Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ryszard Ćwirlej  (Przeczytany 7159 razy)
J1923

*

Miejsce pobytu:
Sto(L)ica

sponsor forum
SPONSOR
FORUM« Odpowiedz #20 : Grudzień 06, 2018, 12:57:59 »

Przeczytałem opowiadanie zawarte w zbiorze Gliny z innej gliny. Oczywiście dotyczy Zygi Maciejewskiego głównego bohatera kryminałów Marcina Wrońskiego. Jak wiadomo, Wroński trochę zapożyczył do swej twórczości jedną z postaci z Poznania, a konkretnie to ją stworzył w porozumieniu z Ćwirlejem. Następnie twórca sagi milicjantów z Poznania przejął tę postać pod swe skrzydła. Nic dziwnego, że Ćwirlej postanowił połączyć dwie sztandarowe osoby z kryminału polskiego i przy tym osobą spinającą jest właśnie pan Olkiewicz.
Ogólnie opowiadanie takie dość proste, ale przyjemnie się czyta. O dziwo, uważam, że w całym zbiorze jedno ze słabszych. Być może dlatego, że większość jest pisana pod Maciejewskiego, a tutaj autor postanowił go wrzucić w "swój świat".

Niemniej jeśli ktoś czytał cykl Wrońskiego, to polecam przeczytać i Gliny z innej gliny, stanowi to bowiem świetne uzupełnienie historii Maciejewskiego.
Zapisane

PIŁKA NOŻNA DLA BANDYTÓW!!! Gra jaki to film NOWA LISTA: http://pastebin.com/AqjMF434
J1923

*

Miejsce pobytu:
Sto(L)ica

sponsor forum
SPONSOR
FORUM« Odpowiedz #21 : Kwiecień 10, 2019, 21:37:50 »

Wpierw dostałem od pewnego forumowicza obskok, że tu nic się nie chwaliłem, że czytam Ćwirleja, a teraz dyskutuję sam ze sobą  :D

Pójdę Twoim śladem
Kolejna odsłona serii przygód Fischera i po raz wtóry, właściwie nie on jest głównym bohaterem. Co ciekawe jest to pierwsza chronologicznie (oczywiście do tej pory) powieść z tej serii. Ogólnie poznajemy zatem zalążki tworzenia polskiej policji, a także wywiadu - w związku z tym oczywiście jest sporo śmiesznostek.
A cała książka to typowy Ćwirlej, jest wątek kryminalny, szpiegowski, historyczny, obyczajowy, oczywiście wszystko to ozdobione charakterystycznym stylem, humorem i wartką akcją. Czyta się wyśmienicie. Świetna forma pisarska i czekam na kolejną dawkę.
Dla mnie mocne 8+/10  ;)
Zapisane

PIŁKA NOŻNA DLA BANDYTÓW!!! Gra jaki to film NOWA LISTA: http://pastebin.com/AqjMF434
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do: