Strony: 1 ... 14 15 [16] 17   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nowości i zapowiedzi  (Przeczytany 99318 razy)
Magnis

*
« Odpowiedz #300 : Maj 01, 2015, 15:44:09 »ilkie Collins, najbardziej uwielbiany autor swoich czasów, prekursor powieści detektywistycznej, w fascynującej mieszance tajemnicy i grozy! Nawiedzony hotel to inteligentne połączenie fabuły typowej dla powieści detektywistycznej z opowieścią o duchach. Rzecz dzieje się w Wenecji, która jawi się jako miasto ponurych kanałów, cieni i śmierci.
Zagadkowa kobieta staje się przyczyną zerwania zaręczyn Agnieszki Lockwood z jej dalekim kuzynem, lordem Monberrym, a następnie zostaje jego żoną. To początek historii, w której losy obu kobiet są ze sobą splecione, a udział w akcji biorą nawet duchy. Nadprzyrodzone wydarzenia, szybkie tempo akcji i mnożące się tajemnice to główne atuty tej klasycznej prozy.
W tomie prócz tytułowej minipowieści znajdziemy wybór najciekawszych opowieści niesamowitych, jakie wyszły spod pióra autora Księżycowego Kamienia.

Data wydania : 25 maja 2015
Wydawnictwo : Zysk i Ska
Zapisane

Mistrzem grozy w Polsce jest Stefan Grabiński.
Wielcy Przedwieczni : Dagon, Cthulhu i Wielki Staruch.
Magnis

*
« Odpowiedz #301 : Maj 04, 2015, 20:51:37 »Opis :
Nie mogą żyć własnym życiem. Mają tylko jedno wyjście. Muszą je zabierać innym.

W Nowym Jorku giną młode kobiety. Detektyw Frank Quinn staje przed nowym wyzwaniem. Nie zdaje sobie sprawy, że będzie ono zupełnie inne, niż wszystkie poprzednie.
Quinn wie, że pojawienie się kolejnego seryjnego mordercy stanowiłoby zbyt proste wyjaśnienie tajemnicy. Nie wie, że ściganie ogarniętego obłędem mordercy byłoby znacznie łatwiejszym zadaniem, niż to, które przed nim stoi.
Śmiertelna pułapka zamyka się powoli wokół następnej ofiary. Quinn musi zdążyć. Zdążyć, zanim ktoś kolejny zniknie ? na zawsze i bez śladu.

Kategoria: Kryminał/Sensacja/Horror
ISBN: 978-83-8069-011-0
Tytuł oryginału: Night Kills
Data wydania: 28.05.2015
Format: 125mm x 195mm
Liczba stron: 432
Cena detaliczna: 36,00 zł


Zapisane

Mistrzem grozy w Polsce jest Stefan Grabiński.
Wielcy Przedwieczni : Dagon, Cthulhu i Wielki Staruch.
marczewek

*

Miejsce pobytu:
była stolica byłego województwa
mój nik wzion sie od mojego imienia

« Odpowiedz #302 : Maj 15, 2015, 11:45:46 »Błąd w zeznaniach

Autor: Sophie Hannah
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data premiery: 2015-05-21

Nowa powieść autorki światowego bestsellera Inicjały zbrodni

Damon Blundy to kontrowersyjny publicysta i autor kąśliwych felietonów, które regularnie wydłużają listę jego antagonistów. Błyskotliwy, przystojny, bezkompromisowy.  Żonaty z kobietą, której - jak sama twierdzi - nigdy nie kochał.

Nieopodal domu Bludy'ego mieszka Nicki Clements, czterdziestodwuletnia żona i matka. Wraz z rodziną niedawno przeniosła się z Londynu do Spilling - typowego miasteczka, w którym sąsiedzi widzą wszystko, ale udają, że nie widzą nic. Jak każda pani domu, Nicki ma własne małe sekrety oraz... kłopot z bocznym lusterkiem swojego srebrnego audi.

W poniedziałkowy poranek, 1 lipca 2013 roku, w jednym z wiktoriańskich domów w okolicy zostają znalezione zwłoki mężczyzny. Przed śmiercią został unieruchomiony za pomocą taśmy oraz ogłuszony ciężkim przedmiotem. Do uśmiercenia swojej ofiary zabójca użył noża, choć w nieco niekonwencjonalny sposób: nieboszczyk nie został nim pchnięty, a... uduszony. Na ścianie jego gabinetu morderca pozostawił zagadkowy napis, a w skrzynce mailowej, do której znał hasło, tajemnicze selfie z ogłuszoną ofiarą.

Aha, i jeszcze coś! Zamordowany to Damon Blundy. Wiadomo już, że śledztwo nie będzie należało do najłatwiejszych, a jedynym tropem okazuje się... srebrne audi, krążące wokół miejsca zbrodni.

Wyjawić Ci pewien sekret? Dobrze się zastanów, nim odpowiesz...

Błąd w zeznaniach to świeży, absorbujący thriller psychologiczny, w którym autorka łączy nowoczesne spojrzenie na mroczną stronę ludzkiej psychiki z najlepszymi tradycjami anglosaskiego kryminału, zdobywając przy tym ogromną popularność i uznanie recenzentów.

"Niewielu pisarzy jest w stanie dorównać talentowi Sophie Hannah, jej genialnym pomysłom i zaskakującym zwrotom akcji". DAILY EXPRESS
Zapisane

- Klasyka to książki, które ludzie cenią i których nie czytają.
Mark Twain
Magnis

*
« Odpowiedz #303 : Czerwiec 02, 2015, 18:05:05 »

Zapowiedz :Opis :
 Labofnia. Wyspa ukryta przed resztą świata gdzieś pośrodku Atlantyku. Nie figuruje na żadnej mapie, nie istnieje w żadnych wspomnieniach. Służby wywiadowcze Ameryki i Europy robią wszystko, by nikt nie dowiedział się o tym miejscu.
Mieszkańcy Labofni odznaczają się niecodziennymi cechami. Ich ciała znacznie różnią się od ciał ludzi: niższą temperaturą, słabszym pulsem, zesztywnieniem, spowolnioną przemianą materii, brakiem oddechu?
Pewnego dnia na wyspę trafia rozbitek Johannes van der Linden. Nie jest do końca pewien, skąd wyruszył i dokąd trafił. Otrzymuje schronienie i zostaje otoczony opieką. Labofnia staje się jednocześnie jego przekleństwem i wybawieniem. Musi dostosować się do nowych zasad i struktur dziwnej wspólnoty. Wkrótce przekona się, że nad światem nieumarłych ktoś lub coś sprawuje bezwzględną kontrolę.

Wydawnictwo : Zysk i S-ka
Premiera : wkrótce.
Opis :
Dorian Gray to młody mężczyzna o niezwykłej urodzie, zakochany w ubogiej aktorce. Zgadza się pozować znanemu malarzowi z londyńskiej bohemy. Kiedy Dorian Gray ogląda swój portret, wypowiada pochopne życzenie, że oddałby wszystko, aby zachować młodość i urodę, nawet za cenę duszy. W zamian za to twarz na obrazie starzeje się i oszpeca w miarę postępującego zepsucia moralnego bohatera. Pewnego dnia, znużony dotychczasowym rozwiązłym i okrutnym życiem, Dorian Gray postanawia zniszczyć portret...

Data wydania : 6 lipiec 2015
Wydawnictwo : Zysk i S-ka
Opis :

Ann Lindell prowadzi kolejne śledztwo, aby sprawiedliwości stało się zadość i żeby uspokoić swoje przerażone serce?
Komisarz Ann Lindell nie ma sobie równych w tropieniu sprawców zbrodni i w rozwiązywaniu kryminalnych zagadek. Jest młoda, ładna i lubi działać wbrew regułom.
Związała się z dziennikarzem Andersem Brantem i ma nadzieję, że w końcu ułoży sobie życie. Pewnego ranka Anders mówi że musi wyjechać na tydzień czy dwa. I znika.
Na przedmieściach Uppsali obok żwirowego nasypu ktoś roztrzaskał głowę bezdomnego. Przy zabitym policja znajduje tylko kartkę papieru z numerem telefonu. To numer Andersa. Odciski palców zebrane w barakowozie, w którym gnieździł się bezdomny potwierdzają, że się znali.
Ann Lindell musi jak najszybciej dotrzeć do prawdy o nim z nadzieją, że to czego się dowie, nie pogrąży jej w rozpaczy.


Czarne kłamstwa, czerwona krew
Czarne kłamstwa, czerwona krew
ERIKSSON KJELL
Tytuł oryginału:    Svarta logner, rott blod (Black Lies, Red Blood)
Tłumaczenie:    Ewa Chmielewska-Tomczak
Ilość stron:    368
Rodzaj:    oprawa miękka
Format:    130x205
Data wydania:    2015-06-16
EAN:    978-83-241-5478-4
Opis :
Hanna, żona profesora informatyki Erica Söderqvista, jako jedyna przeżyła zakażenie nowym wirusem ? NcoLV. Do szpitali trafiają kolejni zarażeni. W pilnie strzeżonych laboratoriach ważą się losy świata, stojącego na krawędzi pandemii. Firma biotechnologiczna Cryonordic powiązana z terrorystami twierdzi, że jest blisko opracowania skutecznej szczepionki. Potrzebuje jednak przeciwciał, które są obecne tylko we krwi Hanny.
Sinon jeden z najważniejszych doradców premiera Izraela, zdemaskowany jako szpieg Hezbollahu został wtrącony do więzienia. Po spektakularnym uwolnieniu otrzymuje od Cryonordic tajne zlecenie ? ma zadbać o rozprzestrzenienie się wirusa. Jednak powodowany żądzą zemsty Sinon przekształca plan w coś, co zagraża całej ludzkości. Na drodze do celu stoi tylko jedna przeszkoda ? Hanna.
Eric zdaje sobie sprawę, że jego żona jest w niebezpieczeństwie. Ma nadzieję, że ochroni ją Rachel Papo, agentka Mossadu i jego dawna znajoma, która pewnego dnia zjawia się w ich domu. Nie domyśla się jednak, na czyje zlecenie działa i jak bardzo potrafi być bezwzględna.

Tytuł   Sinon
Tytuł oryginalny   Sinon
Data wydania   3 czerwca 2015
Autor   Dan T. Sehlberg
Przekład   Maciej Muszalski
Wydawca   Czarna Owca
Seria   Czarna Seria
ISBN   978-83-7554-680-4
Format   360s. 135×210mm
Cena   34,99
Gatunek   kryminał / sensacja
Opis :
Trójka nastoletnich przyjaciół w noc Halloween przyzywa ducha legendarnej Krwawej Mary. To, co miało być zabawą, zmienia się w koszmar i dramatyczną walkę o przetrwanie. Bobby, jej przyjaciółka Naya i przystojny Caine muszą się zmierzyć z nawiedzającą ich w snach upiorną siłą mieszkającą po drugiej stronie lustra. Nastolatkowie odkrywają tajemnicę z połowy XX wieku. Odnajdują jedyną ofiarę, która umknęła Krwawej Mary i od lat przebywa w szpitalu psychiatrycznym. Czego upiór pragnie naprawdę ? ukojenia czy zemsty?

Tytuł   Wypowiedz jej imię
Tytuł oryginalny   Say Her Name
Data wydania   3 czerwca 2015
Autor   James Dawson
Przekład   Marcin Sieduszewski
Wydawca   YA!
ISBN   978-83-280-2074-0
Format   256s. 135×202mm
Cena   29,99
Opis :
Trzymający w napięciu thriller psychologiczny zgłębiający studium obsesji i obłędu.
Cloé Beauchamp, wiceprezeska dużej paryskiej agencji reklamowej, jest przekonana, że ktoś ją obserwuje. Obecność obcej osoby wyczuwa na ulicy, w pracy? a nawet w domu.
Ze swoich lęków i podejrzeń zwierza się najbliższym i znajomym. Oni jednak uważają to za przejaw obsesji. Tylko inspektor Alexandre Gomez wierzy, że Cloé mówi prawdę.
A cień wciąż za nią podąża?

Tytuł   Tylko cień
Tytuł oryginalny   Juste une ombre
Data wydania   10 czerwca 2015
Autor   Karine Giébel
Przekład   Agnieszka Rasińska-Bóbr
Wydawca   Sonia Draga
ISBN   978-83-7999-314-7
Format   488s. 143×205mm
Cena   38,?
Gatunek   kryminał / sensacja

:)


« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2015, 18:33:28 wysłane przez Magnis » Zapisane

Mistrzem grozy w Polsce jest Stefan Grabiński.
Wielcy Przedwieczni : Dagon, Cthulhu i Wielki Staruch.
Magnis

*
« Odpowiedz #304 : Czerwiec 07, 2015, 18:42:55 »Opis :
Kolejny kryminał z cyklu ?Trupia Farma? w intrygujący sposób splata wątki religijne, historyczne i naukowe.

W pałacu papieskim w Awinionie dochodzi do niezwykłego odkrycia. Zamurowane w ścianie ossuarium skrywa ryt przedstawiający krzyż i baranka oraz kości z charakterystycznymi wgłębieniami w stopach i nadgarstkach. Na miejsce przybywa Bill Brocton, antropolog sądowy. Stwierdza, że szczątki mają około dwóch tysięcy lat, co więcej - rekonstrukcja twarzy na podstawie znalezionej czaszki wykazuje niezwykłe podobieństwo do wizerunku na Całunie Turyńskim. Oprócz naukowców znaleziskiem interesuje się Watykan i grupa fanatyków religijnych, wieszczących zbliżającą się Apokalipsę.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Data premiery: 2015-05-06

 :)
Zapisane

Mistrzem grozy w Polsce jest Stefan Grabiński.
Wielcy Przedwieczni : Dagon, Cthulhu i Wielki Staruch.
Magnis

*
« Odpowiedz #305 : Czerwiec 18, 2015, 16:44:15 »Opis :
W chwili gdy Ludowa Ojczyzna kończy swój żywot, sama nie zdając sobie jeszcze z tego sprawy, kapitan Karski otrzymuje zadanie, by odnaleźć zbiegłego ze służby ważnego funkcjonariusza Służby Bezpieczeństwa. W toku śledztwa okazuje się, że rutynowa z pozoru sprawa mocno się komplikuje?

Obrady Okrągłego Stołu wydają się być już tylko celebrowaną z dumą, w pełni poznaną historią. Okazuje się jednak, że pod powierzchnią oficjalnych komunikatów miały miejsce wydarzenia, których samo wspomnienie wywołuje gęsią skórkę. Mrok, samotność, krew, miłość? ?Skowyt? to nowa jakość polskiego kryminału!

Format: 121x195mm, oprawa miękka
Wydanie: Pierwsze
Liczba stron: 280
ISBN: 978-83-7942-815-1
Rok wydania: 2015

Okładka kojarząca się z tą z Rebisu :).
Zapisane

Mistrzem grozy w Polsce jest Stefan Grabiński.
Wielcy Przedwieczni : Dagon, Cthulhu i Wielki Staruch.
Ciacho

*

Miejsce pobytu:
Bytom

sponsor forum
SPONSOR
FORUMWWW
« Odpowiedz #306 : Czerwiec 19, 2015, 13:25:22 »

Chyba u Mastertona. ;)
Zapisane

"W głębi duszy zdajemy sobie sprawę z własnej głupoty, a poświęcamy zbyt wiele czasu albo na ukrywanie tego, albo na udowadnianie, głównie sobie, że tak nie jest"-Jonathan Carroll

http://swiat-bibliofila.blogspot.com
www.facebook.com/swiat.bibliofila
Magnis

*
« Odpowiedz #307 : Czerwiec 21, 2015, 18:01:43 »Opis :
Alex McKnight, były policjant i czasem prywatny detektyw, po tamtej nocy sprzed lat zaszył się w lasach Michigan. To była noc krwi i szaleństwa.
Nie potrafi o niej zapomnieć nawet wśród cichych, zasypanych śniegiem lasów.
Ale przemoc znowu wdziera się w jego świat, wraz ze zniknięciem dziewczyny, którą Alex usiłował chronić przed jej agresywnym chłopakiem. Kto porwał Dorothy? Kto włamał się do chaty Alexa? Kto krąży wokół niego? Kto go śledzi? Odpowiedź kryje się na skutym lodem pustkowiu, gdzie już wkrótce Alex stoczy samotną walkę o życie.

Ilość stron:    272
Rodzaj:    oprawa miękka
Format:    130x205
Data wydania:    2015-07-07
EAN:    978-83-241-54791Opis :
Catrin Quinn przed trzema laty straciła w wypadku dwóch synów.
Od tego czasu nie potrafi wrócić do równowagi. Ma depresję , widzi duchy swoich dzieci. Jej małżeństwo rozpadło się, romans ledwie się tli.
Żyje nienawiścią i pragnieniem zemsty. Bardzo dobrze zna sprawcę.. On również nie potrafi Zapomnieć o tym, co się zdarzyło. Nocami podkradają się pod swoje domy.
Gdy w okolicy znika kolejne dziecko, podejrzenia i oskarżenia spadają na Catrin. I ona, i jej były kochanek Callum, i najlepsza przyjaciółka z dzieciństwa Rachel ukrywają straszne tajemnice. Wiele ich łączy: wszyscy są w żałobie i nikt nie ufa nikomu, nawet sobie. A do odkrycia prawdy wiedzie daleka i kręta droga...

Ilość stron:    320
Rodzaj:    oprawa miekka
Format:    130x205
Data wydania:    2015-07-21
EAN:    978-83-241-5487-6Opis :
Na Langholmen zostają znalezione zwłoki mężczyzny w stanie zaawansowanego rozkładu. Wszystko wskazuje na morderstwo.
Śledztwem zajmuje się komisarz Axel Hake. Jedyną poszlaką, która może naprowadzić komisarza na właściwy trop jest tatuaż, który mężczyzna ma na lewym ramieniu. W pościgu za mordercą komisarz Hake przemierza Södermalm, spotykając całą malowniczą galerię postaci z tej dzielnicy: bezdomnych, prostytutki, bokserów, rosyjską mafię. Kiedy wydaje się, że bliski jest już ujęcia sprawcy i zakończenia śledztwa, popełnione zostaje kolejne morderstwo i Hake wraca do punktu wyjścia. Stawka rośnie z każdą chwilą, bowiem w grę wchodzi nie tylko jego kariera zawodowa, ale także życie prywatne?

Tytuł   Oddech smoka. Morderstwa na Södermalmie
Tytuł oryginalny   Södermalmsmorden
Data wydania   24 czerwca 2015
Autor   Lars Bill Lundholm
Przekład   Sabina Grabowska
Wydawca   Filia
Cykl   Axel Hake
ISBN   978-83-7988-379-0
Format   460s. 136×206mm
Cena   39,90
Gatunek   kryminał / sensacja

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2015, 18:09:07 wysłane przez Magnis » Zapisane

Mistrzem grozy w Polsce jest Stefan Grabiński.
Wielcy Przedwieczni : Dagon, Cthulhu i Wielki Staruch.
marczewek

*

Miejsce pobytu:
była stolica byłego województwa
mój nik wzion sie od mojego imienia

« Odpowiedz #308 : Czerwiec 22, 2015, 14:30:27 »

 Predator
Chyba u Mastertona. ;)
W albatrosie też ją do czegoś planowali.
Zapisane

- Klasyka to książki, które ludzie cenią i których nie czytają.
Mark Twain
Magnis

*
« Odpowiedz #309 : Czerwiec 22, 2015, 16:17:36 »

W albatrosie też ją do czegoś planowali.

Była u Mastiego i chyba miała być u Kinga w Cujo :).
Zapisane

Mistrzem grozy w Polsce jest Stefan Grabiński.
Wielcy Przedwieczni : Dagon, Cthulhu i Wielki Staruch.
Kryminałożerca

*« Odpowiedz #310 : Lipiec 14, 2015, 16:05:56 »Opis:
Czy o tym, kim jesteśmy, decydują jedynie procesy neurobiologiczne, zachodzące w naszym mózgu?

Mia cieszyła się, kiedy jej mąż znów zaangażował się w ich związek, który jeszcze niedawno przechodził poważny kryzys. Jednak gdy Frederik podczas rodzinnych wakacji doznaje ataku nerwowego, okazuje się, że powodem zmian jego osobowości jest guz mózgu. Wkrótce wychodzi na jaw, że mężczyzna w tajemnicy przed rodziną dopuścił się milionowych oszustw.

Kobieta musi teraz chronić siebie i syna przed mężem, który zmienia się w nieobliczalną, obcą osobę. Obsesyjnie śledzi wyniki najnowszych badań neurologicznych, próbując zrozumieć, jak to możliwe, że mężczyzna, z którym tworzyła wieloletni związek, mógł stać się kimś zupełnie innym. Szuka odpowiedzi na pytanie, z kim tak naprawdę spędziła trzy ostatnie lata, najszczęśliwsze w ich małżeństwie.

Czy rzeczywiście posiadamy duszę ? czy może nasza osobowość jest jedynie splotem neuronów, świetlistych plamek na ekranie rezonansu magnetycznego? Jungersen dociera do najgłębszych zakamarków natury ludzkiej, oferując nam lekturę niezwykle wartościową i skłaniającą do myślenia.

?Midtjyllands Avis?

Christian Jungersen z niemal perwersyjną precyzją portretuje najdrobniejsze gesty bohaterów, dotykając najważniejszych pytań o znaczenie takich zjawisk jak miłość, dusza, wolna wola, wina i odpowiedzialność, wierność i zdrada.

?Politiken?

Tytuł: Znikasz
Autor: Christian Jungersen
Wydawnictwo: Znak
Rok wydania: 2015
Liczba stron: 464
Premiera: 29.07.2015

Już zamówiłam w Matrasie! Zapowiada się ciekawie :)
Zapisane
Taclem

*« Odpowiedz #311 : Sierpień 03, 2015, 08:54:49 »

Powieść Christiana Jungersena właściwie nie kwalifikuje się do CN, ale jego proza jest na tyle dobra, że na pewno warto polecić ją w ramach "poszerzania horyzontów" ;-)
Zapisane
Magnis

*
« Odpowiedz #312 : Styczeń 07, 2016, 21:05:01 »Opis :
mocjonująca podróż do Kraju Basków, gdzie mroczne legendy wciąż pozostają żywe?
Kolejna powieść Dolores Redondo, znanej na całym świecie hiszpańskiej autorki thrillerów.
Niepowtarzalny klimat, w którym świat rzeczywisty miesza się z fantastycznym, magnetyczna atmosfera baskijskich legend i pełna napięcia, oryginalna fabuła nie pozwolą czytelnikowi oderwać się od tej książki.
W dolinie rzeki Baztán w niewyjaśnionych okolicznościach umiera niemowlę. Tajemnicza czerwona plamka na czole zmarłej dziewczynki wzbudza podejrzenia śledczych. Dochodzenie utrudniają dziwne zachowanie ojca dziecka i silna wiara babci, że za śmiercią wnuczki stoi Inguma, baskijski demon, który wysysa oddechy dzieci i wypija ich dusze podczas snu.
Czy dziewczynka zmarła przez przypadek? Czy ojciec mógł zabić z zimną krwią własną córeczkę? A może jej śmierci rzeczywiście winny jest mityczny demon?
Amaia Salazar musi rozwikłać tę mroczną zagadkę, jednocześnie zmagając się z własną przeszłością?

Tytuł   Ofiara dla burzy
Tytuł oryginalny   Ofrenda a la tormenta
Data wydania   13 stycznia 2016
Autor   Dolores Redondo
Przekład   Maria Mróz
Wydawca   Czarna Owca
Cykl   Baztán
Seria   Czarna Seria
ISBN   978-83-7554-953-9
Format   544s. 135×210mm
Cena   39,99
Opis :
Podhalem wstrząsa seria wypadków w górach. Początkowo czarna passa wydaje się jedynie ciągiem pechowych zdarzeń, jednak śledczy ostatecznie odkrywają związek między ofiarami. Każe on sądzić, że ktoś morduje turystów na szlakach.
Dochodzenie prowadzi komisarz Forst. Szybko zdaje sobie sprawę z tego, że zabójstwa powiązane są ze sprawą, nad którą pracował z Olgą Szrebską. Zaczyna tropić mordercę, zbierając okruchy informacji, które ten zdaje się z premedytacją zostawiać.
Kiedy zbliża się do rozwiązania sprawy, doganiają go upiory z przeszłości. Wiktor Forst będzie musiał stawić czoła nie tylko człowiekowi, którego ściga, ale także ludziom gotowym zrobić wszystko, by go pogrążyć.

Tytuł   Przewieszenie
Data wydania   13 stycznia 2016
Autor   Remigiusz Mróz
Wydawca   Filia
Cykl   Komisarz Forst
Seria   Mroczna strona
ISBN   978-83-8075-072-2
Format   464s. 135×205mm
Cena   36,90
Zapisane

Mistrzem grozy w Polsce jest Stefan Grabiński.
Wielcy Przedwieczni : Dagon, Cthulhu i Wielki Staruch.
marczewek

*

Miejsce pobytu:
była stolica byłego województwa
mój nik wzion sie od mojego imienia

« Odpowiedz #313 : Styczeń 29, 2016, 11:20:12 »Tunel
VALLGREN CARL-JOHAN
Tytuł oryginału:   Svinen
Tłumaczenie:   EWA CHMIELEWSKA-TOMCZAK
Ilość stron:   336
Rodzaj:   Oprawa miękka
Format:   130x205
Data wydania:   2016-02-25
EAN:   978-83-241-5732-7
Ciąg dalszy powieści Człowiek, który zostawił po sobie cień

Tunel to powieść brutalna, mroczna i bezlitosna. Wręcz współczuje się jej antybohaterom. GÖTEBORGS-POSTEN


Do swej powieści autor powrzucał wszystkie motywy eksploatowane w skandynawskich kryminałach. Efekt jest fascynujący.
Piotr Bratkowski


Detektyw Danny Katz, komputerowy geniusz, kiedyś bezdomny narkoman, w trakcie niebezpiecznego śledztwa powraca do świata, który - jak myślał - zostawił na zawsze za sobą.

Jeszcze tylko ten skok. Jorma Hedlund chce skończyć z życiem przestępcy. Napad na transport pieniędzy ma być ostatnim w jego karierze. Ale akcja kończy się katastrofą, a Jorma staje się poszukiwanym, nie tylko przez policję...
Katz znał Jormę. I zbyt dobrze zna świat, który był ich wspólnym światem ? nastoletnich narkomanów, przestępców i bezdomnych. Teraz usiłuje odnaleźć zaginionego dilera narkotyków, który przed laty uratował mu życie. To śledztwo nieoczekiwanie znów połączy go z Jormą i Evą, jego dawną dziewczyną, obecną prokurator. A trop poprowadzi go w mroczne tajemnice Sztokholmu i we własną przeszłość, która jest wciąż przerażająco żywa.


CARL-JOHAN VALLGREN to szwedzki autor wybitnej prozy, porównywany do Márqueza i Grassa. Światową sławę zdobył w 2002 roku nagrodzoną, przetłumaczoną na 25 języków powieścią Historia zadziwiającej miłości, uznaną za kultową. Literackim kryminałem Człowiek, który zostawił po sobie cień rozpoczął serię z Dannym Katzem. Książka została opublikowana w 17 krajach.
Zapisane

- Klasyka to książki, które ludzie cenią i których nie czytają.
Mark Twain
Magnis

*
« Odpowiedz #314 : Luty 09, 2016, 22:48:09 »Wzbogacona o elementy fantastyki i wątki kryminalne powieść grozy, której akcja rozgrywa się w fikcyjnym podwarszawskim miasteczku Boguty. Pewnego dnia okazuje się, że z miasta nie można wyjechać ? każda próba opuszczenia go kończy się powrotem tą samą drogą?
Działają tylko lokalne media. Nie ma żadnego kontaktu ze światem zewnętrznym. Widmo głodu to najmniejsze zmartwienie mieszkańców. Znikają ludzie, budynki, narasta panika, w mieście grasuje zabójca o zdeformowanej twarzy. Kim jest? Seryjnym mordercą terroryzującym centralną Polskę? czy też diabłem we własnej osobie? Czy to efekt nieudanego eksperymentu? A może tak właśnie wygląda koniec świata?

Tytuł   Chwile ostateczne
Data wydania   10 lutego 2016
Autor   Marcin Gryglik
Wydawca   Videograf
ISBN   978-83-7835-459-8
Format   272s. 135×208mm
Cena   29,90
Gatunek   groza / horror
Zapisane

Mistrzem grozy w Polsce jest Stefan Grabiński.
Wielcy Przedwieczni : Dagon, Cthulhu i Wielki Staruch.
Magnis

*
« Odpowiedz #315 : Marzec 05, 2016, 18:18:38 »ony Falcone to kobieciarz. A jego brat ma hotel. Dlatego tam może spotykać się z namiętną kochanką, bez obaw, że ktoś ich nakryje. Do czasu?
Bo Nicolas, mąż Andrée, chyba jednak domyśla się, czemu jeździ ona do pobliskiego miasteczka. I dla Tony?ego taka sytuacja staje się mało komfortowa. Woli zrezygnować z tych godzin przyjemności w hotelowym błękitnym pokoju, niż narażać reputację swojej rodziny.
Jego kochanka nie może się z tym jednak pogodzić. Bo za długo czekała na swoją prawdziwą miłość?

Tytuł   Błękitny pokój
Tytuł oryginalny   La chambre bleue
Data wydania   15 marca 2016
Autor   Georges Simenon
Przekład   Violetta Dobosz
Wydawca   C&T
ISBN   978-83-7470-329-1
Format   144s.
Cena   19,?
Gatunek   kryminał / sensacja, obyczajowa
Wyspy Owcze. Jedno z najbezpieczniejszych miejsc na świecie. Od 1988 roku zdarzyło się tutaj tylko jedno morderstwo, a mieszkańcom pojęcie przestępstwa jest właściwie nieznane. Farerzy żyją spokojnie, zajmując się swoimi sprawami i przejmując jedynie tym, by liczba turystów w sezonie nie spadła.
Pewnej nocy wszystko się zmienia.
W niewyjaśnionych okolicznościach znika w porcie nastolatka. Społeczność Vestmanny szybko organizuje poszukiwania, ale okazują się one bezskuteczne. Po dziewczynie nie ma śladu, a sprawa zaczyna przyciągać zainteresowanie zarówno mediów, jak i duńskiej policji.
Życie w Vestmannie zmieni się na zawsze, gdy na jaw zaczną wychodzić mroczne sekrety zamkniętej społeczności.

Tytuł   Enklawa
Data wydania   16 marca 2016
Autor   Ove L?gmansb?
Wydawca   Wydawnictwo Dolnośląskie
Seria   Ślady zbrodni
ISBN   978-83-271-5459-0
Format   400s. 135×205mm
Cena   35,?
Gatunek   kryminał / sensacja
Karin Slaughter, znana autorka doskonałych thrillerów i powieści kryminalnych, po raz kolejny dostarcza swoim czytelnikom solidnej porcji emocji.
W swojej siódmej książce z cyklu o Willu Trencie, detektywi, wrogowie i kochankowie stają naprzeciw siebie w niebezpiecznej rozgrywce między dobrem i złem.
Agent FBI Will Trent jak zawsze ma swoje tajemnice i jak zawsze nie chce, aby dr Sara Linton, kobieta, którą kocha, je odkryła.
W Macon, w Georgii, jako Bill Black rozpracowuje siatkę handlarzy narkotyków. Sara Linton nie zna szczegółów tego zlecenia, ale zostaje wciągnięta w niebezpieczną rozgrywkę przez śmiertelne postrzelenie swojego pasierba Jareda.
Mimo iż odpowiedzialna za ten wypadek jest znienawidzona żona pasierba Lena, Sara po raz kolejny znajduje się na linii ognia.
W książce nie brak szokujących zwrotów akcji. Jest to nie tylko elektryzujący thriller, ale także studium ludzkiej natury: co się dzieje, gdy dobrzy z natury ludzie są w brutalny sposób skonfrontowani ze złem tego świata?

Tytuł   Niewidzialny
Tytuł oryginalny   Unseen
Data wydania   16 marca 2016
Autor   Karin Slaughter
Przekład   Katarzyna Bieńkowska
Wydawca   Muza
Cykl   Georgia
ISBN   978-83-287-0269-1
Format   464s. 130×205mm
Cena   39,90
Gatunek   kryminał / sensacja
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2016, 18:21:40 wysłane przez Magnis » Zapisane

Mistrzem grozy w Polsce jest Stefan Grabiński.
Wielcy Przedwieczni : Dagon, Cthulhu i Wielki Staruch.
Magnis

*
« Odpowiedz #316 : Marzec 08, 2016, 23:33:35 »Nadzieje krakowskiego komisarza Andrzeja Krzyckiego, że po krwawych wydarzeniach ostatniej wiosny świat wrócił na swoje tory i można wreszcie normalnie pracować, okazały się złudne. Zabójstwa popełniane na księżach w krwawą inscenizację, uruchamiają kolejne demony polskiego życia publicznego. Krzycki musi stawić czoła nie tylko mordercy, ale również jego prześladowcom, hipokryzji w policji i w Kościele, instytucjonalnemu tuszowaniu prawdy i powszechnemu zakłamaniu. Jego partnerem zostaje znany nam z poprzedniego tomu ksiądz Adam ? jedyny sprawiedliwy, który podobnie jak Krzycki usiłuje na własną rękę rozprawić się z wszechobecnym złem.

Tytuły  Z otchłani
Autor  Zajas Krzysztof A.   
ISBN   978-83-7999-580-6
Liczba stron   656
Format   123x195 mm
Oprawa   broszura ze skrzydełkami
Premiera    30 marca 2016
Pewnego majowego dnia w ogrodzie zoologicznym w Berlinie dochodzi do makabrycznej zbrodni. Kiedy na miejscu zdarzenia zjawia się policjantka Sanela Beara, zastaje chaos i zamieszanie. Kilka dni później prasa opisuje przerażające okoliczności zdarzenia i ujawnia nazwisko kobiety podejrzanej o popełnienie przestępstwa. Charlie Rubin przyznaje się, że to ona dopuściła się tej zbrodni. Sanela jednak ma wątpliwości i rozpoczyna własne dochodzenie w tej sprawie.
Profesor Gabriel Brock i młody psycholog Jeremy Saaler, którzy mają przygotować opinię na temat poczytalności Charlie Rubin, zaczynają podejrzewać, że zabójstwo ma coś wspólnego z dzieciństwem podejrzanej, spędzonym w Wendisch Bruch, niewielkiej wiosce w Brandenburgii, gdzie nie ma już ani jednego mężczyzny? I tylko psy szczekają tak jak przed laty, zwiastując swoim ujadaniem nadchodzące nieszczęście.

Kategoria: Kryminał/Sensacja/Horror
ISBN: 978-83-8069-314-2
Tytuł oryginału: DAS DORF DER MORDER
Data wydania: 12.04.2016
Format: 130mm x 200mm
Liczba stron: 552


Zapisane

Mistrzem grozy w Polsce jest Stefan Grabiński.
Wielcy Przedwieczni : Dagon, Cthulhu i Wielki Staruch.
Magnis

*
« Odpowiedz #317 : Marzec 14, 2016, 17:48:16 »Emilia jest z pozoru zwyczajną, skromną studentką jednej z krakowskich uczelni. Jednak jej niezwykłe zdolności, które ujawniły się już w dzieciństwie, znowu dają o sobie znać. Zdarza się bowiem, że dziewczyna widzi lub słyszy duchy zmarłych tragicznie osób, które proszą ją o pomoc w różnych niezałatwionych sprawach. Przy jednej z takich spraw poznaje studenta prawa, który odbywa praktyki w policji i dorabia sobie u pewnego adwokata. Tymczasem w mieście dochodzi do dziwnych zgonów i zaginięć studentek wynajmujących pokoje u starszych kobiet. Zaangażowany w śledztwo adwokat i jego młody pomocnik postanawiają wykorzystać nadzwyczajne umiejętności Emilii?

Wydawnictwo: Wydawnictwa Videograf S.A
Data wydania: 8 Czerwiec 2016
ISBN: 978-83-7835-485-7
Oprawa: miękka
Format: 135×208 mm
Liczba stron: 336
Cena: 34,90 zł
Pierwsza część cyklu powieści kryminalno-okultystycznych z Jakubem Kempnerem, policyjnym śledczym. Zdegradowany i przeniesiony do Wrocławia, zostaje przydzielony do rutynowej sprawy samobójstwa. To, co miało być standardowym wypełnieniem dokumentacji, szybko przeradza się w ciąg niespodziewanych zdarzeń. Dręczeni widziadłami oraz ciężkimi do wyjaśnienia zjawiskami policjanci z wolna porzucają utarte ścieżki dochodzeniowe, ruszając tropem tajemnicy zagrzebanej w jednej z wrocławskich dzielnic. Krok po kroku docierają do jądra zagadki brutalnych samookaleczeń, a jednocześnie stają przed wyzwaniem, w którym na szali kładą własne życie. Czasu mają niewiele ? demoniczny byt gnieżdżący się w okolicy ma szansę tylko raz na kilkadziesiąt lat wypełnić rytuał zapoczątkowany ponad dwa wieki temu.

Wydawnictwo: Wydawnictwa Videograf S.A.
Data wydania: 30 Marzec 2016
ISBN: 978-83-7835-471-0
Format: 135×208 mm
Liczba stron: 400
Cena: 34,90 zł
Tom cyklu: 1

 :)
Zapisane

Mistrzem grozy w Polsce jest Stefan Grabiński.
Wielcy Przedwieczni : Dagon, Cthulhu i Wielki Staruch.
Magnis

*
« Odpowiedz #318 : Kwiecień 05, 2016, 16:06:04 »Karol jest bogatym biznesmenem, który próbuje na nowo ułożyć sobie życie po tragicznym wypadku. W tym celu sprzedaje firmę i przeprowadza się na Śląsk, gdzie zaczyna remontować zrujnowany dom. Pewnego dnia odnajduje na strychu XIX-wieczny portret jakiegoś młodzieńca. Zafascynowany zaczyna zgłębiać historię dzieła. Zapał z czasem zmienia się w obsesję, która miota Karolem po całej Europie. Podczas podróży poznaje córkę dawnego właściciela swego domu, która twierdzi, że nad obrazem ciąży klątwa. Staruszka namawia Karola, by zniszczył znalezisko, ale ten wierzy, że duch młodzieńca z obrazu pomoże mu rozwikłać tajemnicę tragedii, która go spotkała.

Wydawnictwo: Wydawnictwa Videograf S.A.
Data wydania: 4 Maj 2016
Liczba stron: 272
Zapisane

Mistrzem grozy w Polsce jest Stefan Grabiński.
Wielcy Przedwieczni : Dagon, Cthulhu i Wielki Staruch.
BrunoS.

*

Miejsce pobytu:
często ul. Cicha 6

sponsor forum
SPONSOR
FORUM« Odpowiedz #319 : Kwiecień 06, 2016, 18:54:40 »

Całkiem ciekawie się zapowiada to Malowidło.
Zapisane

/R\
Strony: 1 ... 14 15 [16] 17   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do: