Strony: 1 ... 42 43 [44]   Do dołu
Drukuj
Autor Wątek: Aktualnie słuchane  (Przeczytany 272893 razy)
p.a.
Administrator

*

Miejsce pobytu:
Katowice

sponsor forum
SPONSOR
FORUMWWW
« Odpowiedz #860 : Styczeń 09, 2020, 13:05:10 »

Ja mam ogólnie wrażenie, że black metal stał się w ostatnich latach bardziej popularny. Może po prostu wyrzeczenie się true kultowości na rzecz bardziej dojrzałych rozwiązań (i lepszego brzmienia) dało takie właśnie efekty. Bo takiej Mgły to i ja jestem w stanie słuchać, choć generalnie dość daleko mi do zachwytu. Wolę bardziej eksperymentalną Furię.

U mnie standardowo - podążam własnymi ścieżkami, interesując się raczej konkretnym gatunkiem, konkretną dyskografią, aniżeli rokiem wydania. Kilka płyt wydanych w 2019 roku wywarło na mnie spore wrażenie, choć może nie były to kilery absolutne. Wśród nich m.in. "A Dawn to Fear" Cult of Luna, "Birth of Violence" Chelsea Wolfe lub "Niewiosna" Blindead. Do tego może jeszcze druga płyt z wydanych w tamtym roku przez Foals i najnowszy album Duster, w którym zasłuchuję się w ostatnich dniach. Być może coś jeszcze było, ale jak mówię, nieszczególnie zwracam uwagę na rok wydania.

A tak to w dalszym ciągu eksplorowałem sobie "postne" gatunki: post-rock, post-metal i post-punk. Oczywiście nie tylko to, ale to 3 dominujące odłamy. I chyba największym odkryciem (choć zacząłem ich słuchać jeszcze w 2018) pozostaje Pink Turns Blue, dość już wiekowa kapela post-punkowa z Niemiec, której najnowsze dokonania są o wiele lepsze od ostatnich wypocin takiego Interpola na przykład, technicznie parającego się podobnym gatunkiem muzycznym.
Zapisane
Strony: 1 ... 42 43 [44]   Do góry
Drukuj
Skocz do: