Polecane

(1/3) > >>

crusia:
Nasze forum powoli zapełnia się tematami i coraz ciężej zwrócić uwagę forumowiczów na konkretnego pisarza. Dlatego w tym wątku możecie zachęcić innych do przeczytania książki, która zrobiła na was wyjątkowe wrażenie.

Żeby temat nie zmienił się w śmietnisko musimy ustanowić kilka zasad.

1. Nie dyskutujemy na temat książek, które tu przedstawiamy. Jeśli chcesz zgodzić lub nie zgodzić się z opinią tu przedstawioną, zrób to w wątku poświęconym danemu pisarzowi.

2. To nie miejsce na wyliczanki. Nie wypisujcie wszystkich książek, które wam się spodobały. To ma być temat, w którym można zachęcić do lektury książek nieznanych, niepopularnych pisarzy, których wątki nie cieszą się powodzeniem. Jeżeli przeczytałeś świetną powieść Jeffery'ego Deavera albo Stephena Kinga, znajdź odpowiedni temat i wypowiedz się tam, nie tutaj.

3. W poście należy podać imię i nazwisko pisarza, tytuł książki i krótką opinię. Nie wklejamy okładek, biografii ani streszczeń napisanych przez wydawców.

4. Każdy post w tym temacie MUSI zawierać odnośnik prowadzący do wątku poświęconego danemu pisarzowi. Jeżeli twoim zdaniem książka jest na tyle dobra, by tu trafić, jej autor zasługuje na swój wątek.

5. Śmieciowe posty typu "fajna książka, polecam" będą usuwane. Żeby rekomendacje odniosły skutek musicie się trochę postarać.

6. Jeśli jakaś książka już tu trafiła, nie pisz drugiego postu na jej temat.

Pamiętajcie - to wątek dla książek, które zrobiły na was wyjątkowe wrażenie i chcecie polecić ją innym forumowiczom, a boicie się, że autor jest na tyle mało popularny, że nikt nie zwróci uwagi na poświęcony mu temat.

Ciacho:
To ja mam pytanie: Czy można rekomendować cykle? Oczywiście nie mam na myśli wychwalania z osobna każdej książki wchodzącej w jego skłąd,tylko samego cyklu,bo wiadomo,że rekomendowanie jeden książki z jakiejś serii mija się trochę z celem? :)

crusia:
Pewnie, że można. Tylko cykle spięte fabularnie, a nie np. całą Ucztę Wyobraźni.

Ciacho:
Tad Williams-"Inny świat"

Moje pierwsze zetknięcie się z tym autorem i od razu zyskał sobie niesamowicie w moich oczach. :D

Akcja toczy się w VR,czyli wirtualnym świecie. Bohaterowie tej powieści weszli do tego świata wirtualnego,następni wyszli,a  między jednym a drugim mieli mnóstwo przygód i tyle. Tyle,a raczej aż tyle ,bo "Inny świat" to powieść rozbita na 4 tomy  licząca sobie 3200 stron i dzieje się tam naprawdę dużo. :P

Czemu tutaj piszę? Bo Tad Williams to rzemieślnik pełną gębą,który stworzył fantastyczną przygodę łącząc w sobie wariacje wielu gatunków i stylów. Spotkamy się tutaj z  fantasy,sf,kryminałem,thrillerem,baśnią,literaturą wojenną,mitologią i nie tylko ,a wszystko to pięknie,spójne i sprawnie skomponowane w całość. :) Najważniejsze jest tutaj to,że autor od samego początku aż do końca konsekwentnie dawkuje odpowiedzi na pytania,które nasuwają nam się do głowy podczas czytania.I gwarantuje wam,że większości z nich się nawet nie domyślicie. ;) Dla mnie osobiście ta tetralogia,to jest coś niesamowitego i niemożliwego do wyobrażenia,jeśli nie miało się tego w ręce. I uważam, że polubią ją nawet najbardziej wybredni. :D A w pierwszej kolejności,myślę,że powinni się za to wziąć Cichy i Paweł,bo ostatnio coś tak była mowa o cybernetyce i f&s-f oraz Mando,Duddits i Master, którzy zauważyłem,że lubią bardzo podobne do tej przygody. ;)

Zdecydowanie polecam i zapraszam do odpowiedniego tematu, bo jesteśmy tam tylko ja i Randall,a patrząc na klasę Williamsa jest to stanowczo za mało!!  :(Emilio:
ŁASKAWE

http://wyborcza.pl/1,75517,5748389,Laskawe__Littell__Jonathan.html

Utwór napisany jest w formie fikcyjnych wspomnień byłego SS-mana, Maximiliana Aue, biorącego udział w eksterminacji Żydów podczas II wojny światowej. Perwersyjna, brutalna, mroczna, i bardzo obszerna (ponad 1000 stron) epopeja.  Główny bohater to intelektualista, lekki snob, zboczeniec seksualny/dewiant. Atutem są tutaj przede wszystkim świetnie opisane realia okupowanej Polski/Ukrainy i całego frontu wschodniego. Czyta się jak prawdziwy pamiętnik, realia historyczne dokładnie oddane. Występują autentyczne postaci historyczne takie jak Hans Frank, Adolf Eichmann, Ernst Kaltenbrunner czy Heinrich Himmler. Książka ma niesamowity klimat, zdecydowanie warto poświęcić jej czas. Nie jest to lekka, łatwa i przyjemna czytanka w stylu Kinga, ale może kogoś zainteresuje. Jesli ktoś dodatkowo interesuje się historią II wojny światowej to gorąco polecam. IMHO jedna z najlepszych powieści ostatniego dziesięciolecia. Zachęcam do lektury "Łaskawych"  :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona