Strony: 1 [2] 3 4 ... 17   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nowości i zapowiedzi  (Przeczytany 120972 razy)
Magnis

*
« Odpowiedz #20 : Stycznia 09, 2011, 22:18:26 »

Zapowiedzi :

Jack Du Brul Przepowiednia ogniaOpis wydawcy :
Sto lat temu mnisi z tajemniczego klasztoru ukrytego przed światem w tybetańskiej dolinie przepowiedzieli koniec świata. Teraz ich następcy zrobią wszystko, by nic nie przeszkodziło spełnieniu się przepowiedni?
Kiedy na wodach południowego Pacyfiku pojawiają się góry lodowe, a rajska wyspa u wybrzeży Afryki może stać się obiektem nuklearnego ataku, Armagedon wydaje się nieunikniony. Tylko Philip Mercer może zapobiec kataklizmowi. Ale najpierw musi rozwikłać szokującą zagadkę osławionej Strefy 51. I ujść z życiem z niezwykłej podwodnej jaskini, która kryje klucz do uratowania świata przed apokalips

Autor Du Brul Jack
Ilość stron: 400
Rodzaj: broszura
Format: 148x210
Data wydania: 2011-02-03
EAN: 978-83-241-3822-7
Cena : 39.00 zł
Wydawca : Amber

Sjöwall Maj & Wahlöö Per Śmiejący się policjantOpis wydawcy :
W miejskim autobusie ginie osiem osób zastrzelonych przez nieznanego sprawcę. Policja nie potrafi odkryć motywów zabójcy. Prasa orzeka, że to czyn szaleńca. Tylko komisarz Beck podejrzewa, że za pozornie bezsensowną zbrodnią kryje się precyzyjny plan. Bo czy na pewno tylko przypadkiem w strzelaninie poniósł śmierć najlepszy detektyw z wydziału Becka?

Autor Sjöwall Maj
Wahlöö Per
Ilość stron: 224
Rodzaj: broszura
Format: 140x204
Data wydania: 2011-02-10
Cena : 29.00 zł
Wydawca : Amber
Oprawa twarda.

Leonie Swann Sprawiedliwość owiecOpis wydawcy :
? Jeszcze wczoraj był zdrowy ? powiedziała Matylda, nerwowo strzygąc uszami.
? To nie ma nic do rzeczy ? zauważył Sir Ritchfield, najstarszy tryk w stadzie. ? Nie umarł na chorobę. Szpadel to nie choroba.
Pasterz leżał w bujnej, zielonej irlandzkiej trawie obok stodoły. Leżał i ani drgnął. Owce odbywały naradę nieco dalej, prawie na skraju urwiska. Rankiem, gdy znalazły pasterza, niezwykle zimnego i zupełnie martwego, zachowały spokój i były z tego niezmiernie dumne. W pierwszym przypływie trwogi zabrzmiało oczywiście kilka rozpaczliwych okrzyków ? ?Kto nam teraz będzie przynosił siano??, ?Wilk! Tu jest wilk!? ? lecz panna Maple szybko stłumiła panikę. Wytłumaczyła im, że tu, na najzieleńszych i najsoczystszych pastwiskach w całej Irlandii, tylko idiota jadłby siano w środku lata, i że nawet najbardziej wyrafinowane wilki nie przebijają szpadlem swoich ofiar. Bo nie ulegało wątpliwości, że to właśnie szpadel sterczał z wnętrzności pasterza.
Owce postanawiają przeprowadzić śledztwo.
A co będzie, kiedy już odkryją, kto zabił?
Wtedy będzie... Sprawiedliwość!

Autor Leonie Swann
Ilość stron: 384
Rodzaj: broszura ze skrzydełkami
Format: 130x205
Data wydania: 2011-02-22
Cena : 34.80 zł
Wydawca : Amber

Leonie Swann Triumf owiecOpis wydawcy :
Owce z Glennkill opuszczają bujne zielone łąki Irlandii i przybywają do zaśnieżonej Francji z nową pasterką Rebeką, córką zamordowanego starego pasterza George'a. Rebece towarzyszy jej matka, zwariowana tarocistka, uwielbiająca likierek i ciągle kłócąca się z córką.
Zatrzymują się na zimowym pastwisku w pobliżu starego zamczyska, w którym kiedyś mieścił się zakład dla obłąkanych. Matka Rebeki wróży, że stanie się coś złego (czemu trudno się dziwić, bo w jej talii brakuje wielu kart zwiastujących dobre zdarzenia). I rzeczywiście zaczyna się coś dziać.  Owce dowiadują się od swoich nielubianych sąsiadek kóz (które zdaniem owiec cuchną i są szalone), że w okolicy grasuje tajemniczy potwór zwany Garou....
Kim jest Garou?
Może wilkiem. Może wilkołakiem.
A może kimś znacznie bardziej niebezpiecznym?
Prawdę o nim odkryją owce po dramatycznym śledztwie.
I wtedy znowu będzie sprawiedliwość.
I triumf owiec.

Autor Leonie Swann
Ilość stron: 464
Rodzaj: broszura ze skrzydełkami
Format: 130x205
Data wydania: 2011-02-22
Cena : 39.80 zł
Cena (oprawa twarda) : 44.80 zł

Steve Martini Strażnik kłamstwOpis wydawcy :
Katia Solaz, młodziutka piękność z Kostaryki, mieszka w San Diego z Emersonem Pike'em w jego zrujnowanym domu otoczonym wysokim płotem i wyposażonym w drogi sprzęt alarmowy. Nie do końca rozumie, dlaczego ten bogaty człowiek, dość stary, by być jej dziadkiem, utrzymuje ją i spełnia wszystkie zachcianki, nie oczekując niczego w zamian. Kiedy jej dobroczyńca zaczyna się dość podejrzanie interesować szczegółami z życia jej bliskich, dziewczyna postanawia uciec.
Kilka godzin po opuszczeniu posiadłości Pike'a, Katia zostaje aresztowana pod zarzutem jego morderstwa. Kto zamordował mężczyznę, kiedy i dlaczego? Tylko dzięki przypadkowemu spotkaniu z prawnikiem Paulem Madrianim, Katia będzie mogła spróbować poznać prawdę. Niestety wciągnie tym samym swojego adwokata w sam środek misternie utkanej pajęczyny kłamstw i sekretów, w których główną rolę zdają się odgrywać bezcenne złote monety, starzejący się amerykański szpieg, rozczarowany emerytowany żołnierz radziecki oraz zaginiona broń atomowa z czasów Johna F. Kennedy'ego i kubańskiego kryzysu rakietowego.

Autor: Steve Martini
Wydawnictwo:  Sonia Draga
Data wydania : 12 Styczeń 2011
ISBN: 978-83-7508-281-4
Tłumaczenie: Alina Siewior -Kuś
Cena : 36 zł

Clive Barker EvervilleOpis wydawcy :
Pamiętnej nocy roku 1848 na górze nieopodal Everville otwarto bramę do innego wymiaru... do Quiddity, zwanej morzem snów. Do magicznej krainy przeszło wiele stworzeń, jednak wszystkie zginęły z rąk swoich pobratymców. Przejście między dwoma światami nie zostało nigdy zamknięte. Teraz zbliża się czas zagłady. Zło, od wieków czyhające w niedostępnym człowiekowi świecie, chce przekroczyć granicę.

Autor: Clive Barker
Wydawnictwo:  Książnica
Data wydania : 10 Styczeń 2011
ISBN: 978-83-245-7878-8
Liczba stron: 696
Wymiary: 135 x 205 mm
Cena : 44.90 zł

Tess Gerritsen DawcaOpis wydawcy :
Trzymający w napięciu thriller medyczny mistrzyni tematu, głównej konkurentki Robina Cooka i Michaela Palmera. Doskonała lektura zwłaszcza dla tych, którzy mają wątpliwości co do funkcjonowania służby zdrowia... Dwie osoby gotowe do operacji i tylko jedno serce, które można przeszczepić. Gdy doktor Abby DiMatteo podejmowała decyzję, by dokonać przeszczepu u umierającego siedemnastolatka, nie przypuszczała, że wywoła tym lawinę wydarzeń. Kim jest czterdziestosześcioletnia, bogata kobieta, która, wedle przełożonych, winna była otrzymać narząd? Tego Abby nie wie. Wie jednak, że coś jest nie w porządku - jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki pojawia się drugie serce i operacja może się odbyć. Cud? To mało prawdopodobne. W wyniku podjętych decyzji, pracę traci przełożona kobiety, a sama Abby zaczyna stawiać sobie niewygodne pytania. Czy to możliwe, że narządy do transplantacji pochodzą z nie do końca legalnych źródeł? Gdzie leżą granice etyki lekarskiej?

Autor: Tess Gerritsen
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania : 10 Styczeń 2011
ISBN: 978-83-7659-328-9
Liczba stron: 400
Wymiary: 125 x 195 mm
Cena : 30.50 zł

Paweł Jaszczuk Plan SaryOpis wydawcy :
Maj 1938. Jakub Stern, dziennikarz "Kuriera", zajmuje się najbardziej drastycznymi zbrodniami z lwowskiej kroniki kryminalnej. Pisanie artykułów szybko przestaje mu wystarczać i prowadzi własne dziennikarskie śledztwa. Często ubiega policję, a rozwiązanie sprawy podkuwającego swoje ofiary "kowala z lasu" i szaleńca kolekcjonującego prawe kobiece dłonie przynosi mu sławę. W końcu nawet Uniwersytet Jana Kazimierza uznaje go za eksperta i proponuje poprowadzenie ćwiczeń na Wydziale Prawa. Stern wciąga swoich studentów w ryzykowny eksperyment: maja się wczuć w psychikę przestępcy i przygotować scenariusz zbrodni dla mordercy-psychopaty. Niedługo potem, na Rynku - pod rzeźbą Amfitryty - policja znajduje zamarznięte zwłoki młodego, nagiego mężczyzny ze zmasakrowana twarzą. Stern dostrzega, że ktoś zaczął realizować jeden z psychopatycznych scenariuszy.

Autor: Paweł Jaszczuk
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka/ Prószyński Media
Data wydania : 25 Styczeń 2011
Seria: Asy kryminału
ISBN: 978-83-7648-582-9
Liczba stron: 240
Wymiary: 125 x 195 mm
Cena : 27 zł

Jožo Nižnánsky Pani na CzachticachOpis wydawcy :
Elżbieta Batorówna (1560-1614) pochodziła z arystokratycznej rodziny obciążonej genetycznym obłędem - wśród jej przodków i krewnych byli schizofrenicy, zboczeńcy i sadyści. Już jako mała dziewczynka uwielbiała przyglądać się egzekucjom. Gdy dorosła, jej sadyzm budził grozę - torturowanie służby, łapanych w okolicy Cyganów, przestępców czy przypadkowych osób sprawiało jej ogromną przyjemność, a zamek w Czachticach każdy rozsądny człowiek omijał z daleka. Ale prawdziwy horror zaczął się, gdy Batorówna uwierzyła, że wieczną młodość zapewnia codzienna kąpiel w krwi wytoczonej z dziewic. Przez ponad dwadzieścia lat polowała na młode dziewczęta, które ginęły w jej zamku podczas strasznych tortur.

Autor: Jožo Nižnánsky
Wydawnictwo: Książnica
Data wydania : 31 Styczeń 2011
ISBN:  978-83-245-7910-5
Liczba stron: 624
Wymiary: 155 x 230 mm
Cena : 44.90 zł

:)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 09, 2011, 23:09:48 wysłane przez Magnis » Zapisane

Mistrzem grozy w Polsce jest Stefan Grabiński.
Wielcy Przedwieczni : Dagon, Cthulhu i Wielki Staruch.
Jacek

*

Miejsce pobytu:
Wrocław
« Odpowiedz #21 : Stycznia 12, 2011, 01:20:42 »

Trochę pomęczyłem Albatrosa na Facebooku i parę innych osób, i postanowili podać plany wydawnicze na luty/marzec. Oto przeklejony post z Face..

Budzimy się z zimowego snu i na życzenie naszych czytelników przedstawiamy wstępny plan Albatrosa na luty i marzec 2011 (-:

Pozdrawiamy wszystkich serdecznie (-:

 

LUTY

 

Stephen King/MARZENIA I KOSZMARY/n.wyd./A5

Eric García/CIAŁO Z ODZYSKU

Douglas Adams/CZEŚĆ I DZIĘKI ZA RYBY

Stephen King/BEZSENNOŚĆ/n.wyd./A5

Sean Hepburn Ferrer/AUDREY HEPBURN/n.wyd.

Guillaume Musso/PONIEWAŻ CIĘ KOCHAM/n.wyd./A5

Kazuo Ishiguro/NIE OPUSZCZAJ MNIE/wyd.film./A5

Glenn Cooper/BIBLIOTEKA UMARŁYCH

Lee Child/JUTRO MOŻESZ ZNIKNĄĆ

Douglas Adams/AUTOSTOPEM PRZEZ GALAKTYKĘ 5: W ZASADZIE NIEGROŹNA

Truman Capote/WYSŁUCHANE MODLITWY: POWIEŚĆ NIEUKOŃCZONA

Michael Wallner/ROSYJSKA KOCHANKA

Hanif Kureishi/MAM CI COŚ DO POWIEDZENIA

Ken Follett/LOT ĆMY/n.wyd.

James Rollins/WIRUS JUDASZA/n.wyd.

Wilbur Smith/DRAPIEŻNE PTAKI/n.wyd.

Doris Lessing/OPOWIEŚCI AFRYKAŃSKIE II

James Patterson, Gabrielle Charbonnet /NIEDZIELE U TIFFANY'EGO

R. Scott Bakker/NEUROPATA

Graham Masterton /STRACH/n.wyd.

Mario Puzo OMERTA/n.wyd.

Martin Cruz Smith/GWIAZDA POLARNA/n.wyd.

 

Marzec

 

Michael Connelly PRAWNIK Z LINCOLNA/wyd.film.

Michael Connelly STRACH NA WRÓBLE

Eva Gabrielsson MILLENNIUM, STIEG I JA

Tess Gerritsen CIAŁO

Lauren Weisberger OSTATNIA NOC W CHATEAU MARMONT

Jane Fallon ODZYSKAŁAM CIĘ

Ken Follett TRZECI BLIŹNIAK/n.wyd.

Patrick Graham APOKALIPSA WEDŁUG MARII

Gregg Hurwitz NIE UFAJ NIKOMU

Simon Kernick TERMIN

Dean Koontz MROCZNE POPUŁUDNIE

Melissa Nathan DUMA, UPRZEDZENIE I GRA POZORÓW

Mario Puzo SYCYLIJCZYK/n.wyd.

Anders Roslund, Börge Hellström ODKUPIENIE

Kurt Vonnegut RYSIO SNAJPERIch profil na facebook

http://www.facebook.com/#!/pages/WYDAWNICTWO-ALBATROS/132311530138948

Zapisane

In Progress:

13. DEAN KOONTZ - Korzystaj z Nocy - 030/412- 007% complete

STATY CZYTELNICZE NA ROK 2012:)
lorddemon1991

*

Miejsce pobytu:
Warszawa
WWW
« Odpowiedz #22 : Stycznia 12, 2011, 01:24:49 »Jacek Piekara "Mój przyjaciel Kaligula" - 4 luty

Oto piętnaście niezwykłych historii i piętnaście fascynujących światów.

Zapraszamy w literacką podróż, która zacznie się w antycznym Rzymie, sięgnie mocarstwowej Polski alternatywnego świata i współczesnej Ameryki, a zakończy się na rubieżach naszej Galaktyki oraz w Piekle zapełnionym przez demony i ich ofiary.

Piętnaście opowiadań od "twardego" science-fiction, poprzez horror aż do współczesnych opowieści obyczajowych.

Historie wzruszające i okrutne, sentymentalne i cyniczne, dramatyczne i zabawne. Od żadnej się nie oderwiecie...


Część tekstów została opublikowana w 2006 roku w zbiorze "Świat jest pełen chętnych suk".
Zapisane

"In ancient days, in an ancient world, the Sibyls sung their melodies
But the song is lost, and no one hear when Sibyls speak the words of gods the world is deaf" - Therion
J.Xavier.B

*

Miejsce pobytu:
Białystok
WWW
« Odpowiedz #23 : Stycznia 12, 2011, 10:18:58 »


Odnośnie tych albatrosowych zapowiedzi, to faktycznie nieco przespali ubiegłoroczą gwiazdkę i część zimy :D.

Z zamieszonej powyżej listy mnie najbardziej interesuje marzec  :faja:. Oprócz wyczekiwanego od początku zimy "Mrocznego popołudnia" Koontza, ciekawi mnie również Simon Kernick, obiło mi sie bowiem o uszy, że pisze on ciekawe, dynamiczne thrillery  :rad2:. Ponadto sporą nowością jest Michael Connelly pod banderą "Albatrosa", wszak dotychczas łapę na tym autorze [no, może nie dosłownie  :haha:] kładł "Prószyński" !! :P
Zapisane
marczewek

*

Miejsce pobytu:
była stolica byłego województwa
mój nik wzion sie od mojego imienia

« Odpowiedz #24 : Stycznia 12, 2011, 16:28:29 »


 ciekawi mnie również Simon Kernick, obiło mi sie bowiem o uszy, że pisze on ciekawe, dynamiczne thrillery  
określił bym je mianem a'la Patterson, jak ktoś lubi Pattersona to są jak znalazł...sporą nowością jest Michael Connelly pod banderą "Albatrosa", wszak dotychczas łapę na tym autorze [no, może nie dosłownie  :haha:] kładł "Prószyński" !! :P

właśnie, dotychczas patrzyłem na Prószyńskiego przez pryzmat Deaver&Connelly, a tymczasem Teraz został tylko Deaver.

btw. tu się chyba objawia poraz kolejny przypadłość albatrosa bo czy przypadkiem PRAWNIK Z LINCOLNA to nie jest Adwokat (The Lincoln Lawyer, 2005) wydany przez wyd prószyński?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 12, 2011, 16:30:14 wysłane przez marczewek » Zapisane

- Klasyka to książki, które ludzie cenią i których nie czytają.
Mark Twain
Magnis

*
« Odpowiedz #25 : Stycznia 12, 2011, 16:40:46 »

Zapowiedż :

Konrad Staszewski  Śmierć na śniegu

Opis wydawcy :
Tajemnicze morderstwo popełnione w lesie wywołuje lawinę niekontrolowanych wydarzeń i mrocznych pytań. Czy zbrodnia dokonana na czarnoskórym mężczyźnie miała podłoże rasowe? Czy jest jakoś powiązana z tuszowanymi aferami sprzed lat? I co z zabójstwem ma wspólnego Krystian Rokicki, starszy aspirant katowickiej policji, znaleziony na miejscu zbrodni obok ofiary? Czy uda mu się wytropić mordercę? A może to on sam ma krew na rękach??
?Śmierć na śniegu? Konrada Staszewskiego to rasowa powieść policyjna z wyraźnie zarysowanymi bohaterami i wartką akcją, która przenosi czytelnika m.in. do Katowic, Łodzi i Krakowa. To kryminał, który trzyma w napięciu od pierwszych do ostatnich zdań

redakcja: Romuald Pawlak, Piotr Kubiński
kategoria: kryminał
premiera: 28 styczeń 2011 r.
format: 130 x 200 mm
ilość stron: 208
ISBN: 978-83-930452-1-1
Cena : 26.99 zł

:)

« Ostatnia zmiana: Stycznia 12, 2011, 16:47:01 wysłane przez Magnis » Zapisane

Mistrzem grozy w Polsce jest Stefan Grabiński.
Wielcy Przedwieczni : Dagon, Cthulhu i Wielki Staruch.
ingo

*

Miejsce pobytu:
Poznań
WWW
« Odpowiedz #26 : Stycznia 12, 2011, 18:12:04 »

btw. tu się chyba objawia poraz kolejny przypadłość albatrosa bo czy przypadkiem PRAWNIK Z LINCOLNA to nie jest Adwokat (The Lincoln Lawyer, 2005) wydany przez wyd prószyński?

Ale w tym przypadku zmiana tytułu może być uzależniona od dystrybutora filmu, który będzie za niego odpowiedzialny w polskich kinach. W momencie gdy wprowadza go jako "Prawnik z Lincolna" to albatros nie wyda przecież tego jako "Adwokat". Jeszcze z okładką filmową ;)
Zapisane
marczewek

*

Miejsce pobytu:
była stolica byłego województwa
mój nik wzion sie od mojego imienia

« Odpowiedz #27 : Stycznia 12, 2011, 19:36:02 »

nie do końca Ghostwriter w Polsce wydali jako Ghostwriter
a film się ukazał jako Autor widmo 
Zapisane

- Klasyka to książki, które ludzie cenią i których nie czytają.
Mark Twain
spiral_architect

*

Miejsce pobytu:
Wrocław
WWW
« Odpowiedz #28 : Stycznia 12, 2011, 19:40:58 »

No po kij oni wznawiają w tym albatrosie Rollinsa wirus judasza - gdzie na rynku brakuje wcześniejszych pozycji z serii - ot czarny zakon czy mapa trzech medrców,@#$%%%%%Y($Y(@Y#@#Y!@#!#
Zapisane
marczewek

*

Miejsce pobytu:
była stolica byłego województwa
mój nik wzion sie od mojego imienia

« Odpowiedz #29 : Stycznia 15, 2011, 15:14:58 »12 oznak, 12 pewnych znaków charakteryzujących zamachowca samobójcę. Dwadzieścia lat temu spisał je izraelski kontrwywiad, by zminimalizować ryzyko, by przestrzec, zapobiec nieszczęściom... Kiedy jadący o drugiej w nocy nowojorskim metrem Jack Reacher dostrzega wszystkie z nich u przebywającej w tym samym wagonie, ubranej w grubą kurtkę kobiety, nie waha się ani chwili. Podchodzi do niej, a ona... strzela sobie w głowę. Okazuje się, że samobójczyni nie miała przy sobie żadnych materiałów wybuchowych. Policja umarza śledztwo, ale Jack wszczyna własne dochodzenie. Mimo wyraźnych ostrzeżeń ze strony federalnej agencji, której nazwa jest tak tajna, że jej pracownikom nie wolno się nawet przedstawić.
Zapisane

- Klasyka to książki, które ludzie cenią i których nie czytają.
Mark Twain
Magnis

*
« Odpowiedz #30 : Stycznia 17, 2011, 15:00:47 »

Zapowiedz :

Marek Ścieszek WehrwolfOpis wydawcy :
Zbiorem opowiadań Wehrwolf stara się autor nieco uporządkować dotychczasowe, skromne dokonania na niwie literackiej. W trzynastu krótkich historiach dowodząc niezbicie, że groza może się czaić wszędzie. Na progu plebani, w chłopskiej zagrodzie, przyczepie kempingowej. Obok miejsc, które z zasady wywołują ciarki, jak cmentarz czy lochy średniowiecznego szpitala dla obłąkanych, lęk może wywołać również karuzela a nawet zwykły edytor tekstów. W ponurym kondukcie kroczą ramię przy ramieniu istoty nie z tego świata: nocne zmory, krwiożercze niemowlęta, diabły i dusze umarłych.

Wydawnictwo: Radwan
Miejsce wydania: Tolkmicko
Wydanie polskie: 1/2011
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788377450888
Wydanie: I
Cena z okładki: 28,99 zł

:)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 17, 2011, 15:03:48 wysłane przez Magnis » Zapisane

Mistrzem grozy w Polsce jest Stefan Grabiński.
Wielcy Przedwieczni : Dagon, Cthulhu i Wielki Staruch.
terebka

*

Miejsce pobytu:
Nowogródek Pomorski
tekst osobisty ;)

WWW
« Odpowiedz #31 : Stycznia 21, 2011, 08:29:13 »

Z pewnych, dość istotnych względów, zachęcam wszystkich do zakupu powyższego zbioru opowiadań  :)
Zapisane

Marek Ścieszek
marczewek

*

Miejsce pobytu:
była stolica byłego województwa
mój nik wzion sie od mojego imienia

« Odpowiedz #32 : Stycznia 28, 2011, 15:44:16 »

Level 26. Mroczne początki
(Level 26: Dark Origins)
Anthony E. Zuiker, Duane Swierczynski


Data wydania   23 lutego 2011
Wydawca   W.A.B.


Sqweegel zabija swoje ofiary z okrucieństwem, które wykracza poza przyjętą w środowisku śledczych 25-stopniowa skalę zła. Jego działaniami nie kieruje żadna logika ? ze zbrodni, których się dopuszcza, czerpie chorą przyjemność. Mimo oferowanego wysokiego wynagrodzenia żaden z agentów nie ma dość odwagi by poprowadzić dochodzenie w sprawie psychopaty. Decyduje się na to tylko jeden człowiek ? Steve Dark. Sqweegel skrzywdził już jego rodzinę, a teraz grozi żonie? Czy Dark zdoła uratować siebie i miasto przed wcielonym złem?
?Level 26? to pierwsza powieść Zuickera, twórcy serialu ?CSI?. Jest to zarazem pierwszy na świecie thriller multimedialny! Co to znaczy? Wystarczy sięgnąć po tę książkę, by wziąć udział w ekscytującej, interaktywnej grze dobra ze złem. Pozwalają na to wplecione w treść linki i hasła, dzięki którym można śledzić rozwój akcji również w krótkich filmach na stronie www.level26.com.
UWAGA! Powieść wyłącznie dla czytelników o mocnych nerwach.
Zapisane

- Klasyka to książki, które ludzie cenią i których nie czytają.
Mark Twain
Magnis

*
« Odpowiedz #33 : Stycznia 28, 2011, 19:48:50 »

Zapowiedzi :

William Gibson IdoruOpis książki :
Druga część Trylogii Mostu, kontynuacja książki "Mona Lisa turbo". Jest wiek XXI, Tokio po straszliwym kataklizmie sejsmicznym. Chia McKenzie, wydelegowana przez oddział fanów z Seattle przybywa ze specjalną misją do Tokio, gdzie kluby muzyczne giną równie szybko, jak się pojawiają. Chia ma zdobyć informacje na temat domniemanego ślubu młodzieżowego idola Reza z nieistniejącą w rzeczywistym świecie Idoru, królową wirtualnych światów. Gibson skupił się na opisywaniu zależności pomiędzy człowiekiem, światem i informacją. Przedstawia czytelnikowi pokolenie wirtualnych paparazzich szpiegujących gwiazdy mediów poprzez komputerowe sieci; każe otrzeć się nam o zdarzenia udowadniające, że informacje można sfałszować i ukryć, lecz nadal są one odzwierciedleniem rzeczywistości.

Autor: William Gibson
Wydawnictwo: Książnica
Data wydania : 10 Luty 2011
ISBN: 978-83-245-7894-8
Liczba stron: 256
Wymiary: 130 x 205 mm
Cena : 24.90 zł

Frank Tallis Nadciąga mrokOpis książki :
Kryminał historyczny. Kontynuacja cyklu Zapiski Liebermanna, w nowej szacie graficznej.
Wiedeń, rok 1903. Przed jednym z kościołów policja trafia na makabryczne znalezisko: bezgłowe ciało zakonnika. Wkrótce znajduje też szczątki miejskiego radnego. Obie ofiary należały do grona antysemitów, zatem podejrzenia padają na wiedeńskich chasydów. Detektyw Rheinhardt zwraca się o pomoc do swego przyjaciela, doktora Maksa Liebermanna. W miarę postępu śledztwa racjonalnie myślący lekarz zagłębia się wbrew sobie w świat żydowskiego mistycyzmu i kabały. W dawnym praskim getcie poznaje legendy o słynnym kabaliście, twórcy golema. Okażą się one kluczem do rozwiązania zagadki związanej z morderstwami. W tym samym czasie Liebermann przeżywa kryzys w życiu zawodowym i prywatnym. Zostaje zawieszony w obowiązkach lekarskich, a uczucie do enigmatycznej panny Lydgate przemienia się w niezdrową obsesję.

Autor: Frank Tallis
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Data wydania: 10 Luty 2011
ISBN: 978-83-245-8948-7
Liczba stron: 304
Wymiary: 135 x 205 mm
Cena : 34.90 zł

Duncan Falconer NajemnikOpis książki :
Kolejna z cyklu sensacyjnych, pełnych akcji powieści z Johnem Strattonem. Autor, Duncan Falconer, przez wiele lat służył jako agent sił specjalnych. John Stratton - agent elitarnych sił specjalnych - bierze udział w operacji w Ameryce Środkowej. Akcja wydaje się zwykłym, rutynowym przedsięwzięciem, którego podejmuje się na prośbę oficera CIA. Po lądowaniu w dżungli nawiązuje kontakt z grupą partyzantów, dążących do obalenia znienawidzonego dyktatora - Neravisty. Postępując wbrew własnym zasadom, Stratton daje się uwikłać w rewolucyjny konflikt i opowiada się po stronie powstańców. Jest pewien, że walczy z okrutną dyktaturą, a tymczasem wplątuje się w wojnę z samą CIA. Sprawę dodatkowo komplikuje niespodziewana miłość do Louise - pięknej córki przywódcy rebeliantów.

Autor: Duncan Falconer
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Data wydania : 10 Luty 2011
ISBN: 978-83-245-8970-8
Liczba stron: 208
Wymiary: 135 x 205 mm
Cena : 29.90 zł

Nicci French Godziny strachuOpis książki :
Najnowsza trzymająca w napięciu powieść duetu Nicci French. Nina Landry miała tego dnia wyjechać na Boże Narodzenie razem z dziećmi (i swoim nowym przyjacielem). Ale wszystko sprzysięgło się przeciw niej. Najgorsze jest to, że jej piętnastoletnia córka, Charlie, nie wróciła z imprezy do domu. Niepokój Niny rośnie z każdą minutą, przeradzając się w końcu w panikę. Czy Charlie od niej uciekła? A może przytrafiło się jej coś złego? I dlaczego nikt - ani policja, ani koledzy córki, ani jej ojciec - nie traktuje jej zniknięcia poważnie? Nina analizuje strzępy informacji, odkrywa sekrety, które zamieniają jej podejrzenia w dławiącą gardło pewność. Gra zaczyna się toczyć nie o to, czy zdążą opuścić wyspę przed Bożym Narodzeniem, ale czy zdołają kiedykolwiek się z niej wydostać. Jedno jest pewne: aby odnaleźć córkę, Nina musi liczyć tylko na siebie.

Autor: Nicci French
Wydawnictwo: Książnica
Data wydania : 14 Luty 2011
ISBN: 978-83-245-7824-5
Liczba stron: 296
Wymiary: 135 x 205 mm
Cena : 32.90 zł

Zygmunt Miłoszewski DomofonOpis książki :
Makabryczne halucynacje i koszmary senne, dziwne głosy, tajemniczy lokatorzy i zagadkowe ofiary - Domofon, thriller Zygmunta Miłoszewskiego rozgrywający się na pozornie zwyczajnym warszawskim osiedlu, to frapująca i przerażająca, ale też pełna humoru lektura nie tylko dla mieszkańców mrówkowców i wielbicieli Stephena Kinga.

Do paskudnego bloku wprowadza się dwójka młodych ludzi - świeżo poślubieni Agnieszka i Robert, którzy przyjechali do stolicy z prowincji, by zacząć tu nowe, lepsze życie. Ich pierwszy dzień w nowym domu nie zaczyna się jednak zbyt zachęcająco - na zalanej krwią klatce schodowej leży człowiek bez głowy... Ale to dopiero początek koszmaru. Groza narasta, aż w końcu blok dosłownie zamyka się, więżąc wewnątrz bezradnych mieszkańców... Czy to tylko zbiorowa histeria, czy też ciążąca na tym miejscu klątwa z przeszłości?

Zagadkę usiłuje rozwikłać trójka bohaterów: Agnieszka, której mąż ulega mrocznym siłom czającym się w bloku, dziennikarz-alkoholik Wiktor, który zmaga się z własną traumatyczną przeszłością i skłócony z rodzicami maturzysta Kamil. Czego dowiedzą się o strasznym domu - i czego dowiedzą się o samych sobie? Domofon jest również opowieścią o pierwiastku zła tkwiącym w każdym z nas i o potężnej sile, jaką jest ludzka wyobraźnia.

Autor: Zygmunt Miłoszewski
Wydawnictwo: WAB
Data wydania : 30 Marzec 2011
ISBN: 978-83-7414-962-4
Liczba stron: 352
Wymiary: 165 x 195 mm
Cena : 44.90 zł

Hilary Norman UwięzieniOpis książki :
Kolejna powieść w cyklu o detektywie Samie Becketcie i jego żonie Grace.
W domu Becketów wszystko świetnie się układa. Sam planuje dla Grace niespodziankę urodzinową, Cathy wraca z Kalifornii, a Grace postanawia wrócić do pracy. Nawet detektyw Martinez się zakochuje.
Sielankę przerywa seria morderstw. Na plaży Miami policja znajduje zmasakrowane zwłoki świeżo poślubionych małżonków. Morderca układa ich nagie ciała w makabryczny i niezrozumiały sposób. Detektyw Becket zostaje wezwany do sprawy. Tymczasem młode pary w okręgu Miami zaczynają obawiać się o swoje życie, tym bardziej że przeciwnik zdaje się wodzić policję za nos.

Wyd. Prószyński
ISBN: 978-83-7648-621-5
Tytuł oryginału: Caged
Data wydania: 03.02.2011
Format: 125mm x 195mm
Liczba stron: 312
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Alina Siewior-Kuś
Cena detaliczna: 34,00 zł

Terry Pratchett Zadziwiający Maurycy i jego edukowane gryzonieOpis książki :
Wyobraźcie sobie milion sprytnych szczurów. Szczurów, które nie uciekają. Szczurów, które walczą. Maurycy, poharatany kocur, potrafił łapać okazje i opracował doskonały plan. Ma na podorędziu głupawego z wyglądu dzieciaka jako grajka i ma własną plagę szczurów ? szczurów dziwnie wyedukowanych, więc Maurycy nie może już myśleć o nich jako o posiłku. A wszyscy znają opowieści o szczurach i grajkach ? więc dają mu dużo pieniędzy. Do czasu, kiedy Maurycy próbuje swojej sztuczki w dalekim miasteczku Blintzowe Łaźnie, gdzie cały numer rozsypuje się w proch. Ktoś tam gra całkiem inną melodię ? melodię mroczną i posępną. Coś bardzo, ale to bardzo niedobrego kryje się w piwnicach.

Szczury muszą poznać nowe słowo: ZŁO. To już nie jest gra. W dole trafia się do świata, w którym szczur pożera szczura. Co więcej, to pewnie dopiero początek.

Znakomity pisarz Terry Pratchett prowadzi nas przez mroczną, niezwykłą, przerażająco wciągającą opowieść, pierwszą historię ze Świata Dysku przeznaczoną dla młodszych czytelników.

Wyd. : Prószyński
SBN: 978-83-7648-625-3
Tytuł oryginału: The Amazing Maurice and His Educated Rodents
Data wydania: 10.02.2011
Format: 142mm x 202mm
Liczba stron: 212
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Piotr W. Cholewa
Cena detaliczna: 29,90 zł

Kristine Ohlsson OdwetOpis książki :
Trzymający w napięciu skandynawski kryminał następczyni Henninga Mankella!

W Sztokholmie znaleziono zwłoki pastora Ahlbina i jego małżonki. Pozostawiony przez mężczyznę list sugeruje, że zabił żonę, a następnie popełnił samobójstwo. Powodem miała być wiadomość o śmierci córki, która zmarła wskutek przedawkowania narkotyków. Ci, którzy znali rodzinę, utrzymują jednak, że córka Ahlbinów nie była narkomanką, a śmierć pastora miała związek z prowadzoną przez niego działalnością na rzecz nielegalnych imigrantów. Wkrótce dochodzi do kolejnych tajemniczych śmiertelnych wypadków, które łączą się ze sprawą Ahlbinów. Wielowątkowe, skomplikowane dochodzenie odsłania stopniowo powiązania pomiędzy ofiarami morderstw w Sztokholmie, a także ujawnia tło wydarzeń rozgrywających się w Bangkoku, gdzie ktoś prześladuje szwedzką dziennikarkę?

ISBN: 978-83-7648-634-5
Tytuł oryginału: Tusenskönor
Data wydania: 24.02.2011
Format: 140mm x 205mm
Liczba stron: 400
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Grażyna Pietrzak-Porwisz
Cena detaliczna: 44,00 zł

David Peace 1974Opis książki :
Kryminał ostry jak brzytwa!

Zima 1974 r., Yorkshire. Edward Dunford ? młody, ale pozbawiony złudzeń korespondent kryminalny ?Yorkshire Post?, przygląda się sprawie zaginięcia pewnej dziewczynki. Interesuje go tylko to, czy dziewczynka zostanie odnaleziona przed świętami Bożego Narodzenia. Martwa czy żywa? Tak to wygląda, dopóki policja nie trafia na ciało ? z parą łabędzich skrzydeł przyszytą do pleców? Z biegiem czasu Dunford odkrywa serie przerażających połączeń i zależności. Aby poznać całą prawdę, musi wejść w mroczny świat korupcji, brutalnej przemocy, sadyzmu i seksualnych obsesji ? w samo serce zła?

Yorkshire lat 70. z debiutanckiej powieści Davida Peace?a to pełne przemocy, przeżarte korupcją hrabstwo, w którym nie tylko przestępcy są czarnymi charakterami. Napisana zarazem poetyckim i szorstkim językiem historia łączy w sobie wątek kryminalny z opowieścią o nieradzącym sobie w życiu, cynicznym korespondencie działu kryminalnego.

ISBN: 978-83-7648-630-7
Tytuł oryginału: 1974
Data wydania: 15.02.2011
Format: 130mm x 200mm
Liczba stron: 384
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Jan Hensel
Cena detaliczna: 36,00 zł

:)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 28, 2011, 20:06:22 wysłane przez Magnis » Zapisane

Mistrzem grozy w Polsce jest Stefan Grabiński.
Wielcy Przedwieczni : Dagon, Cthulhu i Wielki Staruch.
Magnis

*
« Odpowiedz #34 : Lutego 01, 2011, 20:33:41 »

Zapowiedz :

Krzysztof Gonerski Strach ma skośne oczy.Azjatyckie kino grozyOpis książki :
?Strach ma skośne oczy. Azjatyckie kino grozy? to pierwsza na polskim rynku publikacja w całości poświecona azjatyckiemu kinu grozy. Autor, pasjonat kina i kultury orientalnej, zabiera Czytelnika w niezwykłą podróż po mrocznym i fascynującym świecie azjatyckiej grozy. Jest to podróż przez osiem dalekowschodnich kinematografii (m.in. Japonia, Korea Płd, jak też Wietnam, Korea Płn) ujętych w szerokim kontekście historyczno-kulturowym. Dodatkową wartością książki jest niezwykle bogaty materiał filmograficzny, obejmujący ok. czterysta filmów grozy, wśród których znalazły się tytuły o światowym rozgłosie (?The Ring-Krąg?, ?Oko?), jak też te, które zyskały status tytułów kultowych (m.in. ?Guinea Pig? , ?The Untold Story?). Autor przygląda się z wnikliwością twórcom azjatyckiej grozy - znanym (m.in. Hideo Nakata, Takashi Miike) i zupełnie w Polsce nieznanym (m.in. Koji Wakamatsu, Kim Ji-woon). Uwaga autora koncentruje się także na zjawiskach filmowych do tej pory nieobecnych lub obecnych jedynie śladowo w polskiej literaturze filmoznawczej (J-horror, horror gore, pinku eiga, cyberpunk, filmy Kategorii III itp.). Książka Krzysztofa Gonerskiego to prawdziwa skarbnica wiedzy o azjatyckim kinie grozy. To książka dla fanów i dla osób profesjonalnie piszących o filmie. Dla zainteresowanych orientalną kulturą, jak też dla tych, których interesuje kultura jako taka. Dla tych, którzy lubią azjatyckie kino, jak też dla tych, którzy po prostu lubią kino.

Data wydania : 14 luty 2011
Wydawca : Kwiat Orientu.

:)
Zapisane

Mistrzem grozy w Polsce jest Stefan Grabiński.
Wielcy Przedwieczni : Dagon, Cthulhu i Wielki Staruch.
Procella

*
WWW
« Odpowiedz #35 : Lutego 06, 2011, 21:04:52 »

Może to nie jest jeszcze zapowiedź w pełnym tego słowa znaczeniu, ale może nie oberwę, jeżeli to tutaj napiszę.

Na Zaginionej Bibliotece Andrzej Miszkurka z wydawnictwa MAG napisał:
Cytat: AM
Przy okazji, jestem już chyba zdecydowany na serię horrorów, która ruszyłaby w następnym roku; w ciągu tygodnia, góra dwóch wszystko się rozstrzygnie. Na początku (jeśli wyjdzie z zakupem praw) będą to rzeczy, które powstały kilkanaście albo więcej lat temu, a więc okresie największej popularności gatunku. W serii tej mogłoby się ukazać zbiorcze wydanie Ksiąg krwi i ewentualnie nowa edycja Imajicy, na początku byłyby to, jednak, rzeczy wcześniej niepublikowane w Polsce. Na przykład takie: Dan Simmons Carrion Comfort, Robert R. McCammon Swan Song, John Shirley Wetbones...  :-)
Zapisane


Well I live with snakes and lizards
and other things that go bump in the night
'Cuz to me everyday is Halloween
Duddits
Gość
« Odpowiedz #36 : Lutego 06, 2011, 23:06:03 »

Carrion Comfort? Byłoby pięknie. Dużo dobrego czytałem o tej książce. Powieść zdobyła nagrody tj. Locus, Bram Stoker i British Fantasy.
Zapisane
crusia
Moderator Globalny

*

Miejsce pobytu:
Poznań
WWW
« Odpowiedz #37 : Lutego 06, 2011, 23:56:27 »

Wow, świetna wiadomość!
Zapisane
J.Xavier.B

*

Miejsce pobytu:
Białystok
WWW
« Odpowiedz #38 : Lutego 08, 2011, 17:23:29 »


Widma minionych nocy
(Night Relics)
James Blaylock


Opis wydawcy
W ciemności słychać szepty. Nocny wiatr niesie ze sobą płacz dziecka.
Zniknięcie byłej żony i syna zapoczątkuje serię niezwykłych wydarzeń. Mężczyzna przekona się, że śmierć nie zawsze oznacza koniec. Istnieje siła, która potrafi przywracać zmarłych do życia.
To chęć zemsty.
Czekasz na happy end?
Zapomnij. To nie jest bajka, to horror.


Tytuł   Widma minionych nocy
Tytuł oryginalny   Night Relics
Autor   James Blaylock
Przekład   Jarosław Cieśla
Wydawca   Prószyński i S-ka
Format   488s. 125×195mm
Cena   39,90
Data wydania   8 marca 2011


 :rad2:.

Może być ciekawa książka, kto wie??  :faja:.

Zapisane
J.Xavier.B

*

Miejsce pobytu:
Białystok
WWW
« Odpowiedz #39 : Lutego 12, 2011, 15:25:16 »


Coś z Nightside
(Something from the Nightside)
Simon R. Green

Opis wydawcy
Wszystkie drogi prowadzą do Nightside?
John Taylor, specjalista od spraw beznadziejnych, od pięciu lat skutecznie unika kłopotów. Błogi spokój kończy się wraz z chwilą, gdy próg jego biura przekracza obrzydliwie bogata Joanna Barrett. Za cenę odnalezienia jej córki, enigmatyczny detektyw łamie daną sobie przysięgę i wyrusza tam, gdzie nie można polegać nawet na ciągłości czasu.

? ? ?

Konie, które boją się dentysty, gazeta z przyszłego tygodnia, przeboje Dylana grane od tyłu przez ulicznego grajka i krzywizny czasoprzestrzeni? Żeby to przetrwać, wstąp na szklaneczkę czegoś mocniejszego do Obcych Znajomków. Uważaj! Twoją moralność oceni sam Merlin?

Tytuł   Coś z Nightside
Tytuł oryginalny   Something from the Nightside
Autor   Simon R. Green
Przekład   Dominika Repeczko
Cykl   Nightside
ISBN   978-83-7574-372-2
Format   125×195mm
Data wydania   marzec 2011

 :rad2:


*****


Krew i lód
(Blood and Ice)
Robert Masello

Opis wydawcy
Niezapomniany, pełny napięcia thriller Roberta Masello to powieść przygodowa, które zbliża kontynenty i stulecia. Zapierająca dech w piersiach historia sięgająca od wiktoriańskiej Anglii po odległą antarktyczną stację badawczą, gdzie wiekowy lodowiec odsłania wstrząsającą tajemnicę, którą ukrywał bez mała dwieście lat?
Dziennikarz Michael Wilde ? którego świat niedawno roztrzaskała tragedia ? ma nadzieję, że miesięczny pobyt na Biegunie Południowym pozwoli mu otworzyć nowy rozdział życia. Tu, w najbardziej niegościnnymi miejscu na świecie, chce znaleźć tylko jedno: ukojenie? aż podczas rutynowego nurkowania w polarnym morzu nieoczekiwanie znajduje coś zupełnie niezwykłego: parę młodych ludzi, mężczyznę i kobietę skutych łańcuchami i zamkniętych w bloku lodu. Obok nich spoczywa skrzynia z tajemniczym ładunkiem.
I tak w ponurym, ale fascynującym świecie migotliwych lodowców i nigdy niezachodzącego słońca Wilde musi odkryć tajemnicę przeklętej przez ludzi pary. Czy byli niewinnymi ofiarami strachu i przesądów ? czy też łączył ich jakiś mroczny sekret? Jego poszukiwania prowadzą od obozowisk i pól bitewnych wojny krymskiej do niezbadanych głębi Oceanu Antarktycznego, od skazanej na klęskę szarży Lekkiej Brygady do wiekowego przekleństwa, które przetrwało do dnia dzisiejszego.
Kiedy lód wokół zamordowanych kochanków zaczyna topnieć, Wilde musi stawić czoła żywemu cudowi ? lub koszmarowi. Okazuje się, że to, co zmarło, nie przepadło. A na samym krańcu znanego świata nie ma się gdzie ukryć i żywi nie mają dokąd uciec.

Tytuł   Krew i lód
Tytuł oryginalny   Blood and Ice
Autor   Robert Masello
Wydawca   Książnica
ISBN   978-83-245-7873-3
Format   520s. 135×205mm
Cena   39,90
Data wydania   marzec 2011


 :rad2:


*****


Noc rudego kota
(Die Nacht der roten Katze)
Catherine Ashley Morgan

Opis wydawcy
?Koci? kryminał w najlepszym angielskim stylu! Tutaj dni są pełne niespodzianek, ale naprawdę groźnie robi się, gdy nadchodzi noc?
Po przeprowadzce z Londynu pisarka Christine Bell rozkoszuje się spokojnym życiem na prowincji. Jednak kiedy pewnej nocy w jej domu zjawia się ruda kotka, spokój znika bez śladu?
Śmierć sąsiada, tajemnicza przesyłka i dziwny policjant to jeszcze nie wszystko, z czym musi się zmierzyć Christine. Niebawem staje się dla niej jasne, że ktoś czyha na jej życie, ale kto i dlaczego? Wrogo nastawieni sąsiedzi nie zamierzają pomóc w rozwiązaniu zagadki. Atmosfera gęstnieje z godziny na godzinę, zagrożenie narasta, a Christine uświadamia sobie, że ocalić może ją tylko szybkie wyjaśnienie tajemnicy rudej kotki.

Tytuł   Noc rudego kota
Tytuł oryginalny   Die Nacht der roten Katze
Autor   Catherine Ashley Morgan
Przekład   Mieczysław Dutkiewicz
Wydawca   Klub Dla Ciebie
ISBN   978-83-258-0397-1
Format   336s. 135×215mm
Cena   34,90
Data wydania   24 lutego 2011


 :rad2:

Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 17   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do: