Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Miesięczniki historyczne  (Przeczytany 3880 razy)
marczewek

*

Miejsce pobytu:
była stolica byłego województwa




mój nik wzion sie od mojego imienia

« : Stycznia 08, 2014, 22:04:42 »

Od dawna dostępny jest Focus Historia, którego kilka numerów początkowo ukazało się jako wydanie specjalne tradycyjnego Focusa.
Od jakiegoś czasu panuje moda na "magazyn historyczny" od pisma publicystycznego, i tak oto doszły:
- Uważam Rze Historia
- W Sieci Historii
- Historia do rzeczy
- Newsweek Polska Historia
- Świat Wiedzy Historia
- Nasza Historia
« Ostatnia zmiana: Stycznia 08, 2014, 22:06:29 wysłane przez marczewek » Zapisane

- Klasyka to książki, które ludzie cenią i których nie czytają.
Mark Twain
Magnis

*




« Odpowiedz #1 : Stycznia 08, 2014, 23:29:54 »

Marczewek zapomniałeś dodać 21 wiek Historia, Mówią wieki :D.
Zapisane

Mistrzem grozy w Polsce jest Stefan Grabiński.
Wielcy Przedwieczni : Dagon, Cthulhu i Wielki Staruch.
Radament

*

Miejsce pobytu:
Kraków




« Odpowiedz #2 : Stycznia 09, 2014, 00:11:41 »

Zbieram Focus Historię. Artykuły są zazwyczaj wymierzone w ten sposób aby zainteresować czytelnika, a i sposób pisania jest bardzo przystępny. Co prawda zdarzają im się wpadki z datowaniem, albo imionami (jak chociaż w przypadku pomylenia faraonów jednej dynastii) natomiast myślę, że można przymknąć na to oko, zwłaszcza gdy po rzetelną wiedzę sięgamy do książek, a do Focusa aby dowiedzieć się czegoś nowego tudzież otworzyć nowe ścieżki naszego zainteresowania.

W sumie myślę, że to dobrze, taka ilość magazynów historycznych, przynajmniej zakładając, iż jakościowo są na niezłym poziomie. Nie zaszkodzi aby ludzie mieli zróżnicowaną ofertę, która pozwoli im przybliżyć sobie historię nie tylko świata ale i swojego kraju.
Zapisane

Co to, kto to
Czy to sen czy jawa
Czy to moja chora wyobraźnia
dampf

*

Miejsce pobytu:
Trójmiasto




« Odpowiedz #3 : Stycznia 09, 2014, 10:13:16 »

Prawdę powiedziawszy nie powinienem się tutaj wypowiadać, bo jestem trochę skrzywiony zawodowo :D Sam nie czytam powyższych magazynów, bo są one jednak zbyt ogólne i często nastawione na sensację i wolę wiedzę pozyskiwać z opracowań stricte naukowych. Ale zdaję też sobie sprawę, że wiele osób lubi ten sposób podawania im historii i dla nich jest to dawka wystarczająca więc niech kiełkuje w nich zamiłowanie do historii poprzez lekturę powyższych pozycji :)
Zapisane
Magnis

*




« Odpowiedz #4 : Marca 03, 2014, 15:41:34 »

Widzę, że cisza się zrobiła jak makiem zasiał :). Od dłuższego czasu czytuję Odkrywcę, gdzie autorzy przedstawiają historie poszczególnych regionów, poszukują ukrytych skarbów, eksplorują podziemne korytarze, bunkry czy sztolnie. Zajmują się również koleją, dworcami kolejowymi, trasami i historią tramwajów (niektóre już poznikały lub została namiastka tego co było) i potyczkami oraz bitwami w różnych okresach wojen na terenach polskich.
Co najważniejsze informacje są podparte dokumentami, do których dotarli autorzy artykułów, zdjęciami czy też różnymi pismami pokazanymi nieraz na zdjęciach (po niemiecku czy po polsku na przykład). Bardzo dobry magazyn.
Od czasu kupienia Focusa historii i 21 wiek Historia czytuje, ponieważ w przystępny sposób wszystko jest podane i lubię po prostu takie czasopisma, gdzie podają ciekawostki lub próbują odsłonić tajemnice historii.
« Ostatnia zmiana: Marca 03, 2014, 15:58:48 wysłane przez Magnis » Zapisane

Mistrzem grozy w Polsce jest Stefan Grabiński.
Wielcy Przedwieczni : Dagon, Cthulhu i Wielki Staruch.
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do: