Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Alex Kava  (Przeczytany 16179 razy)
J.Xavier.B

*

Miejsce pobytu:
Białystok




WWW
« : Stycznia 02, 2011, 21:51:37 »

Kontynuacja, a w zasadzie reaktywacja wątku, który niegdyś - niemal przed pięcioma laty - na starym forum założył Rinho :).


Notka o pisarce zaczerpnięta z portalu www.petlaczasu.pl



Pisarka amerykańska, autorka bestsellerów z gatunku thrillerów psychologicznych. Naprawdę ma na imię Sharon. Wychowała się w Silver Creek w stanie Nebraska. Od dziecka marzyła, by pisać powieści, jednak - jak sama wspomina - rodzice nie tylko nie rozumieli i nie wspierali jej dążeń, ale nawet... samo czytanie książek uznawali za dziwactwo. Nic więc dziwnego, że swoje pierwsze próby literackie pokazywała Alex tylko młodszemu bratu. W roku 1982 skończyła college i rozpoczęła samodzielne życie. Założyła firmę, która zajmowała się projektowaniem graficznym dla sektora reklamowego. W roku 1992 zatrudniła się w swej dawnej szkole jako szefowa PR, by cztery lata później rzucić tę pracę i... na serio zająć się tworzeniem. Alex Kava jest członkiem stowarzyszenia zrzeszającego autorów thrillerów - Mistery Writers of America oraz podobnej, ale założonej wyłącznie dla kobiet, organizacji Sister in Crime. Mieszka Omaha w swym rodzinnym stanie Nebraska z dwoma psami - Miss Molly i Scoutem.

Już tytuły powieści Alex Kavy - takie jak "Dotyk zła" czy "Łowca dusz" - znakomicie wprowadzają w klimat tej literatury. Autorka, czterdziestoparolatka o budzącym zaufanie, trochę gapowatym wyglądzie księgowej lub przedszkolanki, tworzy świat mrocznych zbrodni, tajemniczych, a jednocześnie dokonanych z okrucieństwem płynącym z najciemniejszych sfer ludzkiej natury. Te dwa czynniki wydają się zresztą w pisarstwie Alex Kavy najważniejsze - zbrodnia i natura ludzka - groza i psychologia. Autorka nie ukrywa, iż najsilniej fascynującym ją zagadnieniem jest mechanizm, który powoduje, że człowiek przekracza granicę zła. Kava kreuje fikcję, jednak otwarcie przyznaje się do korzystania z realnych zdarzeń, do inspirowania się postaciami prawdziwych zabójców. Czasem "z życia" wzięty jest główny wątek - sama zbrodnia, czasem zaś jedynie detal, wokół którego pisarka snuje wątki fabuły. Twierdząc, że takie zapożyczenia dodają "prawdziwości" jej książkom, Alex Kava ma sporo racji - wszak typ literatury, jaką nam proponuje, wymaga, byśmy dali się wciągnąć akcji, a to jest możliwe jedynie wtedy, gdy uwierzymy.

Spis powieści Alex Kavy:

Seria Maggie O'Dell:

1. "Dotyk zła" - [2000]
2. "W ułamku sekundy" - [2001]
3. "Łowca dusz" - [2002]
4. "Granice szaleństwa" - [2003]
5. "Zło konieczne" - [2006]
6. "Zabójczy wirus" - [2008]
7. "Czarny piątek" - [2009]
8. "Kolekcjoner" - [2010]
9. "Śmiertelne napięcie" [2011]
10. "Płomienie śmierci" [2012]
11. "Ostateczny cel" [2013]

Seria Ryder Creed:

1. "Breaking Creed" [2015]

Poza seriami:

1. "Fałszywy krok" - [2004]
2. "Trucizna" - [2007]



---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Temat założyłem, bo w czasie Świąt całkiem przypadkiem na półce z książkami szwagierki dostrzegłem "Łowcę dusz", trzecią chronologicznie powieść Alex Kavy, której dwie wcześniejsze książki - "Dotyk zła" oraz "W ułamku sekundy" - przeczytałem kilka wiosen temu  :rad2:. Chwyciłem tę powieść do rąk, żeby sobie przypomnieć styl tej autorki - pamiętałem, że mieszała sensację z ckliwością [to drugie na zdecydowany minus w książkach z akcją i napięciem rzecz jasna  :haha:] - i cholera, spodobało mi się na tyle, że zacząłem to czytać dalej ;). Może nie tyle jakiś zachwyt, ale po ostatnio przeczytanym słabym w zasadzie "Tropicielu" Jamesa Pattersona, utwór Kavy czyta mi się zdecydowanie lepiej :). Na razie mam za sobą 150 stron z 350 i romansidła w nim doprawdy mało - szeryf Nick Morelli z którym flirtowała i o którego ocierała się :haha: cykliczna bohaterka Kavy, agentka FBI Maggie O'Dell w powieści "Dotyk zła", tutaj jest zaledwie wspomniany na dwóch stronach i to w dalekim od siebie odstępie :D. Zamiast mizianek, których bardzo się obawiałem, dostałem całkiem przyzwoity kryminał z brutalną zbrodnią wpisaną w tło wydarzeń i kilkoma ciekawie przeplatającymi się wątkami, w których pisarka przedstawia czytelnikowi nie tylko pracę policji i agentów federalnych, ale także serwuje co nieco obyczajowości [m.in. relacje głównej bohaterki i jej matki, oraz agenta Tully'ego z jego dorastającą córką], co barwnie uzupełnia przebieg głównej osi fabuły w tej powieści :). Przede mną jeszcze 200 stron, ale mam nadzieję, że Kava tego nie spieprzy jakimiś melodramatycznymi harlequinowymi wstawkami :D.

A teraz jeszcze trochę retrospekcji o wrażeniach z poprzednich powieści Alex Kavy ;). "Dotyk zła" fabularnie był całkiem fajny, bardzo podobała mi się cała akcja, było dosyć tajemniczo i z dużą dozą napięcia, ale cały ów misternie budowany przez autorkę klimat mroku zepsuła ona sama motywami romansu, którego po prostu w thrillerze psychologicznym albo nie powinno być wcale , albo w znikomej ilości!! W efekcie książka dobra z równie ciekawym, otwartym zakończeniem, ale zepsuta pod względem aury ckliwości...

Dlatego też po kolejny utwór "W ułamku sekundy" sięgnąłem ze sporym dystansem i niestety rozczarowałem się :(. Była akcja, był brutalny morderca Albert Stucky, było szybkie tempo wydarzeń, ale jednak mroku było mniej aniżeli w "Dotyku zła", zaś wątków charakterystycznych dla delikatnej literatury kobiecej ponownie sporo... i to spowodowało, że książkę tę zmęczyłem dopiero po drugim podejściu :(.

Takie a nie inne wrażenia po drugim spotkaniu z prozą Kavy spowodowały, że zupełnie zapomniałem o tej autorce na dobrych pięć lat, a teraz przypadkowym zrządzeniem losu dałem jej jeszcze jedną szansę i jak na razie jest w porządku - jeżeli czytany obecnie przeze mnie "Łowca dusz" nie zawiedzie mnie, to pewnikiem w przyszłości sięgnę po kolejną powieść tej pisarki :).

A jakie są Wasze wrażenia odnośnie książek Kavy?? I czy ktokolwiek z Was jeszcze ją czytuje?? ;)

 
« Ostatnia zmiana: Marca 19, 2014, 09:01:06 wysłane przez J.Xavier.B » Zapisane
BrunoS.

*

Miejsce pobytu:
często ul. Cicha 6

sponsor forum
SPONSOR
FORUM



« Odpowiedz #1 : Stycznia 03, 2011, 11:17:34 »

Hmm...Alex Kava?! Do dziś nie wiem coż mam począć z tą autorką. Przygodę z jej prozą zacząłem od fenomenalnego dla mnie Dotku zła. Książka ta wywarła na mnie tak pozytywne wrażenie, że dłuugo, dłuugo nie potrafiłem wyjść z podziwu. Miało na to wpływ przede wszystkim wspomnine przez Xaviera świetne, moim zdaniem otwarte zakończenie.
Potem było już niestety tylko gorzej. Kolejną ksiązką Kavy, która wpadła mi w ręce było W ułamku sekundy. Tu niestety wiele do powiedzenia nie mam bo z samej ksiazki niewiele pamiętam. Niby wszystko w niej było tak jak powinno: akcja, zabójca, zagadka, ale strasznie się zawiodłem.
Lekkie rozgrzeszenie nastąpiło po lekturze Zła koniecznego, gdzie znalazłem chwilami klimat i styl przypominający Dotyk zła, lecz sztampowe zakończenie i w sumie średnia intryga spowodowały, że nie rozpływałem się nad samą książką.
No i w końcu Łowca dusz, który dla mnie okazał się najsłabszą książką Kavy jaką czytałem. Ale nie będę się specjalnie nad nią rozpisywał żeby nic nie sugerować. Może Tobie Xavier spodoba sie ona bardziej, przecież znów aż tak masakryczna nie była :)

Jesli chodzi o bohaterkę jej książek, nieustraszoną Maggie O'Dell, to powiem tak: w Dotyku zła bardzo ją polubiłem i raczej odbieram tą postać pozytywnie. Jednak rzeczywiście trochę za bardzo się nad sobą rozczula.

Może jeszcze kiedyś przeczytam coś Kavy, słyszałem o bardzo dobrych recenzjach Czarnego piątku, ale narazie się raczej nie zanosi.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 03, 2011, 11:20:14 wysłane przez BrunoS. » Zapisane

/R\
RandallFlagg

*




« Odpowiedz #2 : Stycznia 03, 2011, 17:29:40 »

Kilka słów ode mnie, które pozwolę sobie przytoczyć, jako cytat, bowiem trochę czasu upłynęło od zetknięcia się z ostatnią z książek tej pani, jakie czytałem, a od pierwszej to już w ogóle lata świetlne. Tak więc kiedyś gdzieś tam napisałem:

Cytuj
Gatunek, który uprawia pani Alex Kava, zdecydowanie nie leży w nurcie moich zainteresowań, co nie znaczy, że go całkowicie unikam. Lubię od czasu do czasu przeczytać dobry thriller, czy kryminał. Z twórczością Kavy (czy to nazwisko się odmienia?) mam ten problem, że jest ona bardzo nierówna. Co prawda, przeczytałem książki z jednej tylko serii, o Maggie O'Dell, ale to chyba dość reprezentatywna próbka jej talentu, nie? Poniżej kilka refleksji na temat poszczególnych książek:

1. "Dotyk zła" - bardzo udany debiut. Lekko przegięty wątek romansowy rekompensuje niegłupia fabuła zakończona w nietuzinkowy sposób. Autorka w zgrabny sposób manipuluje oczekiwaniami czytelnika, co do tego, jak się potoczy i zakończy sprawa. Powiedziałbym nawet, ze po mistrzowsku myli tropy i mnoży podejrzanych. To właśnie lubię w kryminałach. Ocena: 3/5 (za te wszystkie romanse, mimo wszystko).

2. "W ułamku sekundy" - dużo lepsza od pierwszej części. Autorka, jakby sama się zreflektowała, że nie ma co tych romantycznych wątków za bardzo eksponować. I tak pojawia się kwestia rozterek życiowych Maggie, ale jest ich zdecydowanie coraz mniej i bardzo dobrze. Fabuła nieźle zakręcona, sporo zwrotów akcji a do tego ksiązka dużo brutalniejsza niż pierwsza część. W ogóle w fabule (już w pierwszej części) pojawia się dyskretna sugestia, że O'Dell może być wzorowana na agentce Scully z "The X-Files" i trudno się z tym nie zgodzić. To bardzo podobne charaktery, choć z inną genezą. Ocena: 4/5

3. "Łowca dusz" - trzecia część najsłabsza. Nie wiem, czy to raczej mało ciekawy punkt wyjścia (sekty, itp.), czy może udzielające się mi zmęczenie serią? Nie wiem. Wiem, ze czytałem z lekkim znużeniem. Za dużo lania wody, za mało "popychania" akcji do przodu... Ocena: 2/5

4. "Granice szaleństwa" - bardzo fajny "odcinek" przygód O'Dell. Dzieje się dużo i szybko, same konkrety, żadnych zapchajdziur. Sercowe i życiowe rozterki Maggie ograniczone do minimum, za to zwroty akcji i śledztwo - cud, miód i orzeszki. Szkoda tylko, że nijakie zakończenie lekko psuje bardzo dobry obraz całości. Ogólnie jednak jest bardzo dobrze. Ocena: 4/5

5. "Zło konieczne" - luźny sequel pierwszej części. Bardzo zagmatwany, bo generalnie mamy "2 w 1", czyli dwie różne sprawy, co najmniej dwóch morderców i... Nie będę zdradzał szczegółów. Akcja mogłaby toczyć się zdecydowanie szybciej, bo wg mnie za dużo tu "misyjnego" zaangażowania i roztrząsania kwestii tego, co komu wolno (stosunki państwo - Kościół), ale książka generalnie bardzo dobra. Ocena: 3/5

6. "Zabójczy wirus" - bardzo słabo. Najgorsza do tej pory z serii. Wątek zarażonej Maggie, poddanej kwarantannie można było fajnie rozwinąć, tak by prowadziła śledztwo "z celi", ale jakoś nic z tego konkretnego nie wynikło. Temat na fali po atakach terrorystycznych, rozumiem, ale taka tematyka w ogóle mnie nie porwała, a i "psychol" w tym odcinku jakiś taki... dupowaty :) Kiepski "odcinek". Ocena: 1/5

Ogólnie twórczość Alex Kavy polecam, bo fabułki kleci niegłupie, gorzej bywa z pomysłami na ich zakończenie. Za dużo "psychologii dla ubogich" i watkow romansowych. I problem z tym, że u niej wszyscy podejrzani noszą "worki marynarskie" :-)

Najnowsza powieść autorki - "Czarny Piątek" jest książką tak słabą i mizerną, że nie chce mi się nawet pisać na jej temat :) Ku przestrodze jednak przed ewentualnym zakupem: odradzam. Co prawda, mamy na początku hitchcockowskie "trzęsienie ziemi" w postaci wybuchu kilku bomb w największym centrum handlowym Ameryki i nie da się ukryć, że akcja gna do przodu niemal galopem, ale co z tego, skoro fabuła jest tak nieangażująca i miałka, że porównać ją mogę tylko do scenariusza masowo produkowanych filmów telewizyjnych, lub tzw. Straight To DVD - czyli taniocha, sztampa i fuszera. Do tego drętwi bohaterowie znani (którzy wskutek gigantycznych zbiegów okoliczności znowu związani zostają z miejscem zbrodni) i nowi. Jako, że słabej, ale relatywnie do "Czarnego Piątku" książce dużo lepszej, jaką był "Zabójczy Wirus", dałem ocenę 1/5 nie pozostaje mi nic innego, jak wlepić wielkie ZERO nowej "chałturze" pani Kavy.
Zapisane

"...Pnie się w górę ścieżką kamienistą
Wśród upiorów, widm, bezgłowych ciał,
Ale nie przeraża go to wszystko
Bo nie takie bajki z domu znał..."
J.Xavier.B

*

Miejsce pobytu:
Białystok




WWW
« Odpowiedz #3 : Stycznia 03, 2011, 21:07:37 »


O proszę, więc okazuje się, że ja to dopiero raczkuję ze znajomością prozy Kavy :D. Z Waszych wypowiedzi jasno widać, iż pisarka ma potencjał na tworzenie ciekawych, kryminalnych historii, ale niestety jej książki trzymają nierówny poziom - tak też i ja odebrałem jej twórczość na podstawie owych 2 i 1/2 przeczytanych powieści ;).

Odnośnie bohaterki Maggie O'Dell, to faktycznie autorka bardzo lubi wędrować w głąb jej psychiki i rozterek życiowych - uczuciowych [flirt z Nickiem Morellim, oraz nieudane małżeństwo z Gregiem], rodzinnych [konflikt z matką i tęsknota za nieżyjącym ojcem], oraz zawodowych [nadwątlenie wewnętrznej odporności za sprawą potyczki z seryjnym zabójcą, Albertem Stucky'm, a także głębokie przeżywanie śmierci kolegi po fachu] ;).

Kava stara się przy tym kreować mroczny świat, w jaki zatraca się jej ulubiona bohaterka i w dużym stopniu jej się to udaje, ale z drugiej strony czuć wyraźnie ową kobiecość w charakteryzowaniu tej postaci - tzn. nawet nie wiedząc, że autorem owej prozy jest kobieta, da się wyczuć żeński pierwiastek twórczy, że się tak wyrażę  :rad2:.

Nie oznacza to jednak, że uważam, iż dobry thriller, czy też mroczny kryminał, to gatunek zarezerwowany wyłącznie dla mężczyzn!! Mocny akcent w tego rodzaju literaturze uwidacznia wszak czytelnikowi koleżanka Alex Kavy po piórze, a mianowicie Karin Slaughter, o której za czas jakiś również co nieco się wypowiem na forum :).


Zapisane
J.Xavier.B

*

Miejsce pobytu:
Białystok




WWW
« Odpowiedz #4 : Stycznia 11, 2011, 23:15:43 »


I "Łowca dusz" przeczytany - dobrych kilka dni temu  :rad2:. Tak jak pisałem wcześniej, tą książką dałem Alex Kavie kolejną szansę i muszę powiedzieć, że jestem zadowolony po lekturze  :faja:. Po pierwsze dostałem historię pozbawioną wątków romansowo-cielesnych [poza jedną na poły pikantną sceną, ale nie mającą jakiegoś szczególnego znaczenia dla ogółu toczącej się w książce akcji ;)], jakich autorka dostarczała ochoczo we wcześniejszych swoich utworach :D. Po drugie, choć akcja na dobre rozkręca się dopiero w połowie objętości, to jednak wciągnęła mnie i z chęcią przewracałem kolejne strony nie mogąc doczekać się co u licha wydarzy się dalej!! - a to uczucie podczas czytania prozy sensacyjnej bardzo sobie cenię :]. Do tego należy jeszcze dodać ciekawie rozbudowaną fabułę i przeplatające się ze sobą wątki - zarówno w sferze obyczajowej jak i kryminalnej  :). I co jeszcze istotne, akcja powieści jest tak konstruowana, że czytelnik mimo iż stara się rozgryźć zagadkę brutalnych zbrodni, to jednak plącze się w swoich domysłach i sidłach zastawionych przez autorkę, która co raz podrzuca jakiś trop, ale który z nich okaże się fałszywy, a który ten właściwy, to okaże się jasne dopiero w finalnych scenach "Łowcy dusz" - a te z kolei bardzo mi się podobały [mowa o starciu z mordercą :)] poprzez swoją niebanalną konwencję i zaskoczenie czytelnika zachowaniem oprawcy  :D.

Podsumowując powieść dobra na tyle, że z przyjemnością sięgnę za jakiś czas po kolejne śledztwo niestrudzonej i walczącej ze swoimi emocjami agentki Maggie O'Dell  :faja:.

Zapisane
J.Xavier.B

*

Miejsce pobytu:
Białystok




WWW
« Odpowiedz #5 : Stycznia 28, 2011, 13:37:30 »


Z ciekawostek odnośnie wydawanych u nas książek tej autorki, to niebawem szykują się następujące wznowienia  :rad2::


Fałszywy krok
(One False Move)




Opis wydawcy
Jeden fałszywy krok może wszystko zmienić
Melanie Starks żyła dotąd niezgodnie z prawem. Jako samotna matka, wraz z siedemnastoletnim synem Charliem, utrzymywała się z drobnych kradzieży i oszustw. Gdy w końcu wydawało się, że sprawy przybiorą inny obrót? w jej drzwiach pojawia się Jared Barnett.
Oskarżony o gwałt i morderstwo właśnie wyszedł z więzienia dzięki sprytnym zabiegom swego obrońcy. Przybywa z opracowanym planem napadu na bank. Teraz potrzebuje tylko pomocy siostry i jej syna. To ma być ich ostatni skok, który zapewni im dostatnie życie. W końcu Melanie godzi się wziąć udział w napadzie.
Jednak nic nie idzie zgodnie z ich planem. Napad, zamiast przynieść łup, kończy się krwawą jatką. Giną niewinni ludzie. Pozostaje tylko ucieczka? Zbiegli napastnicy nie mają odwrotu, nic nie może ich powstrzymać. Czy mają coś jeszcze do stracenia, kiedy już raz zabili?

 
Tytuł Fałszywy krok
Tytuł oryginalny One False Move
Autor Alex Kava
Wydawca Mira
ISBN 978-83-238-7739-4
Format 320s.
Cena 34,99
Data wydania 11 lutego 2011
 

*****


Trucizna
(Whitewash)





Opis wydawcy
Najpierw pojawia się tajemnica? potem nadchodzi koszmar
Sabrina Galloway, zatrudniona jako pracownik naukowy w firmie EcoEnergy, spędziła pięć lat nad opracowaniem technologii produkcji paliwa alternatywnego. Kiedy nagle znika jej szef, przypadkowo trafia na trop sprawy znacznie bardziej złożonej i niebezpiecznej, niż to się początkowo wydaje. Nieświadomie zostaje wplątana w zakrojoną na szeroką skalę nielegalną zmowę.
Kolejne wydarzenia sprawiają, że czuje się coraz mniej bezpiecznie. Odnosi wrażenie, że jest śledzona, w dodatku zaczyna otrzymywać pogróżki. Ma coraz większe trudności z dostępem do potrzebnych danych. Kiedy ginie jeden z jej pracowników, ogarnia ją przerażenie. Ofiara miała na sobie laboratoryjny fartuch z jej identyfikatorem?
Rozpoczyna się gra o najwyższą stawkę. Sabrina jeszcze nie wie, że jej przeciwnikami są wpływowi ludzie ze świata polityki i biznesu, którzy zrobią wszystko, aby prawda nie wyszła na jaw.


 
Tytuł Trucizna
Tytuł oryginalny Whitewash
Autor Alex Kava
Wydawca Mira
ISBN 978-83-238-7740-0
Format 464s.
Cena 34,99
Data wydania 11 lutego 2011
 
 :faja:.




Zapisane
J.Xavier.B

*

Miejsce pobytu:
Białystok




WWW
« Odpowiedz #6 : Lutego 21, 2011, 20:50:03 »


W przyszłym miesiącu premiera ósmej odsłony śledczej agentki Maggie O'Dell  :rad2:.


Kolekcjoner
(Damaged)







Opis wydawcy
Agentka specjalna Maggie O?Dell widziała wiele w swojej karierze. Ścigając morderców, psychopatów i przestępców, zagłębiała się w najbardziej mroczne, najbardziej przerażające zakamarki ludzkiego umysłu. Ale kiedy na Florydzie straż przybrzeżna wyłowiła pojemnik wypełniony starannie owiniętymi częściami ciała, nawet tak doświadczona agentka jak Maggie O?Dell nie była przygotowana na to, z czym miała się zmierzyć?
Tors, stopa, trzy ręce? Kto i w jakim celu precyzyjnie odcinał części ludzkiego ciała? Czy ktoś mógł być tak szalony, by je kolekcjonować?
Maggie zaczyna niezwykle trudne śledztwo. Odkrywa, że tors należy do zaginionego w tajemniczych okolicznościach mężczyzny. Sprawę komplikuje fakt, że zaginął on ponad 600 mil od miejsca, w którym został odnaleziony fragment jego ciała ?
W tym samym czasie znad Kuby nadciąga potężny huragan, który według prognoz może spustoszyć całą Florydę. Z każda chwilą jest coraz mniej czasu na rozwiązanie makabrycznej zagadki.


Tytuł   Kolekcjoner
Tytuł oryginalny   Damaged
Autor   Alex Kava
Wydawca   Mira
Cykl   Maggie O?Dell
ISBN   978-83-238-7517-8
Format   304s.
Cena   34,99
Data wydania   23 marca 2011


 :rad2:

Zapisane
J.Xavier.B

*

Miejsce pobytu:
Białystok




WWW
« Odpowiedz #7 : Stycznia 26, 2012, 19:11:54 »


Niebawem, bo 17-go lutego wznowienia wczesnych powieści Kavy  :faja::



 ;).
Zapisane
marczewek

*

Miejsce pobytu:
była stolica byłego województwa




mój nik wzion sie od mojego imienia

« Odpowiedz #8 : Stycznia 26, 2012, 19:30:03 »

Kiedyś daawno już temu czytałem coś tej pani, nie pamiętam dokładnie co, ale którąś z tych wcześniejszych. Jeszcze gdy mira wydawała te książki w takim poronionym formacie  :], grubaśne i z ogromnymi marginesami.
Książki owszem podobały mi się, może by ją sobie przypomnieć...
Zapisane

- Klasyka to książki, które ludzie cenią i których nie czytają.
Mark Twain
J.Xavier.B

*

Miejsce pobytu:
Białystok




WWW
« Odpowiedz #9 : Lutego 04, 2012, 21:46:33 »


Niebawem kolejna powieść Kavy, tym razem nowość na polskim rynku - dziewiąta odsłona śledcza agentki specjalnej Maggie O'Dell  :faja:



W lasach zachodniej Nebraski znaleziono ciała młodych ludzi z dziwnymi obrażeniami wskazującymi na silne porażenie prądem. Ci, którzy przeżyli, są ciężko ranni i śmiertelnie przerażeni. Grupa miejscowej młodzieży chciała tylko zaszaleć, ale gdy nocne niebo rozjaśniły dziwne efekty świetlne, impreza zamieniła się w koszmar. Doświadczona agentka FBI, Maggie O?Dell, próbuje odnaleźć sens w sprzecznych zeznaniach, ustalić, co jest prawdą, a co jedynie wytworem pobudzonej strachem i narkotykami wyobraźni. Tymczasem troje z ocalałych nastolatków ginie w niejasnych okolicznościach. Śledztwo coraz bardziej się komplikuje.
W tym samym czasie dochodzi do masowych zatruć w dwóch szkołach w Wirginii i Waszyngtonie. Śledczym pomaga pułkownik Benjamin Platt, wybitny specjalista od chorób zakaźnych. Desperacko walczy o zidentyfikowanie niezwykle groźnego szczepu bakterii, którą zaraziła się młodzież. Chociaż miejsca zdarzeń oddalone są od siebie o tysiące mil, nieoczekiwanie tropy obu śledztw zbiegają się. Maggie i Benjamin odkrywają tajemnice, które mogą zagrozić bezpieczeństwu narodowemu. Na najwyższych szczeblach władzy są ludzie, którzy nie dopuszczą do ich ujawnienia?

Tytuł   Śmiertelne napięcie
Tytuł oryginalny   Hotwired
Autor   Alex Kava
Wydawca   Mira
Cykl   Maggie O?Dell
ISBN   978-83-23882-00-8
Format   320s.
Cena   34,99
Data wydania   21 marca 2012

 :faja:.

Zapisane
Magnis

*




« Odpowiedz #10 : Lutego 18, 2013, 18:27:19 »

Przeczytałem Śmiertelne napięcie Alex Kavy gdzie spotykamy w niej agentkę O'Dell i jej przyjaciół znanych nam z poprzednich książek. Mamy do czynienia z dwoma watkami. Jeden opowiada o tajemniczych zbrodniach na zwierzętach i na grupce nastolatków. Drugi za to opowiada o zatruciach pokarmowych u dzieci. W książce niestety nie znajdziemy wiele z poprzednich jej książek. Nie ma już takich zwrotów akcji oraz morderczego psychopaty. Powieść czyta się dobrze to trzeba przyznać, ale zabrakło mi w niej jakiegoś zaskoczenia. Ocena 6/10.

Kolekcjoner
Jest to powieść gdzie autorka chyba chciała wiele zmieścić i czasami to się nie udaje jak tutaj. Agentka O'Dell musi za wszelką cenę znaleźć mordercę nim on uderzy ponownie. Do tego niedługo zawita tsunami, które może przyczynić się do zniknięcia dowodów. Książkę czyta się fajnie, ale niestety historia za bardzo nie zaskakuje jak powinna. Ocena 6/10.
Zapisane

Mistrzem grozy w Polsce jest Stefan Grabiński.
Wielcy Przedwieczni : Dagon, Cthulhu i Wielki Staruch.
DarkerSide

*

Miejsce pobytu:
Gliwice




« Odpowiedz #11 : Lutego 19, 2013, 20:59:00 »

Cóż - nie powiem niczego odkrywczego o pani K. Przy pierwszym zetknięciu może się podobać, bo to takie szybko poprowadzone pióro, bohaterka z "jakimś" charakterem- jednym może się podobać innym nie, akcja i sama fabuła mogą być i są/bywają wciągające. I przyznam szczerze, że ja sama się wciągnęłam w te książki, ale...
Kiedyś tak sobie stałam przed swoją własną biblioteczką i patrzyłam na zgromadzone przeze mnie tytuły i naszła mnie taka refleksja. Kobiety- pisarki w gatunku thriller/horror w porównaniu do mężczyzn- pisarzy są... nie mogę napisać gorsze, więc powiem <inne>. Czego przykładem jest choćby rzeczona pani K. Generalnie uważam, że jednak brutalność, bezwzględność, okrucieństwo etc. to świat bliższy mężczyznom z wielu powodów, w tym także atawistycznych i dlatego w tym gatunku są lepsi, po prostu. Tam, gdzie piszący facet nie włoży w umysł swojego bohatera jakiś idiotycznych przemyśliwań, tam pisząca babka dorobi całą masę wątpliwości bardziej lub mniej potrzebnych. Tak jest moim zdaniem z Maggie O'Dell. To taka twarda baba (choć oczywiście nie z wyglądu-skąd!), gania za wyjątkowo groźnymi przestępcami, profiluje ich trafnie jak mało kto, niczego ani nikogo się nie boi. Jej antagonista, to zazwyczaj bardzo bardzo zły pan, który robi jeszcze bardziej złe rzeczy, ale dla naszej dzielniej małej Maggie to nic! Zdybie gościa, potem wróci do swojego domku, usiądzie z piwkiem na werandzie z psiurkiem u boku i... zajmie się następnym profilem. Jak spojrzeć na to pod tym katem, to, jak dla mnie jest tu jakiś dysonans. I jak wspomniałam wyżej dotyczy to nie tylko Kavy... :pff2:
Zapisane

Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.
/stare przysłowie chińskie/
J.Xavier.B

*

Miejsce pobytu:
Białystok




WWW
« Odpowiedz #12 : Lutego 24, 2013, 15:00:14 »

Coś w tym jest, co piszesz DarkerSide  :faja:. I tak jak sam wspomniałem wcześniej w tym wątku, nie chodzi o to, że mroczny thriller z pojedynkiem oficera policji z makabrycznym zabójcą jest zdominowany przez pisarzy-mężczyzn (bo to nieprawda wszak  :haha:) ile o to, że faceci z natury piszą brutalniejszą, mocniejszą prozę, gdzie okrucieństwo zbrodniczego świata jest mocniej wyeksponowane niż u Pań-pisarek ;). Panowie  z kolei są mniej drobiazgowi w opisywaniu uczuciowości i relacji obyczajowych pomiędzy kobietami i mężczyznami oraz ze związanymi z tym rozterkami, ale z drugiej strony kobiety-autorki pokazują, że ich książkowe żeńskie postacie również potrafią wikłać się mrocznych zakamarkach ludzkiego wynaturzenia i tym samym zadają kłam swemu utartemu wizerunkowi jako słabej płci  :faja: I mimo pewnych życiowych wstawek a la opera mydlana, bohaterka Alex Kavy stara się być taką twardą sztuką :D.

W każdym bądź razie jeśli o mnie chodzi, to po dwóch latach od ostatniego spotkania śledczego z Maggie O'Dell mam ochotę na kolejne widzenie tete-a-tete z nią  Diabeł 9, także pewnie niebawem sięgnę po czwarte w serii "Granice szaleństwa", choć gdy piszę teraz ów tytuł, to bardziej przed oczyma jawi mi się przedostatni utwór z cyklu o Pendergaście autorstwa Prestona & Childa  :D :D :D.
Zapisane
DarkerSide

*

Miejsce pobytu:
Gliwice




« Odpowiedz #13 : Lutego 25, 2013, 19:07:48 »

A mnie właśnie, jak to ładnie ująłeś Xavier :D, te wstawki rodem z oper mydlanych denerwują czasem okrutnie, to raz, a dwa często gęsto(w zależności od wydawnictwa) kursywa i myśl bohaterki (rzadziej bohatera), nie mam szans na jakąkolwiek własną interpretację. Dostaję tym gotowcem po oczach jak stroboskopem, bo nuż mój mózg nie pójdzie tam, gdzie powinien, szału można dostać!  Diabeł 9 Cóż trzeba chyba to zrzucić na różnicę płci... i choć jestem kobietą w każdym tego słowa znaczeniu, nawet z zapędami feministycznymi (czasami!) Anioł z przykrością stwierdzę, że owa różnica nie jest w mojej opinii na korzyść pań... :pff6:

Zapisane

Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.
/stare przysłowie chińskie/
marczewek

*

Miejsce pobytu:
była stolica byłego województwa




mój nik wzion sie od mojego imienia

« Odpowiedz #14 : Maja 14, 2013, 17:14:57 »



Alex Kava
Płomienie śmierci

Wydawnictwo: Arlekin
Data wydania: 19-06-2013
EAN: 978-83-238-9059-1
ISBN: 978-83-238-9059-1

W Waszyngtonie płonie kolejny budynek? Tym razem w zgliszczach policja odnajduje ciało młodej kobiety. Śledztwo prowadzi agentka Maggie O?Dell. Na pozór proste dochodzenie budzi traumatyczne wspomnienia z dzieciństwa. W płomieniach zginął ukochany ojciec Maggie, w płomieniach naraża życie przyrodni brat, który jest strażakiem. Kolejny pożar i kolejne zwłoki? Czy seryjny podpalacz jest też seryjnym mordercą? Śledztwo komplikuje się, wiele wątków prowadzi donikąd. A Maggie ma coraz większe powody do zmartwienia. Wyczuwa szóstym zmysłem, że ktoś ją nieustannie obserwuje. Nie wie, że ten człowiek upatrzył ją sobie na kolejną ofiarę. On lubi takie pewne siebie, inteligentne kobiety. Lubi słuchać, jak krzyczą z bólu?



Alex Kava
Łowca dusz

Wydawnictwo: Arlekin
Data wydania: 14-06-2013
EAN: 978-83-238-9063-8
ISBN: 978-83-238-9063-8

W położonym w ustronnym miejscu domu letniskowym w Massachussets sześciu młodych mężczyzn ginie w strzelaninie z agentami FBI. Niedaleko FDR Memorial w Waszyngtonie zostaje znalezione ciało córki senatora. Maggie O?Dell jest specjalistką od portretów psychologicznych seryjnych morderców. Dlaczego więc jej szef, zastępca dyrektora Cunningham, zdecydował, że to właśnie ona powinna rozwikłać te dwie różne, pozornie niezwiązane ze sobą sprawy? Kiedy jednak Maggie i jej zawodowy partner R.J. Tully zagłębiają się w nie, związek między tymi sprawami staje się widoczny. Łączy je osoba wielebnego Josepha Everetta, charyzmatycznego przywódcy religijnej sekty, która rozrasta się niemal z dnia na dzień. Młodzi mężczyźni z domu letniskowego okazują się członkami kościoła Everetta, córkę senatora zamordowano tuż po jednym z organizowanych przez wielebnego spotkań modlitewnych. Kim jest wielebny? Psychopatą, który ma na tyle silną pozycję, że może bezkarnie dokonywać przerażających mordów, czy kozłem ofiarnym, wykorzystywanym przez niezwykle przebiegłego zbrodniarza? Maggie zbyt późno zdaje sobie sprawę, że prawda jest o wiele bardziej skomplikowana i przerażająca, niż wskazują początkowe ustalenia?



Alex Kava
W ułamku sekundy

Wydawnictwo: Arlekin
Data wydania: 14-06-2013
EAN: 978-83-238-9061-4
ISBN: 978-83-238-9061-4

Na własny użytek nazwali go Kolekcjonerem. Miał bowiem zwyczaj kolekcjonować swoje ofiary, zanim pozbywał się ich w niewyobrażalnie okrutny sposób. Agentka specjalna Maggie O?Dell przez dwa lata śledzi każdy jego krok, a on bawi się z nią w kotka i myszkę. Schwytany, Albert Stucky ucieka z więzienia i rozpoczyna grę, wciągając Maggie w kolejną rundę. Maggie znów rozpoczyna polowanie na psychopatę. Próbuje wejść w jego skórę, wyobrazić sobie jego myśli i uczucia, ale on wciąż wyprzedza ją o ułamek sekundy. Czy schwytanie Alberta Stucky?ego stanie się jej obsesją? Czy przekroczy granicę i każe mu cierpieć tak, jak cierpiały jego ofiary? Czu uda mu się obudzić najciemniejszą stronę jej natury?

Może okładki mało odkrywcze, a wydają się lepsze niż najlepsza z Albatrosa.
« Ostatnia zmiana: Maja 14, 2013, 17:16:48 wysłane przez marczewek » Zapisane

- Klasyka to książki, które ludzie cenią i których nie czytają.
Mark Twain
Magnis

*




« Odpowiedz #15 : Maja 14, 2013, 17:46:20 »

Powiem Ci, że okładka do Łowcy dusz i W ułamku sekundy jest bardzo pasująca :).
Fajnie, że postanowili wznowić obie książki i jeszcze wydać nowość. Ciekawi mnie jednak jak będzie z Płomieniami śmierci bo ostatnio jakby spadek formy zalicza autorka bo naprawdę porządnych wczesnych thrillerach :).
Zapisane

Mistrzem grozy w Polsce jest Stefan Grabiński.
Wielcy Przedwieczni : Dagon, Cthulhu i Wielki Staruch.
marczewek

*

Miejsce pobytu:
była stolica byłego województwa




mój nik wzion sie od mojego imienia

« Odpowiedz #16 : Marca 18, 2014, 14:44:57 »



Alex Kava
Ostateczny cel
Wydawnictwo: Arlekin
Data wydania: 16-04-2014
EAN: 9788327604736
ISBN: 978-83-276-0473-6

Znużeni kierowcy zatrzymują się na parkingach przy autostradzie, by przekąsić coś, odpocząć, może się zdrzemnąć. Ale jest ktoś, kto zatrzymuje się w innym celu. Dla niego parkingi są terenem polowań? Od kilku lat, w całym kraju, kierowcy w niewyjaśnionych okolicznościach znikają bez śladu. Seryjny morderca patroluje autostrady? Agentka specjalna FBI, Maggie O?Dell i jej partner, R. J. Tully, odkrywają szczątki młodej kobiety, a przy nich ślad pozostawiony przez zabójcę. Jest też mapa, z którą ruszą w śmiertelny wyścig, by zatrzymać szaleńca, zanim zabije ponownie. Kiedy są już blisko mordercy, staje się jasne, że to Maggie jest jego ostatecznym celem.



Alex Kava
Granice szaleństwa
Wydawnictwo: Arlekin
Data wydania: 16-04-2014
EAN: 9788327606594
ISBN: 978-83-276-0659-4

W grobowej ciszy opuszczonego kamieniołomu w Connecticut ktoś ukrywa swoje brudne tajemnice, które odsłaniają głębię ludzkiej deprawacji. Tajemnice, które przypadkiem wychodzą na jaw. Agentka specjalna Maggie O?Dell właśnie miała rozpocząć zasłużone wakacje, gdy zadzwoniła do niej przyjaciółka, psycholog Gwen Patterson. Jedna z pacjentek pani doktor, Joan Begley, zaginęła podczas podróży do Connecticut. Czy Maggie mogłaby wyjaśnić, co się stało z Joan? Maggie początkowo lekceważy niepokój przyjaciółki. Kiedy jednak w kamieniołomie w Connecticut przypadkowo zostaje odkopana beczka ze zwłokami kobiety, agentka postanawia sprawdzić, czy istnieje związek między zniknięciem pacjentki Gwen Patterson a koszmarnym znaleziskiem. Wkrótce okazuje się, że w opuszczonym kamieniołomie jest więcej beczek z ludzkimi zwłokami. Maggie O?Dell już wie: po raz kolejny ma do czynienia z seryjnym mordercą. Mordercą, który wybiera ofiary według pewnego przerażającego klucza. Czy to odkrycie pozwoli znaleźć odpowiedź na pytanie, kim jest okrutny psychopata? Czy doprowadzi do odnalezienia Joan Begley, której los wciąż pozostaje nieznany?
Zapisane

- Klasyka to książki, które ludzie cenią i których nie czytają.
Mark Twain
J.Xavier.B

*

Miejsce pobytu:
Białystok




WWW
« Odpowiedz #17 : Marca 19, 2014, 08:54:00 »


Dawno już Kavy nie czytałem (już rok temu odgrażałem się, że przeczytam :haha:), ale może jeszcze wcisnę kolejny tom z Maggie O'Dell - właśnie "Granice szaleństwa" - do tegorocznej kolejki; raz na jakiś czas można sobie przypomnieć, co tam słychać u rzeczonej bohaterki wyszkolonej w Quantico ;).

Okładki zaprezentowanych powieści całkiem przyjemne dla oka; nieskomplikowane graficznie, ale mają klimacik odpowiedni dla kryminału / thrillera i oto w sumie chodzi :faja:.
Zapisane
Magnis

*




« Odpowiedz #18 : Listopada 14, 2014, 17:50:22 »



Opis :
Ryder Creed i jego psy tropiące zostali opisani w mediach po przechwyceniu kilku poważnych transportów narkotyków na lotnisku w Atlancie. Ale ich nowo nabyta sława przyciąga także niechcianą uwagę.  Gdy Creed i jeden z jego psów przeszukują statek rybacki, odkrywają tajne pomieszczenie. Ale ostatni ładunek kolumbijskiego kartelu, to nie narkotyki. Tym razem, to ludzie. Co gorsza, Creed pomaga w ucieczce jednemu z kurierów kartelu - czternastoletniej dziewczynie, która przypomina mu jego młodszą siostrę, która zniknęła piętnaście lat temu. Tymczasem agentka FBI Maggie O'Dell prowadzi dochodzenie w sprawie serii morderstw - ofiary torturowano i utopiono w rzece Potomac. Maggie podejrzewa, że to dzieło przebiegłego i brutalnego zabójcy. Ale zanim odnajdzie listę kolejnych ofiar z nazwiskiem Creed'a, może być za późno...

Tytuł:    Mroczny trop
Autor:    Kava Alex
Wydawca:    Mira
Numer wydania:    I
Data premiery:    2014-11-19
Język wydania:    polski
Język oryginału:    angielski
Ilość stron:    300
Tłumaczenie:    Opracowanie zbiorowe
Rok wydania:    2014
Forma:    książka
Indeks:    15845870

 :)
Zapisane

Mistrzem grozy w Polsce jest Stefan Grabiński.
Wielcy Przedwieczni : Dagon, Cthulhu i Wielki Staruch.
Magnis

*




« Odpowiedz #19 : Listopada 11, 2017, 17:51:08 »

Epidemia

Po książki Alex Kavy sięgałem niejednokrotnie i zawsze z dobrym skutkiem. Najlepiej wspominam pierwsze wydane przez nią powieści, póżniej bywało już z nimi różnie. Nie wiedząc, że jest to kolejna część przygód Rydera i agentki O'Dell będąca kontynuacją poprzedniej zabrałem się do czytania licząc na dobrą lekturę.
W różnych miejscach pojawia się tajemniczy wirus, który może doprowadzić do epidemii. Ktoś znalazł metodę na zarażenie jak najwięcej ludzi w jak najkrótszym czasie. W Chicago wyskakuje mężczyzna z okna hotelu, w Alabamie zostają znalezione zwłoki kobiety, a ktoś próbuje zacierać ślady. Agentka O'Dell i Creed Ryder mają pomóc w rozwiązaniu pojawiających się ognisk wybuchu wirusa i powstrzymać osoby odpowiedzialne za tę sytuacje.
Nie czytałem poprzednich części z tego cyklu i zabrałem się za trzecią w chronologii. Autorka przypomina co się działo poprzednio, gdy tylko tego wymaga historia. Początkowo możemy śledzić poszczególne wątki przeplatające się ze sobą. Dotyczące pojawienia się wirusa i metody rozpowszechnienia po śledztwo prowadzące przez odpowiednie służby po wątek śledztwa agentki O'Dell. Ciekawym pomysłem było ukazanie metody wywołania i możliwości epidemii na znacznym obszarze. Przecież nawet obecnie przez linie lotnicze przechodzą setki jak nie tysiące pasażerów i złapana choroba w jednym miejscu może być przeniesiona w niczym świadomej osobie do różnych docelowych krajów wywołując nawet wybuch epidemii. Zresztą nawet podróżując od jednego miasta do drugiego można przywieść ze sobą chorobę. Dlatego uważam za pomysł interesujący, chociaż nie nowy. Drugim wątkiem wprowadzonym w tym przypadku jest dotyczący Creeda, jego podopiecznych i sprawa zaginionej nastolatki. Najbardziej podobało mi się tutaj wykorzystywanie psów nie tylko do odnalezienia narkotyków lub bomb, ale też ich samych do jak najwcześniejszego wykrycia różnych chorób. Przecież nosy psów są tysiąc razy bardziej czułe niż ludzkie i mogą dużo szybciej wykryć nie widoczne zagrożenia. Kolejną sprawą było rozwinięcie i wprowadzenie wątku śledztwa prowadzonego przez Maggie O'Dell mającego swój początek w poprzednich tomach. Właściwie nie przeszkadzało mi w żadnym razie, bo autorka co najważniejsze wydarzenia z poprzednich części nam przybliża podczas czytania. Takie podejście sprawiło, ze nie czułem się zagubiony podczas lektury.
Jeżeli chodzi o postacie zostały nakreślone dobrze, ale nie wybijają się za bardzo niż oczekiwałem. Sylwetkę Creeda, jego miłości do wyszkolonych psów i gotowości, aby nieść pomoc w naglących sprawach wypadły nad wyraz ciekawie. Kiedy trzeba twardy i stawiający na swoim, ale sympatyczny. Maggie O'Dell niestety nie jest już tą postacią jaką mogliśmy spotkać w pierwszych książkach. Chyba za sprawą, ze teraz występuje często nie na pierwszym planie jak było, tylko zazwyczaj dzieli swoje miejsce z innymi postaciami. Twarda, nieugięta i zarazem sympatyczna. Można ją polubić tak samo jak Rydera. Taką jeszcze wyróżniającą się osobą jest Jason zmagający się ze swoimi demonami. Pozostałe występujące tutaj postacie drugoplanowe i trzecioplanowe zostały przez autorkę wprowadzone i mają do odegrania jakąś mniejszą lub większą rolę w historii. Brakowało mi w nich większej głębi, tego czegoś, podczas czytania, aby były jeszcze bardziej interesujące. Relacje stworzone pomiędzy bohaterami są poprawnie przedstawione. Jeśli chodzi o dialogi to też nie wybijają się, ale nie mogę na nie narzekać. Są dobre i tylko dobre. Najważniejsze, że nie przeszkadzają podczas czytania.
Akcja książki została poprowadzona w dobrym tempie i cały czas się coś dzieje podczas czytania. Nie ma może jakiś niepotrzebnych opisów i wiejącej z kart nudy. Po pierwszych rozdziałach wciągnęła mnie w wymyśloną przez autorkę historie i przyjemnie się czytało. Ciekawy pomysł to nie wszystko i nieraz miałem wrażenie przewidywalności wydarzeń jakie mogą mieć miejsce. Zabrakło mi twistów lub większej dramaturgii podczas czytania, bo przecież motyw epidemii stwarza szerokie możliwości. Czasami pojawiały się trzymające w napięciu momenty i najbardziej miło wspominam tą część fabuły, dotyczącą ośrodka do trenowania psów i osób tam zatrudnionych. Miłość do zwierząt i obawa przed wirusem mogącym zabić wytrenowane psy. Wątek zapobiegnięcia epidemii i odszukanie sprawców również mi się podobał. Nawet śledztwo prowadzone przez agentkę wypadło nieźle, ale moim zdaniem zakończenie łączące wszystkie wątki pozostawiło pewien niedosyt. Brakowało mi w tym wszystkim dopracowania historii i przedstawienia motywów dotyczących działania czarnych charakterów w kwestii czemu oni to robią.
Po przeczytaniu poprzednich tomów po tej najnowszej odsłonie nie spodziewałem się jakiś cudów i dlatego nie zawiodłem się za bardzo. Historia toczy się w przyzwoitym tempie, czasami przyspieszając, są morderstwa, tajemnicza epidemia i sięgający wyżej spisek, aby nie dopuścić do poznania prawdy. Książka to powieść napisana lekkim i przystępnym stylem, przez którą właśnie dlatego płynie się bez przeszkód. Pochłania się ją w szybkim tempie i nie sposób się nudzić podczas czytania. Kartki same się przewracają i nie wiadomo kiedy się skończyło czytać. Mająca potencjał, który nie został niestety do końca wykorzystany, lecz jest to przyjemna lektura w sam raz po czymś wybitniejszym lub jako odpoczynek po czymś cięższym. Dostałem przyzwoitą i dobrą powieść rozrywkową, przy której można milo spędzić czas.

Nic wybitnego, ale miłe czytadło :). Ocena 6/10.
Zapisane

Mistrzem grozy w Polsce jest Stefan Grabiński.
Wielcy Przedwieczni : Dagon, Cthulhu i Wielki Staruch.
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do: