Strony: 1 [2] 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: F. Paul Wilson  (Przeczytany 20857 razy)
marczewek

*

Miejsce pobytu:
była stolica byłego województwa
mój nik wzion sie od mojego imienia

« Odpowiedz #20 : Stycznia 18, 2012, 18:56:14 »

Mam rozumieć że gościu nadal pisze, ale u nas się go nie wydaje? Wszytko wydał amber? I odkąd zrezygnował jest luka?
Zapisane

- Klasyka to książki, które ludzie cenią i których nie czytają.
Mark Twain
kujot666

*

Miejsce pobytu:
Działdowo

sponsor forum
SPONSOR
FORUM« Odpowiedz #21 : Stycznia 18, 2012, 19:19:32 »

Cytuj
Mam rozumieć że gościu nadal pisze, ale u nas się go nie wydaje?
Oczywiście że pisze, a jego najbardziej rozpoznawalny cykl Repairman Jack jest bardzo popularny wśród czytelników. Niestety u nas Jacka możemy spotkać tylko w opowiadaniu i gościnnym występie w "Świecie mroku". :haha:
Cykl Adversary wydał Amber, "Miraż"/Prószyński i S-ka, "Wybrańców Hipokratesa"/Prima, "Implant"/Zysk i S-ka, a "Świat Dydeetown"/CIA-Books-SVARO, Ltd. Te wydane w Polsce tytuły pochodzą z różnych lat twórczości i były wydawane zupełnie wyrywkowo. ;)
Zapisane

Graham, Dean & Stephen rules!!! ;-) Preston & Child kicks like a mule!:-D
SickBastard
Moderator

*

Miejsce pobytu:
Pabianice
to hell and back

WWW
« Odpowiedz #22 : Stycznia 19, 2012, 22:08:33 »

No właśnie ja bym przeczytał coś nowego jego autorstwa.
Opowiadanie "Wezwany" ze zbiorku "Jest legendą" było na bardzo przyzwoitym poziomie, naprawdę fajnie napisane, a "Futerka" z "11 cieć" to mistrzostwo! Zresztą trafiło do "Masters of Horror" ;)
Któryś z wydawców, zamiast wznawiać po raz kolejny Mastertona mógłby zaryzykować i wydać coś Wilsona. Fani horrorów nazwisko kojarzą, może też dobry slogan na okładce, coś w stylu "Autor kultowej "Twierdzy"" przypomni go komuś.
Zapisane

kujot666

*

Miejsce pobytu:
Działdowo

sponsor forum
SPONSOR
FORUM« Odpowiedz #23 : Stycznia 20, 2012, 17:31:39 »

Choć F.Paul Wilson ma na swoim koncie więcej takich projektów, to napisany wspólnie z Matthew J.Costello "Miraż", jest jak na razie jedynym takim tytułem wydanym na polskim rynku. W przeciwieństwie do czytanego ostatnio "Implantu", ta powieść wydaje się jednak o niebo lepsza. :haha: Jej fabuła intryguje, ciekawi, trzyma w napięciu do ostatniej strony, a jakimkolwiek oznakom nudy mówi grzeczne wy..., znaczy się do widzenia. Diabeł 9
Na dziewięć tytułów wydanych w naszym kraju aż cztery z nich zaliczyć można do kategorii thrillera medycznego. Te historie są wręcz przesiąknięte środowiskiem akademickim i lekarskim. Ciekawe czy to tylko zbieg okoliczności, że polscy wydawcy sięgają akurat po taką tematykę w twórczości Wilsona, być może to jego pisarski konik i nieodzowne tło jego powieści? Bynajmniej "Miraż" jest kolejnym tego przykładem. :rad2:
Główna bohaterka tej historii - Julie Gordon, jest doktorem neurofizjologii zajmującym się na co dzień rzeczywistością wirtualną. Julie jest osobą samotną, twardo stąpającą po ziemi i całkowicie oddaną swojej pracy. Jej życie towarzyskie praktycznie nie istnieje, a kontakty z ludzmi ograniczają się do ukochanego stryja Eathana i jej szefa, doktora Mordecaia Siegala.
Podczas bardzo ważnej prezentacji swego najnowszego projektu przed przedstawicielem Fundacji Bruchmeyera, która ma przynieść dotację na jego dalsze badania, Julie otrzymuje od stryja wiadomość o tajemniczej śpiączce swej bliźniaczki Samanthy. Nie do końca przekonana i niechętna do opuszczenia projektu Julie, zgadza się wreszcie na wyjazd pod naciskiem swego szefa. Nie przeszło jej nawet przez myśl, że będzie mogła wykorzystać swój wynalazek na własnej siostrze. W przypadku Smanthy przypominać to jednak będzie grę w palanta odbezpieczonym granatem! Diabeł 9 :haha:
"Miraż" zrobił na mnie naprawdę ogromne wrażenie. Pomysł na tą powieść jest świetny, a wykonanie jeszcze lepsze. Podczas lektury tej książki miałem przed oczami sceny z "Kosiarza umysłów", alternatywnych światów Grahama Mastertona, czy niektórych powieści Deana Koontza. :roll: W genialny wręcz sposób autorzy zapożyczyli z tych historii to co najlepsze i stworzyli coś wyjątkowego. Diabeł 9
W treści tej książki znajduje się też fajny bonus dla sympatyków malarstwa, gdyż sporo lokalizacji opartych jest na znanych obrazach wybitnych malarzy. :haha:
Co więcej, jest tajemnica, świetny klimat, zaskakujące zwroty akcji, przekonujący bohaterowie, a co najważniejsze zero nudy i wodolejstwa.
Choć w niektórych momentach fabuła wydaje się być przewidywalna i dość łatwo połączyć ze sobą pewne fakty, to czyta się to nad wyraz przyjemnie. Osobiście wolałbym jednak trochę bardziej rozbudowane zakończenie, z wielką chęcią poznałbym dalsze losy projektu jak i samych bliźniaczek. :rad1:
Nie pozostaje mi nic innego jak gorąco polecić tą książkę potencjalnym czytelnikom! "Miraż" to przednia zabawa od pierwszej do ostatniej strony. Diabeł 9 :)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 20, 2012, 17:35:55 wysłane przez kujot666 » Zapisane

Graham, Dean & Stephen rules!!! ;-) Preston & Child kicks like a mule!:-D
marczewek

*

Miejsce pobytu:
była stolica byłego województwa
mój nik wzion sie od mojego imienia

« Odpowiedz #24 : Stycznia 20, 2012, 18:20:30 »

heh, można do repliki uderzyć, to chyba ich klimaty..
Zapisane

- Klasyka to książki, które ludzie cenią i których nie czytają.
Mark Twain
Daro

*
« Odpowiedz #25 : Stycznia 22, 2012, 17:25:35 »

Gdzie można zakupić książki tego autora? Interesowała by mnie zwłaszcza ta "Twierdza" :).
Zapisane

marczewek

*

Miejsce pobytu:
była stolica byłego województwa
mój nik wzion sie od mojego imienia

« Odpowiedz #26 : Stycznia 22, 2012, 17:32:26 »

Używki są na allegro.
Zapisane

- Klasyka to książki, które ludzie cenią i których nie czytają.
Mark Twain
kujot666

*

Miejsce pobytu:
Działdowo

sponsor forum
SPONSOR
FORUM« Odpowiedz #27 : Stycznia 23, 2012, 17:30:18 »

Dzisiaj skończyłem czytać "Wybrańców Hipokratesa (The Select)". Na szczęście to już ostatnia powieść F.Paula Wilsona, z którą miałem możliwość się zapoznać, bo gdybym miał przeczytać jeszcze jedną rozprawkę na temat etyki lekarskiej pod rząd, to mógłbym zacząć tytułować wszystkich per doktor. :D W każdym bądź razie jeśli żaden z rodzimych wydawców nie pokusi się o sięgnięcie po kolejne tytuły tego autora, to pozostanie nam już tylko cieszyć się jego opowiadaniami. :haha:
Szkoła Medyczna Ingraham w Laurel Hills to spełnienie marzeń wielu młodych ludzi, wiążących swą przyszłość z zawodem lekarza. To bardzo prestiżowa szkoła medyczna, w której regulamin uczelni wydaje się być dość niezwykły i tajemniczy - studenci nie płacą za naukę, ale są zobowiązani mieszkać na terenie uniwersyteckiego campusu aż do chwili uzyskania dyplomu. Już sama rekrutacja wydaje się być dziwna i skrupulatnie przemyślana. Do Ingraham zgłaszają się co roku setki najlepszych umysłów w kraju, niestety miejsc docelowych jest tylko pięćdziesiąt. Po oficjalnej wycieczce po całym kompleksie, każdy kandydat przechodzi wstępną rozmowę i po spędzeniu obowiązkowej nocy w szkolnym campusie poddawany jest wstępnemu testowi. :roll:
Tegorocznymi kandydatami okazuje się dwójka serdecznych przyjaciół, Matt Crawford i Quinn Cleary, którzy znają się praktycznie od kołyski. Podczas rekrutacji spotykają także dawnego współlokatora Matta z Dartmouth, Timmy'ego Browna. Choć pełna obaw i dziwnych przeczuć, cała trójka wydaje się być bardzo zmotywowana w osiągnięciu celu i dostaniu się na pierwszy rok. Gdyby tylko wiedzieli jakie tajemnice skrywa Ingraham! Diabeł 9
"Wybrańcy Hipokratesa" to całkiem fajna lektura. Gdyby nie mroczna strona tej powieści związana z Fundacją Kleedermana, mogłaby to być jedna z tych błachych opowiastek o studenckim życiu w amerykańskim collegu. Być może dlatego czyta się tą książkę lekko i przyjemnie. ;)
Poza jednym poważniejszym wypadem poza szkolny kompleks, prawie cały czas poruszamy się po jednej lokalizacji. Nie uświadczymy tu zatem jakiejś zawrotnej akcji, ale nawarstwiająca się intryga, wywoływana głównie przez drobne zbiegi okoliczności, trzyma w napięciu i nie pozwala oderwać się od książki nawet na chwilę. Diabeł 9
Ciemna strona mocy reprezentowana jest tu głównie przez dwójkę wykładowców: Artura Alstona - dermatologa i Waltera Emersona - neurofarmakologa, oraz szefa ochrony Louisa Verrana i jego dwóch podwładnych Kurta i Elliota. Nie dorównują co prawda swą bezwzględnością czarnym charakterom spod pióra Deana, ale do najpokorniejszych również nie należą. :haha:
Co prawda autor nie trzyma nas w niepewności do ostatniej strony i odkrywa wszystkie karty trochę wcześniej, ale pod koniec akcja wyraźnie przyspiesza i sam finał jest świetny. Diabeł 9
"Wybrańcy Hipokratesa" to sympatyczna lektura, naprawdę warto przeczytać tą książkę. :) Najwięcej frajdy sprawi chyba jednak studentom medycyny. :D
W moim rankingu blok medyczny Wilsona wygląda następująco: "Dotknięcie/Miraż/Wybrańcy Hipokratesa/Implant". Dokładnie w takiej kolejności poleciłbym ich lekturę! ;)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 23, 2012, 17:35:58 wysłane przez kujot666 » Zapisane

Graham, Dean & Stephen rules!!! ;-) Preston & Child kicks like a mule!:-D
kujot666

*

Miejsce pobytu:
Działdowo

sponsor forum
SPONSOR
FORUM« Odpowiedz #28 : Stycznia 24, 2012, 19:29:49 »

A tak wyglądają wszystkie powieści Wilsona, które zostały wydane w naszym kraju. Do kompletu brakuje tu jeszcze drugiego wydania "Twierdzy".Jak ktoś jest chętny to mogę sprezentować komuś "Twierdzę" i "Odrodzonego", gdyż mam je w dwóch egzemplarzach. Kto pierwszy ten lepszy! :haha: Diabeł 9
Zapisane

Graham, Dean & Stephen rules!!! ;-) Preston & Child kicks like a mule!:-D
kujot666

*

Miejsce pobytu:
Działdowo

sponsor forum
SPONSOR
FORUM« Odpowiedz #29 : Lutego 04, 2012, 16:49:43 »

"Twierdza" i "Odrodzony" znalazły nowych właścicieli wśród forumowiczów, także temat nieaktualny. :haha:
Zapytałem też na facebooku o szanse na wydanie kolejnych powieści Wilsona w naszym kraju, niestety odpowiedź nie jest zbyt pocieszająca, a szkoda:
Cytuj
Andrzej Kuryłowicz Nie sadze. Nasze plany wydawnicze na najblizsze 2 lata sa praktycznie zamkniete
Od Pocztara dowiedziałem się też, że Replika nie jest zainteresowana twórczością Wilsona, gdyż uważa jego książki za przeżytek. :o ;( Co dziwne w swoich zbiorach opowiadań jakoś im Wilson nie przeszkadza. :haha:
No nic, można spytać jeszcze Prószyńskiego, ale coś czuję, że odpowiedź będzie podobna. :(
Zapisane

Graham, Dean & Stephen rules!!! ;-) Preston & Child kicks like a mule!:-D
marczewek

*

Miejsce pobytu:
była stolica byłego województwa
mój nik wzion sie od mojego imienia

« Odpowiedz #30 : Lutego 05, 2012, 20:45:59 »

Jeszcze Rebis, Papierowy księżyc, i sporo innych. Z tym że skoro do tej pory o nim nie słyszeli, to pewnie tak zostanie. Choć pospamować zawsze można, teraz fb ma prawie każde wydawnictwo.
« Ostatnia zmiana: Lutego 05, 2012, 20:47:44 wysłane przez marczewek » Zapisane

- Klasyka to książki, które ludzie cenią i których nie czytają.
Mark Twain
kujot666

*

Miejsce pobytu:
Działdowo

sponsor forum
SPONSOR
FORUM« Odpowiedz #31 : Lutego 08, 2012, 20:45:18 »

Na zapytanie o możliwość wydania książek Wilsona wydawnictwo Prószyński i S-ka odpowiedziało bardzo tajemniczo:
Cytuj
Prószyński i S-ka Rafale, póki co nie mamy w planach książek tego autora, ale kto wie...
Ciekawe co kryje się pod słowami "póki co" i "kto wie". ;) Diabeł 9 W każdym bądź razie jestem pełen nadzieji i wierzę, że prędzej czy później dostanę w swoje ręce kolejne książki tego autora. :haha:
Zapisane

Graham, Dean & Stephen rules!!! ;-) Preston & Child kicks like a mule!:-D
Pocztar

*
Piotr Pocztarek

WWW
« Odpowiedz #32 : Marca 28, 2012, 15:21:18 »

W nowej Grabie pojawi się nowy dział, który będę miał przyjemność poprowadzić. Do pierwszego odcinka zapraszam fanów sagi Wilsona :)
Zapisane

Oficjalna polska strona Grahama Mastertona
http://grahammasterton.pl/
Mircea

*« Odpowiedz #33 : Września 19, 2012, 10:48:17 »

A czy w ogóle wiadomo wam cokolwiek o "Odwecie"?
Zapisane
burial

*

Miejsce pobytu:
Warszawa
WWW
« Odpowiedz #34 : Września 19, 2012, 10:58:26 »

A czy w ogóle wiadomo wam cokolwiek o "Odwecie"?

a co ma być nam wiadome? Książka jest dostepna i chyba spora część z nas ją czytała.
Zapisane

Mircea

*« Odpowiedz #35 : Października 29, 2012, 13:34:05 »

Akcja "Twierdzy" toczy się w roku 1941 (na krótko przed operacją "Barbarossa"), a nie w 1942, moi Kochani.
Zapisane
Magnis

*
« Odpowiedz #36 : Czerwca 22, 2015, 19:05:37 »

Przeglądając w internecie informacje o Nowej Fantastyce w nr 11/1993 zauważyłem opowiadanie F. Paula Wilsona pt. Robale :).
Zapisane

Mistrzem grozy w Polsce jest Stefan Grabiński.
Wielcy Przedwieczni : Dagon, Cthulhu i Wielki Staruch.
Pocztar

*
Piotr Pocztarek

WWW
« Odpowiedz #37 : Stycznia 12, 2016, 16:12:39 »

Muszę przyznać, że o tym nie wiedziałem :O

https://boardgamegeek.com/boardgame/975/keep
Zapisane

Oficjalna polska strona Grahama Mastertona
http://grahammasterton.pl/
kujot666

*

Miejsce pobytu:
Działdowo

sponsor forum
SPONSOR
FORUM« Odpowiedz #38 : Stycznia 12, 2016, 20:14:42 »

Odpalam forum, widzę nowy wpis w wątku Wilsona i od razu ciśnienie 300/200. Mówię sobie jakiś nowy news wydawniczy, wreszcie ktoś się wziął za Repairman Jacka, albo coś czego jeszcze nie było??? :o
A tu news Piotra z jakimś starociem!!! Wall ;( A taką chwilową euforię przeżyłem.
Zapisane

Graham, Dean & Stephen rules!!! ;-) Preston & Child kicks like a mule!:-D
Pocztar

*
Piotr Pocztarek

WWW
« Odpowiedz #39 : Stycznia 15, 2016, 15:22:46 »

Spokojnie, może jeszcze będą jakieś newsy o Herbercie, Wilsonie, Barkerze... walka trwa ;)
Zapisane

Oficjalna polska strona Grahama Mastertona
http://grahammasterton.pl/
Strony: 1 [2] 3 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do: