Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jeffrey Archer  (Przeczytany 8466 razy)
marczewek

*

Miejsce pobytu:
była stolica byłego województwa




mój nik wzion sie od mojego imienia

« : Marca 06, 2012, 18:28:28 »



Jeffrey Howard Archer, baron Archer Weston-super-Mare (ur. 15 kwietnia 1940) ? brytyjski polityk, angielski autor poczytnych powieści z wątkiem sensacyjnym.
W 1963 roku reprezentował Wielką Brytanię w biegu na 100 metrów. W latach 1969-74 zasiadał w Izbie Gmin. Od września 1985 roku do października 1986 roku wiceprzewodniczący Partii Konserwatywnej. Odszedł, gdy został skazany za utrudnianie pracy wymiaru sprawiedliwości. Dwa lata przesiedział w więzieniu.
W 1992 roku, w dniu imienin królowej, otrzymał tytuł szlachecki.
Łączny nakład książek Archera przekroczył 100 milionów egzemplarzy; ich wydania ukazują się w 61 krajach i 27 językach. Pisarz jest żonaty, ma dwóch synów Williama i Jamesa. Mieszka w Cambridge, gdzie jego żona jest wykładowcą.

Bibliografia

Seria Kane i Abel
1. Czy powiemy pani prezydent? / Czy powiemy prezydentowi? (Shall We Tell the President?, 1977)
2. Kane i Abel (Kane and Abel, 1979)
3. Córka marnotrawna (The Prodigal Daughter, 1982)

Kroniki rodziny Cliftonów
1. Czas pokaże (Only Time Will Tell, 2011)
2. Za grzechy ojca (The Sins of the Fathe, 2012)
3. Sekret najpilniej strzeżony (Best Kept Secret, 2013)
4. Ostrożnie z marzeniami (Be Careful What You Wish For, 2014)
5. Mightier Than the Sword (2015)

Dziennik Więzienny
1. Dziennik więzienny (A Prison Diary, 2002)
2. Dziennik więzienny II (A Prison Diary II, 2003)
3. Dziennik więzienny III (A Prison Diary III, 2004)

Pozostałe
1. Co do grosza (Not a penny more, not a penny less, 1976)
2. Pierwszy między równymi (First Among Equals, 1984)
3. Sprawa honoru (A Matter of Honour, 1986)
4. Prosto jak strzelił (As the Crow Flies, 1991)
5. Złodziejski honor (Honour Among Thieves, 1993)
6. Stan czwarty (The Fourth Estate, 1996)
7. Jedenaste przykazanie (The Eleventh Commandment, 1998)
8. Synowie fortuny (Sons of Fortune, 2002)
9. Tajemnica autoportretu, Fałszywe wrażenie (False Impression, 2006)
10. Ewangelia według Judasza (The Gospel According to Judas, 2007)
11. Więzień urodzenia (A Prisoner of Birth, 2008)
12. Ścieżki chwały (Paths of Glory, 2009)

Zbiory opowiadań
1. Kołczan pełen strzał (A Quiver Full of Arrows, 1980)
2. Na kocią łapę (A twist in the Tale, 1988)
3. Dwanaście fałszywych tropów (Twelve Red Herrings, 1994)
4. Krótko mówiąc (To Cut a Long Story Short, 2000)
5. Zasłyszane w kiciu i gdzie indziej (Cat O'Nine Tales, 2006)
6. Ale to nie wszystko (And Thereby Hangs a Tale, 2010)

------

Macie tak czasem że nie możecie się oderwać? Ja tak mam z najnowszą i zarazem pierwszą książką którą czytam Czas pokaże. Jest fantastyczna, i chyba czas na dłużej zostać przy tym gościu.
« Ostatnia zmiana: Listopada 26, 2014, 12:21:42 wysłane przez marczewek » Zapisane

- Klasyka to książki, które ludzie cenią i których nie czytają.
Mark Twain
sorekar

*

Miejsce pobytu:
Warszawa




« Odpowiedz #1 : Marca 06, 2012, 19:39:15 »

Właśnie jestem przy pierwszej powieści tego pisarza. Mianowicie Złodziejski honor, który jest naprawdę dobrą książką. Mam nadzieje dziś skończyć. Ostatnie 100 stron :D
Zapisane
marczewek

*

Miejsce pobytu:
była stolica byłego województwa




mój nik wzion sie od mojego imienia

« Odpowiedz #2 : Marca 08, 2012, 10:18:42 »



Skończyłem właśnie tą książkę. Jest to pierwsza pozycja tego autora, którą miałem okazję przeczytać. Podchodziłem do niej z lekką rezerwą, jak to czasem bywa w stosunku do nowych autorów, ale tym razem obawy okazały się przedwczesne. Książka jest strasznie wciągająca, i oderwanie się od niej to istne katusze.
Jest to pierwsza część Sagi rodziny Cliftonów, druga zdaje się ma wyjść w tym roku. Książka opowiada losy młodego człowieka Harrego Cliftona, ale w dość specyficzny sposób, kolejny rozdział jest przedstawiony z perspektywy coraz to innej postaci. Na początku jest to Maise Clifton, potem Harry i kolejne osoby powiązane z głównym bohaterem.
Z relacji każdej z osób dowiadujemy się stopniowo coś więcej o życiu chłopca, życie codzienne w Bristolu, wagarowanie, wizyty w porcie z wujem, przyjaźń z potowym stróżem, w końcu pobyt w luksusowej szkole dla chłopców.
Z relacji matki Harrego dowiemy jak dużo musiała poświecić żeby syn kelnerki i dokera, mógł kontynuować naukę w tak dobrych warunkach. A to dopiero ułamek tej pasjonującej historii, która kończy się w Nowym Jorku.
Zapisane

- Klasyka to książki, które ludzie cenią i których nie czytają.
Mark Twain
sorekar

*

Miejsce pobytu:
Warszawa




« Odpowiedz #3 : Marca 08, 2012, 16:24:04 »

A ja właśnie wczoraj wieczorem skończyłem Złodziejski Honor i książka była bardzo fajna. Na początku nie mogłem się totalnie połapać w bohaterach, lecz w końcu wszystko ogarnąłem. Ogólnie książka dzieli się na 3 części: Wykradzenie Deklaracji Niepodległości-Pobyt(misja)w Bagdadzie oraz powrót z Bagdadu. To była moja pierwsza lektura tego autora i z pewnością sięgnę po następne ;)
Zapisane
czarnaJagoda

*

Miejsce pobytu:
Toruń




« Odpowiedz #4 : Marca 09, 2012, 02:33:03 »

Nic nie czytałam, ale i tak się wypowiem.
Oglądałam swojego czasu Kane'a i Abla i chyba, jak mi wpadnie w ręce powieść to poczytam. Jak teraz widzę, to cała trylogia będzie.
Słuchałam paru opowiadań, ale nie mam ich pod ręką, więc jak się cokolwiek machnę w tytułach to... edytuję tego posta ;-) Więc po kolei:
Szczęściarze - opis jak to w banku pracownicy każdego szczebla, od portiera począwszy na dyrektorze skończywszy, mają innych za szczęściarzy, a jak im samym źle.
Morderstwo doskonałe (a może Zbrodnia doskonała?) - ciekawy kryminał, w którym mordercę poznajemy na samym początku, a zakończenie i tak miażdży.
Biegli - dwie prawie identyczne sprawy, ten sam biegły, taka sama opinia i ten sam prawnik, który w jednej z tych spraw oskarża, w drugiej broni, a w każdej ze spraw ustosunkowuje się do biegłego i jego opinii. Nie wiem, czy z tego opisu wynika, że to dobre opowiadanie, ale zapewniam, ze naprawdę dobre.
No i na koniec powieść Co do grosza, wysłuchana w rewelacyjnej interpretacji Rocha Siemianowskiego. Oszukani na grube pieniądze (przynajmniej w skali ich prywatnych budżetów), postanawiają je odzyskać - co do grosza. Pomysł niby nie pierwszej świeżości, dużo rzeczy da się przewidzieć... ale nawet niezłe, tylko że znane od lat danie można tak doprawić, by długo pozostało w pamięci.

Z całą pewnością sięgnę jeszcze po inne pozycje Archera, bo jak dotąd żadna mnie nie rozczarowała. I pewnie żadnej nie przeczytam ;-)
Zapisane
czarnaJagoda

*

Miejsce pobytu:
Toruń




« Odpowiedz #5 : Maja 22, 2012, 19:13:38 »

Opowiadanie A la carte - nie wiem, z którego zbioru opowiadań albowiem posiadam to jako samodzielny audiobook. Historia chłopca, który zamiast iść na studia - jak chciał ojciec - postanowił pracować w fabryce u ojca montując koła do samochodów. Ojciec zezwolił mu na pracę w tejże fabryce, pod jednym wszakże warunkiem... Generalnie przewrotne opowiadanie o tym, że do tego, by zrobić fortunę niekoniecznie potrzeba mieć wyższe studia, czasem wystarczy tylko (aż?) pasja.

Opowiadanie było tak błyskotliwe (jak chyba wszystko, z czym do tej pory się zetknęłam autorstwa bohatera wątku), że ledwie go skończyłam, od razu sięgnęłam po następną pozycję, tym razem powieść. Jedenaste przykazanie, powieść szpiegowska. Specjalistką od literatury szpiegowskiej to nie jestem, ale i tak fabuła nie była dla mnie szczególnie odkrywcza. Zakończenie też, ale to już wynikało z tego, iż już trochę poznałam przewrotność Archera. Teraz chwila odpoczynku i pewnie za jakieś 3-4 audiobooki powrócę do tego pana, bo chyba już się uzależniłam.
Zapisane
sorekar

*

Miejsce pobytu:
Warszawa




« Odpowiedz #6 : Czerwca 16, 2012, 09:44:24 »

Ostatnio skończyłem zbiór opowiadań 12 fałszywych tropów. W mojej ocenie jest to świetna książka ogółem, jak i świetne każde opowiadanie oddzielnie. Zbiorek jest bardzo wyrównany, żadne opowiadanie mnie nie wynudziło. Najlepszym opowiadaniem było chyba Nie zatrzymuj się na autostradzie opowiadającej o kobiecie, którą ściga czarny jeep...resztę mam nadzieję doczytacie bo końcówka jest powalająca. Strasznie podobało mi się również ostatnie opowiadanie, którego zakończenie zostało podzielone na 4 różne mini opowiadania. Moim zdaniem pomysł fenomenalny. Ogólnie książka bardzo bardzo fajna i z pewnością jeszcze bardziej zachęciła mnie do penetrowania sztuki tego autora :D
Zapisane
marczewek

*

Miejsce pobytu:
była stolica byłego województwa




mój nik wzion sie od mojego imienia

« Odpowiedz #7 : Października 09, 2012, 17:46:23 »



Drugi tom obejmującej sto lat, wielopokoleniowej sagi zatytuowanej "Kroniki Cliftonów"

Drugi po Czas pokaże tom "Kronik Cliftonów"

Hit tegorocznych list bestsellerów!

--------------

Jestem szczerze zainteresowany, podobno w listopadzie ma się ukazać.
Zapisane

- Klasyka to książki, które ludzie cenią i których nie czytają.
Mark Twain
marczewek

*

Miejsce pobytu:
była stolica byłego województwa




mój nik wzion sie od mojego imienia

« Odpowiedz #8 : Listopada 07, 2012, 17:23:02 »

Przeczytałem właśnie Fałszywe wrażenie, książkę która ukazała się u nas poprzednio jako Tajemnica autoportretu w Prósie. To druga książka Archera jaką przeczytałem, i muszę przyznać że jego styl pisania bardzo mi odpowiada.
Oprócz tego autor osadził akcję w ciekawym momencie. 10 września w Anglii ginie straszną śmiercią arystokratka. Morderstwo to powoduje lawinę powiązanych zdarzeń, których wspólnym mianownikiem jest ostatni obraz van Gogha.
Okazuje się że starsza pani miała kłopoty finansowe. Zapożyczyła się u mało etycznego bankiera Bryce'a Fenstona, który ma swoje biuro w jednej z wierz WTC.
Książka podzielona jest na dzienne rozdziały, od 10 do 26 września. I właśnie 11 dzieje się dużo interesujących rzeczy, które niesamowicie komplikują sprawę. Fenston wykorzystując śmierć właścicielki zamierza zagarnąć cenny obraz dla siebie, i przy okazji pozbyć się swojej pracownicy, która zaczyna za bardzo węszyć. Potem dużo szumu, walące się wieże, podróż do okoła świata.
Mi się osobiście bardzo podobała, ale jako że w pierwszej wersji ukazała się już dawno temu (2005), to jest o niej dużo recenzji. Niekoniecznie pochlebnych.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 09, 2013, 18:37:04 wysłane przez marczewek » Zapisane

- Klasyka to książki, które ludzie cenią i których nie czytają.
Mark Twain
marczewek

*

Miejsce pobytu:
była stolica byłego województwa




mój nik wzion sie od mojego imienia

« Odpowiedz #9 : Stycznia 10, 2013, 17:19:27 »

Jestem w trakcie czytania drugiej części kronik Sagi Cliftonów, i jestem pod ogromnym wrażeniem.
A to rzekomo wcale nie szczyt możliwości autora, bo ma ponoć lepsze książki.
Już w tamtym roku zapowiadałem że przeczytam coś więcej, ale jakoś nie było czasu. Tyle fajnych pozycji wychodzi.

I książka skończona. Równie dobra jak poprzednia. Archer pisze takim niesamowitym językiem że nie wiem.
Druga część sagi, po raz kolejny pisana jest rozdziałami z perspektywy rożnych zainteresowanych osób. Harry nie mogąc poślubić kobiety swojego życia, siostry jego najlepszego przyjaciela, i jak się okazuje możliwe że jego siostry, postanawia zaciągnąć się do wojska. By tam przeczekać trudny czas, i liczyć na to że uda mu się wyjaśnić wszystkie zagadki.

Ale nic nie układa się po jego myśli. Statek zostaje zatopiony, Harry podaje się za innego człowieka, i zostaje w Nowym Jorku oskarżony o morderstwo. A to zaledwie początkowe strony książki, potem akcja jest coraz bardziej fascynująca. Aż do najbardziej przewrotniej końcówki jaką czytałem.
Jeśli pomyślę że trzecia część pewnie dopiero za rok, to brak słów.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 11, 2013, 09:06:10 wysłane przez marczewek » Zapisane

- Klasyka to książki, które ludzie cenią i których nie czytają.
Mark Twain
marczewek

*

Miejsce pobytu:
była stolica byłego województwa




mój nik wzion sie od mojego imienia

« Odpowiedz #10 : Stycznia 15, 2013, 18:11:41 »

Coś czuję że będę musiał na dłużej przyjrzeć się panu Archerowi. Bo kończę właśnie Czy powiemy pani prezydent? i jestem pod ogromnym wrażeniem.
Z tą książką wiąże się ciekawa sytuacja. Jej pierwotna wersja, Czy powiemy prezydentowi, została napisana w 1976 roku, jej akcja miała się toczyć w pięć lat później, a centralną postacią powieści miał być Edward Kennedy, najbardziej prawdopodobny kandydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych w 1980 roku.
Stało się jednak inaczej, a polskie tłumaczenie, które powstawało po tych wydarzeniach zostało przez tłumacza zmienione. Zabieg ten zainteresował Archera w takim stopniu, że postanowił znacznie ją przebudować.

Przypuszczam że pierwotne wydanie nie było związane z serią Kane i Abel, a dopiero późniejsza zredagowana wersja stała się poniekąd częścią cyklu.
I właściwie jest tu bardziej na doczepkę, bo jest to raczej thriller polityczno-sensacyjny, związany z zamachem na prezydent Florentynę Kane, niż jakaś kolejna odsłona sagi.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 21, 2013, 09:11:07 wysłane przez marczewek » Zapisane

- Klasyka to książki, które ludzie cenią i których nie czytają.
Mark Twain
marczewek

*

Miejsce pobytu:
była stolica byłego województwa




mój nik wzion sie od mojego imienia

« Odpowiedz #11 : Stycznia 19, 2013, 17:27:00 »

Kolejna rewelacyjna książka Archera za mną. Tym razem moim łupem padła książka Kane i Abel, którą można traktować jako pierwszy tom sagi. Historia jest tak rozbudowana, ze mogłaby równie dobrze obdzielić trzy książki.
Historia zaczyna się w Polsce, gdzie w ubogiej chacie pojawia się niemowlę-sierota, który jak się okazuje ma najwyraźniej arystokratyczne pochodzenie.

Abel Rostovski rodzi się jako Władek, przybrany syn w chłopskiej rodzinie. Ponadprzeciętnie uzdolniony trafia pod opiekę barona, by dotrzymywać towarzystwa jego synowi. Wspólna nauka i zabawa powodują że chłopcy zaczynają traktować się jak bracia. Wtedy nadchodzi wojna światowa. Wiele osób ginie, a reszta zostaje osadzona w lochach.
Władek w końcu zostaje sam, trafia do niewoli, a potem zostaje zesłany na Syberię.
Po wielu niepowodzeniach i przygodach, trafia w końcu do Stanów, i zaczyna nowe życie.

Równocześnie, naprzemiennie rozdziałami bohaterem jest William Kane, dziedzic fortuny. Jego dziadek otworzył bank, a ojciec go jeszcze bardziej rozbudował. William jako pierworodny syn, ma za zadanie go po nim przejąć. Od początku wychowuje się w bogactwie, i przyjaznym środowisku. Ma od życia wszystko co potrzebuje. Sielanka kończy się gdy ojciec ginie tragicznie w katastrofie Titanica...

Potem akcja toczy się przez ponad 50 lat, aż do kolejnego pokolenia. Jest to niesamowicie rozbudowana książka, pełna zwrotów akcji, i niezwykle realnie odwzorowanym postaciom i fabule. Zrządzenie losu sprawia że dwaj panowie się spotykają i potem kolejne sprawia że stają się dla siebie zaprzysięgłymi wrogami.
Kapitalna pozycja.

« Ostatnia zmiana: Stycznia 21, 2013, 09:01:20 wysłane przez marczewek » Zapisane

- Klasyka to książki, które ludzie cenią i których nie czytają.
Mark Twain
marczewek

*

Miejsce pobytu:
była stolica byłego województwa




mój nik wzion sie od mojego imienia

« Odpowiedz #12 : Stycznia 22, 2013, 09:46:36 »

Córka marnotrawna również skończona. Jest to swoisty ciąg dalszy powieści Kane i Abel z perspektywy Florentyny Kane, córki Abla Rosnovskiego.
Książka rozpoczyna się w momencie narodzin pierworodnej córki Abla i Zofii, więc siłą rzeczy zazębia się z poprzednią książką. Podzielona jest na trzy części, przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. W przeszłości częściowo powielają się losy przedstawione w poprzedniej pozycji, ale tym razem dzieją się s perspektywy córki.

Część druga teraźniejszość, to już czas po śmierci ojców Florentyny i Richarda, a zarazem czas rozkwitu ich miłości, banku i sieci hoteli. Jest to także początek kariery politycznej Florentyny, mającej zapewnić jej wymarzony tytuł prezydenta.

Zakulisowe zagrywki, polityka od kuchni, sondaże, wyborcy. Dwie kolejne części, na tym właśnie się skupiają. Bardzo dużo o Kongresie, Kapitolu, dziwnej amerykańskiej ordynacji wyborczej. Na tym skupia się ta część książki.

W podsumowaniu seria Kane i Abel jest kapitalna. Prowadzona przez niemal sto lat, i trzy pokolenia połączyła ze sobą dwie zwaśnione rodziny i spowodowała że pierwszy raz prezydentem została kobieta.
Zapisane

- Klasyka to książki, które ludzie cenią i których nie czytają.
Mark Twain
marczewek

*

Miejsce pobytu:
była stolica byłego województwa




mój nik wzion sie od mojego imienia

« Odpowiedz #13 : Stycznia 27, 2013, 23:07:47 »

Jak się okazuje wyszła mi nieplanowana szybka piątka  Diabeł 9.
Chyba jednak chwilowo zastopuję z Archerem, i zabiorę się za coś innego. Więc by napisać słów kilka o Więźniu urodzenia.
Ta książka znacząco fabułą odbiega od poprzednich pozycji, bo jest to coś w rodzaju thrillera prawniczego.
Jak to bywa u Archera, książka nieźle wciąga i niesamowicie poniewiera. Zwłaszcza że fabuła jest iście przewrotna i diabelska.
Cała akcja zaczyna się w momencie, gdy Danny Cartwright postanawia oświadczyć się Beth Wilson. Chcąc uczcić zaręczyny, para wybiera się do pubu wraz z Berniem - bratem Beth i jednocześnie najlepszym przyjacielem Danny'ego.
Obaj wspólnie pracują w warsztacie ojca rodzeństwa, i jeden z nich na niedługo przejąć warsztat.
Niestety splot nieszczęśliwych zdarzeń sprawia że Bernie ginie, a Danny, choć niewinny zostaje skazany na 22 lata więzienia. A dlaczego? Z prostego powodu, czterema świadkami oskarżenia są: adwokat, popularny aktor, arystokrata i najmłodszy wspólnik w historii szacownej firmy.
To zaledwie pierwsze rozdziały tej fascynującej historii, która dopiero wtedy się rozkręca.
Zapisane

- Klasyka to książki, które ludzie cenią i których nie czytają.
Mark Twain
marczewek

*

Miejsce pobytu:
była stolica byłego województwa




mój nik wzion sie od mojego imienia

« Odpowiedz #14 : Maja 06, 2013, 11:55:43 »

Trzeci tom Kronik Cliftonów.



Tytuł   Sekret najpilniej strzeżony
Tytuł oryginalny   Best Kept Secret
Data wydania   listopad 2013
Autor   Jeffrey Archer
Przekład   Danuta Sękalska
Wydawca   Rebis
Cykl   Kroniki rodziny Cliftonów

Rok 1945. Izba Lordów nie ustaliła, kto powinien odziedziczyć majątek rodowy Barringtonów. O wszystkim zadecyduje głos lorda kanclerza. Jego werdykt rzuci długi cień na życie Harry'ego Cliftona i Gilesa Barringtona.

Harry powraca do Ameryki, żeby promować swoją najnowszą powieść, a Emma rozpoczyna poszukiwania dziewczynki, którą znaleziono w wiklinowym koszu w gabinecie ojca po jego zabójstwie. Giles wpada w sidła kobiety, która poluje na jego fortunę. Musi również stawić czoło dawnemu wrogowi, Fisherowi, który chce zrujnować jego karierę polityczną.

Nowe pokolenie także zmaga się z kłopotami. Sebastian, syn Emmy i Harry'ego, zostaje wydalony ze szkoły i nieświadomie wplątuje się w międzynarodową aferę związaną z rzeźbą Rodina. Czy zdoła ułożyć sobie życie? Czy rodzina Cliftonów kiedykolwiek wyzwoli się od nieszczęść?
« Ostatnia zmiana: Listopada 26, 2014, 12:27:36 wysłane przez marczewek » Zapisane

- Klasyka to książki, które ludzie cenią i których nie czytają.
Mark Twain
marczewek

*

Miejsce pobytu:
była stolica byłego województwa




mój nik wzion sie od mojego imienia

« Odpowiedz #15 : Czerwca 07, 2013, 08:25:16 »



Jeffrey Archer
Pierwszy między równymi
Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 25-06-2013
EAN: 9788378184300
ISBN: 978-83-7818-430-0

Czterech młodych, dobrze zapowiadających się polityków - dwóch torysów i dwóch laburzystów - zajmuje po raz pierwszy miejsca w parlamencie. Dzielą ich pochodzenie, status społeczny, wykształcenie i poglądy, ale łączy jedno: nieopanowana ambicja. Przed nimi trzy dziesięciolecia wzlotów i upadków w bezwzględnym wyścigu do władzy, w którym siłą rzeczy biorą też udział ich najbliżsi. Gra toczy się o najwyższą stawkę, ale tylko jeden z nich zdobędzie upragnioną nagrodę - stanowisko premiera.
Jeffrey Archer to jeden z najpopularniejszych obecnie pisarzy na świecie. W 1992 roku otrzymał tytuł szlachecki, zasiadał też jako poseł w Izbie Gmin i w Izbie Lordów. Debiutował powieścią Co do grosza, która zyskała popularność w Wielkiej Brytanii. Kolejna, Kane i Abel, stała się wielkim bestsellerem. Obie książki zostały sfilmowane. Sławę Archera ugruntowały następne powieści i opowiadania: Córka marnotrawna, Stan czwarty, Więzień urodzenia, Synowie fortuny, Sprawa honoru, Ścieżki chwały oraz Ale to nie wszystko. Jego najnowszy cykl to "Kroniki Cliftonów": Czas pokaże, Za grzechy ojca, Sekret najpilniej strzeżony (ukaże się w listopadzie 2013 roku).
Zapisane

- Klasyka to książki, które ludzie cenią i których nie czytają.
Mark Twain
marczewek

*

Miejsce pobytu:
była stolica byłego województwa




mój nik wzion sie od mojego imienia

« Odpowiedz #16 : Grudnia 15, 2013, 13:42:55 »

Trudno w to uwierzyć, ale każdy kolejny tom sagi Cliftonów jest lepszy niż poprzedni. Aż strach pomyśleć co się stanie w Be Careful What You Wish, która to w marcu pojawi się w Wielkiej Brytanii.
Mam nadzieję że Rebis nie będzie zbyt długo zwlekał, i gdzieś na wakacje wypuści czwarty tom, było by miło.

Co do Archera, to jestem pod wrażeniem jego twórczości. Thriller prawniczy, spiskowy, powieść sensacyjna, czy przygodowo-obyczajowa, nie ma znaczenia, bo wiadome że będzie to powieść najwyższej próby.
Lord Kanclerz musi zdecydować, który z młodych mężczyzn jest pierworodnym synem Hugo Barringtona. Czy Harry Clifton - możliwy nieślubny syn - odziedziczy niechciany tytuł, i straci szansę na poślubienie ukochanej Emmy? A może to Giles Barrington - dostanie tytuł, do którego był całe życie przygotowywany?

W końcu zapada decyzja, która satysfakcjonuje obie strony, i życie toczy się dalej.
Harry realizuje się jako pisarz, Giles inwestuje w swoją karierę polityczną, a Emma postanawia odnaleźć swoją malutką siostrę, która została znaleziona przy zwłokach jej ojca.

Tak od połowy książki, pierwsze skrzypce przejmuje Sebastian, i to on staje się główną postacią książki.
Ten sympatyczny młody i inteligentny człowiek, jest niesamowitym urwisem. Aż dziw bierze że tak spokojni ludzie jak Emma i Harry mogli wydać na świat takiego  :)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 15, 2013, 13:51:30 wysłane przez marczewek » Zapisane

- Klasyka to książki, które ludzie cenią i których nie czytają.
Mark Twain
marczewek

*

Miejsce pobytu:
była stolica byłego województwa




mój nik wzion sie od mojego imienia

« Odpowiedz #17 : Marca 09, 2014, 22:04:23 »




Tytuł:   Krótko mówiąc
Autor:   Archer Jeffrey
Wydawca:   Rebis Dom Wydawniczy
Numer wydania:   II
Data premiery:   2014-04-15

Piętnaście historii charakteryzujących się typowymi dla Jeffreya Archera dowcipem i przewrotnością.
Każdy czytelnik znajdzie tutaj coś dla siebie ? od wzruszającej opowieści o miłości od pierwszego wejrzenia na stacji metra do historii pomysłowych oszustw przeprowadzanych bezpośrednio na oczach policji, od sztuczek stosowanych przez sprytnych prawników do finansowych matactw brytyjskich dyplomatów. Historia zamieszczona na końcu tego zbioru, Szczęściarze, jest być może najbardziej poruszającym i zapadającym w pamięć opowiadaniem, jakie Archer kiedykolwiek napisał.
Zapisane

- Klasyka to książki, które ludzie cenią i których nie czytają.
Mark Twain
marczewek

*

Miejsce pobytu:
była stolica byłego województwa




mój nik wzion sie od mojego imienia

« Odpowiedz #18 : Kwietnia 23, 2014, 11:16:32 »



listopad 2014

Ross Buchanan jest zmuszony do ustąpienia z funkcji prezesa Spółki żeglugowej Barringtona i Emma Clifton chce zająć jego miejsce. Jednak Don Pedro Martinez zamierza wprowadzić tam swoją marionetkę, aby zniszczyć firmę.
Zapisane

- Klasyka to książki, które ludzie cenią i których nie czytają.
Mark Twain
J1923

*

Miejsce pobytu:
Sto(L)ica

sponsor forum
SPONSOR
FORUM



« Odpowiedz #19 : Czerwca 03, 2021, 09:13:39 »

W ostatnim czasie przeczytałem, a właściwie bardziej przesłuchałem cztery książki tego autora.

Co do grosza bardzo luźna historia rewanżu, odwetu na zaborczym facecie, który zawinął kilku facetom kasę i poniekąd zrujnował im życie. Lekka lektura, którą szybko się czyta i nawet się podobają pomysły bohaterów na odzyskanie forsy. Inna sprawa, że jest to tak naciągane, że nie ma choćby chwili, żebyśmy myśleli, że może być to prawdopodobne.
Dobre do autobusu, 6/10

Kane i Abel saga
1. Kane i Abel
Ależ to dobre!!! Najlepsza książka jaką czytałem od dawna. Autor się wspina na wyżyny, bardzo dobrze napisana historia dwóch rodzin, których losy krzyżują się w wyjątkowy sposób. Naprawdę wszystko tu jest udane. Niesamowita historia, dużo świetnych pomysłów na rozwinięcie fabuły, zagrywki polityczna, zemsta, ekonomia, zwroty akcji, no i kapitalny pomysł na rozwinięcie dalszych losów bohaterów.
9/10

2.Córka marnotrawna
Skupiamy się na losach Florentyny - i niestety pierwsza połowa powieści to niemal przypomnienie jej historii zawartej w pierwszej odsłonie historii plus opis młodości. Również niestety trochę się powtarza schemat części składowych książki - wybory do samorządu uczniowskiego, wybory do samorządu uczelni, wybory do szefostwa partii, do kongresu itd. Ze wszystkich części, ta podobała mi się najmniej.
6/10

3.Czy powiemy pani prezydent?
Historia związana z tą powieścią jest wyjątkowa, opisał ją marczewek trochę wyżej. Dla nas jako czytelników kontynuacji sagi najważniejsze jest to, że zupełnie zmienia się styl książki - dostajemy rasowego sensacyjniaka z wątkami kryminalnymi. Bardzo dobrze wchodzi ta lektura i szukamy rozwiązania zagadki razem z bohaterem. Nie jest to do końca moja bajka, ale to bardzo przyzwoita książka, która jednak zupełnie odbiega od poprzednich części.
6+/10
Zapisane

PIŁKA NOŻNA DLA BANDYTÓW!!! Gra jaki to film NOWA LISTA: https://docs.google.com/document/d/1j5W9T3ORWWTjePVR1hwrIwJWa1Yr09A4dkSc_fNJ3E0/edit
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do: