Strony: 1 ... 8 9 [10] 11   Do dołu
Drukuj
Autor Wątek: Newsy muzyczne  (Przeczytany 76378 razy)
ciach_eemuu_ciach

*

Miejsce pobytu:
Łaziska Średnie

sponsor forum
SPONSOR
FORUMWhere is Jessica Hyde?

« Odpowiedz #180 : Październik 23, 2011, 10:44:30 »

News z naszego podwórka:Premierę niedawno miała nowa płyta Kombajnu do zbierania kur po wioskach - "Karmelki i Gruz". Ja się jaram bo po pierwszych przesłuchaniach jest bardzo dobrze. I już wiem czego będę przez tą jesień słuchać :)

Zapisane
Bartek

*

Miejsce pobytu:
Białystok / Kraków
Nahallac

« Odpowiedz #181 : Październik 25, 2011, 22:19:44 »

Miażdżąca recka ostatniego wyziewu Metalliki
Zapisane

p.a.
Administrator

*

Miejsce pobytu:
Katowice

sponsor forum
SPONSOR
FORUMWWW
« Odpowiedz #182 : Październik 25, 2011, 22:35:44 »

No cóż, na RYM też szału nie ma  :haha:

http://rateyourmusic.com/artist/lou_reed_and_metallica
Zapisane
J1923

*

Miejsce pobytu:
Sto(L)ica

sponsor forum
SPONSOR
FORUM« Odpowiedz #183 : Październik 25, 2011, 22:36:30 »

Przypomniała mi się pewna recenzentka, niejaka panie Anna Gacek, która na łamach Teraz Rocka wpierw oceniła pierwszą płytę Yeah Yeah Yeahs na 1, po czym przemyślała sprawę i następną oceniła na 5 uznając za arcygenialną.  :haha:

Kurde, chyba przyszła pora posłuchać tego tworu :pff4:
Zapisane

PIŁKA NOŻNA DLA BANDYTÓW!!! Gra jaki to film NOWA LISTA: https://docs.google.com/document/d/1j5W9T3ORWWTjePVR1hwrIwJWa1Yr09A4dkSc_fNJ3E0/edit
p.a.
Administrator

*

Miejsce pobytu:
Katowice

sponsor forum
SPONSOR
FORUMWWW
« Odpowiedz #184 : Październik 25, 2011, 22:40:44 »

Bo Anna Gacek interesowała się modą i to naprawdę wiele tłumaczy. Ale recenzje pisała świetne - nikt nie potrafił mnie tak zachęcić do sięgnięcia po jakiś album, jak ona. Inna sprawa, że od połowy rzekomych arcydzieł się odbiłem bardzo boleśnie (np. drugie The Libertines czy drugi album The Strokes). Ale też to dzięki jej 5 gwiazdkom sięgnąłem po The Cooper Temple Clause, "Uh Huh Her" PJ Harvey czy wspomniane "Show your bones". Swoją drogą druga płyta YYYs jest znacznie lepsza, dojrzalsza od pierwszej. Co nie oznacza, że pierwsza zasługiwała na 1 gwiazdkę :D

Ale zdaje się, że potem za to przepraszała.
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2011, 22:42:43 wysłane przez p.a. » Zapisane
J1923

*

Miejsce pobytu:
Sto(L)ica

sponsor forum
SPONSOR
FORUM« Odpowiedz #185 : Październik 25, 2011, 22:58:58 »

No ta przepraszała, ale jakim to trzeba być ..., żeby coś wpierw zmieszać z błotem, a potem wychwalać pod niebiosa  :haha:
Z absolutnego dna, po paru miesiącach coś się stawało klasyką rocka.
Ja szczerze mówiąc, nie wiele już pamiętam z jej recenzji, oprócz tego, że były bezkompromisowe. Albo 1 lub 2, czyli totalny badziew, albo przełom w muzyce rockowej - i tak z każdą płytą. Inna sprawa, że po kilku miesiącach następowała rewizja oceny i płyty mogły się stać klasyką rocka.

Kiedyś się nudziłem i wpisałem w gronie "Anna Gacek" i się okazało, że ma swój dział i wiernych jak ja fanów. A teraz chyba jakiś program radiowy z Mannem ma. Muszę kiedyś posłuchać :D

Zresztą co by nie powiedzieć każdą lekturę TR zaczynałem od wyszukiwania jej recenzji, dobry humor na cały dzień był zapewniony.

Sorka za offtopa:)
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2011, 23:04:28 wysłane przez J1923 » Zapisane

PIŁKA NOŻNA DLA BANDYTÓW!!! Gra jaki to film NOWA LISTA: https://docs.google.com/document/d/1j5W9T3ORWWTjePVR1hwrIwJWa1Yr09A4dkSc_fNJ3E0/edit
Bartek

*

Miejsce pobytu:
Białystok / Kraków
Nahallac

« Odpowiedz #186 : Październik 25, 2011, 23:04:49 »

Anna Gacek poza audycją z Mannem ma w trójce także swoją własną, w nocy z soboty na niedzielę, od drugiej w nocy chyba ze cztery godziny. Zwie się to Atelier. Wiem, bo czasami słucham Ciemnej Strony Mocy Oli Kaczkowskiej i Atelier wchodzi od razu po niej. Próbowałem kiedyś słuchać, ale po 30 minutach miałem dość. Raz że pani ledaktol Gacek (nie wymawia "r") zupełnie do mnie nie przemawia jako plezentelka, to muzykę prezentuje taką, że mi uszy więdną. Apfuj :P
Zapisane

p.a.
Administrator

*

Miejsce pobytu:
Katowice

sponsor forum
SPONSOR
FORUMWWW
« Odpowiedz #187 : Październik 25, 2011, 23:07:07 »

Też kiedyś googlowałem Annę Gacek :D Wiesz, w TR ona była taką frakcją New Musical Express, co też wystarcza za całe podsumowanie jej muzycznego dziennikarstwa :) Ale - jak już pisałem - wdzięcznych jej jestem za tych parę recenzji. Gust miała dziwny, obok rzeczy dla mnie nie do strawienia (np. The Strokes) lubiła też rzeczy ciekawe. I aż ciekaw jestem, co tam teraz puszcza...
Zapisane
Cichy
Moderator

*

Miejsce pobytu:
LegionowoWWW
« Odpowiedz #188 : Październik 26, 2011, 09:30:23 »

Z absolutnego dna, po paru miesiącach coś się stawało klasyką rocka.

Zdaje się, że sporo takich płyt było, gdzie krytyka zjeżdżała je, a po latach okazywały się arcygenialne...

Ja będę się upierał przy swoim zdaniu na temat "The View" - uważam, że utwór ma świetny, błyskotliwy tekst (nie rozumiem śmiechów na jego temat...), rewelacyjnie wpasowujący się w kontekst tematu płyty. Muzyka faktycznie trochę monotonna, ale mam nadzieję, że nie zabije całego krążka. Tak czy siak ja nie będę podążał za modą na objeżdżanie Metalliki za każdą ich nową płytę i wylewanie na nich swoich frustracji (swoją drogą, przy "Death Magnetic" też gromy szły, że ch*** produkcja, że kalka z przeszłości, a teraz nagle wszyscy mówią, że świetna płyta i udany powrót do korzeni) i kupię "Lulu", bo jestem bardzo ciekaw tego albumu.

A recenzja na "Gitarzyście" bardzo fajna - w jednym miejscu pada tylko odniesienie do tekstów na płycie, i to akurat do wykrzyczanego trzywyrazowego hasła. Widać jak uważnie recenzent "słucha" i analizuje o czym się śpiewa. A słuchając "The View" myślę, że to w tekstach będzie tkwiła siła tego albumu, bo na pewno nie w rzężeniu Reeda.
Zapisane
Bartek

*

Miejsce pobytu:
Białystok / Kraków
Nahallac

« Odpowiedz #189 : Październik 26, 2011, 14:31:26 »

Akurat Death Magnetic to ja lubię najbardziej ze wszystkich płyt Mety (z wyjątkiem instrumentalnego kawałka, który pomijam za każdym razem jak słucham, nudzi mnie) i choć od początku narzekałem na produkcję, bo uważam, że to co tej płycie zrobili to jest świństwo, to też od początku mówiłem, że ten album jest niezły. Lulu posłucham i wtedy powiem co myślę, ale mam spore obawy, że na jednym odsłuchu może się skończyć. A jeśli muzyka będzie niestrawna, to mało mnie obchodzi nawet najgenialniejszy tekst. Bo jednak muzyki słucham w pierwszej kolejności dla muzyki, a jeśli tekst jest jedyną mocną stroną, to trzeba tego było nie "śpiewać", tylko wydać drukiem, proste.

I tak jeszcze w temacie - klik :D
Zapisane

lorddemon1991

*

Miejsce pobytu:
Warszawa
WWW
« Odpowiedz #190 : Październik 26, 2011, 14:55:25 »

Ja tam walę wasze Lulu, gniot będzie i tyle :D

Ale za to czekam na coś innego! Na nową płytę Nightwisha - nie wiem czy jest jakaś osoba, która tutaj ich słucha, czeka na tę płytę, ale ja od momentu wywalenia Tarji z N. jestem jak najbardziej za rozwojem tego zespołu, który zrobił ogromny krok w swojej muzyce. Wychodzi niedługo nowa płyta, a tutaj daje teaser singla promującego całą płytę, oraz część teledysku. Może nawet nie teledysku tylko filmu, ponieważ zespół kręci też film związany z płytą. Bardzo fantastyczny, magiczny, baśniowy. Frontman, Tuomas, powiedział o tym filmie, że to jak połączenie prozy Gaimana z reżyserią Burtona i muzyką Nightwisha, wiec jest na co czekać :D Przynajmniej ja czekam!

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=-6YhaJK8TC4" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=-6YhaJK8TC4</a>
Zapisane

"In ancient days, in an ancient world, the Sibyls sung their melodies
But the song is lost, and no one hear when Sibyls speak the words of gods the world is deaf" - Therion
Cichy
Moderator

*

Miejsce pobytu:
LegionowoWWW
« Odpowiedz #191 : Październik 27, 2011, 08:37:34 »

Bo jednak muzyki słucham w pierwszej kolejności dla muzyki, a jeśli tekst jest jedyną mocną stroną, to trzeba tego było nie "śpiewać", tylko wydać drukiem, proste.

Nie chciałem już ciągnąć tej głupiej dyskusji, ale nie byłbym sobą jakbym to tak zostawił bez malutkiego komentarza :D. Moim zdaniem - jeśli zacytowana wyżej uwaga nie była to świadomie przesadzona - to trochę zbyt ostry jesteś w swoim ocenianiu muzyki. Tekst wyśpiewany nawet do monotonnej muzyki jest już czym innym niż tekst drukowany. Zresztą, Metallica wcale taka monotonna nie jest w "The View", a znając ich zamiłowanie do urozmaicania swoich utworów zmianami tempa i tak dalej, zabieg tworzenia zaledwie monotonnego tła dla utworu dramatycznego (którym w pierwowzorze "Lulu" był) mógł być świadomy. Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu. A genialny tekst wyśpiewany do monotonnej, powtarzalnej muzyki nie musi być badziewiem totalnym - czasem wręcz przeciwnie, o czym świadczy gros utworów Dylana chociażby, na czele z 3-akordowym, 11-minutowym utworem "Desolation Row", który znalazł się w drugiej setce najgenialniejszych utworów wszech czasów zestawienia "Rolling Stone'a". Można? Można.

Miało być krótko, a jak zwykle nie było :P.
Zapisane
p.a.
Administrator

*

Miejsce pobytu:
Katowice

sponsor forum
SPONSOR
FORUMWWW
« Odpowiedz #192 : Październik 27, 2011, 09:09:37 »

swoją drogą, przy "Death Magnetic" też gromy szły, że ch*** produkcja, że kalka z przeszłości, a teraz nagle wszyscy mówią, że świetna płyta i udany powrót do korzeni

Ekhm:) Ja tak nie mówię. Mało tego - to najgorsza płyta Metalliki, jaką słyszałem (a słyszałem większość). Nie dziwię się, że podoba się Bartkowi, bo jest przekombinowana ;) A to, czego na tym albumie da się słuchać, występowało w lepszej wersji na starszych płytach. O wiele bardziej wolę mocniej zjeżdżany "St. Anger", bo tu przynajmniej grupa spróbowała czegoś nowego. A że nie do końca wyszło, to inna sprawa.
Zapisane
Emilio

*

Miejsce pobytu:
Poznań
Kochasz?

WWW
« Odpowiedz #193 : Październik 30, 2011, 19:34:03 »

Przesłuchałem lulu i jednak dosyć słabe :/
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2011, 19:38:51 wysłane przez Emilio » Zapisane

"I only dream in black and white, I only dream cause I'm alive. I only dream in black and white, to save me from myself"
lorddemon1991

*

Miejsce pobytu:
Warszawa
WWW
« Odpowiedz #194 : Listopad 11, 2011, 15:03:01 »

nowy teledysk Rammstein: http://vimeo.com/31836365

Klasycznie i z jajem. Znów nabijamy się z Amerykanów i ich wakacji :D Jest super!
Zapisane

"In ancient days, in an ancient world, the Sibyls sung their melodies
But the song is lost, and no one hear when Sibyls speak the words of gods the world is deaf" - Therion
p.a.
Administrator

*

Miejsce pobytu:
Katowice

sponsor forum
SPONSOR
FORUMWWW
« Odpowiedz #195 : Listopad 12, 2011, 10:24:42 »

Black Sabbath powraca w oryginalnym składzie:

http://terazrock.pl/aktualnosci/czytaj/Reaktywacja-Black-Sabbath-potwierdzona_.html

Nie jestem pewien, czy to na pewno dobra wiadomość :) Tzn. koncerty z pewnością zaspokoją oczekiwania, ale nowa płyta... tu już może być różnie.
Zapisane
Paweł Mateja

*

Miejsce pobytu:
Gliwice
WWW
« Odpowiedz #196 : Listopad 12, 2011, 10:59:11 »

Koncerty koncertami - i tak się nie załapię, bo będą pewnie piekielnie drogie a bilety wykupione rok wcześniej, ale album! H&H było naprawdę dobre, Ozzy jest stary i żyje w innym świecie, głos też już nie ten - ale nic a nic mnie to nie obchodzi. Nowy album Sabbathów to będzie święto metalu!
Zapisane

dampf

*

Miejsce pobytu:
Trójmiasto
« Odpowiedz #197 : Styczeń 24, 2012, 18:17:22 »

Blur wchodzą do studia, aby nagrać nowy album. Brzmi jak cud  Anioł
Zapisane
p.a.
Administrator

*

Miejsce pobytu:
Katowice

sponsor forum
SPONSOR
FORUMWWW
« Odpowiedz #198 : Styczeń 24, 2012, 22:06:46 »

Z Coxonem??
Zapisane
lorddemon1991

*

Miejsce pobytu:
Warszawa
WWW
« Odpowiedz #199 : Styczeń 24, 2012, 22:33:33 »

Iggy pop na offie
Zapisane

"In ancient days, in an ancient world, the Sibyls sung their melodies
But the song is lost, and no one hear when Sibyls speak the words of gods the world is deaf" - Therion
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11   Do góry
Drukuj
Skocz do: