Strony: 1 [2] 3 4 ... 25   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Maxime Chattam  (Przeczytany 141514 razy)
Cobenka666

*
Gryffindor

« Odpowiedz #20 : Września 06, 2011, 15:11:52 »

Z tych powieści co są u nas przetłumaczone, to nie ma w żadnej z nich akcji w PL, pewnie Chattam chciał być miły i tak powiedział xD :D
Kup sobie od razu 3 tom, jak kupisz 2 xD Bo 3 jest najlepszy xD!!!
Zapisane

It is just the beginning of the end
J.Xavier.B

*

Miejsce pobytu:
Białystok
WWW
« Odpowiedz #21 : Listopada 29, 2011, 23:25:58 »


Wydawnictwo "Sonia Draga" uszykowało nie lada niespodziankę dla fanów Trylogii zła Chattama  Diabeł 9 Oto szczegóły :D:Bardzo elegancki 3-pak, a w nim 1599 stron mrocznej i trzymającej w napięciu lektury  :roll:. Cena rynkowa 69,90 zł, więc za takie opasłe tomiszcze raczej jeszcze względnie ;).

Zapisane
Cobenka666

*
Gryffindor

« Odpowiedz #22 : Grudnia 03, 2011, 20:08:09 »

Super to zrobili, tylko szkoda, że jak ja kompletowałam trylogię to tak nie było xD;D, i szkoda że nie zrobili nam prezentu na święta i nie wydali książki o Bradym :( Już się nie mogę doczekać tego !! A tak w ogóle to przeczytałam drugi tom INNEGO ŚWIATA, fajnie się skończył i z niecierpliwością czekam na ostatnią część xD Ale przeżyłam mały zawód, bo nie ma w tej drugiej części przedsłowia od autora. A przywykłam, że Chattam zawsze coś pisze do czytelników :/ Nie wiem czy w oryginale też tak było, czy tylko "Sonia Draga" oszczędza na papierze...
Zapisane

It is just the beginning of the end
J.Xavier.B

*

Miejsce pobytu:
Białystok
WWW
« Odpowiedz #23 : Grudnia 31, 2011, 16:40:09 »

Całkiem niedawno skończyłem lekturę "Teorii Gai" :). Z niniejszą książką miałem identyczną sytuację jak w przypadku poprzednio czytanych "Drapieżców" tegoż samego autora - czyli przeczytanie na dwa razy :D.

Chattam jest o tyle specyficznym pisarzem, że potrafi zbudować świetne napięcie, ale w środku utworu lubuje się też rozwlekać, wręcz spowalniać akcję i kierować jej tory na naukowe dywagacje  :haha: Dlatego też w połowie lektury odłożyłem ją do chwilowej poczekalni, w międzyczasie sięgnąłem po dwie inne książki, by z nowym zapałem powrócić do powieści Francuza  :rad2:.

Rzeczony thriller Maxime'a Chattama wyróżnia się z pewnością niesamowitymi miejscami akcji - dwa tajemnicze ośrodki badawcze, jeden na pirenejskim szczycie, drugi na jednej z wysp Polinezji Francuskiej, hen na krańcach Oceanii :). W tych dwóch punktach rozgrywa się równolegle niezwykle ciekawa, owiana niesamowitością i grozą akcja  Diabeł 9. Kolejne strony utworu obnażają mrożący krew w żyłach eksperyment naukowy, który wymknął się spod kontroli i któremu musi podołać garstka osób, będąca jednocześnie w niemałym konflikcie interesów w związku z zaistniałą aferą!!  :o Wystarczy jeszcze dodać, iż z racji oddalenia obu ośrodków badawczych od cywilizowanego świata oraz stale pogarszającej się pogody mamy do czynienia z książką, której fabuła może spokojnie przyprawić o klaustrofobię  Diabeł 9. Poczucie odizolowania i zagrożenia narasta z każdą stroną i udziela się nie tylko bohaterom uwikłanym w mroczne sekrety naukowe, ale i czytającemu - a przynajmniej ja miałem takowe odczucie podczas tej emocjonalnej wycieczki na kraniec świata i jeszcze dalej  :haha:.

Chattam sprawnie porcjuje napięcie, prowadząc czytelnika w coraz głębszy mrok, gdzie ponure brata się z brutalnym  ;).  Przedziwne, nie mieszczące się wręcz w granicach ludzkiego pojmowania zdarzenia na polinezyjskiej wyspie tylko podsycają dramatyczność fabuły i niepewność losów bohaterów  :o Diabeł 9. Bezradność drugiej ekipy w Pirenejach, uwięzionej przez długotrwałe kaprysy pogodowe podwaja klimat grozy i jest naprawdę kapitalnie... dopóki autor tej przedziwnie skonstruowanej książki wchodzi na ścieżkę wyjaśnień naukowych :(.

Nie chodzi mi w tym miejscu, że takowa kwestia wytłumaczenia zachodzących w powieści zdarzeń jest zbędna, wręcz przeciwnie jest potrzebna, bo bez niej cała historia nie trzymałaby się kupy, oraz czytelnik nie mógłby unaocznić sobie szokujących naukowych teorii i ich wdrażań w życie!!  :P Mój zarzut do pisarza jest w tym miejscu taki, że budując niesamowitą aurę grozy nagle zostawia całą dynamiczną akcję i wykłada od podstaw genezę wszystkich zawiłości jakie serwuje w książce; owszem jest to fajne, ale wystarczyłoby to nieco skrócić by nie odnieść wrażenia że oto mamy do czynienia z podręcznikami z pogranicza socjologii i antropologii :D.

Z drugiej jednak strony może to właśnie tak ma wyglądać fabuła Teorii Gai" - czytelnik zostaje do pewnego stopnia uśpiony przez autora, który celowo "przynudza" i przedłuża wyjaśnianie tytułowej teorii, by w efekcie porazić wszystkich wytrwałych finalnym akcentem  Diabeł 9. Tutaj muszę przyznać pisarzowi, iż zrobił to wprost genialnie, bo kiedy mi się wydawało, że wziąłem się za bardzo dobrą powieść, a później niestety utknąłem w rzeczonej warstwie wyjaśniającej, niejako chciałem zmienić swoje zdanie o pozytywnym odbiorze powieści jako całości  :pff4: ;). I dobrze że tego nie zrobiłem, bo odszczekałbym swoje biadolenie chyba na kolanach  :haha: :D. Kilkadziesiąt ostatnich stron "Teorii Gai" to po prostu miazga, znakomita akcja, świetne zwroty fabularne i maximum grozy, tudzież szaleństwa  :roll:. Chattam bardzo mnie zaskoczył, czegoś takiego się nie spodziewałem i rad jestem, iż w tworzeniu pokrętnych, mrocznych historii jest równie dobry, jak przed laty, gdy urzekł mnie swoją Trylogią Zła umiejscowioną w Portland  :rad2:.

"Teoria Gai" jest bez wątpienia w czołówce książek, jakie w tym roku przeczytałem  :rad2:.

« Ostatnia zmiana: Grudnia 31, 2011, 16:43:37 wysłane przez J.Xavier.B » Zapisane
Cobenka666

*
Gryffindor

« Odpowiedz #24 : Stycznia 04, 2012, 19:16:25 »

Teraz bierz się za KREW CZASU, bo z tego co widzę, to chyba jeszcze nie czytałeś. Myślę że Ci się spodoba ta książka, więc nie zwlekaj tylko czytaj, ale nie na dwa razy ;) :P! (idże, idże :haha:)

Można spokojnie powiedzieć, że Chattam popada czasami w naukowy bełkot ;) :D! Ale to akurat w TEORII jest jak najbardziej na miejscu, w końcu bohaterami książki są właśnie naukowcy  :roll:. Bardzo mi się podobało, że taki zabieg Chattama zastosował( celowy!!), to czyni książkę bardziej wiarygodną ;). Więc trzeba to dzielnie znieść :D! Może sobie Maximek bełkotać ile chce, jak potem wyskakuje z taką akcją! Taki już jego urok! Sama końcówka jest genialna, to fakt, jak ja się bałam jak to czytałam! :o ! Nawet nie końcówki, wystarczy tylko, jak wspomnę sobie, jak Emma agregatu szukała, albo jak z Timem zabarykadowali się w jednym z domów na wyspie. Ta książka skutecznie ryje beret, że tak powiem :D! Tylko Chattam umie taką grozą powiać !

Czekam teraz na powieść o Bradym, Soniu Drago!!! Mam nadzieję, że już ją drukujecie, bo jeśli nie, to będziecie mieć mnie na sumieniu, gdyż umrę z ciekawości ... !
Zapisane

It is just the beginning of the end
J.Xavier.B

*

Miejsce pobytu:
Białystok
WWW
« Odpowiedz #25 : Stycznia 04, 2012, 20:12:42 »


Zgadza się, "Krew czasu" mam jeszcze zaległą i co ciekawe, stoi w poczekalni na półce domowej biblioteczki już ze 3 lata  :D. Być może podświadomie ją dotychczas omijałem, bo tematycznie jakoś mi się skojarzyła z twórczością Dana Browna, a tegoż pisarza z kolei omijam z daleka  :P.

Niemniej jednak po "Krew czasu" sięgnę, bo na sześć przeczytanych utworów Maxime'a tylko jeden - "Teoria chaosu" - niespecjalnie mi podszedł  ;). Tak więc pogrom 5 : 1 to wystarczający bodziec do kolejnego spotkania z Chattamem  Diabeł 9.

Odnośnie losów Brady'ego O'Donnella również czekam z niecierpliwą-ością  :haha: na tę książkę :]. SD obiecywała, że w tym roku ujrzy światło dzienne, więc z wolna odliczamy czas do rychłej [miejmy nadzieję :D] premiery  :faja:.
Zapisane
Cobenka666

*
Gryffindor

« Odpowiedz #26 : Stycznia 04, 2012, 20:19:57 »

3 lata!! Toż to skandal !! Jak Ci się to z Brownem mogło skojarzyć!!  :haha: ! Dan Brown, ten stary nudziarz, się do tego nie umywa! :D

Ja ciągle sprawdzam zapowiedzi Sonii i nic  :// To wątpię, że premiera będzie rychła :( Ta książka już dawno powinna być u nas !  :pff4:
Zapisane

It is just the beginning of the end
J.Xavier.B

*

Miejsce pobytu:
Białystok
WWW
« Odpowiedz #27 : Stycznia 04, 2012, 23:23:48 »

Z Brownem chyba tylko to, iż tu i tu pojawiają się wątki historyczne, a przynajmniej tak wywnioskowałem ze zwiastuna "Krwi czasu" ;).

Odnośnie drugiej kwestii poruszonej przez Ciebie, to napisałem do Sonii Dragi na fejsbuku :D. Poprzednim razem odpisali, więc liczę na owocną współpracę informacyjną z ich strony także i teraz  :faja:.

Zatem cierpliwie czekamy na odzew  Diabeł 9.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 04, 2012, 23:25:24 wysłane przez J.Xavier.B » Zapisane
Cobenka666

*
Gryffindor

« Odpowiedz #28 : Stycznia 05, 2012, 19:43:05 »

Mam nadzieję, że dadzą odpowiedź i to taką pozytywną :)  :roll:!
Zapisane

It is just the beginning of the end
Cobenka666

*
Gryffindor

« Odpowiedz #29 : Stycznia 09, 2012, 18:56:31 »

Napisałam maila do "Sonii" i mi odpisali, że OBIETNICA MROKU ukaże się w maju tego roku :D !!! Ale się podjarałam !!  :roll: OBIETNICA MROKU !! Cóż za piękny tytuł <3  :)
Zapisane

It is just the beginning of the end
J.Xavier.B

*

Miejsce pobytu:
Białystok
WWW
« Odpowiedz #30 : Stycznia 09, 2012, 22:50:44 »


Bosko, nawet mimo tego, że na FB słowem nie odpisali tym razem w rzeczonej sprawie  :roll:. Poprzednio było bodaj na odwrót; przed Tobą milczeli, a wylewni byli wobec mnie :D. W każdym razie "Obietnica mroku" to jedna z moich najbardziej oczekiwanych powieści nadchodzącej wiosny  Diabeł 9. I ciekawe, czy Brolin pojawi się w jakimś epizodzie?? ;)

Zapisane
Cobenka666

*
Gryffindor

« Odpowiedz #31 : Stycznia 10, 2012, 19:01:08 »

Nie odpisali mi raz, ale to było dawno, już  im wybaczyłam  :haha:

Ja też liczę na epizodzik z Brolinem  :roll:  :D! Oby to tylko nie wyglądało tak, że Brady daje mu po ryju za to, że mu żonę poderwał  :D  ;)
Ale poważnie mówiąc, to bardzo bym chciała, żeby coś o Brolinie było, bo już się za nim stęskniłam  :) Szkoda że Chattam nie stworzył o nim całej wielgachnej serii, tylko trylogię napisał :( Trzy książki to dla mnie za mało  :pff4:
Zapisane

It is just the beginning of the end
marczewek

*

Miejsce pobytu:
była stolica byłego województwa
mój nik wzion sie od mojego imienia

« Odpowiedz #32 : Stycznia 10, 2012, 19:27:14 »

Ja tego facia czytałem jedynie cykl o Brolinie. I to już jakiś czas temu, reszty nie miałem okazji.
Zapisane

- Klasyka to książki, które ludzie cenią i których nie czytają.
Mark Twain
Cobenka666

*
Gryffindor

« Odpowiedz #33 : Stycznia 10, 2012, 19:34:19 »

To czas najwyższy nadrobić zaległości w lekturze ! :) Każda książka Chattam'a jest godna uwagi, przynajmniej wg mnie :D
Zapisane

It is just the beginning of the end
marczewek

*

Miejsce pobytu:
była stolica byłego województwa
mój nik wzion sie od mojego imienia

« Odpowiedz #34 : Stycznia 10, 2012, 19:40:26 »

Może coś wezmę na warsztat, jak nie będę miał nic w kolejce  :haha:.
BTW. Cobenka, czytałaś coś Grangea? Też francuz, i pisze coś w stylu Chattama  ;)
Zapisane

- Klasyka to książki, które ludzie cenią i których nie czytają.
Mark Twain
Cobenka666

*
Gryffindor

« Odpowiedz #35 : Stycznia 10, 2012, 19:52:06 »

Nie, nie czytałam, oglądałam film tylko na podstawie jego książki PURPUROWE RZEKI. Raz nawet podczas wizyty w bibliotece miała już w rękach książkę, ale jakoś nic z tego nie wyszło  :D  Z chęcią sprawdzę, czy Grange ma podobny styl do Chattama!
Zapisane

It is just the beginning of the end
J.Xavier.B

*

Miejsce pobytu:
Białystok
WWW
« Odpowiedz #36 : Stycznia 11, 2012, 23:15:23 »


Szkoda że Chattam nie stworzył o nim całej wielgachnej serii, tylko trylogię napisał :( Trzy książki to dla mnie za mało  :pff4:

I więcej raczej nie będzie, bo jak sami pamiętamy autor wspomniał w notce kończącej trzeci tom, że do tej postaci nigdy nie powróci  :(. Ale jak mówi powiedzenie; "nigdy, nie mów nigdy"  :D. A nóż we Francji też je znają  :P.

Jednak mała rólka Joshui w obsadzie "Obietnic mroku" to byłoby coś, taki specjalny bonus dla wiernych czytelników  :faja:. Cóż, przekonamy się za kilka miesięcy jak potoczy się owa historia o mężu Annabel  :rad2:.
Zapisane
Cobenka666

*
Gryffindor

« Odpowiedz #37 : Stycznia 12, 2012, 19:37:09 »

Nie wiem czemu, ale mam wrażenie, że historia Brady'ego nie skończy się wesoło ... No ale w maju się dowiemy wszystkiego.
Chattam jeszcze pisał, coś o tym, że główni bohaterowie OTCHŁANI staną się bohaterami drugoplanowymi, to liczę że Brolin i Annabel się pojawią :) W końcu Brady to mąż Annabel, więc musi się ta sprawa wyjaśnić jakoś !!

Może jeszcze Maxime kiedyś wróci do pisania przygód o Brolinie... jak mu kasa się skończy  :D  Wtedy wróci do kury znoszącej złote jajka :D A nóż widelec :D!
 
Zapisane

It is just the beginning of the end
J.Xavier.B

*

Miejsce pobytu:
Białystok
WWW
« Odpowiedz #38 : Stycznia 12, 2012, 23:20:13 »

Ciekawe też, w jakim momencie będzie rozgrywać się akcja "Obietnicy mroku" względem Trylogii  ??. Być może wydarzenia toczyć się będą równolegle do siebie, ale wówczas panicz Brolin i niewiasta O'Donnel byli zaabsorbowani  "swoim" śledztwem, więc szanse na ich pojawienie się w nowej powieści - nawet epizodycznie - maleją  :(.

Z drugiej strony może wyniknąć taka sytuacja, że akcja "Obietnicy mroku" spokojnie może rozgrywać się w czasie wydarzeń pierwszej części "Trylogii Zła" - bo to wtedy najpewniej mąż Annabel zniknął, a i ona sama pewnikiem może odegrać wówczas sporą rolę w zapowiedzianej na maj książce, bo jak wiemy u boku Brolina pojawia się dopiero w drugim tomie  :faja:. Tylko wtedy Brolina na 100% nie uświadczymy...

Pomijając Joshuę, taki scenariusz wydaje mi się najbardziej prawdopodobny  ;). Miło byłoby dla czytelnika gdyby w prologu Chattam nakreślił okoliczności zaginięcia Brady'ego i później jeszcze uwikłał w mroczne śledztwo jego żonę :D.

Jest jeszcze trzecia opcja, czyli rozwój wydarzeń "Obietnicy mroku" po zakończeniu "Trylogii Zła"; liczyłbym tutaj na jakiś motyw z nagłym przewrotem w zażegnanych wcześniej poszukiwaniach zaginionego / uprowadzonego (?) Brady'ego O'Donnella i w związku z tym ożywione działania jego małżonki  Diabeł 9.

Mam nadzieję, że ta powieść spełni nasze gorączkowe oczekiwania  :haha:.

Zapisane
Cobenka666

*
Gryffindor

« Odpowiedz #39 : Stycznia 13, 2012, 19:23:35 »

Mi się właśnie wydaje, że to wszystko się wydarzy, zaraz po tym jak on wyszedł z domu, w ten jeden rok, przed spotkaniem Annabel i Josha  :pff4: .  Przez ten czas to się wszystko samo może rozwiązać i nie będzie szans, że Brolin się pojawi :(. Co najwyżej w epilogu będzie o tym, jak np. Annabel po iluś tam latach, trupa męża znalazła i tyle !! Jak Chattam tak zrobił to mu tego nie wybaczę !!  ;(

Najlepsza wersja dla mnie, to by była jakby w OBIETNICY MROKU Brady'ego szukał Brolin! Taki to spec od odnajdywania zaginiony ludzi, to się dziwię, że zaraz W CIEMNOŚCIACH STRACHU O'Donella nie znalazł :D  :haha:
Zapisane

It is just the beginning of the end
Strony: 1 [2] 3 4 ... 25   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do: