Strony: 1 [2] 3 4 ... 17   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Seria "Uczta Wyobraźni"  (Przeczytany 64570 razy)
czarnaJagoda

*

Miejsce pobytu:
Toruń




« Odpowiedz #20 : Marca 19, 2011, 00:29:41 »

Znam tylko Ślepowidzenie. Sięgnęłam po to, bo: a) podobał mi się tytuł, b) w różnych podsumowaniach czytelniczych za 2009 rok, było stawiane na równi z Drogą jako nr 1 tego roku, więc byłam ciekawa, czy się z tym zgodzę, c) bo występował tam wampir, a do wampirów mam słabość.
I w sumie zgadzam się, że książka równie dobra, jak Droga (patrząc na aukcję na allegro widać, że także równie droga jak dobra  Diabeł 9 ), choć zupełnie inna. Trochę jak na mój gust za mocno nafaszerowana tym naukowym bełkotem, ale każe się zastanowić, czy człowiek jest rzeczywiście taką wcieloną doskonałością, jak zwykło się sądzić. Urzekł mnie jeden tekst:
Spoiler (kliknij, żeby zobaczyć)
No i w przeciwieństwie do większości współczesnych powieści z wampirem, Jukka Sarasti nie tylko  nie rozczarował, ale wręcz przeciwnie - zachwycił. Najbardziej przemówił do mnie jego opis już na końcu książki, wyjaśnienie co to za istota i dlaczego krzyży się boi.
Zapisane
Duddits
Gość
« Odpowiedz #21 : Marca 19, 2011, 09:53:07 »

Do mojej kolekcji dołączyły Shriek: PosłowieRóżnicowa Maszyna. Pisze o tym aby nabaknąć o wspaniałych wydaniach książek z tej serii. Książki wydane są solidnie i posiadają piękne okładki. Nic tylko patrzeć i się ślinić :)
Zapisane
Ciacho

*

Miejsce pobytu:
Bytom

sponsor forum
SPONSOR
FORUM



WWW
« Odpowiedz #22 : Marca 19, 2011, 10:06:06 »

Już na pierwszy rzut oka to solidnie wygląda,i bardzo fajnie,że taki temat powstał,bo nawet nie wiedziałem o tej serii a skuszę się i to pewnie nie na jedną. :D Czekam na wznowienie "Ślepowidzenia",które po powyższych rekomendacjach biorę w ciemno,jak tylko się pojawi. :)
Zapisane

"W głębi duszy zdajemy sobie sprawę z własnej głupoty, a poświęcamy zbyt wiele czasu albo na ukrywanie tego, albo na udowadnianie, głównie sobie, że tak nie jest"-Jonathan Carroll

http://swiat-bibliofila.blogspot.com
www.facebook.com/swiat.bibliofila
Duddits
Gość
« Odpowiedz #23 : Marca 19, 2011, 10:40:11 »

Nowe Ślepowidzenie będzie wydane poza serią Uczta Wyobraźni ;)
Zapisane
Paweł Mateja

*




« Odpowiedz #24 : Marca 19, 2011, 12:42:32 »

Trochę z offtopa wtrącę, ale myślę, że nie będziecie chłostać. Czytacie Fantasy & S-f? Bo mam wrażenie, że ich autorzy w dużej mierz pokrywają się z Ucztą wyobraźni. Po prostu awangarda fantastyki. A pismo to w sumie przypomina nieco takie mini antologie z aneksem publicystycznym. Więc polecam czytanie, jeśli kogoś kręcą te klimaty. Ja po UW pewnie sięgnę niedługo, ale na razie wolę przeczytać coś z F&SF, bo beletrystyki z dotychczasowych numerów prawie nie ruszyłem.
Zapisane
Varjus

*




W dzień ludzie śpią najczęściej z otwartymi oczami

« Odpowiedz #25 : Marca 19, 2011, 16:51:42 »

Wydania, faktycznie świetne. Ostatnio zakupiłem Wieki Światła, Dom burz, Maszynę Różnicową i Listy z Hadesu. Punktown i aż oniemiałem po otworzeniu paczki. Jest tylko jedna mała łyżka dziegciu, mianowicie estetyka Wieków Światła nieco kuleje w porównaniu do innych pozycji z tej serii. Ramka na tytuł i nazwisko autora wygląda inaczej niż u reszty, i jeszcze ten nieszczęsny design tylnej okładki - tekst nie jest umieszczony w tle jak w pozostałych książkach, a oddziela go od grafiki obrzydliwa biała ramka. Tłumaczę to tym że to w sumie taki prototyp, autor nie wiedział może jak ma ostatecznie wyglądać cała "UW" i wyszło nie tak doskonale jak już kolejne pozycje... To tyle :)
Zapisane

"Podstawowym narzędziem służącym do manipulowania rzeczywistością są słowa. Jeśli jesteś w stanie kontrolować znaczenie słów, możesz również przejąć kontrolę nad ludźmi, którzy słów tych używają".

Philip K. Dick
SickBastard
Moderator

*

Miejsce pobytu:
Pabianice




to hell and back

WWW
« Odpowiedz #26 : Kwietnia 15, 2011, 12:32:44 »

Mag podał na facebooku zapowiedzi na ten rok. Te książki może wejdą do UW. Wygląda to tak:

Joe Abercrombie "Best Served Cold"- czerwiec
Ian MacLeod "Song of Time/Journeys"
Jonathan. L Howard "Johannes Cabal the Necromancer"
Catherynne M. Valente "Deathless"
Dan Simmons "Drood"
Ian McDonald "Dervish House"

Podejrzewam, że Simmons w UW się jednak nie pojawi i "Drood" będzie wydany jak cykl hyperioński (HC + obwoluta). Joe Abercrombie znowu pisze klasyczne fantasy, więc też raczej to też poza UW wydadzą. :)
Zapisane

Varjus

*




W dzień ludzie śpią najczęściej z otwartymi oczami

« Odpowiedz #27 : Kwietnia 15, 2011, 21:09:50 »

Cytuj
Joe Abercrombie znowu pisze klasyczne fantasy, więc też raczej to też poza UW wydadzą. :)

W najnowszym Literadarze jest wzmianka o tym że Mag zapowiedział na drugą połowę tego roku zbiór fantasy Luciusa Sheparda, tylko nie jestem pewien czy autor tekstu pisząc "fantasy", miał na myśli "fantasy", a nie np. urban, dark, czy coś z domieszką sci-fi, co by bardziej pasowało do serii w sumie... Gdzieś słyszałem że UW nie jest strzałem w dziesiątkę jeżeli chodzi o polskiego konsumenta literatury, co mnie dziwi, bo przez ostatnie dwa lata pozycje z tej serii są wydawane dużo intensywniej niż przez  pierwsze - całe - trzy lata istnienia konceptu "UW" (a mamy jeszcze rok bieżący :]). Dla porównania, w trzy najmniej obfite w nowe tytuły lata, wydano tyle ile w najlepszy rok. Jest dobrze :] i niech ta seria będzie jedną z najliczniejszych wydanych w Polsce :]
Zapisane

"Podstawowym narzędziem służącym do manipulowania rzeczywistością są słowa. Jeśli jesteś w stanie kontrolować znaczenie słów, możesz również przejąć kontrolę nad ludźmi, którzy słów tych używają".

Philip K. Dick
Duddits
Gość
« Odpowiedz #28 : Kwietnia 26, 2011, 11:08:24 »

Niedawno skończyłem przygodę z Maszyną Różnicową i powiem szczerze, że jestem zawiedziony. Wiele się spodziewałem po tej książce. Choć lubię klimat Anglii z XIX wieku (i pierwsze dekady XX w. - Doyle, Dickens) to lektura mnie momentami przynudzała. Koncept powieści znakomity ale np. wątek z Mallorym przynudza strasznie. Szkoda bo początek i koniec bardzo dobry. Daje 6/10.
Zapisane
Ciacho

*

Miejsce pobytu:
Bytom

sponsor forum
SPONSOR
FORUM



WWW
« Odpowiedz #29 : Kwietnia 26, 2011, 12:22:53 »

Tak będzie wyglądać wznowienie Ślepowidzenia ;)

http://www.empik.com/slepowidzenie-wyd-2-watts-peter,prod61060762,ksiazka-p

Chyba sam się skuszę, chociaż wolałbym to wydanie w twardej.  :rad2:
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 26, 2011, 12:27:52 wysłane przez Ciacho » Zapisane

"W głębi duszy zdajemy sobie sprawę z własnej głupoty, a poświęcamy zbyt wiele czasu albo na ukrywanie tego, albo na udowadnianie, głównie sobie, że tak nie jest"-Jonathan Carroll

http://swiat-bibliofila.blogspot.com
www.facebook.com/swiat.bibliofila
SickBastard
Moderator

*

Miejsce pobytu:
Pabianice




to hell and back

WWW
« Odpowiedz #30 : Kwietnia 26, 2011, 16:41:42 »

Duddits: widziałem twoją ocenę na lubimyczytać i powiem szczerze, że się zmartwiłem. Mam wrażenie, że nasze gusta są bardzo zbieżne, a na tą książkę od roku sobie ostrzę zęby. Sądziłem, że kupię ją w najbliższym czasie i mi urwie dupę, a tu takie coś :( Chociaż może jakieś odstępstwo będzie. ;)

A Peter Watts to się też doczeka osobnego wątku. Kończę "Rozgwiazdę" i zakładam. Nowe "Ślepowidzenie" poza UW, a i ArsMachina ma wydać wszystkie książki z cyklu o Rifterach.
Zapisane

Duddits
Gość
« Odpowiedz #31 : Kwietnia 26, 2011, 22:55:10 »

Nie mogę napisać, że ta książka w moim mniemaniu jest dobra, ale też nie napiszę, że jest słaba. Taki średniak. Nadrabia trochę klimatem. Po ciekawym początku zaczyna przynudzać, po to aby w końcówce znowu nadrobić. Zakończenie bardzo fajne. Na lubimyczytać jest za mało gwiazdek aby dokładnie ocenić książkę. Dwie gwiazdki trochę straszą ale nie jest tak źle. Nie traktowałbym Maszyny Różnicowej jako klasyki steampunku a raczej jako pioniera, choć jeśli chodzi o ten gatunek to ja mam jeszcze mleko pod nosem ;)
Zapisane
Magnis

*




« Odpowiedz #32 : Sierpnia 19, 2011, 10:33:09 »



Opis :
Pieśń czasu
Pod koniec dwudziestego pierwszego wieku, stara, mieszkająca w Kornwalii kobieta ratuje z oceanu nagiego młodzieńca i zabiera go do swego pięknego domu. Bohaterka jest światowej sławy skrzypaczką i ? mimo nowoczesnych metod przedłużania życia ? zbliża się do kresu swych dni. Niedoszły topielec z kolei cierpi na utratę pamięci, nie wie o sobie nic. Kobieta nadaje mu imię Adam. Zaczyna opowiadać mu swoje wspomnienia, on okazuje się wiernym słuchaczem.

Opowieści bohaterki są przerywane scenami z codziennego życia w kornwalijskim domu. Barwne, pełne wydarzeń życie artystki prawie pozwala nam zapomnieć, że cała historia rozgrywa się w chaotycznym i niebezpiecznym świecie epoki. MacLeod przedstawia w książce specyficzną, fascynującą wizję dwudziestego pierwszego stulecia ? wieku katastrof i nowych, śmiertelnych chorób. Niemniej, jak często w pisarstwie tego autora, okazuje się, że historia osobista zawsze jest ważniejsza od tej powszechnej.
? Ray Olson, Booklist
Rozgrywająca się w niedalekiej przyszłości, ossadzona w Anglii ?Pieśń czasu? jest bogatą i subtelną opowieścią, dotykającą tematu pamięci i tożamości, ożywioną przez mistrzowsko nakreślone, ludzkie, aż nazbyt ludzkie, postacie bohaterów.
? Paul Billinger.

Podróże
MacLeod pisze niewiarygodne opowiadania. Od otwierającej tom ?Opowieści młynarza? po finałową ?Drugą podróż króla? trafiamy do światów pełnych zapierającego dech piękna, straszliwego cierpienia i przyjemnej przeciętności. Szczególnie dobrym przykładem talentu autora do tworzenia światów i snucia w nich opowieści jest wspomniana ?Opowieść młynarza? ? piękna historia ostatniego właściciela starego wiatraka, którego z wiatrem łączy coś więcej niż przelotny romans. ?Druga podróż króla? jest nieziemsko zrelacjonowaną opowieścią o drugiej wyprawie do Betlejem jednego z Trzech Króli. ?Żywioły? z kolei rozgrywają się w epoce pary i przedstawiają życie człowieka, który sądzi, że odkrył nowe źródło energii, okazujące się z czasem czymś o wiele starszym. ?Dywan z Hobów? to dziwaczna i zapadająca w pamięć medytacja na temat niewolnictwa i strasznego, osuwającego się w dekadencję świata. Wszystkie zawarte w tym tomie teksty lśnią podobnym blaskiem jak powieści MacLeoda.
? Regina Schroeder, Booklist.

Tytuł   Pieśń czasu. Podróże
Tytuł oryginalny   Song of Time. Journeys
Autor   Ian R. MacLeod
Przekład   Grzegorz Komerski
Wydawca   MAG
ISBN   978-83-7480-218-5
Format   496s. 135×202mm; oprawa twarda
Cena   49,?
Data wydania   26 sierpnia 2011




Opis :
Dom derwiszy
Minęła pora modlitwy, ale pora pieniędzy ? jeszcze nie.
Stambuł, Królowa Miast, budzi się z krzykiem.
W hałasie budzącego się miasta wybuch przechodzi niemal niezauważony. Głuchy trzask. Potem cisza.
W sennej dzielnicy Eskiköy stoi dawny dom wirujących derwiszy Mistrza Adema. W ciągu pięciodniowej fali upałów w Stambule, życie sześciorga bohaterów splata się w historię o korporacyjnych knowaniach i machinacjach, islamskim mistycyzmie, intrydze politycznej i gospodarczej, tajemnicach dawnego imperium osmańskiego, nowym, przerażającym zagrożeniu terrorystycznym oraz nanotechnologii mogącej potencjalnie odmienić życie wszystkich mieszkańców Ziemi.

Dni Cyberabadu
Zbiór nadzwyczajnych opowiadań osadzonych w Indiach przyszłości ?Rzeki Bogów?.
?Rzeka Bogów? Iana McDonalda, obwołana przez ?Asimov?s Science Fiction? arcydziełem, chwalona przez ?Washington Post? jako ?wielkie osiągnięcie autora, który staje się właśnie jednym z najwybitniejszych współczesnych powieściopisarzy? ? kreśliła żywy obraz Indii w bliskiej przyszłości, w stulecie niepodległości. Zrewolucjonizowała nową generację fantastyki, przyjmując perspektywę, która nie była ani europejska, ani amerykańska. Nominowano ją do nagród Hugo i Arthura C. Clarke?a, zdobyła nagrodę BSFA; bogata sceneria tej powieści zainspirowała McDonalda do ponownej wizyty ? w serii opowiadań, których fabuła także odbywa się w świecie ?Rzeki Bogów?.
?Dni Cyberabadu? to triumfalny powrót do Indii roku 2047, nowego, prężnego supermocarstwa mającego półtora miliarda mieszkańców, w epoce sztucznych inteligencji, suszy wywołanej zmianami klimatycznymi, wojen o wodę, osobliwych nowych płci, genetycznie ulepszonych dzieci, starzejących się dwukrotnie wolniej od zwykłych ludzi, i ludności, w której mężczyzn jest czterokrotnie więcej niż kobiet. Same Indie rozpadły się tu na kilkanaście państw, od Kerali, po górne dopływy Gangesu w Himalajach.
?Dni Cyberabadu? to zbiór siedmiu opowiadań, wśród nich jedno nominowane do Hugo i jedno będące zdobywcą tej nagrody oraz osiemdziesięciostronicowa mikropowieść.
Jak zwykle w przypadku utworów McDonalda, i o tej książce będzie się w tym roku wiele mówić.

Tytuł   Dom derwiszy. Dni Cyberabadu
Tytuł oryginalny   The Dervish House. Cyberabad Days
Autor   Ian McDonald
Przekład   Wojciech M. Próchniewicz
Wydawca   MAG
ISBN   978-83-7480-221-5
Format   715s. 135×202mm; oprawa twarda
Cena   55,?
Data wydania   15 września 2011

:)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 19, 2011, 10:39:10 wysłane przez Magnis » Zapisane

Mistrzem grozy w Polsce jest Stefan Grabiński.
Wielcy Przedwieczni : Dagon, Cthulhu i Wielki Staruch.
Duddits

*

Miejsce pobytu:
Hyperion




WWW
« Odpowiedz #33 : Grudnia 07, 2011, 10:05:58 »




Skończyłem dzisiaj zbiór opowiadań "Nakręcana dziewczyna/Pompa numer sześć" autorstwa Paolo Bacigalupi i jestem wstrząśnięty. O ile nie wszystkie krótkie opowiadania powaliły mnie to "Nakręcana dziewczyna" sprawiła, że znalazłem się w świecie, o którego istnieniu nawet nie pomyślałem. Istne mistrzostwo.
Nakręcanka, farangi, wojny kaloryczne, plagi żywieniowe, megadonty i białe koszule. Wszystko to podane w pięknej, bogatej w detale historii. Czytając "Nakręcaną dziewczynę" można było odczuć na własnej skórze gorąco klimatu południo-wschodniej Azji w oczekiwaniu na upragniony lecz groźny monsun.
Oprócz oryginalnej niespotykanej tematyki, piękna i bogactwa miasta znalazło się miejsce na akcje. Scena z czołgiem mnie rozwaliła. Dosłownie czułem i słyszałem terkot gąsienic sunących po opętanym chaosie mieście.
Nie chce mi się rozpisywać ale polecam książkę każdemu czytelnikowi fantastyki. Poza zdecydowanie najlepszą "Nakręcaną dziewczyną" bardzo podobały mi się również opowiadania tj. "Paszo", "Regulator", "Człowiek z żółtą kartą", "Pompa nr 6" i pierwszy cios obuchem w zbiorze czyli "Maleńkie ofiary".
Zdecydowanie 10/10 :)
Zapisane

Chorzy umysłowo nie stosują zasady brzytwy Ockhama - wyjaśniania danej grupy faktów za pomocą najprostszej teorii. Oni ulatują w barok. Philip K. Dick
Duddits

*

Miejsce pobytu:
Hyperion




WWW
« Odpowiedz #34 : Sierpnia 08, 2012, 08:52:47 »

Zapraszam do Empików. Przy zakupie jednej książki z serii, druga gratis :). Kupiłem 10 tytułów i dostałem 180 zł rabatu :D. Jeszcze kilka książek i UW w komplecie :P
Zapisane

Chorzy umysłowo nie stosują zasady brzytwy Ockhama - wyjaśniania danej grupy faktów za pomocą najprostszej teorii. Oni ulatują w barok. Philip K. Dick
Cichy
Moderator

*

Miejsce pobytu:
Legionowo



WWW
« Odpowiedz #35 : Sierpnia 08, 2012, 09:25:05 »

Kupiłem 10 tytułów i dostałem 180 zł rabatu

Czyli można tak! Myślałem, że tylko jedną można dostać za 1 grosz, a za resztę płaci się normalnie. No, to jutro lecę do do Empiku :D
Zapisane
Duddits

*

Miejsce pobytu:
Hyperion




WWW
« Odpowiedz #36 : Sierpnia 08, 2012, 09:40:38 »

Myślałem, że tylko jedną można dostać za 1 grosz, a za resztę płaci się normalnie.
Wtedy, na upartego, można by kupić kilka książek, w kilku oddzielnych transakcjach ;).
Jutro wypłata, więc znowu po UW :D
Zapisane

Chorzy umysłowo nie stosują zasady brzytwy Ockhama - wyjaśniania danej grupy faktów za pomocą najprostszej teorii. Oni ulatują w barok. Philip K. Dick
Puppet

*

Miejsce pobytu:
Bielsko-Biała / Kraków




« Odpowiedz #37 : Sierpnia 08, 2012, 10:22:52 »

Ja idę jutro, ale nie mogę się zdecydować na konkretne tytuły :P Cichy, Duddits polecicie coś ? :D
Zapisane

"Życie to gra, w której nagrodą jest sama możliwość gry. Nie ma końca, ostatniego etapu, największego przeciwnika do pokonania, po którym pokazuje się napis game over. Ostatecznym wyzwaniem będzie kreowanie własnych egzystencjalnych sensów." - Jacek Dukaj
Cichy
Moderator

*

Miejsce pobytu:
Legionowo



WWW
« Odpowiedz #38 : Sierpnia 08, 2012, 13:25:32 »

Dopiero jak przeczytam będę mógł coś polecić :). Z tej serii na razie mam za sobą "Ślepowidzenie" Wattsa (wznowienie chyba nie wyszło już w UW) oraz dwa opowiadania Iana Macleoda i jedno Bacigalupiego. Wszystkie trzy nazwiska bardzo polecam. Rozmawiałem już na ten temat z Gage'em, więc pozwolę sobie zacytować jego wiadomość:

"W sumie polecam większość z tego, co się ukazało, na pewno: Pompę nr 6. Nakręcaną dziewczynę, Dom Burz, Wieki Światła, Accelerando, Światło, Rzekę bogów, Maszynę różnicową, Palimpsest, Opowieści Sieroty (dwa tomy). Też zachęcałbym do nabycia Atramentu i Welinu, ale wiem, że nakład wyczerpany jest. Oczywiście pozostałe tytuły też są b. dobre, może poza Nova Swing, która raczej udaje, że jest czymś wielkim i rozczarowuje niewykorzystanym potencjałem, chociaż stronę psychologiczną ma solidną"
Zapisane
Jachu

*




pornoholic

« Odpowiedz #39 : Sierpnia 08, 2012, 14:26:19 »

Byłem dziś w Empiku i załapałem się na promocję :D Kupiłem Dom derwiszy. Dni Cyberabadu Iana McDonalda oraz Pieśń Czasu. Podróże Iana R. MacLeoda. Niestety, jestem częściowo niepocieszony, bo nie było Bacigalupiego ;)
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 17   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do: