Strony: [1]   Do dołu
Drukuj
Autor Wątek: Radio  (Przeczytany 11441 razy)
Paweł Mateja

*

Miejsce pobytu:
Gliwice
WWW
« : Wrzesień 21, 2010, 11:26:38 »

Radia mamy i klasyczne i internetowe. Państwowe, niepaństwowe, niezależne, nieznane i inne. Obecnie nie trzeba mieć już nawet odbiornika radiowego, jeśli ma się Internet.
To jak, słuchacie radia? Jeśli tak to jakiego i dlaczego?

Ja od kilku lat jestem wielkim fanem radiowej Dwójki. Dla mnie rewelacja: interesujące audycje kulturalne, odcinkowe czytanie powieści - choć nie słucham tego regularnie, to czasem lubię. Dalej wiele ciekawych wywiadów i świetne Wspomnienia ze współczesności - czyli opowieści mniej czy bardziej znanych ludzi kultury czy historii o swoim życiu. Raz może to być kompozytor, innym razem jakaś kobieta "z towarzystwa", opowiadająca o przedwojennym życiu kulturalnym, balach. Trwa to kwadrans jednorazowo. Czasem są to audycje stare, czasem nowe. Ale na tym się Dwójka nie kończy, bo jest - najważniejsze - muzyk. Wszystko miód: klasyczna we wszelkich formach - koncerty na żywo, dużo dobrej kameralistyki, czasem opery, czy oratoria, msze. Muzyka historyczna, szczególnie kościelna, muzyka awangardowa, jazz, muzyka folkowa całego świata. Można by słuchać tego dzień i noc, ale ja zazwyczaj albo przed snem, albo w kuchni. Kiedyś słuchałem więcej, teraz zazwyczaj słucham muzykę z kompa. Ale dwójka jest numer jeden :D

Rzadziej słucham Trójkę, choć jest nawet ok. Jeszcze rzadziej radio Park, choć merytorycznie to tragedia i dziadowski pop - ale jest lokalne, więc choćby w czasie powodzi było cały czas włączone.
Zapisane

p.a.
Administrator

*

Miejsce pobytu:
Katowice

sponsor forum
SPONSOR
FORUMWWW
« Odpowiedz #1 : Wrzesień 21, 2010, 12:02:51 »

Raczej nie słucham radia. Wolę sobie samemu tworzyć playlistę. Wiadomo, że RMF czy Z-ka to g... i nie ma o czym pisać, ale i inne radia mają swoje grzeszki. W pracy jakiś czas miałem włączone antyradio...i co? I też codziennie te same kawałki, pewnie też komputerowo generowana playlista. Poza tym w godzinach, w których słuchałem tej stacji, niemalże non stop leciały gitarowe kawałki, przydałoby się tam trochę oddechu wpuścić...Pod tym względem niektóre audycje z Trójki są o wiele lepsze. Nie dość, że można tam usłyszeć utwory "nieradiowe", to jeszcze są jakieś opowieści o danym zespole i tak dalej...
Zapisane
Bartek

*

Miejsce pobytu:
Białystok / Kraków
Nahallac

« Odpowiedz #2 : Wrzesień 21, 2010, 12:49:33 »

Jeśli już słucham, to Trójki. Bardzo lubiłem Mini-maxa Piotra Kaczkowskiego, dopóki rzeczywiście prowadził go pan Piotr, teraz niestety zdrowieje już chyba drugi rok i nie mam pojęcia czy coś wiadomo o jego powrocie, bo zwyczajnie przestałem słuchać tej audycji - radiowcy prowadzący ją w zastępstwie niestety kompletnie do mnie nie trafiają, jednak p. Kaczkowski potrafi stworzyć tak niesamowitą atmosferę, że jest w stanie zainteresować słuchacza dosłownie każdą muzyką, nawet tą ze swoich słynnych "Trzeszczących płyt". :)
O, teraz zajrzałem na grupę Minimaxa na last.fm, a tam wieści, że pan Piotr przechodzi rehabilitację, ale będzie się pojawiał i że już jego głos można było usłyszeć przez jakiś czas w ostatniej audycji. Będę musiał posłuchać w niedzielę :)
Poza tym bardzo lubię też Ciemną stronę mocy prowadzoną przez Aleksandrę Kaczkowską, córkę pana Piotra. Audycja obraca się wokół różnych klimatów - od elektroniki, przez wszelkie industrialne mieszanki po rock i metal. Wprawdzie zdarza mi się czasami wyłączyć przed końcem, jeśli audycja nie trafia kompletnie w mój gust, ale dzieje się tak zazwyczaj ze względu na to, że CSM emitowany jest w nocy z soboty na niedzielę i kończy się o drugiej - czasami po prostu idę spać, ale zazwyczaj jeśli nie zapomnę o audycji, to trwam do końca :D
Poza tymi dwoma lubię włączyć Trójkę tak na chybił trafił, bo często można tam trafić na coś ciekawego, nie tylko muzycznie. Na ogół jednak słucham radia mało, głównie zaś muzyki z komputera/iPoda. Sporadycznie, jeśli już nie Trójka, zdarza mi się też lokalne radio Akadera, które nastawione jest na rocka, ale też zdarzają im się lepsze i gorsze momenty :P
Zapisane

murhaaja

*

Miejsce pobytu:
Wrock

sponsor forum
SPONSOR
FORUMNox

WWW
« Odpowiedz #3 : Wrzesień 21, 2010, 15:14:58 »

jak radio, to tylko internetowe, gdzie nie ma gadania i reklam :D czasami słucham z Tuby.fm działu classic rock, a czasami Radio IO, mają trochę fajnych rockowych stacji z nowszymi i starszymi kawałkami, głównie amerykańskimi (niestety), ale i inne się trafią
Zapisane

raz, dwa, trzy, Merkury w drugim domu
księżyc, pięć, nic nie może pomóc,
sześć, nieszczęście, Anuszka, siedem, wieczór,
olej, głowa, profesor wszystko przeczuł
---------------------------------------------------
uroczyście przysięgam, że knuję coś niedobrego
lorddemon1991

*

Miejsce pobytu:
Warszawa
WWW
« Odpowiedz #4 : Wrzesień 21, 2010, 15:24:36 »

Jedyne radio to prawdziwe radio. A jedynym tym radiem jest Radio Maryja tylko prawdziwe wiadomości, tylko prawdziwa muzyka i prawdziwi ludzie. Żadnego kręcenia jak w innych radiach, którymi rządzi szatan! Słuchajcie Boga i przesyłajcie darowizny na numer konta, prawdziwego i prawego człowieka. Człowieka nad człowiekiem - Ojca Dyrektora Tadeusza Rydzyka. Prawdziwego wysłannika Stwórcy. Co tam Jezus, co tam Mahomet. Ojciec Dyrektor to jest to!


A tak poza tym to Antyradio:) ale ostatnio w ogóle nie słucham Radia:P
Zapisane

"In ancient days, in an ancient world, the Sibyls sung their melodies
But the song is lost, and no one hear when Sibyls speak the words of gods the world is deaf" - Therion
Willpower

*
a sun that never sets

« Odpowiedz #5 : Wrzesień 21, 2010, 16:52:50 »

Dobrze wiedzieć, że w XXI wieku jeszcze ktoś słucha radia.
Zapisane
UpTheIrons

*

Miejsce pobytu:
Gdańsk
owls are not what they seem

« Odpowiedz #6 : Wrzesień 21, 2010, 17:22:22 »

Ja jak już włączam radio to mam nastawioną eske rock, choc nie wszystko mi tam odpowiada
Zapisane
murarz

*

Miejsce pobytu:
Warszawa

sponsor forum
SPONSOR
FORUM« Odpowiedz #7 : Wrzesień 21, 2010, 19:48:27 »

Ja też słucham Eski Rock. Jak wstaję rano na zajęcia, to lubię posłuchać Wojewódzkiego i Figurskiego, po południu słucham NRD. A generalnie muzykę fajną puszczają, choć czasem zbyt często utwory się powtarzają :)
Zapisane
Król Artur

*

sponsor forum
SPONSOR
FORUMLet's tango bitch!

« Odpowiedz #8 : Wrzesień 21, 2010, 20:38:47 »

Z radia to tylko internetowe OpenFm kanał Kraina łagodności
Zapisane
Procella

*
WWW
« Odpowiedz #9 : Październik 25, 2010, 13:12:38 »

Jeżeli chodzi o radia "prawdziwe" - najczęściej Trójka, czasem Dwójka.

Internetowe:
http://cathedral13.com/ (gothrock, deathrock, postpunk itp.)
http://www.heavymetalradio.com/ (nazwa chyba mówi wszystko ;) )
Zapisane


Well I live with snakes and lizards
and other things that go bump in the night
'Cuz to me everyday is Halloween
spiral_architect

*

Miejsce pobytu:
Wrocław
WWW
« Odpowiedz #10 : Październik 25, 2010, 16:05:41 »

Najlepsza jest Tuba.fm - wrzucasz ulubionego wykonawce i dorzuca podobną muzykę - fakt że trzeba dość często zmieniać wykonawców bo się zaczyna powtarzać, ale jak się ma jakąś pulę koło 20 postaci, do tego w dość rozbieżnych gatunkach to można tutaj wyczaić sporo ciekawych rzeczy :) 
Zapisane
Kaja

*
« Odpowiedz #11 : Grudzień 05, 2010, 06:33:23 »

Przez długi okres słuchałam Radiostacji... dopóki były tam wszystkie audycje autorskie ;(.
Uwielbiałam Zgrzyt, Podwodną Amerykę, Makakofonię, Dzikie Pola, Radio Przystanek... Ktoś to pamięta?
Potem w Rock Radio starali się stworzyć namiastkę tego klimatu... niestety blada imitacja, brak tamtej niepowtarzalnej różnorodności. Próbowałam słuchać Antyradia, czy Eski Rock ale to po krótkim czasie przynosi frustrację...
Zapisane

"Więc kimże w końcu jesteś? - Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro."
Wilson

*

Miejsce pobytu:
Katakumby

sponsor forum
SPONSOR
FORUM« Odpowiedz #12 : Marzec 05, 2011, 21:43:55 »

Ze stacji ogólnopolskich najczęściej słucham Trójki. Bardzo lubię program Kuby Strzyczkowskiego "Za, a nawet przeciw", audycja Wojtka Manna także jest spoko, czuć że zbliża się weekend :) Sporo przyzwoitej muzyki pojawia na antenie Trójki, jak na stację ogólnopolską.
Sporo słucham  także radia z internetu chyba moją ulubioną jest http://rock.megastacja.net/ kanał Mystica. Świetna relaksująca spokojna muza, przeważnie filmowa ale także z gier lub celtycka.
Czasami słucham radia mistrza Kinga prosto z Bangor http://zoneradio.com/wkit/index.shtml
Zapisane

"Piękno często uwodzi nas na drodze do prawdy."

"Mówienie ludziom, że umierają, pozwala zobaczyć, co jest dla nich najważniejsze. Dowiadujecie się, na czym im zależy. Za co gotowi są umrzeć, za co kłamać."
J1923

*

Miejsce pobytu:
Sto(L)ica

sponsor forum
SPONSOR
FORUM« Odpowiedz #13 : Marzec 06, 2011, 16:04:32 »

Przez długi okres słuchałam Radiostacji... dopóki były tam wszystkie audycje autorskie ;(.
Uwielbiałam Zgrzyt, Podwodną Amerykę, Makakofonię, Dzikie Pola, Radio Przystanek... Ktoś to pamięta?
Potem w Rock Radio starali się stworzyć namiastkę tego klimatu... niestety blada imitacja, brak tamtej niepowtarzalnej różnorodności. Próbowałam słuchać Antyradia, czy Eski Rock ale to po krótkim czasie przynosi frustrację...

Na Makaku to ja się wychowałem, pamiętam go jeszcze z radia Wawa oraz z programu w telewizji. W każdym razie na Makakofonię w Radiostacji czekało się kilka dni i poznawało nowe zespoły - kilku z nich do tej pory bardzo często słucham. Potem jakoś przestałem słuchać Radiostacji bo w ciągu dnia zaczęli dawać nadmiar łup, cup.
Potem miałem w ogóle jakąś długą przerwę radiową.
Potem pojawiły się typowo rockowe stacje: AntyRadio i Eska Rock, to czasem ich posłucham. Generalnie radia słucham, gdy siedzę w kuchni i przyrządzam potrawy tudzież konsumuję.

Radia internetowe też próbowałem słuchać, ale strasznie mnie męczyły na dłuższą metę.
Zapisane

PIŁKA NOŻNA DLA BANDYTÓW!!! Gra jaki to film NOWA LISTA: https://docs.google.com/document/d/1j5W9T3ORWWTjePVR1hwrIwJWa1Yr09A4dkSc_fNJ3E0/edit
Kaja

*
« Odpowiedz #14 : Marzec 06, 2011, 16:46:45 »

Potem jakoś przestałem słuchać Radiostacji bo w ciągu dnia zaczęli dawać nadmiar łup, cup.
Ja słuchałam radia po szkole czyli po południu, wieczorem i często do rana. Pamiętam dzień, w którym o 18:00 w niedzielę nie zaczęła się Makakofonia... czekam 10, 15, 20 minut i nic... dalej leci techniawa... WTF! I to był właśnie koniec Radiostacji.
Zapisane

"Więc kimże w końcu jesteś? - Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro."
Emilio

*

Miejsce pobytu:
Poznań
Kochasz?

WWW
« Odpowiedz #15 : Marzec 24, 2011, 20:41:13 »

Nie słucham radia, które puszcza kawałki z playlisty i przetasowuje je tylko co jakis czas. Łezka sie w oku kreci na wspomnienie Beksinskiego, który robił tak niezapomniane audycje, że do dzisiaj maja one oddanych zwolenników. Jesli ktoś tez ceni tego DJ, to moze spodoba sie wam mix jaki zrobiłem z jego interpretacji E.A. Poe.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=h-5pl4BUl2g" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=h-5pl4BUl2g</a>

A tutaj fragment ostatniej audycji Tomasza Beksinskiego. Popularny "Nosferatu" co pewien czas prezentował "Seanse z Eddiem". Były to utwory grupy Iron Maiden, które bazowały na kultowych filmach. Oto jeden z nich, powstały na motywach słynnego dzieła Francisa Forda Coppoli "Apocalypse Now", utwór The Edge of Darkness... Z komentarzem Beksy.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=eqKaGRhZlUk" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=eqKaGRhZlUk</a>

 :)
Zapisane

"I only dream in black and white, I only dream cause I'm alive. I only dream in black and white, to save me from myself"
marczewek

*

Miejsce pobytu:
była stolica byłego województwa
mój nik wzion sie od mojego imienia

« Odpowiedz #16 : Wrzesień 15, 2014, 19:58:12 »

Ja słucham radia, bo moja wieża ma zepsuty napęd cd i jeszcze na kasety jest (też zepsute).
Słuchałem ostatnio WAWY, wcześniej Eski, RMF, Zetki, RMF Maxxx, i lokalnych stacji które zniknęły.
A obecnie słucham lokalnej, która niedawno się pojawiła.
Zapisane

- Klasyka to książki, które ludzie cenią i których nie czytają.
Mark Twain
sally

*« Odpowiedz #17 : Maj 07, 2015, 11:24:05 »

Bardzo lubię radio, najczesciej rano przed pracą przy sniadaniu i kawie. Zazwyczaj słucha Trójki albo Czwórki, no i piątek listy Niedzwiedzkiego ;)
Zapisane
spejson1989

*
WWW
« Odpowiedz #18 : Sierpień 26, 2015, 15:25:20 »

Jeśli słucham to tylko radia Gra i Czwórki. Nienawidzę Eski - kiedyś zepsuło mi się radio w samochodzie i odbierało tylko tą stację. Krótko mówiąc szło och*jeć, 4 razy ten sam kawałek w ciągu godziny. Nie rozumiem jak ktoś może takiej szmiry słuchać.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
Drukuj
Skocz do: