Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane
Strony: [1]   Do dołu
Drukuj
Autor Wątek: Upiory XX wieku - Joe Hill  (Przeczytany 6892 razy)
nocny
Moderator Globalny

*

Miejsce pobytu:
Szczecin




WWW
« : Sierpnia 31, 2010, 02:21:00 »



Rok wydania: 2005

Zbiór opowiadań zawierający 15 bardzo dziwnych i najbardziej oryginalnych tekstów kiedykolwiek stworzonych. Zainspirowany prozą Malamuda i Kafki, Hill stworzył opowiadania pełne grozy, makabry i perwersyjnej przemocy wyjęte żywcem ze 'Strefy Mroku'. Dzięki niemu poznamy relacje jakie zaszły między słynnym Van Helsingiem a jego synami, zostanie nam ukazana historia zdesperowanego redaktora magazynu poświęconemu grozie, zaskoczeni zostaniemy przez historię o niepodłączonym telefonie, na który dzwonią umarli, czy też zostaniemy zapoznani z losami nadmuchiwanego chłopca.
Zapisane
ciach_eemuu_ciach

*

Miejsce pobytu:
Łaziska Średnie

sponsor forum
SPONSOR
FORUM



Where is Jessica Hyde?

« Odpowiedz #1 : Września 21, 2010, 18:01:15 »

Ze zbiorku do tej pory przeczytałem jedno opowiadanie - "Martwe drzewo". Mimo niecałych 2 stron zrobiło na mnie ogromne wrażenie a cytat:

Spoiler (kliknij, żeby zobaczyć)

Daje do myślenia. I nigdy nie zastanawiałem się nad duchami drzew...a może powinnem jako zapalony grzybiarz :D I jedna z osób, która pozbyła się ostatnio wiekowej wiśni z ogródka :)
Zapisane
Mando

*




King, Star Wars i oddychanie... w tej kolejności

WWW
« Odpowiedz #2 : Października 09, 2010, 12:20:42 »

Ja przeczytałem połowę książki jadąc do Berlina. Do tej pory miałem nie najlepsze zdanie o tym pisarzu, a zbiór na razie jest najlepszą jego książką. Jedno opowiadanie, którego chyba nie do końca zrozumiałem, a reszta z tych co przeczytałem po prostu świetna. "Pop Art" to tekst niemalże genialny. "Dzieci Abrahama" także. Przez ostatnie dni nie miałem kiedy czytać książek papierowych, ale na dniach mam nadzieję skończyć zbiorek.
Zapisane
ciach_eemuu_ciach

*

Miejsce pobytu:
Łaziska Średnie

sponsor forum
SPONSOR
FORUM



Where is Jessica Hyde?

« Odpowiedz #3 : Grudnia 27, 2010, 23:48:26 »

Zapomniałem napisać o moich wrażeniach z przeczytania całego zbioru. Więc są jak najbardziej pozytywne. Moimi faworytami są wspomniane we wcześniej napisanym przeze mnie poście "Martwe drzewo" oraz "Synowie Abrahama", "Duch XX wieku" i "Dobrowolne zamknięcie". Jednak i reszta ma wiele bardzo dobrych stron. Opowiadania cechuje często oryginalność i nieprzewidywalność. Plusem moim zdaniem są zakończenia, często otwarte, jednak wyjątkowo trafne. W kilku przypadkach ostatnie słowa opowiadania mnie zgniotły. Ogólnie bardzo fajny zbiór i po słabym "Pudełku w kształcie serca" tak jakoś cieplej patrzę na "Rogi". Nawet chyba w najbliższym czasie się z nimi zapoznam.
Zapisane
sesi19

*



« Odpowiedz #4 : Sierpnia 29, 2011, 17:30:54 »

Mała dygresja - wszystkim którym podobało się Pop-Art polecam teks Jerzego Rzymowskiego "Lekko nawiedzony dom" (Wizje alternatywne 6). Bardzo porównywalne rozwiązania fabularne, oraz emocje towarzyszą obu opowiadaniom.
Zapisane
Paweł Mateja

*




« Odpowiedz #5 : Sierpnia 29, 2011, 21:44:12 »

O, a tak się złożyło, że dzisiaj skończyłem czytać ten zbiór. Może kiedyś sięgnę po Rzymowskiego, zwłaszcza, że "Pop-art" to po prostu kapitalne opowiadanie. O potędze tego tomiku stanowi właśnie ten tekst na równi z "Najlepszym nowym horrorem", "Maską mojego ojca" i "Dobrowolnym zamknięciem". Reszta tomu jest niezła, dobra, albo kiepska, ale te cztery teksty dla mnie stały się momentalnie klasykami. Szczególnie dwa ostatnie to skończone arcydzieła. Bardzo podoba mi się style Hilla, bardzo przypomina mi Bradbury'ego z "Październikowej krainy" i z pewnością osoby lubiące jeden tomik powinny sięgnąć po drugi i vice versa. Gdzieś w necie czytałem, że Joe inspiruje się mocno ojcem, ale jestem mocno przeświadczony, że jeden i drugi po prostu wielbią twórcę "Kronik marsjańskich".

"Pudełko w kształcie serca" było z jednej strony lepsze od najsłabszych tekstów w tego tomu, ale o wiele gorsze od najlepszych momentów. Do "Rogów" nie mogę się jeszcze odnieść, ale Hill wiele sobie u mnie zyskał i z pewnością prędzej czy później po nie sięgnę.
Zapisane
J1923

*

Miejsce pobytu:
Sto(L)ica

sponsor forum
SPONSOR
FORUM



« Odpowiedz #6 : Października 10, 2012, 13:15:20 »

Zapomniałem napisać o moich wrażeniach z przeczytania całego zbioru. Więc są jak najbardziej pozytywne. Moimi faworytami są wspomniane we wcześniej napisanym przeze mnie poście "Martwe drzewo" oraz "Synowie Abrahama", "Duch XX wieku" i "Dobrowolne zamknięcie". Jednak i reszta ma wiele bardzo dobrych stron. Opowiadania cechuje często oryginalność i nieprzewidywalność. Plusem moim zdaniem są zakończenia, często otwarte, jednak wyjątkowo trafne.

Jeśli chodzi o moich faworytów, to lista się prawie pokrywa :) Dodałbym jeszcze Bobby Conroy wraca z zaświatów i Najlepszy Nowy Horror. Dwa utwory to zupełnie nie moja bajka: Pop Art i Maska mojego ojca. Jest też utwór straszny, czyli Usłyszysz śpiew szarańczy.

Co do zakończeń, to z jednej strony intrygują, z drugiej strony denerwują bo tych otwartych jest zdecydowanie za dużo jak na zbiór.

Było to moje pierwsze spotkanie z Joe Hillem i okazało się jak najbardziej pozytywne. Może bez szaleństwa, ale styl mi się podoba, pomysły są niegłupie. Lubię też, gdy autor opisuje sytuację oczami dzieci, a tego elementu jest tu dużo.
W każdym razie twórczość tego syna Kinga spodobała mi się na tyle, że chwycę teraz za Pudełko w kształcie serca :)
Zapisane

PIŁKA NOŻNA DLA BANDYTÓW!!! Gra jaki to film NOWA LISTA: https://docs.google.com/document/d/1j5W9T3ORWWTjePVR1hwrIwJWa1Yr09A4dkSc_fNJ3E0/edit
Remz

*




« Odpowiedz #7 : Lipca 21, 2013, 22:12:11 »

Trochę odświeżę, ale info całkiem ciekawe: w Toruniu w Media Markcie "Upiory XX wieku" za 9,99.
Zapisane
CubeX

*



« Odpowiedz #8 : Września 28, 2013, 09:09:25 »

Nabyłem w atrakcyjnej cenie w księgarni taniej książki. I zabrałem z sobą na wakacyjny wyjazd. Niestety, nie dołączę się do chóru piewców talentu młodego Kinga. Mnie jego twórczość zupełnie nie leży i uważam stawianie go w jednym rzędzie z ojcem za spory nietakt.

Wcześniej kupiłem i przeczytałem "Pudełko" - tylko i wyłącznie dlatego, że autor jest synem Stefana. Powieść podobała mi się trochę bardziej, niż zbiór opowiadań, ale i tak w moim prywatnym rankingu plasuje się nisko. Naprawdę zabierałem się do tych książek nastawiony bardzo dobrze (bo przecież Mando w podcaście zachwala twórczość Hilla - dla mnie to wystarczający powód, żeby spróbować:)), ale końcowi lektury towarzyszyło rozczarowanie. Gdyby nie koligacje rodzinne pana Hilla, nie kupiłbym jego kolejnych książek. Co nie zmienia faktu, że na polskie spotkanie autorskie z nim pojechałbym. Przecież to syn Stefana:)
Zapisane
SpokoWap

*

Miejsce pobytu:
Warszawa




WWW
« Odpowiedz #9 : Września 28, 2013, 09:46:38 »

Mam podobnie. Też mi Hill "nie leży", ale ostatnio przymierzam się do ponownego sięgnięcia po Upiory. Mam wrażenie, że po prostu czytałem je w złym momencie i tym razem zębatki zaskoczą  ;) Pudełko było niezłe, a Rogów jeszcze nawet nie kupiłem.
Zapisane
Lizard King

*

Miejsce pobytu:
Ilkeston/Derbyshire




« Odpowiedz #10 : Stycznia 07, 2014, 19:57:08 »

taki news z Twittera, dodam tutaj, bo nie warto na to zakladac osobnego tematu, a takze dotyczy opowiadan, a raczej zbioru wydanych do tej pory krotkich opowiadan Joe Hilla, ktore to maja byc wydane w postaci zbiorczej prawdopodobnie w 2016, wydane beda utwory ktore istnialy do tej pory jedynie jako ebooki
Zapisane
sarenka

*

Miejsce pobytu:
Poznań




WWW
« Odpowiedz #11 : Listopada 01, 2014, 23:35:10 »

Jeden z moich ulubionych zbiorów ever, pożyczam go wszystkim, którzy potrafią docenić dobre opowiadania (a nie jakieś kurde jęczenie, że bez sensu, że historia za krótka, nie da się wciągnąć i oesu kto by to chciał :D).
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
Drukuj
Skocz do:  

Black Rain by Crip Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines XHTML | CSS