Strony: 1 ... 25 26 [27] 28   Do dołu
Drukuj
Autor Wątek: Koncerty  (Przeczytany 208065 razy)
J1923

*

Miejsce pobytu:
Sto(L)ica

sponsor forum
SPONSOR
FORUM« Odpowiedz #520 : Czerwca 22, 2023, 11:16:52 »

Ale tam to wręcz niesamowite - babka śpiewała ludziom prawie twarz w twarz.

Zgadza się, że La Brie był najsłabszym ogniwem, na płytach brzmi dobrze, na koncertach sobie nie radzi. Z jednej strony bardzo szanuje zachowanie grupy w stosunku do kolegi, bo on miał ogromne problemy głosowe i nie zostawili go na lodzie, ale dla publiki jest to średnio atrakcyjne :(
Zapisane

PIŁKA NOŻNA DLA BANDYTÓW!!! Gra jaki to film NOWA LISTA: https://docs.google.com/document/d/1j5W9T3ORWWTjePVR1hwrIwJWa1Yr09A4dkSc_fNJ3E0/edit
Machno

*

sponsor forum
SPONSOR
FORUM« Odpowiedz #521 : Sierpnia 14, 2023, 21:20:22 »

Skrót z pobytu na Reakcji Słowiańskiej w Sosnowcu:
Fajna atmosfera, mogłoby przyjść więcej ludzi, ale za to było całkiem luźno. Nie byłem na wszystkich występach, nie zawsze się da, a więc:
Velesar - fajny klimat, zwłaszcza gdy fani znają teksty, dobry kontakt lidera, no i na koniec wiosłowanie podczas ostatniej piosenki, bite pięć minut, przecież nie mogłem odpuścić, do dziś to czuję w plecach i rękach :)
Percival - mnóstwo ludzi, znających teksty, tańczących, każda grupa wiekowa, zawsze mnie zaskakuje miękki głos Rybackiego,
Runika - tu musiałem przerwać bytność w połowie, bo ... takie życie, ale był żywioł, fajny kontakt

za rok mają poprawiać, może znów się uda
Zapisane
J1923

*

Miejsce pobytu:
Sto(L)ica

sponsor forum
SPONSOR
FORUM« Odpowiedz #522 : Października 30, 2023, 17:29:57 »

Ja ostatnio miałem szansę uzupełnić swoją listę marzeń koncertowych, bowiem byłem na koncercie Millenium na festiwalu rocka progresywnego w ... Legionowie, który odbywał się w ... Ratuszu, a równocześnie na dole w najlepsze bawili się ludzie na ... dyskotece.
Przed Millenium zagrał Mr Gil, który zaprezentował również kawałki Believe czy Collage. W dużej mierze publika przybyła dla tego wykonawcy (norma w warszawskim światku progresywnym).
Natomiast Millenium ekstra profeska i bardzo dobry choć może zbyt jednostajny występ. Jednakowoż ciężko było oddać wszystkie smaczki znane z płyt. Niemniej piękny był to wieczór.

Inna sprawa, że listę dalej uzupełniam, bo kupiłem bilet na Bonamassę i w kwietniu przyszłego roku będę wybierał się na występ do Katowic.

Za to mam teraz dylemat, bo miałem iść na Fear Factory, tfu na Butcher Babies do Progresji, ale druga wokalistka się kuruje po operacji i będzie śpiewać tylko jedna. Interesował mnie tylko support, a tu takie rozczarowanko :) I nie wiem co robić.

Wczoraj byłem na koncercie Riverside w hali Bemowo i stwierdzam, że to był chyba najlepiej nagłośniony koncert w moim życiu. Perfekcja, kapitalnie było słychać wszystkie instrumenty, śpiew, efekty. Po prostu raj. Grupa oczywiście w formie i wykonawczo to już jest Everest. Też znacznie zmieniła się interakcja z publicznością o ostatniego występu jaki widziałem jakieś 5-6 lat temu. Teraz to już są władcy sceny i rząd dusz mają w garści. A jeszcze patent z krzykiem szeptem :D
Aczkolwiek chciałem się z Wami podzielić pewną dość wyjątkową sprawą. Otóż zespół Riverside znam ... od zawsze, no tak, bo znam ich jeszcze z demówki. Co ciekawe pamiętam jak mój kolega z liceum śmigał do kogoś z radia z tą płytką. Tak się zastanawiam czy nawet nie z moim egzemplarzem. Też nie mogę sobie przypomnieć czy w tych odległych czasach nie poznałem osobiście Kozieradzkiego lub śp. Grudnia. Kolega z klasy na pewno, z którymś się znał. Jak przez mgłę wydaje mi się, że byłem na jakimś występie jak jeszcze nie mieli nagranej płyty, ale nie mogę skojarzyć. W każdym razie dość niesamowite jest to jak to wszystko się rozwinęło i jak to wyglądało na początku i gdzie teraz są.
Zapisane

PIŁKA NOŻNA DLA BANDYTÓW!!! Gra jaki to film NOWA LISTA: https://docs.google.com/document/d/1j5W9T3ORWWTjePVR1hwrIwJWa1Yr09A4dkSc_fNJ3E0/edit
p.a.
Administrator

*

Miejsce pobytu:
Katowice

sponsor forum
SPONSOR
FORUM« Odpowiedz #523 : Października 30, 2023, 19:18:36 »

No niezła sprawa z tym Riverside :)  A swoją drogą zawsze myślałem - nie wiem, czemu - że oni z Krakowa są :D
Zapisane
Machno

*

sponsor forum
SPONSOR
FORUM« Odpowiedz #524 : Listopada 23, 2023, 21:02:16 »

Przyszło mi wczoraj odwiedzić Torwar. Z powodu sil wyższych robiłem za opiekuna córki na koncercie Melanie Martinez. Muzycznie całkowicie nie moja bajka, nie ruszyło to we mnie ani jednej struny, ale muszę oddać honor za show, które tam odstawiono. Film na tle, grzyby po bokach, tancerze, sama Martinez też coś tam się gibała. Wszystko fajnie dograne i dopracowane.
I zostałem uświadomiony jak mogą wyglądać, czy też brzmieć fani na swoim koncercie, na których patrzy ktoś z boku. Na początku, gdy usłyszałem te wszystkie piski, to se pomyślałem "Ech, dzieciaki", a potem mnie naszło, jak to niejednokrotnie było takie coś na gigu:
- Halo, dajmy na to, Katowice, jesteście?
- Aaaaaaaarrh!!
- Żyjecie w ogóle, coś słabo was słychać. Jeszcze raz...
- Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaarrrrrrrrrrrrrrrrrgh!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tak, brakuje mi takiego darcia mordy, dzieciarnia się fajnie  bawiła, nieraz z telefonami w rękach, ale sie bujali
Zapisane
J1923

*

Miejsce pobytu:
Sto(L)ica

sponsor forum
SPONSOR
FORUM« Odpowiedz #525 : Grudnia 08, 2023, 11:39:03 »

Ja ostatnio byłem na Halestorm, ale to jestem wulkan energii na scenie. I cenię ich bardzo bo każdy poszczególny koncert różni się od poprzedniego. Grają lekko zmieniony repertuar każdego dnia, w innej kolejności, w innej aranżacji. Jest naprawdę sporo smaczków. Dodatkowo fantastyczne jest to, że można obserwować rozwój grupy. Za pierwszym razem w Warszawie zagrali surowy rockowopiosenkowy set, gdzie Lzzy jeszcze była trochę nieśmiała, za drugim razem przyjechała gwiazda i już władała publiką. Za trzecim przyjeżdża zespół o ugruntowanej pozycji i kombinuje sobie z brzmieniami, swobodnie zmienia aranże. Interesująco się obserwuje takie przeobrażenia.

Natomiast w końcu nie poszedłem na kolejny występ Butcher Babies, przyjechali bez kurującej się po operacji oczu Carli i jakoś mnie bolało, że szedłbym tylko na support, a dodatkowo po prostu ostatnio za często bywałem poza domem.

Za to następny rok jest już w tej chwili ekstremalny :D
Już mam bilety na Bonamassę, Metallikę i Guano Apes, a jeszcze muszę dokupić na Beyond the Black. Oj nie będzie to łatwy rok dla mojego portfela. Szczególnie, że na kilka innych występów jeszcze będę mieć zamiar się wybrać.
Zapisane

PIŁKA NOŻNA DLA BANDYTÓW!!! Gra jaki to film NOWA LISTA: https://docs.google.com/document/d/1j5W9T3ORWWTjePVR1hwrIwJWa1Yr09A4dkSc_fNJ3E0/edit
p.a.
Administrator

*

Miejsce pobytu:
Katowice

sponsor forum
SPONSOR
FORUM« Odpowiedz #526 : Grudnia 08, 2023, 13:41:46 »

Ja za to ostatnio (tydzień temu) byłem na hm... widowisku Beksiński.Live. Połączenie ożywionych przez AI obrazów artysty i muzyki, głównie duetu Wishlake/Wasilewski, ale na scenie pojawili się też Nosowska, Roguc, O.S.T.R. i Błażej Król.

Nie ma zaskoczenia, iż najbardziej podobało mi się dwóch pierwszych wykonawców. Nosowska zaśpiewała dwa kawałki z "8", Roguc też dwa chyba z ostatniej płyty nagranej z Karasiem. Aranżacje nieco inne, co w przypadku Nosowskiej zaowocowało chyba lepszą wersją "Kto?", niż na płycie. O.S.T.R. dopóki nie zaczął rapować też na plus :D Podkłady mi się podobały, ale artysta pozostawał skupiony, więc atmosfery nie psuł. Co innego Król. Odwalał jakąś parateatralną błazenadę, śpiewał o TikToku... nie no, pasowało to do Beksińskiego jak pięść do oka.

Duet pomysłodawców proponował - zresztą cały koncert był utrzymany w takiej tonacji - nastrojową elektronikę, wzbogaconą o brzmienie oktetu smyczkowego. I kilka kompozycji zdecydowanie na plus, najgorzej, że nie ma ich gdzie posłuchać (poza bodaj dwoma), bo nie zostały wciąż nagrane. Czekam.

Brzmienie Spodka jest takie se, za dużo wysokich tonów, wokale nieraz niewyraźne. Ale tyle się nasłuchałem o kiepskim brzmieniu tej miejscówki, że spodziewałem się czegoś gorszego (tak, to mój pierwszy koncert w Spodku; czasy, gdy przyjeżdżali tam wykonawcy mnie interesujący minął wiele lat temu).

Same obrazy Beksińskiego, wiadomo, robią wrażenie, nie zawsze przekonywał mnie efekt ich animacji, tak jakby czasem światy wymyślone przez artystę lepiej przemawiały w wersji statycznej.

Ogólnie całkiem fajne wydarzenie, choć dziwnie mi było brać udział w koncercie krzesełkowanym ;) Do tego w Spodku jest cholernie ciasno. Żałować nie żałuję, choć tanio nie było :D
Zapisane
J1923

*

Miejsce pobytu:
Sto(L)ica

sponsor forum
SPONSOR
FORUM« Odpowiedz #527 : Grudnia 08, 2023, 20:28:55 »

Uwielbiam Beksińskiego i się zastanawiałem czy się nie wybrać na to wydarzenie, ale właśnie muzycznie wydawało mi się zupełnie nieprzystające. I chyba utrzymał mnie w tym przekonaniu Twój opis.

Z ciekawości - co robił Ostry zanim zaczął rapować?
Zapisane

PIŁKA NOŻNA DLA BANDYTÓW!!! Gra jaki to film NOWA LISTA: https://docs.google.com/document/d/1j5W9T3ORWWTjePVR1hwrIwJWa1Yr09A4dkSc_fNJ3E0/edit
p.a.
Administrator

*

Miejsce pobytu:
Katowice

sponsor forum
SPONSOR
FORUM« Odpowiedz #528 : Grudnia 08, 2023, 21:36:06 »

Heh, chodziło mi po prostu o to, że podkłady są fajne, ale rapu jako tako nie lubię :) Więc muzycznie mi to nawet pasowało, o ile pozostałoby instrumentalne. Ale tez nie drażniło mnie to ani trochę, choć w większych dawkach mogłoby być różnie. Bardziej (o wiele) mnie Król wnerwiał :D

Muzycznie mógłbyś się wynudzić, bo to jednak dość stonowany koncert był. Mi pasowało, bo nie było to jakoś bardzo odległe np. od Radiohead. Choć ja tam słyszałem echa muzyki dawnej też, w dwóch kawałkach miałem wrażenie, że to klimaty 4AD, tylko bardziej elektroniczne. Było kilka żwawszych momentów, ale jednak dominował podniosły nastrój, pełen skupienia.
Zapisane
J1923

*

Miejsce pobytu:
Sto(L)ica

sponsor forum
SPONSOR
FORUM« Odpowiedz #529 : Marca 07, 2024, 16:56:15 »

W końcu udało mi się wybrać na koncert grupy Samael (mają niezwykły talent niczym Amorphis do unikania Warszawy na mapie koncertowej).
Przed nimi zagrał Shining i grali coś z pogranicza black metalu i jazzu oraz jakichś progmetalowych udziwnionych wariacji. Zupełnie nie moja bajka.
Sam Samael dość surowy, bez większych fajerwerków, ale koncert bardzo solidny i mknęli niczym czołg. Przy tak agresywnej muzyce i łojeniu gitarowym całkiem dobrze było słychać cudne klawiszowe zagrywki Xytrasa, które są moim ulubionym elementem działalności muzycznej tej grupy :D
W każdym razie odnotowana obecność i grono ulubionych wykonawców, na których koncercie jeszcze nie byłem zmniejsza się.
Teraz czas na Bonamassę.

Jeszcze byłem na mojej ulubionej odsłonie Staszewskiego, tej z Kwartetem ProForma i dla mnie jak zawsze klasa. Tylko trochę smuci mnie fakt jak bardzo pokrywał się repertuar z poprzednim występem jaki dane było mi zobaczyć. Ale nagrywają nową, w pełni autorską płytę. Może na przyszłych występach urozmaicą nowym materiałem. Wiernie czekam.
Zapisane

PIŁKA NOŻNA DLA BANDYTÓW!!! Gra jaki to film NOWA LISTA: https://docs.google.com/document/d/1j5W9T3ORWWTjePVR1hwrIwJWa1Yr09A4dkSc_fNJ3E0/edit
Machno

*

sponsor forum
SPONSOR
FORUM« Odpowiedz #530 : Marca 07, 2024, 22:17:59 »

A ja się pochwalę planami, bo dorwałem dwa bilety
Po pierwsze: Dropkick Murphys, Bad Religion, Agnostic Front i jeszcze nie wiadomo kto. Udało się, konkretny skład, blisko, będzie dobrze :)
Po drugie: trochę przy okazji, spełniając marzenie Młodej , usłyszę Foo Fighters oraz pana Morello. A jej się zachciało Maneskina

Bawcie się
Zapisane
J1923

*

Miejsce pobytu:
Sto(L)ica

sponsor forum
SPONSOR
FORUM« Odpowiedz #531 : Marca 08, 2024, 12:24:07 »

Na Dropkick też bym się przeszedł gdyby grali w Warszawie, albo gdyby nie absolutny natłok koncertów.
A gdzie to Foo Fighters? I jakiego Morello?
Zapisane

PIŁKA NOŻNA DLA BANDYTÓW!!! Gra jaki to film NOWA LISTA: https://docs.google.com/document/d/1j5W9T3ORWWTjePVR1hwrIwJWa1Yr09A4dkSc_fNJ3E0/edit
p.a.
Administrator

*

Miejsce pobytu:
Katowice

sponsor forum
SPONSOR
FORUM« Odpowiedz #532 : Marca 08, 2024, 12:26:38 »

Tego z RATM ;)
Zapisane
J1923

*

Miejsce pobytu:
Sto(L)ica

sponsor forum
SPONSOR
FORUM« Odpowiedz #533 : Marca 08, 2024, 18:58:57 »

Dobra, Foo Fighters to w Gdyni. A Morello to solo czy jak?
Zapisane

PIŁKA NOŻNA DLA BANDYTÓW!!! Gra jaki to film NOWA LISTA: https://docs.google.com/document/d/1j5W9T3ORWWTjePVR1hwrIwJWa1Yr09A4dkSc_fNJ3E0/edit
Machno

*

sponsor forum
SPONSOR
FORUM« Odpowiedz #534 : Marca 08, 2024, 19:10:41 »

Morello również na Openerze
Zapisane
Yave

*

Miejsce pobytu:
Warszawa

sponsor forum
SPONSOR
FORUMKaizoku Ou Ni Ore Wa Naru

« Odpowiedz #535 : Marca 08, 2024, 21:32:58 »

Agnostic Front! Fajnie, zazdro. Ja jakoś przystopowałem ostatnio z koncertami, sam nie wiem, czemu. Na razie w tym roku mam zaplanowany tylko Behemoth z Testamentem w lipcu (głównie dla tych drugich) i Rockowiznę w Gdańsku w sierpniu - tu by nie było się czym chwalić, takim tam festiwal, ale zagra tam COMA!! Ja się jaram, bo przed ich rozpadem/przerwą/cokolwiek to jest zdążyłem ich zobaczyć tylko raz, akurat, jak mi ich muzyka zaczęła się podobać, to stwierdzili, że to koniec  :D

Poszedłbym w sumie na jakąś wielką gwiazdę...  :(
Zapisane
p.a.
Administrator

*

Miejsce pobytu:
Katowice

sponsor forum
SPONSOR
FORUM« Odpowiedz #536 : Marca 08, 2024, 21:50:45 »

Też poluję na Comę, przyznam bez bicia. Nie wiem czy Rockowizna mi wypali, mają łącznie zagrać 6 koncertów, no to 3 mamy z głowy, wolałbym ich koncert, a nie festiwal.
Zapisane
Yave

*

Miejsce pobytu:
Warszawa

sponsor forum
SPONSOR
FORUMKaizoku Ou Ni Ore Wa Naru

« Odpowiedz #537 : Marca 08, 2024, 21:56:08 »

Na te 3 co planują na jesieni, też będę polować :D
Zapisane
J1923

*

Miejsce pobytu:
Sto(L)ica

sponsor forum
SPONSOR
FORUM« Odpowiedz #538 : Marca 09, 2024, 00:59:47 »

Na razie w tym roku mam zaplanowany tylko Behemoth z Testamentem w lipcu (głównie dla tych drugich)

Jeśli będę w Warszawie, to też się wybiorę, ale raczej uskutecznię wakacje. Oczywiście głównie na tych drugich. Ogólnie to zagrają trzy koncerty na naszej ziemi i chyba wszystkie je ominę  :o
No ale trzeba liczyć siły na zamiary. A w tym roku byłem już na dwóch koncertach, na dwie Metalliki, Bonamassę, Beyond the Black, Riverside i Kayah i Bregović mam już bilety, na 2TM 2,3 też się wybiorę, a jeszcze z pewnością coś dojdzie (choćby w planach Fish). Zaraz rodzina mnie wyklnie
Zapisane

PIŁKA NOŻNA DLA BANDYTÓW!!! Gra jaki to film NOWA LISTA: https://docs.google.com/document/d/1j5W9T3ORWWTjePVR1hwrIwJWa1Yr09A4dkSc_fNJ3E0/edit
p.a.
Administrator

*

Miejsce pobytu:
Katowice

sponsor forum
SPONSOR
FORUM« Odpowiedz #539 : Marca 09, 2024, 08:31:06 »

Ja na szczęście nie lubię aż tak koncertów :D Tzn. obserwować zespół w akcji to super sprawa, ale tłumy ludzi i cała logistyka mnie zniechęca :D Do tego z reguły na koncerty chodzę sam, a raz zdobytych barierek się nie oddaje, więc stoję tam o umiarkowanie suchym pysku z gumami do żucia w kieszeni :D

Ale myślę jeszcze nad Alcest, których twórczość odkryłem dla siebie ze 2-3 lata temu. Mieli wtedy wystąpić z Cult of Luna i chciałem przed koncertem poznać ich twórczość...  i trochę wsiąkłem. Byli już w Krakowie w 2022, ale chyba mi to wydarzenie umknęło. Byli też w zeszłym roku, ale wtedy ogrywali swoją drugą płytę, która moją ulubioną nie jest. Teraz pewnie będą promować najnowszą - ma się ukazać bodaj w czerwcu. Więc póki co czekam, jaka to będzie płyta :D  Ale koncert dopiero w listopadzie :D

A swoją drogą - jakie brzmienie jest w Proximie? Blackgaze to dość świszcząca muza sama w sobie i z kiepskim nagłośnieniem może się tego ciężko słuchać.
Zapisane
Strony: 1 ... 25 26 [27] 28   Do góry
Drukuj
Skocz do: