mnie to zmarnowana szansa na dobry epizod. Ocena:  4/10.

Tajna Wojna to bardzo dobre zakończenie antologii Finchera i Millera. Ale ja ogólnie mam słabość do historii dziejących się na terenach zamarzniętych, a w tym przypadku jesteśmy na Syberii razem z odziałem żołnierzy Armii Czerwonych, którzy walczą z demonami w pradawnych lasach syberyjskich. Muszę też pochwalić w tym przypadku muzykę, która świetnie buduje klimat. Bardzo fajna rozrywka i jeden z tych odcinków, który chętnie zobaczyłbym w wersji pełnometrażowej albo jako serial. Ocena: 8/10.

Więc całościowo jestem zadowolony z antologii, choć wiele odcinków średnich i tylko przyzwoitych. Nie mówię o animacji, bo za stronę wizualną to prawie każdy zasługuje na najwyższe oceny, ale jeśli chodzi o same scenariusze to różnie z tym bywa. No i jak to jest z tego typu antologiami, to ciężko się wystawia jedną ocenę za całość. Moim zdaniem najlepsze rozwiązanie to zliczenie ocen wszystkich i wystawienie średniej. No i wyszło mi całościowo  6/10, czyli porządna robota, ale dla mnie to za niska ocena, więc podniosę ocenę i postawię za całość 7/10. Podniosłem ocenę, bo na to zasługuje ta antologia SF inspirowana Heavy Metalem, choćby za samą stronę techniczną i genialną animacje oraz kilka oryginalnych pomysłów.
Zapisane
J1923

*

Miejsce pobytu:
Sto(L)ica

sponsor forum
SPONSOR
FORUM



« Odpowiedz #9 : Kwietnia 24, 2019, 08:45:16 »

J1923 drugi sezon Watahy o wiele lepszy od pierwszego, też pod względem krajobrazów.

Obejrzałem wczoraj pierwszy sezon Watahy. Wciąga jak jasna cholera, obejrzałem z rzędu 4 odcinki. Niestety, ma też pewne wady. Przynajmniej na ten moment, mam wrażenie, że jest oderwany od realizmu
Spoiler (kliknij, żeby zobaczyć)
jest też sporo niezwykłych zbiegów okoliczności czego też nie lubię.
Za to super aspekt to kolejne odkrywane tajemnice i coraz mocniejsze zagmatwanie historii. Kilka scen naprawdę świetnych. Kuleje oczywiście udźwiękowienie jak to w polskim filmie :) Natomiast, obsada to już mocna strona serialu. Krajobrazów górskich pięknych też jest sporo. Niemniej pozostaje spory niedosyt.

Skoro michax77 tak chwali drugą odsłonę, to tym bardziej nie mogę się doczekać, kiedy ją pochłonę.
Zapisane

PIŁKA NOŻNA DLA BANDYTÓW!!! Gra jaki to film NOWA LISTA: https://docs.google.com/document/d/1j5W9T3ORWWTjePVR1hwrIwJWa1Yr09A4dkSc_fNJ3E0/edit
michax77

*

sponsor forum
SPONSOR
FORUM


« Odpowiedz #10 : Kwietnia 24, 2019, 13:42:29 »

Chwalę, bo drugi sezon to dobra robota, ale z zaznaczeniem, że pierwszy sezon dla mnie był średni i szczerze to ja przed premierą 2 serii musiałem sobie powtórzyć ostatni odcinek, bo nic nie pamiętałem. Wyleciało mi nawet z głowy, że 1 sezon skończył się chamskim cliffhangerem. Przynajmniej nie będziesz miał przerwy między sezonami kilkuletniej jak większość widzów. A  najlepsze że drugi sezon powstał tylko dlatego, bo za granicą serial lepiej był przyjęty jak u nas.

 Co do drugiej serii to zdecydowanie dobra robota i dla mnie nie jak na polskie warunki jak nie raz przyjęło się mówić o polskich serialach, tylko dobra rozrywka, której nie musimy się wstydzić. Dużo dobrego dla serii drugiej i klimatu robi muzyka i niesamowite zdjęcia Bieszczad (polecam materiały z planu w jakich ciężkich warunkach ekipa pracowała). Historia dość ciekawa i powiązana z wydarzeniami z serii pierwszej, ale też trzeba powiedzieć, że fabuła dość prosta jest, to nic zaskakującego. Oczywiście to nie jest żadne arcydzieło, tylko dobra robota z kilkoma wadami, ale ogólnie sezon drugi  ma więcej plusów jak minusów.  Więc należy się solidne 7/10.
Zapisane
J1923

*

Miejsce pobytu:
Sto(L)ica

sponsor forum
SPONSOR
FORUM



« Odpowiedz #11 : Kwietnia 24, 2019, 13:49:06 »

Bardzo ciekawy jestem tego drugiego sezonu, pewnie nawet dziś zacznę oglądać.
A skoro mowa o kilkuletniej przerwie między sezonami, to obiło mi się o uszy, że w tym roku ma wjechać nowy sezon.
Zapisane

PIŁKA NOŻNA DLA BANDYTÓW!!! Gra jaki to film NOWA LISTA: https://docs.google.com/document/d/1j5W9T3ORWWTjePVR1hwrIwJWa1Yr09A4dkSc_fNJ3E0/edit
michax77

*

sponsor forum
SPONSOR
FORUM


« Odpowiedz #12 : Kwietnia 24, 2019, 13:53:05 »

Prawda, ma być. Ale przyznam, że z polskich ostatnich serialowych produkcji to podobał mi się bardziej Rojst (pomimo tego, że finał leży, ale nie wiem gdzie go można obejrzeć jak Showmaxu nie ma), czy Kruk od C+, ale ja ogólnie lubię twórczość pana Pieprzycy (Chce się żyć, Jestem Mordercą). No i przede wszystkim Ślepnąc od świateł, tylko że ten serial to bardzo autorska produkcja, czyli taka, którą się uwielbia albo nienawidzi. To tak oryginalny serial, że wiele osób się od niego odbija, jak bywa z takimi produkcjami, ale ja doceniam pomimo kilku wad, bo to serial na światowym poziomie. Nie dziwię się, że znalazł się na listach najlepszych zagranicznych seriali w różnych podsumowaniach zeszłego roku.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 24, 2019, 13:54:47 wysłane przez michax77 » Zapisane
marczewek

*

Miejsce pobytu:
była stolica byłego województwa




mój nik wzion sie od mojego imienia

« Odpowiedz #13 : Kwietnia 29, 2019, 18:03:42 »



Baptiste

Serial jest spin-offem brytyjskiego The Missing i skupia się na osobie Juliena Baptiste, francuskiego prywatnego detektywa, specjalizującego się w poszukiwaniu osób zaginionych. Baptiste porzucił swoje zajęcie, i obecnie nudzi się w Amsterdamie, gdzie pomieszkuje z żoną u córki i jej rodziny. Wszystko zmienia się, gdy o pomoc prosi go jego stara znajoma, była partnerka, a obecnie komisarz Policji. Okazuje się że policja bezskutecznie poszukuje zaginionej dziewczyny, o którą martwi się jej wujek. Spora część serialu dzieje się w dzielnicy czerwonych latarni, gdzie rzekoma zaginiona podobno pracowała. Sześć odcinków, w każdym masa akcji i miliardy mylnych tropów. Kiedy już jesteśmy pewni że coś wiemy, nagle okazuje się że są to bzdury.

Całkiem niezły serial, choć czasem można odnieść wrażenie że dzieją się rzeczy zupełnie nierealne. Ale serial broni się szczególnie atmosferą i klimatycznym Amsterdamem.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 29, 2019, 18:09:41 wysłane przez marczewek » Zapisane

- Klasyka to książki, które ludzie cenią i których nie czytają.
Mark Twain
michax77

*

sponsor forum
SPONSOR
FORUM


« Odpowiedz #14 : Kwietnia 29, 2019, 19:22:27 »

Co do Baptiste to dobry serialik, ale oryginalny serial lepszy, czyli oba sezony Missing. W 1 i 2 serii Missing dostawaliśmy historię śledztwa dotyczącego zaginionych dzieci, w którym pomagał tytułowy bohater tej produkcji BBC, czyli francuski policjant na emeryturze. Pamiętam, że The Missing wyróżniało od innych kryminałów to że historia działa się na kilku płaszczyznach czasowych. Oczywiście pokazywano śledztwo, które prowadzono po zaginięciu, ale też pokazywano przeszłość i przyszłość, jeśli np. sprawa została zamknięta, a nastąpił przełom po kilku latach od zaginięcia. Początek wydaje się być bardzo podobny jak w serialu matce, tylko różnica jest taka, że tym razem nie ma żadnych zabaw z czasem, nie jest pokazywana przyszłość i przeszłość, tylko mamy klasycznie podany kryminał, gdzie zmierzamy od punktu A do punktu B. Ale to nie znaczy że ogląda się gorzej jak 1 i 2 sezon The Missing, bo serial trzyma w napięciu.

Harry i Jack Williams to są rzemieślnicy, którzy poniżej pewnego poziomu nie schodzą od kilku lat, nie ważne jaki seriale kręcą, i też jest w tym przypadku. Choć jak naoglądało się już trochę ich seriali (a kręcą tyle, że w tym samym czasie lecą dwie ich produkcje w UK) to można domyślić się jakie mają swoje typowe zagrania, czyli mówiąc bardzo ogólnie nie wszystko okazuje się być tym na co wygląda i co nam się pokazuje i nie każdy okazuje się taką postacią jaka nam się wmawia w serialu. Zresztą już zakończenie pierwszego odcinka z sześciu jest intrygujące, bo dostajemy twist, który zmienia wymowę całej historii. A wątek z pewnym fragmentem ludzkiego ciała znalezionym w piwnicy to zaskoczyło mnie w jaką stronę ten element historii poszedł i przyznam, że od tego momentu serial całkowicie mnie kupił. Ale jak u Williamsów to nie jest jedyny zwrot akcji w całym sezonie, bo zwrotów jest sporo. Przyznam, że sporo odkryłem, domyśliłem się, ale niektóre mnie zaskoczyły, a niektórych rozwiązań nie spodziewałem się.

Może to nie jest taki poziom jak Missing, są w Baptiste wady, ale całościowo historia ma sens. Może jedynie do czego bym się przyczepił to do zbyt szybkiego tempa miejscami oraz do tego, że Baptiste czasami sprzyja zbyt dużo szczęścia,
Spoiler (kliknij, żeby zobaczyć)

 Podobnie jak w The Missing mamy dobre aktorstwo na czele z Tcheky Karyo, tylko że tym razem gra jeszcze starszego detektywa. Na tyle podobał mi się Bapiste, że chętnie obejrzałbym kolejne śledztwo emerytowanego policjanta francuskiego, ale też aktor nie jest coraz młodszy, co w serialu nie ukrywają, że to już nie ten wiek, widać jak wolniej myśli i rusza się detektyw. Chciałbym dalszych przygód gliniarza, który nie potrafi przejść na emeryturę, jeśli mają trzymać poziom przynajmniej taki jak sezon pierwszy Baptiste. Oprócz francuskiego aktora warto wyróżnić z obsady też świetnego angielskiego aktora Toma Hollandera, który pokazuje cały swój talent. Moim zdaniem to jeden z bardziej niedocenianych angielskich aktorów.

Pojawia się też dość istotny wątek polski dla całej sprawy. Podoba mi się też, że w angielskich produkcjach w rolach naszych rodaków zaczęto obsadzać polskich aktorów i aktorki, którzy mówią dobrze w naszym języku, czystą polszczyzną. W roli Natalie Rose obsadzono Annę Próchniak, którą miłośnicy polskiego kina mogą kojarzyć z jednej z głównych ról w filmie Miasto 44. Nie jest to jedyna polska aktorka w obsadzie, ale większość gra już role trzecioplanowe.

 W przypadku seriali braci Williams można być pewnym, że w finale większość wątków zostaje zakończona. Oczywiście to czy widzowi się finał spodoba, to już kwestia gustu, i przyznam, że dla mnie finał Baptiste to najsłabszy odcinek, chyba jedyny co mi średnio wszedł, ale też nie do końca przez to w jakie rejony fabuła poszła w zakończeniu sprawy, tylko odniosłem wrażenie, że trochę się za bardzo śpieszą z rozwiązaniami w finale przez co nie wszystko wybrzmiało odpowiednio emocjonalnie w finale. We wcześniejszych odcinkach też fabuła pędzi dość prędko, ale nie przeszkadzało mi to aż tak jak w finale. A dzieje się sporo w finale i oczywiście niektóre zakończenia są gorzkie, inne słodko gorzkie, a niektóre pozytywne.

Więc zgadzam się, że warto zapoznać się z Baptiste to warto mimo tego, że to tylko dobry serial, a nie wybitny, i można się zapoznać, nawet bez znajomości The Missing 1 i 2 serii. A jeśli Wam przypadnie do gustu główny bohater to wtedy możecie nadrobić dwie serie The Missing, które są jeszcze lepsze. Jest to jeden z tych spinoffów seriali, który można oglądać bez znajomości oryginału i nic nie traci się. Pada jeden spoiler w Baptiste z serialu BBC i Starz, ale taki ogólny, czyli bez wgłębiania się w szczegóły, jak potoczyła się akcja, tylko jest powiedziane czy znaleziono, czy nie znaleziono zaginioną z 2 serii The Missing. Baptiste postawię 7/10, bo to dobra rozrywka od braci Williams. Serial nie pozbawiony wad, ale na tyle dobry, że nie żałuję seansu.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 29, 2019, 19:26:26 wysłane przez michax77 » Zapisane
marczewek

*

Miejsce pobytu:
była stolica byłego województwa




mój nik wzion sie od mojego imienia

« Odpowiedz #15 : Kwietnia 29, 2019, 20:13:52 »

Kurczę, faktycznie goście mają jeszcze inne seriale   Wdowy mam upatrzone, ale widzę tu jeszcze jakieś inne ciekawe  :D

Co do finału to nie podobało mi się to
Spoiler (kliknij, żeby zobaczyć)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 29, 2019, 20:16:47 wysłane przez marczewek » Zapisane

- Klasyka to książki, które ludzie cenią i których nie czytają.
Mark Twain
J1923

*

Miejsce pobytu:
Sto(L)ica

sponsor forum
SPONSOR
FORUM



« Odpowiedz #16 : Kwietnia 30, 2019, 08:58:31 »

J1923 drugi sezon Watahy o wiele lepszy od pierwszego, też pod względem krajobrazów.

Obejrzałem i drugi sezon. Rzeczywiście jest lepszy, taki bardziej skondensowany, zrozumiały, ale też pozytywnie zagmatwany. Niestety, oba mają do do siebie, że stosuje się tam rozwiązania, które ja nazywam "akcja plus 1", tzn., że narracja nie opiera się tylko na tym, co widzimy w serialu, ale to co nam dopowiedzą bohaterowie. Przykładowo oglądamy spotkanie bohaterów,  po czym jeden namierza kogoś i widzimy co z nim ustalił, bohaterowie się znów spotykają i ta druga osoba mówi, że na nagraniu widziano to, albo, że ktoś powiedział coś. Jest to trochę irytujące na dłuższą metę, bo widz wolałby to sam zobaczyć, wtedy też łatwiej pokojarzyć różne rzeczy.

Ogólnie serial nie jest bez wad
Spoiler (kliknij, żeby zobaczyć)
, ale trzeba przyznać, że się ogląda z niekłamaną przyjemnością i chce się dowiedzieć co było dalej. Ogólnie sama końcówka zarówno pierwszego, jak i drugiego sezonu lekko rozczarowująca. Ciekawe co teraz wymyślą, bo na dobrą sprawę, mogą już jechać z nowym tematem, tylko z lekkimi powiązaniami. I nie wiem czy tak nie byłoby lepiej.

Serial klimatyczny, Bieszczady grają wcale nie małą rolę, przyzwoicie zrealizowany, zagrany i przemyślany.
Ode mnie 7+/10

Cytuj
No i przede wszystkim Ślepnąc od świateł, tylko że ten serial to bardzo autorska produkcja, czyli taka, którą się uwielbia albo nienawidzi. To tak oryginalny serial, że wiele osób się od niego odbija, jak bywa z takimi produkcjami, ale ja doceniam pomimo kilku wad, bo to serial na światowym poziomie. Nie dziwię się, że znalazł się na listach najlepszych zagranicznych seriali w różnych podsumowaniach zeszłego roku.
A to chyba serial wart oddzielnego wątku ;) Działaj :)
Zapisane

PIŁKA NOŻNA DLA BANDYTÓW!!! Gra jaki to film NOWA LISTA: https://docs.google.com/document/d/1j5W9T3ORWWTjePVR1hwrIwJWa1Yr09A4dkSc_fNJ3E0/edit
michax77

*

sponsor forum
SPONSOR
FORUM


« Odpowiedz #17 : Kwietnia 30, 2019, 19:48:01 »

Kurczę, faktycznie goście mają jeszcze inne seriale   Wdowy mam upatrzone, ale widzę tu jeszcze jakieś inne ciekawe  :

Tak dużo kręcą że w czasie emisji na BBC Baptiste to w tym samym czasie na Amazon wylądowała Wdowa właśnie, która bardzo przypomina fabularnie ich serial z 2018 roku The Strangers o profesorze, który jedzie do Hongkongu gdzie zginęła jego żona w wypadku samochodowym. Mąż próbuje poznać prawdę na temat  tragedii i fabuła nie jest tak prosta wcale.

Nie oglądałem tego serialu, ale wspominam akurat o tej produkcji, bo w serialu Wdowa mamy bardzo podobne zawiązanie akcji. Jest to historia kobiety, która próbuje się dowiedzieć prawdy o katastrofie samolotu w której niby zginął jej mąż, czyli na odwrót historia jak we Wdowie. A w 2017 roku w tym samym czasie leciały 2 ich seriale czyli Relik i Liar. Więc kręcą dużo.

A to chyba serial wart oddzielnego wątku ;) Działaj :)

Mówisz i masz:)

http://www.gothamcafe.pl/seriale/slepnac-od-swiatel-(hbo)/
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 30, 2019, 20:10:37 wysłane przez michax77 » Zapisane
marczewek

*

Miejsce pobytu:
była stolica byłego województwa




mój nik wzion sie od mojego imienia

« Odpowiedz #18 : Kwietnia 30, 2019, 20:10:55 »

Ja już po czterech odcinkach The Missing. Dobrze jest.
Zapisane

- Klasyka to książki, które ludzie cenią i których nie czytają.
Mark Twain
J1923

*

Miejsce pobytu:
Sto(L)ica

sponsor forum
SPONSOR
FORUM



« Odpowiedz #19 : Maja 18, 2019, 08:43:41 »

Mamy pierwsze informacje na temat trzeciego sezonu Watahy:
https://antyweb.pl/wataha-3-sezon-obsada-zdjecia-oczekiwania/
Ciekawe co wymyślą. Jakoś pomysł z wciśnięciem Szyca mnie nie przekonuje :)
Zapisane

PIŁKA NOŻNA DLA BANDYTÓW!!! Gra jaki to film NOWA LISTA: https://docs.google.com/document/d/1j5W9T3ORWWTjePVR1hwrIwJWa1Yr09A4dkSc_fNJ3E0/edit
Strony: [1] 2 3 ... 11   Do góry
Drukuj
Skocz do: