Strony: 1 [2] 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Rozmaite książki niewarte oddzielnego tematu  (Przeczytany 21973 razy)
Król Artur

*

sponsor forum
SPONSOR
FORUM



Let's tango bitch!

« Odpowiedz #20 : Września 08, 2012, 20:12:19 »

Bob Shaw "Człowiek z dwóch czasów".

Książka ta traktuje o podróży w czasie. Główny nacisk autor kładzie nie na teoryzowanie czy opisywanie owej podróży tylko na skutkach, jakie może ona mieć dla poszczególnych ludzi czy też całego świata. Sam sposób, w jaki bohater przemieszcza się w czasie jest mało obrazowy i czytelnik musi po prostu przyjąć fakt, że bohater takie zdolności posiada. Dużo lepiej wypada kwestia związana z psychologią postaci postawionych w trudnej sytuacji. W takiej sytuacji postawiony jest główny bohater, do którego pewnego dnia zawita z innego czasu on sam oznajmiając, że przyszedł odebrać to, co należy do niego - jego żonę.
Zapisane
Magnis

*




« Odpowiedz #21 : Września 08, 2012, 22:32:22 »

Dobre są opowiadania Boba Shawa, ale wydane zostały przez wydawnictwo Iskry. Wydawnictwo Amber wydało kiedyś również trylogie jego autorstwa :).

Przeczytałem Lewą rękę boga Paula Hoffmana. Historia opowiada o pewnym chłopaku i jego trzech kolegach, którzy uciekają od Sanktuarium gdzie przechodzili różne ćwiczenia i tortury. Zapowiadało się na mroczną historie pełną okrucieństwa i pokazanie jak kształtuje się nasz bohater w tym świecie, Niestety po lekturze miałem wrażenie, że gdzieś już to spotkałem takie motywy na przykład w innych książkach. Za bardzo powieść nie jest odkrywcza, ale czyta się bez zgrzytu i jest to pierwsza część. Mam nadzieje, że bardziej będzie zaskakująca i ciekawsza. 6/10.

Blake Charlton Czaropis cz. 1 i 2.
Książka opowiada o świecie gdzie czarodzieje tworzą różne teksty w magicznych językach, które mogą leczyć, obronić lub wykorzystać do ataku. Poznajemy Nikodemusa Weala jako młodego ucznia gdzie poznajemy jego losy oraz przygodę, w którą się wplątał. Jest on magiem, który zniekształca cudze lub swoje zaklęcia pisane w magicznych językach. Pierwsza część Czaropisu została napisana dobrze, ale nieraz powieść wydała mi się trochę schematyczna i przeplatająca dobre momenty z tymi słabszymi. Ogólnie czyta się przyjemnie, ale za bardzo mnie nie zaskoczyła.
Druga część dzieje się kilka lat później kiedy Nikodemus jest już dorosły i nadal walczy ze złem z przeszłości. Została sprawniej napisana od poprzedniej części i jest bardziej dopracowana. Chociaż rzadko jeszcze zdarza się schematyczność to jest ciekawsza i dobrze się czyta.
Zapisane

Mistrzem grozy w Polsce jest Stefan Grabiński.
Wielcy Przedwieczni : Dagon, Cthulhu i Wielki Staruch.
Król Artur

*

sponsor forum
SPONSOR
FORUM



Let's tango bitch!

« Odpowiedz #22 : Września 13, 2012, 14:37:58 »

"Światło minionych dni" Arthur C. Clarke, Stephen Baxter.

W swej powieści autorzy poruszają szereg zagadnień dotyczących egzystencji człowieka na Ziemi jak i we wszechświecie. Powieść jest złożona poruszanych jest szereg wątków. Głównym wątkiem jest człowiek, który dzięki najnowszej technologii może wykorzystywać mikro tunele podprzestrzenne do umieszczania "oka kamery" w dowolnym miejscu na ziemi jak i we wszechświecie. Początkowo technologia ta wykorzystywana przez rząd oraz Hiriama Pattersona - człowieka posiadającego monopol na wytwarzanie tzw. Wormcamów. Jednak taka sytuacja nie trwa długo Hiriam chcąc powiększyć swoje zyski postanawia wprowadzić Wormcamy do masowej produkcji, aby były dostępne większej rzeszy użytkownikom. Początkowo służą do przekazywania wiadomości na żywo z terenów dotkniętych wojną czy innych zdarzeń wartych uwagi. Lecz to szybko się nudzi i ludzie zapragnęli szpiegować siebie nawzajem. Nic w czasie teraźniejszym nie może się ukryć przed Wormcamem. Wybuchają afery, politycy są przyłapywani na różnych niecnych zachowaniach, szpiegostwo handlowe wkracza w nowy wymiar ect. Ludzie żyją jak w domach ze szkła wszystko dla każdego jest widoczne. Ograniczeniem jest tylko odległość która z czasem ulega zwiększeniu pozwalając na oglądanie drugiego końca Ziemi a z nawet końca wszechświata. Ludzie żyją w napięciu wiedząc, że każdy ich ruch może być obserwowany. Świat obdarty z prywatności podnieca wielu, ale też masa ludzi chce uciec przed wścibskimi oczami, tworzą się grupy uchodźców wsparte technologią potrafią się ukryć lecz okupione jest to życiem w alienacji.

Tak przedstawia się pierwsza część powieści w dalszej części technologia idzie na przód i przełamane zostają ograniczenia czasu. Teraźniejszość jest nie do zniesienia, więc zatem lepiej spojrzeć w przeszłość, ale czy aby na pewno? Wormcam pozwala teraz na śledzenie wydarzeń, które miały miejsce w przeszłości. Ludzie gorączkowo łapią bakcyla śledząc losy legendarnych postaci historycznych. Wiele z tych postaci obdarte zostanie ze swej legendy, pozytywne postacie historii stają się czarnymi charakterami, legendarne miejsca nie istniały, nadchodzi kryzys w naukach jak i w religii. Nauka niegdyś polegająca na ciągłych doświadczeniach odczytywaniu znaków, tworzeniu teorii oraz próbom ich dowiedzenia sprowadzona została do biernego odtwarzania przeszłości, jak z kasety wideo. Wielkich odkryć dokonują teraz  dzieci w wieku szkolnym.  Ludzie dowiadują się dzięki Wormcamom, że ich bliscy zostali niewinnie skazani na kare śmierci.

Gdzieś nad tym wszystkim wisi widmo przyszłej katastrofy zmierzające z kosmosu pod postacią ogromnego meteoru zdolnego do zgładzenia całej planety. Z powieści wyłania się ponury obraz świata, pokazujący, że nie powinniśmy obawiać się zagrożeń z kosmosu tylko nas samych ludzi. Książka daje do myślenia, wprawdzie dziś nie ma mikrotuneli podprzestrzennych, ale jest masa innych facebookowatych tworów, które obdzierają nas na własne życzenie z prywatności. A historię czasami lepiej zostawić w spokoju i za nadto w niej nie grzebać.   
   
Zapisane
Magnis

*




« Odpowiedz #23 : Września 18, 2012, 16:34:37 »

Robert Foryś Sztejer

Opis :
Dobrych ludzi już nie ma - są tylko kanalie, źli i trochę mniej źli. Czyli ofiary. Mówiono o nim, że nadszedł do miasta od północy, prowadząc siwą klacz, uzbrojony w dwa miecze skrzyżowane na plecach. Sęk w tym, że w ludzkim gadaniu, rzadko jest prawda, częściej zaś pół prawda i gówno prawda. Z tą klaczą to akurat - to trzecie... Z mieczami zresztą też. Obrzyn poręczniejszy. Nazywam się Vincent Sztejer i zabijam dla srebra. Roboty nie brakuje. Zagładę przetrwały właściwie tylko trzy gatunki: karaluchy, szczury i sukinsyny. Mutanci w chórkach u Najświętszej Panienki też raczej nie śpiewają. Za odpowiednią sumkę pakuję się w ten syf i przerabiam cele na nawóz. Że śmierdzi? Ty co? Nietutejszy? Tak teraz pachnie cywilizacja.

Książka niedawno przeczytana i z jednej strony dobrze napisana, ale z drugiej strony czytałem Żambocha, który jest o wiele lepszy i ciekawszy od Forysia. Przede wszystkim jak ktoś czytał cokolwiek Żambocha może tutaj odnieś wrażenie, ze autor postanowił wymyślić i posiłkować się jednak również właśnie z jego książek. Bohater poluje na przedziwne stwory powstałe po katastrofie gdzie akcja dzieje się kilkaset dobrych lat od niej. Powstały miasta gdzie mieszkają niedobitki ludzi, którzy bronią się przed różnego rodzajowi stworów. Książka zawiera dwa opowiadania czyli Umarły syn oraz Piołun. W pierwszym opowiadaniu nasz bohater wyświadcza przysługę za gościnę, a w drugim opowiadaniu przeniesiemy się właśnie do takiego miasta gdzie nasz bohater będzie musiał stawić czoło niebezpieczeństwu. Pierwsze opowiadanie średnie, ale czyta się przyjemnie. Drugie bardziej pomyślane i lepsze od pierwszego. Czyta się dobrze, ale brakowało mi właśnie czegoś by mnie coś zaskoczyło i właśnie skojarzenie, że już gdzieś taki pomysł był z twardym bohaterem i wieloma przeciwnikami lub potworami do zabicia. Po przeczytaniu skojarzyło mi się z książkami Żambocha i jego bohaterze Koniaszu gdzie jest podobna koncepcja. Zobaczymy jak dalej będzie gdy dorwę kolejne części bo pomysł chociaż nie nowy to jednak interesujący. Ocena 6/10.
Zapisane

Mistrzem grozy w Polsce jest Stefan Grabiński.
Wielcy Przedwieczni : Dagon, Cthulhu i Wielki Staruch.
Król Artur

*

sponsor forum
SPONSOR
FORUM



Let's tango bitch!

« Odpowiedz #24 : Września 24, 2012, 18:23:53 »

Karl E. Wagner "Pajęczyna ciemności".

Jest to pierwsza książka z cyklu Karla Wagnera o Kanie, wojowniku skazanym na wieczną tułaczkę przez piętno nieśmiertelności. Jest to powieść z gatunku heroic fantasy, mamy w niej głównego bohatera Kane'a człowieka atletycznej postury władającego znakomicie bronią sieczną ;). Nie jest to typ bezmyślnego rębajły, toteż Kane ze względu na swą nieśmiertelność pamięta czasy starych bogów i prehistorycznych stworzeń. Przez te wszystkie wieki związane z tułaczką zgłębiał wiedzę tajemną dotyczącą czarnej magii a także taktyki prowadzenia wojen. Legendy krążące o Kanie przedstawiają go, jako tyrana i okrutnika broczącego we krwi swoich ofiar. Legendy te są przerysowane, gdy każde pokolenie dodaje coś od siebie do postaci wojownika. Lecz jest w nich dużo prawdy nasz bohater czy też (antybohater) świetnie czuje się w walce, zbroczony krwią od stóp do głów zanosi się rubasznym śmiechem pijąc wino i rozpruwając kolejno swe ofiary.  Być może Kane nie jest typem rycerza w ślącej zbroi, ale przypadł mi do gustu i da się go lubić. Styl Karla Wagnera jest przystępny dobrze opisane zostają wszelkie walki toczone przez ludzi czy to na lądzie czy na morzu. Są też różne bóstwa i stwory przynoszące na myśl wymysły Lovecrafta, ale prędzej jest to zapewne niejaka fascynacja Robertem E. Howardem. Jak Kane wypada względem Conana tego na chwilę obecną nie mogę ocenić gdyż nie czytałem nic o Conanie ;).    
Zapisane
Magnis

*




« Odpowiedz #25 : Października 31, 2012, 18:25:46 »

Magdalena Kozak Nocarz
Książka ciekawa i jako lektura rozrywkowa całkiem udana. Nasz bohater zostaje przydzielony do jednostki specjalnej gdzie służą również wampiry. Walczą z innymi wampirami tak zwanymi renegatami, którzy coraz śmielej zaczynają atakować. Książkę czyta się dobrze, mamy ciekawego bohatera i akcja została szybko poprowadzona. Ocena 7/10.
Zapisane

Mistrzem grozy w Polsce jest Stefan Grabiński.
Wielcy Przedwieczni : Dagon, Cthulhu i Wielki Staruch.
Magnis

*




« Odpowiedz #26 : Grudnia 09, 2012, 13:07:30 »

Dariusz Domagalski Cherem

Opis :
Oto nadchodzą Aniołowie Pana! Zwiastun Śmierci i Zwiastun Zniszczenia! Bez miłosierdzia unicestwili Sodomę i Gomorę, zgładzili Pompeje, siali zarazy w Europie. Oni patrzyli jak płonęło Chicago i jak wieże WTC waliły się w gruzy. Teraz znów tu są!
Strzeżcie się Aniołów Zagłady, gdy kroczą by wywrzeć swą pomstę na kananejskich sługach Baala.
Prawdziwi Bogowie, Stary Testament, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, mafia, sekty i oddziały antyterrorystyczne. Myślisz, że to mieszanka nie do połączenia? Nie tutaj!

Książkę przeczytałem niedawno i mogę powiedzieć, że dobrze mi się czytało. Poznajemy agenta służb specjalnych, który zostaje przysłany by dowiedzieć się czegoś o tajemniczej przesyłce. Autor w ciekawy sposób przedstawia nam historie i tworzy fajnego bohatera.Zwroty akcji i samą akcję poprowadzono bardzo szybko i wiele się w książce dzieje. Ocena 7/10.
 
Zapisane

Mistrzem grozy w Polsce jest Stefan Grabiński.
Wielcy Przedwieczni : Dagon, Cthulhu i Wielki Staruch.
Magnis

*




« Odpowiedz #27 : Grudnia 21, 2012, 17:36:18 »

Bill Bass, Jon Jefferson Trupia farma - historia i powstanie ośrodka badającego co się z nami dzieje po śmierci czyli z naszym ciałem opowiedziana przez doktora Billa Bassa. Książka pokazuje jak przydatnymi informacjami są badania antropologiczne w różnych sprawach kryminalnych. Znajdziemy wiele takich opowieści gdzie doktor Bill Bass wraz ze swoimi studentami badając kości lub szczątki podane badaniom i czasami rekonstrukcji pomagają policji. Bardzo dobrze się czyta od samego początku. Wszystko opowiedziane z powagą lecz czasami z odrobiną humoru. Ocena 8/10.
Zapisane

Mistrzem grozy w Polsce jest Stefan Grabiński.
Wielcy Przedwieczni : Dagon, Cthulhu i Wielki Staruch.
Magnis

*




« Odpowiedz #28 : Stycznia 14, 2013, 23:32:44 »

Kevine Hearne Między młotem a piorunem

Opis :

Jedyny (bo ostatni) w swoim rodzaju druid, Atticus O'Sullivan, beztrosko manipulując uczuciami naiwnego Ratatoska, wiewiórki rozmiarów betoniarki, dostaje się po pniu Yggdrasilu, Drzewa Życia, do świata bogów nordyckich. Stamtąd jednak, po kradzieży magicznego jabłka, której dopuszcza się przy akompaniamencie romantycznie posapujących olbrzymów, musi dać drapaka przed rozzłoszczonym Odynem.
Kojące oblicze Jezusa bujającego się w rytm bluesowych melodii, mentorska postawa wobec Granuaile i coraz ciemniejsze chmury zbierające się nad głową Atticusa - to wszystko sprawia, że nasz bohater po ponad dwóch tysiącach lat zaczyna poważnieć. Rychło w czas, ponieważ wokół niego robi się coraz bardziej złowrogo. Żelazny druid nie byłby jednak sobą, gdyby nie spróbował po raz kolejny czegoś niedorzecznego. Chrystusowa jasnowidzenie nie może kłamać - Thor to może i młot, ale planowany zamach na jego życie pociągnie za sobą straszne konsekwencje...
Kevin Hearne urodził się w Arizonie. Uczy angielskiego, a kiedy nie sprawdza stosów prac domowych i nie pisze powieści, hoduje bazylię i maluje pejzaże z córką. Ponadto lubi robić piesze wycieczki, czytać komiksy i mieszkać sobie z żoną i córką w tycim, acz przytulnym domku.


Dobra książka, w której nasz druid tym razem będzie musiał nie dać się zabić i wyjść cało z opresji. Tutaj czego mi zabrakło to większej dawki humoru bo w poprzednich częściach było dużo humoru. Tym razem Oberon czy Atticus w bardziej poważniejszej roli i dlatego może nie ma za dużo humoru bo na pewno ich rozmowy dawały wiele zabawy. Książka ciekawa i dobrze się ją mi czytało. Ocena 7/10.
« Ostatnia zmiana: Lutego 28, 2013, 23:15:01 wysłane przez Magnis » Zapisane

Mistrzem grozy w Polsce jest Stefan Grabiński.
Wielcy Przedwieczni : Dagon, Cthulhu i Wielki Staruch.
Magnis

*




« Odpowiedz #29 : Stycznia 30, 2013, 16:39:17 »

Gabriel Amorth, Paolo Rodari Ostatni egzorcyzm.
Gabier Amorth to główny egzorcysta we Włoszech, który wraz z dziennikarzem Paolo Rodari wydali książkę opisującą przypadki egzorcyzmów tych przeprowadzonych przez Gabriela Amortha. Oprócz tego mamy kilka opowieści dziejących się dużo wcześniej. Książka ciekawa bo z jednej strony mamy do czynienia właśnie z egzorcyzmami, ale z drugiej strony nie zabrakło różnych przestróg przed złem. Czyta się naprawdę szybko i potrafi wciągnąć w opowiadane historie. Ocena 8/10.
Jak ktoś lubi takie historie o egzorcyzmach to polecam książki Martin Malachi Zakładnicy diabła, Matt Baglio Obrzęd. Tajemnice współczesnych egzorcystów (jest film z Anthonym Hopkinsem na podstawie tej książki) i B. Allen Thomasa Opętanie. Prawdziwa historia pewnego egzorcyzmu.

James Darshner Próby ognie

Druga część trylogii po Więźniu Labiryntu gdzie tym razem naszych bohaterów czego również bój o przeżycie. Nie będę zdradzał szczegółów co do książki bo trzeba najpierw przeczytać pierwszą część, ale tutaj nasi bohaterowie muszą stawić czoło wielu niebezpieczeństwom czających się po drodze. Jest brutalnie, żeby przetrwać muszą walczyć o wszystko czyli o wodę lub jedzenie i tylko najsilniejsi zostaną przy życiu. Świat wykreowany przez autora to Ziemia po katastrofie, która zamieniła się w pustynie i tylko gdzieniegdzie ludzie przeżyli. Książkę czyta się fantastycznie od pierwszej strony jak pierwszą część. Bohaterowie są ciekawi i interesujący, nieraz zdarza się, że przejmujemy się co się z nimi stanie. Warto przeczytać dostępne obie części, ponieważ są ciekawe i czasami mroczne. Ocena 7/10.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 30, 2013, 16:46:24 wysłane przez Magnis » Zapisane

Mistrzem grozy w Polsce jest Stefan Grabiński.
Wielcy Przedwieczni : Dagon, Cthulhu i Wielki Staruch.
human

*

Miejsce pobytu:
Kuropatnik / Strzelin / Wrocław




Full darks no stars!

« Odpowiedz #30 : Lutego 16, 2013, 15:43:07 »

John Verdon - Wyliczanka
Prześwietna powieść. książka - zagadka. Thriller trzymający w napięciu. Coś świetnego.

Wyobraźcie sobie, że pewnego dnia facet dostaje list. Jest tam krótka notatka i mniejsza koperta. W tej notatce nadawca listu (nieznany) skłania naszego bohatera do wybrania liczby od 1 do 1000. Myśli o pierwszej lepszej. Otiwera w/g instrukcji drugą kopertę a tam co? Liczba. którą wybrał.

To mniej więcej początek książki, jest to świetny thriller/kryminał dla ludzi którzy lubią zagadki i lubią być trzymani w napięciu. Uwaga ! Akcja tej powesci nie zwalnia na ani chwilę akcji  (poczatek trochę słaby, ale jak po 50 stronach są podkręcone śrubki tak potem do końca autor nie zwolnił tempa). Choć autor bardzo mało znany w Polsce, to książka bardzo udana, polecam ją bardzo fanom Cobeba, Browna (choć tematyka nieco inna) czy Nelsona DeMille'ego.

Zapisane

ZAPRASZAM
NA
MOJEGO
KINGOWEGO
BLOGA
http://bastion-humanus.blogspot.com/
Magnis

*




« Odpowiedz #31 : Lutego 28, 2013, 23:29:39 »

Ilona Andrews Magia uderza

am, gdzie magia uderza i odchodzi niczym przypływ, Kate Daniels stawi czoła największemu wyzwaniu.
Derek, przyjaciel Kate zostaje skatowany niemal na śmierć. Śledztwo w sprawie, naprowadza najemniczkę na trop dostępnego tylko dla wybranych, pozbawionego zasad, brutalnego turnieju walk. Kate i Curran odkrywają spisek, który może na zawsze odmienić społeczność zmiennokształtnych.


Ilona Andrews Magia parzy

rew krzepnie. Rany wciąż się goją.
A Kate Daniels czeka kolejne wyzwanie.
Tym razem to nie przelewki. Pod wpływem serii wybuchów magii po ciemnych uliczkach Atlanty krąży jeszcze więcej dziwadeł niż zwykle?
Kate odnajduje w ruinach samotną dziewczynkę. Co się stało z matką sieroty? I dlaczego śladem Kate podąża Bran, zbyt przystojny i zbyt pewny siebie heros z zaświatów?
Wiele wskazuje na to, że w sprawę zamieszana jest pewna bogini...


Obie książki czyta się przyjemnie. Przygody Kate Daniels są ciekawe, ale z drugiej strony niebezpieczne ze względu na to, że zawsze się coś wplącze. Jej wypowiedzi i jak się prezentuje potrafią czasami rozśmieszyć. Nie zabrakło również brutalniejszych scen bo to takie połączenie fantasy z odrobiną horroru i romansu. Zaletami tych książek jest dość szybkie tempo akcji, które nie zwalnia aż do zakończenie i wciągająca historia oraz humor.
Czytało mi się przyjemnie i ze względu, że mnie wciągnęła historia to pochłania ją się szybko i tak właśnie ją przeczytałem. Obie książki oceniam na 7/10.
Zapisane

Mistrzem grozy w Polsce jest Stefan Grabiński.
Wielcy Przedwieczni : Dagon, Cthulhu i Wielki Staruch.
Magnis

*




« Odpowiedz #32 : Marca 24, 2013, 15:25:21 »

Robert Górski Jak zostałem premierem

Opis :
Chciał być kierowcą autobusu, piłkarzem i perkusistą, ale zły los uczynił go najśmieszniejszym człowiekiem w Polsce. Robert Górski - lider Kabaretu Moralnego Niepokoju i twórca większości jego skeczy - debiutuje jako autor książki, w której pierwszy raz opowiada o tym, dlaczego nie został poetą i jak to się stało, że został premierem. Tylko z tej książki dowiecie się kim naprawdę jest Badyl i z czego śmieją się Polacy.
Będzie Pan zadowolony. I Pani też!

Napisana z humorem i lekko książka, w której Robert Górski odsłania nam jak powstawały najśmieszniejsze skecze jak również znajdziemy anegdoty o nim oraz innych kabaretach w formie rozmowy z Robertem Górskim plus kilka monologów ze skeczy. Przyjemna i zabawna książka, którą mogę wszystkim polecić. Ocena 9/10.
Zapisane

Mistrzem grozy w Polsce jest Stefan Grabiński.
Wielcy Przedwieczni : Dagon, Cthulhu i Wielki Staruch.
Magnis

*




« Odpowiedz #33 : Kwietnia 11, 2013, 17:32:02 »

Ilona Andrews Magia krwawi

Opis :
To nieprawda, że rodziny się nie wybiera. Atlantę nawiedza śmiertelnie groźna zaraza. To demonstracja siły i władzy urządzana przez starożytną boginię chorób. Nawiasem mówiąc, ciotkę Kate Daniels. Siedem plag spada i gromi miasto. Jad, Potop, Huragan, Wstrząs, Bestia, Pożoga i najgroźniejszy z nich, Mrok. Bogini ulegają kolejno rządzące Atlantą: Gildia Najemników, Świątynia, Zakon i Gromada. Najwyższy czas, by ktoś wziął sprawy w swoje ręce. Kate, Curran i pies z piekła rodem rzucają się w wir wydarzeń. Będzie naprawdę ostro!

Spotykamy kilka bohaterów z poprzednich części, którzy jak poprzednio muszą uratować miasto przed złem. Przyjemna książka lecz daleko jej trochę do poprzednich części. Zabrakło jakiegoś zaskoczenia i może więcej humoru bo podobnie wygląda historia z trzeciej części. Ocena 6/10.

Agnieszka Gołas-Ners Na Gołasa

Opis :
Córka jednego z naszych najlepszych polskich aktorów komediowych i kabaretowych, napisała książkę poświęconą swojemu ojcu. Dzięki niej mamy okazję przyjrzeć się z bliska nie tylko Wiesławowi Gołasowi, ale i polskiemu filmowi, teatrowi, scenie kabaretowej ostatnich kilkudziesięciu lat. Mnóstwo anegdotek!

Bardzo dobra i przyjemna książka, którą normalnie pochłania się błyskawicznie. Biografia znakomitego aktora i kabareciarza Wiesława Gołasa z wieloma zdjęciami, zabawnymi anegdotami oraz masą wspomnień z pracy scenicznej,  filmowej jak również opowieści z jego młodzieńczych lat. Znajdziemy  opowieści o jego występach w znanym kabarecie Dudek wraz ze znanymi aktorami jak Kobiela, Kwiatkowska lub Kobuszewski prowadzonego przez Edwarda Dziewońskiego. Napisana znakomicie i z humorem. Ocena 8/10.
Zapisane

Mistrzem grozy w Polsce jest Stefan Grabiński.
Wielcy Przedwieczni : Dagon, Cthulhu i Wielki Staruch.
Magnis

*




« Odpowiedz #34 : Maja 17, 2013, 19:02:57 »



Opis :
Nie powiem: Świeć Panie nad ich duszami?bo one same muszą teraz nieźle świecić
Sue i Adam przyszli na swoją zmianę w tajnej bazie wojskowej. Są aniołami zagłady. Spoczywa na nich obowiązek odpalenia rakiet w godzinie 0. Latami szkoleni i wyselekcjonowani, wydają się na taką okoliczność wszechstronnie przygotowani.
Przyszła chwila prawdy. Pozorowany atak szybko okazał się Armagedonem, uśmiercającym każdą, opartą na białku, formę życia.
Jednak Sue i Adam należą do wybrańców z szansą na przetrwanie. Przed nimi 10 lat spokojnego snu w kompleksie kriogenicznym. I miejsce w ?Arce?, czyli udział w projekcie odbudowy życia na Ziemi.
Przyszła kolejna chwila prawdy. Komputer budzi Adama długo przed czasem?

Dzisiaj przeczytałem książkę autora, którego lubię za opowiadania w zbiorze Ostatni zjazd przed Litwą czy inne co czytałem w czasopiśmie SFFH. Tym razem autor przedstawił wizję gdzie wszystko wyginęło za sprawą wielkiej ilości nuklearnych, wodorowych bomb. Nasz bohater przemierza samotnie USA i próbuje przeżyć w tym niegościnnym miejscu po katastrofie. Po drodze spotykają go wiele przeszkód, które pomału udaje mu się przezwyciężyć.
Książkę czyta się fajnie i nawet duża ilość opisów bo nie ma praktycznie dialogów nie nudzi. Akcję poprowadził autor szybko to trzeba przyznać, ale zabrakło mi trochę by opisy miejsc odwiedzanych przez bohatera były bardziej dokładne. Czyta się dobrze i zakończenie mi się podobało. Ocena 7/10.
Zapisane

Mistrzem grozy w Polsce jest Stefan Grabiński.
Wielcy Przedwieczni : Dagon, Cthulhu i Wielki Staruch.
Magnis

*




« Odpowiedz #35 : Maja 28, 2013, 12:05:25 »

Douglas Reeman Ostatni krążownik

Opis :
Rok 1943. Kapitan Guy Sherbrooke obejmuje dowództwo krążownika liniowego "Reliant". To "szczęśliwy" okręt Royal Navy. Od początku wojny wychodzi bez szwanku z najcięższych bitew. Teraz jednak zbliża się dzień inwazji na Sycylię. Dla załogi HMS "Reliant" staje się jasne, że w decydującym starciu są tylko dwie możliwości: sława... lub śmierć.

Książka przygodowo-wojenna, w której poznajemy losy załogi oraz historię okrętu, a wszystko na tle drugiej wojny światowej. Są bitwy morskie i również w przerwach na naprawę okrętu znajdziemy opisy życia towarzyskiego w tamtych czasach. Czyta się dobrze aczkolwiek mógł autor bardziej opisać bitwy. Ocena 7/10.

Zapisane

Mistrzem grozy w Polsce jest Stefan Grabiński.
Wielcy Przedwieczni : Dagon, Cthulhu i Wielki Staruch.
Magnis

*




« Odpowiedz #36 : Grudnia 02, 2013, 16:58:18 »

Chuck Norris Chuck Norris. Autobiografia



Opis :
Chuck Norris (właśc. Carlos Ray Norris) aktor, wielokrotny mistrz karate, popularyzator dalekowschodnich sztuk walki, w autobiografii przedstawia swą drogę życiową, będącą ucieleśnieniem mitu amerykańskiego awansu społecznego. Pochodzący z biednej rodziny chłopiec, dzięki wielkiej pasji i pracowitości, staje się sławnym sportowcem, popularnym aktorem, wzorem do naśladowania dla młodych i starszych. Z kart książki dowiadujemy się o jego marzeniach, przeżyciach, rozczarowaniach i sukcesach. Poznajemy poglądy polityczne, uznawane wartości etyczne i moralne, grono przyjaciół aktora i wielki obszar ich wspólnej działalności społecznej na rzecz dzieci i młodzieży ze środowisk szczególnie podatnych na patologie.Osobiste życie Chucka, jego uwieńczona sukcesem kariera sportowa i aktorska, są pochawłą aktywnej postawy życiowej, przełamywania trudności i walki z przeciwnościami.

Książka przez przypadek wylądowała u mnie w czytaniu. Akurat byłem w bibliotece i stała na półce, więc postanowiłem zabrać się jak tylko będę miał czas. Pierwsze rozdziały pokazują jego dzieciństwo, pobyt w Korei, gdzie właśnie nauczył się karate i jego walki jakie stoczył. Później po zakończeniu kariery zawodnika jak doszło, że zaczął grać w filmach. Książkę czyta się fajnie i można w niej zobaczyć jego drogę jako zawodnika, instruktora oraz aktora filmów akcji. Dobra książka choć mi trochę zabrakło wypowiedzi innych znanych osób o nim. Ocena 7/10.
Zapisane

Mistrzem grozy w Polsce jest Stefan Grabiński.
Wielcy Przedwieczni : Dagon, Cthulhu i Wielki Staruch.
Magnis

*




« Odpowiedz #37 : Grudnia 18, 2013, 18:19:13 »



Opis :
Tajemnicze zwłoki wyłowione z rzeki. Zagadkowe kości znalezione w łożysku górskiego strumienia. Zwęglone szczątki ludzkie w spalonej leśnej chacie. W takich przypadkach policja zwykle wzywa Emily Craig, antropologa sądowego stanu Kentucky. Doktor Craig w swej pracy zajmuje się badaniami kości i szkieletu. Na tej podstawie stara się ustalić prawdziwe przyczyny czyjejś śmierci i pomaga w ustaleniu tożsamości niezidentyfikowanych ofiar.
Autorka opisuje kilkanaście śledztw, w których brała udział, poczynając od pojedynczych morderstw, kończąc zaś na masowych tragediach jak masakra na farmie Waco w Teksasie czy zamach na World Trade Center. Opowiada o tym, jak dokonuje rekonstrukcji twarzy bestialsko zamordowanej kobiety, bada kości nieznanego mężczyzny znalezione wysoko w górach ? czy należały do bezdomnego włóczęgi czy też do biznesmena, który zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach. Czasem jej praca dotyczy nierozwiązanych spraw sprzed wielu lat, jak choćby w przypadku ?Brezentowej Panny?, młodej dziewczyny zamordowanej przez nieznanego sprawcę jeszcze w latach sześćdziesiątych. Do najbardziej osobliwych śledztw w jej karierze należało jednak rozwikłanie zagadki tajemniczej nogi znalezionej na gruzach wysadzonego w powietrze budynku federalnego w Oklahoma City.

Książkę czyta się fantastycznie od samego początku. Autorka w przystępny sposób opowiada o początkach swojej kariery jako antropologa sądowego. Najpierw śledzimy jej pracę jako rysownika, później jej zainteresowanie kieruje się na badanie kości oraz w następstwie trafia do słynnej Trupiej farmy Billa Bassa, gdzie zaczyna tam studiować.
Prowadzi różne śledztwa w karierze i kilka z nich znajdziemy w książce. Autorka w bardzo dokładny sposób opisuje co robi by zbadać przyczynę śmierci. Są to opisy często makabryczne.
Spoiler (kliknij, żeby zobaczyć)
Jeżeli lubicie taką tematykę i podobała się książka Trupia farma Billa Bassa to polecam. Ocena 8/10.
Zapisane

Mistrzem grozy w Polsce jest Stefan Grabiński.
Wielcy Przedwieczni : Dagon, Cthulhu i Wielki Staruch.
Magnis

*




« Odpowiedz #38 : Czerwca 15, 2014, 15:21:01 »

Eddy C. Bertin Powrót donikąd
W wydaniu zeszytowym wydawnictwa Iskry pojawił się zeszyt, gdzie zamieszczono kilka opowiadań.
Światynia - to opowieść o poszukiwaniu przez lata tajemniczej świątyni przez starca. Ciekawe opowiadanie fantastyczne z dodatkiem odrobiny grozy.
Scriiik - to opowieść faceta, który budzi się w swoim pokoju lecz już nic nie będzie takie same jak było. Tym razem autor proponuje nam wizje kontaktu z istotami pozaziemskimi i pokazuje jego skutki dla bohatera. Bardzo dobre.
Maszyna czasu Herberta George'a to wariacja na temat Wehikułu czasu. Dobrze napisana z fajnym zakończeniem.
Powrót donikąd - tajemnicze morderstwo i próba jego wyjaśnienia. Podobało mi się ze względu na klimat i zaskakujące zakończenie. Bardzo dobre.
Coś się kończy - trochę słabsze, ale opowiadające o podróży w kosmos. Niezłe i posiada nawet ciekawe zakończenie.

Jeżeli ktoś trafi na ten krótki zeszyt to polecam zakupić, ponieważ opowiadania oprócz fantastyki zawierają pierwiastek grozy. Może w lekkiej formie, ale jednak. Zresztą zeszyt czyta się szybko i jestem zadowolony z lektury. Porządna rzecz. Ocena 7/10.

« Ostatnia zmiana: Czerwca 15, 2014, 15:41:51 wysłane przez Magnis » Zapisane

Mistrzem grozy w Polsce jest Stefan Grabiński.
Wielcy Przedwieczni : Dagon, Cthulhu i Wielki Staruch.
Magnis

*




« Odpowiedz #39 : Lipca 07, 2014, 17:20:38 »

Stanisław Pagaczewski Porwanie Baltazara Gąbki

Powieść dla dzieci, na której podstawie powstał film. Jeszcze nie czytałem, więc postanowiłem sobie zrobić odskocznie od thrillerów i przeczytać coś lekkiego. Przyjemna, pełna humoru opowieść, gdzie spotykamy niesamowitego Smoka Wawelskiego z grupą przyjaciół udającego się z misją ratunkową do krainy Deszczowców, by uratować profesora. Po drodze przeżywają mnóstwo niebezpiecznych przygód. Książkę czyta się szybko i fajnie. (Ktoś czytał :) )Ocena 7/10.


Kevin Hearne Kronika wykrakanej śmierci

Kolejna odsłona przygód druida i jego podopiecznej, którzy wplątani w poprzedniej części teraz muszą stawić czoło bogom olimpijskim i wszelkim innym niebezpieczeństwom podczas swojej podróży. Bardziej poważniejsza choć rozmowy druida i Oberona potrafią rozbawić. Trzeba przyznać, że trzyma w napięciu jak poprzednie części i błyskawicznie się czyta. Dla fanów rozrywkowej literatury lub tym co chcą przeczytać coś nie zobowiązującego mogę polecić, ponieważ jest to kawał porządnej rozrywki, autor sięga po różne wierzenia i robi to znakomicie. Ocena 7/10.

« Ostatnia zmiana: Lipca 07, 2014, 17:27:13 wysłane przez Magnis » Zapisane

Mistrzem grozy w Polsce jest Stefan Grabiński.
Wielcy Przedwieczni : Dagon, Cthulhu i Wielki Staruch.
Strony: 1 [2] 3 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do: