Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Robert R. McCammon  (Przeczytany 8069 razy)
Autumn

*

Miejsce pobytu:
Reykjavík
« Odpowiedz #20 : Lutego 10, 2016, 16:25:09 »

Też nastawiłam się na to, że Łabędzi śpiew będzie niesamowitą historią.
Nie jest. Przebrnęłam przez pierwszy tom i podziwiam Nocnego, że czyta drugi.
Ma momenty, jak pisze Crusia, ale jako całość jest to powieść po prostu słaba.
I wiecie co, za bardzo mi tu pachnie Bastionem Kinga.
Po Magicznych latach naprawdę miałam nadzieję, że to będzie coś rewelacyjnego i tym bardziej jest mi smutno, że wyszło zupełnie odwrotnie.
Zapisane

Obudziłam się nagle. Była trzecia, pora duchów, samobójców i złodziei.
nocny
Moderator Globalny

*

Miejsce pobytu:
Szczecin
WWW
« Odpowiedz #21 : Lutego 11, 2016, 01:12:33 »

No mój problem z tą książką jest taki, że tu nie ma tak naprawdę konkretnej, ciekawej historii. Potworne nudy. Zaczynając drugi tom tak się zastanowiłem chwilę, co w tym grubaśnym pierwszym tomie się takiego wydarzyło i w zasadzie fabułę można streścić jednym zdaniem.
Ostatnie 100 stron drugiego tomu czytało mi się najlepiej z całości tego tytułu. Było nieco głupawe ale przynajmniej nie czytałem pobieżnie a naprawdę z niejakim zaciekawieniem.
Zapisane
Magnis

*
« Odpowiedz #22 : Kwietnia 08, 2021, 21:22:27 »Opis :
Rok 1699. Fount Royal to niewielka osada w Południowej Karolinie, gdzieś na skraju brytyjskich koloni w Ameryce. Miasteczko leży nad oceanem, otoczone bagnami, lasami, a w okolicy roi się od Indian. Pewnego dnia w makabryczny sposób ginie miejscowy pastor, a jakiś czas później jeden z najbardziej szanowanych mieszkańców - Daniel Howarth. W dodatku na osadę spada fala nieszczęść - plony są słabe, ludzie zaczynają chorować i umierać, pożary trawią kolejne zabudowania, a w dodatku od kilku tygodni niemal nieustannie pada deszcz. Mieszkańcy osady są przekonani, że odpowiedzialna za to jest wiedźma. Podejrzenia pada na świeżo upieczoną wdowę - Rachel Howarth, jest młoda, piękna, w jej domu znaleziono słomiane lalki, na ciele ma znamiona, nie chce odmówić Modlitwy Pańskiej, a świadkowie zeznają, że widzieli jak spółkowała z samym Szatanem. Na wezwanie burmistrza do osady przybywa sędzia Issac Woodward i jego młody sekretarz Matthew Corbett. Mimo iż dowody i zeznania nie pozostawiają złudzeń i wiedźmę czeka śmierć na stosie Matthew nie wierzy w jej winę. Rozpoczyna własne śledztwo w trakcie którego na jaw zaczynają wychodzić skrzętnie skrywane tajemnice osadników. Rozpoczyna się gra w której stawką jest nie tylko życie Rachel, ale i przyszłość całego Fount Royal.

Wydawnictwo: Vesper
Cykl: Matthew Corbett
Tytuł oryginału: Speaks the Nightbird
Data wydania: 2021
Rok wydania oryginału: 2002
Tom cyklu: 1

Zapisane

Mistrzem grozy w Polsce jest Stefan Grabiński.
Wielcy Przedwieczni : Dagon, Cthulhu i Wielki Staruch.
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do: