Strony: [1]   Do dołu
Drukuj
Autor Wątek: Gangs of London (Sky/Cinemax)  (Przeczytany 87 razy)
michax77

*« : Sierpień 30, 2020, 21:14:06 »

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=SZRVEFtHaHc" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=SZRVEFtHaHc</a>

Gangi Londynu to brytyjski serial autorstwa Garetha Edwardsa i Matta Flannery stworzony dla Sky i Cinemaxu. Pana Edwardsa nie trzeba nikomu przedstawiać, zwłaszcza miłośnikom kina akcji, bo to twórca dwóch części Raid. Mat Flannery to stały współpracownik reżysera, był do tej pory zdjęciowcem każdego filmu Edwardsa, a w przypadku serialu jest razem z kolegą z planu, twórcą serialu, showrunnerem i scenarzystą niektórych odcinków. Jest to proste męskie kino sensacyjno gangsterskie, w którym nikt nie próbuje zmieniać zasad rządzącym tego typu produkcjami.

Głównym bohaterem jest policjant, Eliott Finch, który wkupuje się w łaski przestępczej rodziny Wallace'ów dowodzonej przez Finna Wallace'a. Po śmierci Finna władzę przejmuje impulsywny Sean, który nie licząc się z nikim postanawia odkryć kto zabił ojca. Zachowanie nowego szefa niepokoi partnerów, którzy nie pałają do siebie zbytnią sympatią.

Jest to jedna z najbardziej oczekiwanych produkcji przeze mnie w 2020 roku. Nie zawiodłem się, bo dostałem dokładnie co trailer obiecywał, czyli proste kino gangsterskie, ale zrealizowane na tak wysokim poziomie, że nie przeszkadza to jak z prostą historią mamy do czynienia. Bohaterów jest dużo, ale każdy jest jakiś, wyróżnia się, zarówno z tych dobrych jak i gangsterów. To nie jest produkcja w stylu np. Gomorry, tylko rozrywka, trochę się ogląda jak produkcję Guya Ritchiego, który nakręciłby swój typowy film o gangsterach, ale pozbawiłby go humoru, a całą historię zrobił na poważnie.

Reżyser Raidów odpowiada za scenariusz dwóch odcinków i podobnie jest z reżyserią, ale za wszystkie sceny akcji w epizodach, które wyreżyserowali Colin Hardy i Xavier Gens też odpowiada Gareth Evans, co jest zaznaczone w napisach na końcu. No i to widać jak są świetnie zrobione, wszystkie sceny z użyciem broni, czy zwykłe mordobicia są zrealizowane tak jak potrafi Edwards. Niektórzy uznają że sceny są przesadzone, za bardzo brutalne, ale ja to kupuję.

Nie jest też tak, że jak nie ma akcji i nie piorą się po pyskach, to jest nudno. Gangi Londynu jest to tak dobrze rozpisana historia na dziewięć odcinków, że trzyma cały czas w napięciu. Od pierwszego do dziewiątego odcinka ogląda się z zainteresowaniem i nieważne czy się biją, strzelają czy rozmawiają, ale zaznaczam, że to nie jest serial dla wrażliwych widzów. Wszystkie epizody są na wyrównanym poziomie, są dobre, mimo trzech reżyserów. No i dobrze zagrane przez wszystkich aktorów, tych mniej znanych i tych, których kojarzę z wielu angielskich seriali.

 A co do zakończenia to jest dobry finał, ale też jest to wprowadzenie pod 2 sezon.  Sporo pozmieniało się u bohaterów w finale i jestem ciekaw w jaką stronę pójdzie historia. Czekałem na Gangs of London i nie zawiodłem się, dostałem dokładnie to czego mogłem się spodziewać od twórców Raid. Czekam na 2 sezon, który już zamówiono, a za pierwszy postawię 8/10.

Zastanawia mnie tylko, dlaczego produkcja siostrzanej stacji HBO, czyli Cinemax, w Polsce nie jest dostępna na HBO GO. Przecież wszystkie seriale Cinemax są dostępne u nas, równocześnie z premierą za granicą. Zresztą też większość seriali Sky ma premierą w Polsce na HBO GO równocześnie z premierą światową np. Nowy Papież, Babilon Berlin.
Zapisane
Ciacho

*

Miejsce pobytu:
Bytom

sponsor forum
SPONSOR
FORUMWWW
« Odpowiedz #1 : Sierpień 31, 2020, 15:42:19 »

Coś dla mnie, na pewno sprawdzę. :)
Zapisane

"W głębi duszy zdajemy sobie sprawę z własnej głupoty, a poświęcamy zbyt wiele czasu albo na ukrywanie tego, albo na udowadnianie, głównie sobie, że tak nie jest"-Jonathan Carroll

http://swiat-bibliofila.blogspot.com
www.facebook.com/swiat.bibliofila
Strony: [1]   Do góry
Drukuj
Skocz do: