Strony: [1] 2 3 ... 15   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Douglas Preston & Lincoln Child  (Przeczytany 125196 razy)
J.Xavier.B

*

Miejsce pobytu:
Białystok




WWW
« : Września 26, 2010, 21:42:30 »




Notka o pisarzach zaczerpnięta z polskiego wydania "Kręgu ciemności":

DOUGLAS PRESTON (ur. 1956) - popularny pisarz amerykański, brat Richarda, znanego autora książek popularnonaukowych. Pracował w Muzeum Historii Naturalnej w Nowym Jorku. Lincoln Child był redaktorem jego pierwszej książki - Dinosaurs in the Attic. Nawiązali bliższą współpracę. Jej owocem była wydana w 1994 roku powieść "Relikt", sfilmowana niedługo potem przez Petera Hyamsa.

LINCOLN CHILD (ur. 1957) - popularny pisarz amerykański. Pracował jako redaktor w wydawnictwie St. Martin's Press. Od roku 1988 datuje się jego współpraca literacka z Douglasem Prestonem. Jej rezultatem jest 14 powieści.


******


Spośród napisanych wspólnie thrillerów, Douglas Preston i Lincoln Child najbardziej zasłynęli serią o tajemniczym, obdarzonym analitycznym umysłem Sherlocka Holmesa agencie FBI Pendergaście :). W Polsce powieści tych autorów rozpopularyzowało wydawnictwo "Zysk i -ska", obecnie utwory duetu wydają równolegle "G+J" [w tym wznowienia] i "Albatros" :). Poniżej podaję spis wszystkich powieści omawianych tutaj twórców, w tym również zapowiedzi w Polsce i za oceanem :]:


WSPÓLNY DOROBEK LITERACKI PRESTONA & CHILDA:

Seria Pendergast:

    * Relikt (1995)
    * Relikwiarz (1998)
    * Gabinet osobliwości (2002)
    * Martwa natura z krukami (2003)
    * Siarka (2004)
    * Taniec śmierci (2005)
    * Księga umarłych (2006)
    * Krąg ciemności (2007)
    * Kult (2009)
    * Granice szaleństwa (2010)
    * Bez litości (2011)
    * Dwa groby (2012)
    * Biały ogień (2013); wraz z nowelą "Dom zębów"
    * Błękitny labirynt (2014)
    * Crimson Shore (2015)



Seria Gideon Crew:

    * Miecz Gideona (2011)
    * Trup Gideona (2012)
    * Zaginiona wyspa (2014)



Poza seriami:

    * Laboratorium (1996)
    * Zabójcza fala (1999)
    * Nadciągająca burza (2000)
    * Granica Lodu (2000)



OSOBNE DOKONANIA PISARZY:

Douglas Preston:

    * Jennie (1994)
    * Testament (2004)
    * Kanion Tyranozaura (2005) - cykl Wyman Ford
    * Potwór z Florencji (2008) - wspólnie z Mario Spezim, włoskim dziennikarzem śledczym
    * Mistyfikacja (2008) - cykl Wyman Ford
    * Konfrontacja (2010) - cykl Wyman Ford
    * Projekt Kraken (2014)


 
Lincoln Child:

    * Utopia (2002)
    * Eden (2004)
    * Głębia (2007)
    * Terminalny mróz (2009)
    * Trzecie wrota (2011) - w przyszłych zapowiedziach Albatrosa


*****

Notki biograficzne dla obu pisarzy z czasem będzie można rozbudować :). W każdym bądź razie wątek ruszył, więc zapraszam do dyskusji o prozie sławetnego w kręgach literatury przygodowej i grozy duetu :). Ja swoje wrażenia z przygody z twórczością P & CH opiszę niebawem, dołączając się do Waszych wypowiedzi  :faja:.





« Ostatnia zmiana: Czerwca 29, 2015, 19:46:10 wysłane przez J.Xavier.B » Zapisane
Malignus

*



« Odpowiedz #1 : Listopada 02, 2010, 10:28:29 »

To właśnie z tego tematu się dowiedziałem, że została niedawno wydana nowa książka Prestona "Mistyfikacja". Promocji oczywiście zero, nawet w Merlinie jeszcze niedawno książki nie można było kupić.



Przede wszystkim, osoba odpowiedzialna za tłumaczenie tytułu (w oryginale: Blasphemy), oraz za opis z tyłu okładki (konia z rzędem temu, kto wie czym u diabła jest "Wielki Zderzacz Hadronów") powinna dostać po nosie.
Książka opowiada o tym, że wiara z ludzi inteligentnych robi głupców, a z ludzi głupich - niebezpiecznych szaleńców. Jakkolwiek nie mogłem się od lektury oderwać, tak mam spore zastrzeżenia do treści, a właściwie to do psychologii postaci, która leży i kwiczy.
Spoiler (kliknij, żeby zobaczyć)
Inna sprawa, że od połowy książki (czyli drugiego kontaktu) nietrudno się domyślić finału. I tu znowu zarzut do psychologii postaci.
Spoiler (kliknij, żeby zobaczyć)
Podobnie jak pozostałe książki Prestona, "Mistyfikacja" jest całkiem dobra, ale daleko jej do poziomu książek, które autor napisał wspólnie z Childem.
Zapisane
crusia
Moderator Globalny

*

Miejsce pobytu:
Poznań




WWW
« Odpowiedz #2 : Listopada 02, 2010, 11:17:38 »

konia z rzędem temu, kto wie czym u diabła jest "Wielki Zderzacz Hadronów"

Kulą w płot. Akurat "Wielkim Zderzacz Hadronów" kilka lat temu zrobił prawdziwą karierę i nie trzeba być fizykiem, by mniej więcej wiedzieć, o co kaman. Wystarczy oglądać telewizję. I to nawet nie, bo ja nie oglądam, a jakoś wiem :D
Zapisane
Malignus

*



« Odpowiedz #3 : Listopada 02, 2010, 12:20:12 »

Wychodzi na to, że nieoglądanie TV czyni mnie ignorantem. Ale pytałem też o to inne osoby i wychodzi na to, że nie tylko ja jestem nie na czasie z nowinkami z dziedziny fizyki. Więc moje obawy co do tego czy przeciętny polski czytelnik, przeglądający tę książkę w księgarni, będzie wiedział o czym mowa są uzasadnione.
« Ostatnia zmiana: Listopada 02, 2010, 12:24:30 wysłane przez Malignus » Zapisane
lorddemon1991

*

Miejsce pobytu:
Warszawa




WWW
« Odpowiedz #4 : Listopada 02, 2010, 14:56:12 »

No ja też np. wiem - w metrze kiedyś o tym było i w ogóle głośno o tym było. Chyba motyw z WZH był też w Aniołach i Demonach nie? Albo się mylę.
Zapisane

"In ancient days, in an ancient world, the Sibyls sung their melodies
But the song is lost, and no one hear when Sibyls speak the words of gods the world is deaf" - Therion
crusia
Moderator Globalny

*

Miejsce pobytu:
Poznań




WWW
« Odpowiedz #5 : Listopada 02, 2010, 16:59:41 »

Więc moje obawy co do tego czy przeciętny polski czytelnik, przeglądający tę książkę w księgarni, będzie wiedział o czym mowa są uzasadnione.

To sobie ten przeciętny polski czytelnik sprawdzi, co to jest :) A nieoglądanie TV nie czyni z ciebie ignoranta, ale jak nie masz kompletnie kontaktu z prasą to już musisz się liczyć z tym, że będzie ci brakować pewnej kulturowej wiedzy. Wiem coś o tym, bo jak wyjeżdżam na studia to często po powrocie do domu dziwię się, z czego się rodzinka nabija, a tu się okazuje, że jest jakaś walka o krzyż etc. :D
Zapisane
jeanne76

*

Miejsce pobytu:
Zgorzelec/Gorlitz

sponsor forum
SPONSOR
FORUM



« Odpowiedz #6 : Grudnia 13, 2010, 10:15:13 »

No i w końcu czas na mnie. Przecież forum GwKC znalazłam szukając informacji o tym duecie. Pierwsze co to obejrzałam film Relikt, który bardzo mi się spodobał i od kumpla dowiedziałam się, że jest taka książka  - 10 razy od filmu lepsza. Udało mi się ją zdobyć - przeczytałam w jedną noc a później nieprzytomna poszłam do pracy. No i wciągnęło mnie przeczytałam wszystkie części o agencie Pendergascie - zakochałam się w nim ;)
A teraz na moim nowym Kundelku (czytaj Kindle 3) - czytam sobie w oryginale (szlifując język) - Taniec śmierci.
Zapisane
J.Xavier.B

*

Miejsce pobytu:
Białystok




WWW
« Odpowiedz #7 : Grudnia 17, 2010, 18:59:30 »


O proszę, wreszcie coś drgnęło w tym wątku  Diabeł 9. I ja niebawem napiszę od siebie co nieco o swojej fascynacji powieściami P & CH, a głównie cyklem o Pendergaście  :rad2:, ale póki co śpieszę z nowiną wydawniczą - a w zasadzie wznowieniem powieści, wydanej przed laty przez "Zysk i s-ka"  :faja::


Nadciągająca burza
(Thunderhead)
Douglas Preston, Lincoln Child






Opis wydawcy
W ręce archeolog Nory Kelly trafia tajemniczy list napisany przez ojca, który przepadł bez wieści na dalekiej pustyni szesnaście lat wcześniej. Są w nim wskazówki co do lokalizacji legendarnego miasta ukrytego w krainie czerwonych skał i kanionów w południowej części stanu Utah ? Quiviry, cudownego złotego miasta Indian Anasazi. Nora jest przekonana, że ojciec odkrył Quivirę. Organizuje ekspedycję i prowadzi swój zespół przez labirynt kanionów. Na nagiej kamienistej pustyni znajdzie zarówno spełnienie swoich największych nadziei, jak i urzeczywistnienie najcięższych koszmarów?


Tytuł   Nadciągająca burza
Tytuł oryginalny   Thunderhead
Autorzy   Douglas Preston, Lincoln Child
Wydawca   G+J
ISBN   978-83-62343-33-1
Cena   34,90
Data wydania   26 stycznia 2011


:).


Zapisane
J.Xavier.B

*

Miejsce pobytu:
Białystok




WWW
« Odpowiedz #8 : Lutego 02, 2011, 11:39:57 »

No dobra, w końcu zbieram myśli i coś machnę o moich wrażeniach czytelniczych związanych z prozą P & CH, bo już się dwukrotnie odgrażałem, że coś napiszę i tyle mnie tu widziano  :haha:.

Ale nie tym razem  Diabeł 9.

Twórczość duetu Douglasa Prestona & Lincolna Childa cenię sobie bardzo, a w arkana książek tych pisarzy wprowadził mnie jeszcze na starym forum z dawien dawna Infinitus - przy okazji pozdrowienia Infi, jeśli tu do nas czasem zaglądasz, choćby gościnnie  :faja:.

Mówiąc szczerze jestem wielkim fanem serii o enigmatycznym agencie FBI, Pendergaście - których to książek ukazało się u nas dotychczas osiem części  :rad2:. Spoza rzeczonego cyklu czytałem jedynie "Granicę lodu", ale o tym później dwa słowa  ;). Solowych dokonań obu twórców na razie jeszcze nie miałem okazji przeczytać, aczkolwiek na półce w domowej biblioteczce kilka pozycji czeka na swoją kolej  :D.

Ale wracając do meritum  :rad2:. Cykl mrocznych kryminałów - z domieszką przygody - o wspomnianym wyżej agencie, to prawdziwy koktajl czytelniczy serwujący nam wielkie emocje i sprawiający, że z ochotą chce się sięgać po kolejne tomy serii - szkoda tylko, że ostatnio wychodzą one w dosyć ślimaczym tempie  :pff4:, gdyż za oceanem mamy już 11-tą odsłonę przygód nietuzinkowego bohatera, a u nas w zapowiedziach dopiero 9-ty gdzieś tam majaczy w oddali  :faja:.

Co ciekawe swoje spotkanie z cyklem zacząłem nieco na bakier z chronologią, bo najpierw sięgnąłem po trzeci w kolejności "Gabinet osobliwości", ale za to był to pierwszy tom, gdzie Pendergast występuje w roli głównej :rad2:. Książka wciągnęła mnie w swój świat już od pierwszych stron, dostałem bowiem w ręce owiany tajemnicą kryminał z dużym ładunkiem grozy :]. Do tego jeszcze kalejdoskop świetnych postaci uwikłanych w nietuzinkowe intrygi i sytuacje pobudzające wzrost poziomu adrenaliny :D. Sam agent Pendergast to nie lada osobowość, połączenie detektywistycznego zmysłu logicznego a la Sherlock Holmes z odwagą i wyborną sprawnością fizyczną daje wręcz oszałamiający efekt :). Do tego dodać jeszcze należy hardy, nieustępliwy charakter, oraz tajemniczy wygląd na miarę przedsiębiorcy pogrzebowego plus urodę albinosa i mamy całego Pendergasta, który i tak skrywa przed czytelnikiem swoje prawdziwe oblicze i nigdy do końca nie wiemy co jeszcze ma ta postać w zanadrzu ;). Mimo takiej osobliwej charakterystyki, może nieco przerysowanej w swoim indywidualizmie, jest to postać, która niezmiernie ciekawi i gdyby jej zabrakło, cały cykl książek Prestona & Childa nie osiągnąłby przenigdy takiej renomy :).
W "Gabinecie osobliwości" agent FBI wspierany przez dociekliwego dziennikarza - karierowicza oraz pracowników nowojorskiego muzeum Historii Naturalnej, musi rozwikłać zagadkę tajemniczych zbrodni niosących za sobą echo morderstw sprzed wieku!! Książkę wyróżnia kapitalny klimat grozy, wspaniałe lawirowanie wątkami i nade wszystko tajemniczy morderca czający się w mroku - a już ostatnie 150 stron to fantastyczne emocje na najwyższych obrotach :faja:

Kolejnym utworem była następna w chronologii powieść "Martwa natura z krukami" - osobne śledztwo Pendergasta  w farmerskiej części Stanów, wśród małej zbiorowości, którą sterroryzowały okrutne, rytualnie zainscenizowane można by rzec zabójstwa!! Był to bardzo dobry utwór pełen napięcia i tajemnicy, a i finalne sceny, które rozegrały się w mrocznej, przepastnej jaskini dostarczyły wrażeń od cholery :D. Kolejna świetna powieść z nowymi, drugoplanowymi, ale jakże ciekawymi postaciami :).

Potem była "Siarka" - wyprawa Pendergasta i detektywa Vincenta D'Agosty [znanego czytelnikom z pierwszych dwóch tomów serii :)] do Włoch, niosąca ze sobą wiele niebezpiecznych starć i zawirowań fabularnych jak zwykle z aurą dreszczyku w tle Diabeł 9. Końcówka "Siarki" zaś sfinalizowana tak, że zapowiadająca wielkie emocje w kolejnym tomie :).

Następnie wziąłem się za "Taniec śmierci" oraz "Księgę umarłych" - w których to akcja przenosi się z powrotem do znanego z "Gabinetu osobliwości" klimatu okołomuzealnego, że się tak wyrażę :D. Mroczne korytarze i zaułki, odrażające zbrodnie, kapitalnie skonstruowane intrygi i bogate osobowościowo postacie - z którymi również poznaliśmy się wcześniej - dostarczają nam niezapomnianych emocji i ogromnej satysfakcji z lektury :rad2:. A nade wszystko wpisana w całą fabułę potyczka Pendergasta z największym ze swoich wrogów, przebiegłym Diogenesem - normalnie bomba :D.

Po przeczytaniu tychże części cyklu na widnokręgu wydawniczym odnośnie kolejnych tomów było cicho, więc zabrałem się za początkowe odcinki serii - z Vincentem D'Agostą w roli wodzireja ;) - czyli "Relikt" oraz "Relikwiarz" :). Co prawda tutaj Pendergast nie jawi nam się w pierwszym planie, ale kiedy trzeba zareagować i pociągnąć fabułę, by chciało nam się czytać nieprzerwanie z szeroko otwartymi z wrażenia oczyma, on jest zawsze w pogotowiu :D. Książki bardzo dobre, obfitujące w dużo mrocznych zdarzeń i spektakularnych akcji, ale jednak nieco słabsze od późniejszych tomów - niemniej jednak ogromnie istotne dla całego cyklu, bo to właśnie w nich poznajemy starych znajomych jacy przewijają się raz po raz na kolejnych kartach całej serii :).

I wreszcie w ubiegłym roku, po dobrych trzech, a może nawet czterech latach od ostatnio wydanej u nas "Księgi umarłych" pojawiła się na rynku nowa część o Pendergaście - za sprawą nowego wydawcy "Albatrosa" otrzymaliśmy bowiem "Krąg ciemności" - jakże inną odsłonę śledczą niezłomnego w swoich detektywistycznych poczynaniach agenta FBI  ;). Tym razem twórcy serii przenieśli akcję powieści na szerokie wody, gdzie na luksusowym transatlantyku dochodzi do dziwacznych wydarzeń, a których świadkiem jest akurat wszędobylski Pendergast :D. I teraz najważniejsze - książka ciekawi, ale cholera nie było to już to samo, czym emocjonowałem się w poprzednich odcinkach :(. Może to nie tyle spadek formy autorów [oby nie :D], ile kwestia innego tłumaczenia - wcześniej przekładem zajmował się Robert Lipski, "Krąg ciemności" zaś przetłumaczyła Danuta Górska [ta sama Pani, która maczała palce w przekładzie "Rytuału" Mastertona, o ile dobrze moje zwoje pamięciowe kojarzą ;)]. Ponadto najnowsze dotychczas, morskie przygody agenta to kolejna powieść stand-alone, w której brak tak wyśmienitej śmietanki towarzyskiej jak: William Smithback, Nora Kelly, Vincent D'Agosta, Laura Hayward oraz Margo Green - czyli kultowych już towarzyszy doli z wątków nowojorsko-muzealnych :). Niniejszy utwór czytało mi się dobrze, a nie wyśmienicie do czego przyzwyczaili mnie panowie Preston & Child, a to już lekki policzek jest :D. Niemniej jednak z niecierpliwością czekam na następny odcinek cyklu, "Kult", żywiąc nadzieję, że o to dawny klimat rzeczonej serii powróci w glorii i chwale ;).

I jeszcze w skrócie o wrażeniach z lektury niezrzeszonej z poczynaniami Pendergasta, a mianowicie mowa o "Granicy lodu" :). Jest to powieść przygodowa i podobnie jak "Krąg ciemności" umiejscowiona w morskich odmętach ;). Książka warta przeczytania, ale bez jakiegoś wielkiego szału; opowieść marynistyczna przeplatana wątkami sensacyjnymi :). Trzyma w napięciu, ale raczej dla czytelniczych wilków morskich, aniżeli dla fanów mrocznych kryminałów -  a do takowego worka jam się właśnie wsypał :).

I tyle póki co ode mnie :). Teraz Wasza kolej koleżanki & koledzy :D.
« Ostatnia zmiana: Lutego 02, 2011, 11:54:14 wysłane przez J.Xavier.B » Zapisane
Master

*

sponsor forum
SPONSOR
FORUM



« Odpowiedz #9 : Lutego 02, 2011, 14:00:22 »

Duet Preston/Child znam jedynie z dwóch powieści: Reliktu i Relikwiarza. Co ciekawe po książki sięgnąłem tylko dlatego, że wcześniej widziałem ekranizację Reliktu. Planuje spróbować czegoś jeszcze, ale ciągle dokonuje innych zakupów. Mam nadzieję, że w końcu dorwę inne powieści duetu.
Zapisane
J.Xavier.B

*

Miejsce pobytu:
Białystok




WWW
« Odpowiedz #10 : Lutego 02, 2011, 14:06:04 »


Ha, i tu Cię mam :D.

Choć ekranizacja "Reliktu" była całkiem niezła, to wielką przewagą książki jest postać Pendergasta, której w wersji filmowej w ogóle nie uświadczyliśmy!!  :o

Po pozostałe części cyklu sięgnij śmiało, myślę, że się nie zawiedziesz  :faja:. A jeśli już, to wystawisz mi najwyżej dwóję w kategorii doradztwa książkowego :D :D :D.
Zapisane
Magnis

*




« Odpowiedz #11 : Lutego 02, 2011, 15:29:12 »

Czytałem jak na razie Martwa natura z krukami, ale mam kilka jego książek, które czekają na przeczytanie :).Mogę powiedzieć, że powieść przeczytana przez ze mnie jest mroczną i trzymającą w napięciu historią.Połączenie kryminału i powieści grozy wyszło znakomicie.Jego ksiązka mi się podobała bo lubię takie mroczne historie :).
« Ostatnia zmiana: Lutego 02, 2011, 15:31:05 wysłane przez Magnis » Zapisane

Mistrzem grozy w Polsce jest Stefan Grabiński.
Wielcy Przedwieczni : Dagon, Cthulhu i Wielki Staruch.
J.Xavier.B

*

Miejsce pobytu:
Białystok




WWW
« Odpowiedz #12 : Lutego 02, 2011, 16:19:04 »


Mnie w tej powieści podobał się czarny charakter - taki nietuzinkowy ;). Ale za to nie licho brutalny był  :o. Ponadto ciekawym zwrotem w fabule, było to, iż owa...

Spoiler (kliknij, żeby zobaczyć)
Zapisane
Shen

*




« Odpowiedz #13 : Lutego 02, 2011, 16:53:10 »

Skończyły mi się ksiązki Cobena i Childa, więc chyba się wezme za Pendergast, mam nadzieje ze da sie go lubic.
Zapisane

Magnis

*




« Odpowiedz #14 : Lutego 02, 2011, 18:50:19 »

Akurat ja czytałem Xavier jakieś trzy lata temu więc sobie nie kojarzę już za bardzo fabuły, ale poszukam w bibliotece i sobie odświeżę to coś więcej napiszę ;).Jedno po powieści pozostało pozytywne odczucie więc musiała być bardzo dobra :).
Zapisane

Mistrzem grozy w Polsce jest Stefan Grabiński.
Wielcy Przedwieczni : Dagon, Cthulhu i Wielki Staruch.
Magnis

*




« Odpowiedz #15 : Maja 01, 2011, 20:57:41 »

Najnowsza książka Dauglasa Prestona :).



Opis :
Były agent CIA Wyman Ford wyrusza z tajną misją do Kambodży, by odnaleźć źródło pochodzenia przepięknych klejnotów, które wydają się
nie z tego świata i okazują się śmiercionośne. U wybrzeży Maine widać blask spadającego meteoru.

Młoda miłośniczka astronomii, która zarejestrowała ten moment, udaje się na wyspę, by znaleźć szczątki meteorytu i sprzedać je na aukcji internetowej.

Naukowiec w Kalifornii odkrywa niewyjaśnione źródło emisji promieni gamma poza Układem Słonecznym. Zdjęcia robione w ultrawysokiej rozdzielczości ujawniają tajemniczą konstrukcję ukrytą w jednym z kraterów księżyca Marsa. Urządzenie wydaje się czynne. Oddało już dwa ostrzegawcze strzały. Czy obcym uda się unicestwić Ziemię?

Tytuł książki    Konfrontacja
Autor    Douglas Preston
Wydawnictwo    G+J Gruner+Jahr
Oprawa    miękka
Rok wydania  18.05.2011
Numer wydania    1
Liczba stron    424
ISBN    978-836234343-0
EAN    9788362343430
Indeks    ZA54L
Cena : 37.00 zł

:)
Zapisane

Mistrzem grozy w Polsce jest Stefan Grabiński.
Wielcy Przedwieczni : Dagon, Cthulhu i Wielki Staruch.
Magnis

*




« Odpowiedz #16 : Maja 28, 2011, 17:36:01 »

POCketowe wydania książek duetu Preston & Child :) :



Opis :
Mount Dragon, tajny kompleks badawczy ukryty w pustynnej, odludnej części stanu Nowy Meksyk. Guy Carson i Susana Cabeza de Vaca przybyli do laboratorium, by pracować pośród najświetniejszych uczonych tego świata. Pod kierownictwem genialnego wizjonera Brenta Scopesa dążą do przełomowego odkrycia, które ma przynieść całej ludzkości niezmierzone dobrodziejstwa. Może jednak okazać się, że doprowadzą do zagłady rasy ludzkiej. Guy i Susana muszą powstrzymać Scopesa i jego ludzi.

Tytuł:    Laboratorium
Autor:    Preston Douglas, Child Lincoln
Wydawca:    G+J Gruner&Jahr
Numer wydania:    I
Data premiery:    2011-07-27
Język wydania:    polski
Język oryginału:    angielski
Ilość stron:    536
Tłumaczenie:    Królicki Zbigniew
Rok wydania:    2011
Forma:    książka
Indeks:    60501691




Opis :
Policyjni nurkowie znajdują dwa szkielety pogrzebane głęboko w mule na dnie rzeki opływającej Manhattan. Margo Green, kustosz Muzeum Historii Naturalnej, zostaje poproszona o pomoc w śledztwie. Wkrótce przekonuje się, że potrzebna jest nie tylko do rutynowej ekspertyzy antropologicznej. Przyczyną wezwania Margo jest coś, o czym ona sama usiłuje zapomnieć: jej zeszłoroczne doświadczenia, kiedy to polowała na przerażającą bestię zagubioną w piwnicznych korytarzach muzeum.
A wszystko dlatego, że szkielety zdradzają nie tylko ślady wynaturzonych czynów, ale i zniekształcenia, wskazujące jednoznacznie, iż przebudził się drzemiący od dawna potwór.

Tytuł:    Relikwiarz
Autor:    Preston Douglas, Child Lincoln
Wydawca:    G+J Gruner&Jahr
Numer wydania:    I
Data premiery:    2011-07-27
Język wydania:    polski
Język oryginału:    angielski
Ilość stron:    608
Tłumaczenie:    Lipski Robert P.
Rok wydania:    2011
Forma:    książka
Indeks:    60501769




Opis :
W 1695 roku budzący grozę, bezlitosny angielski pirat zwany Krwawym Nedem ukrył swój bezcenny skarb w podziemnych tunelach jednej z niewielkich wysepek u wybrzeży Maine. Od tamtej pory nikt nie był w stanie pokonać pułapek strzegących drogi do legendarnego bogactwa.

Trzysta lat później zdeterminowany poszukiwacz skarbów, dysponując milionowymi funduszami i nowoczesną technologią, wpada na trop sekretnych zapisków, które mogą pomóc w przejęciu tej bajecznej fortuny. Rozpoczyna się zakrojona na szeroką skalę operacja, ale drobne z początku trudności zaczynają się piętrzyć.

Czy klątwa ciążąca nad wyspą zostanie wreszcie przełamana, czy też genialny XVII-wieczny architekt stworzył skarbiec tak niebywale przemyślny, że potrafi się on oprzeć nawet wynalazkom z odległej przyszłości? Czy uda się odzyskać skarb i czym jest tajemniczy, bezcenny miecz świętego Michała, największy łup Krwawego Neda?

Tytuł:    Zabójcza Fala
Autor:    Preston Douglas, Child Lincoln
Wydawca:    G+J Gruner&Jahr
Numer wydania:    I
Data premiery:    2011-07-27
Język wydania:    polski
Język oryginału:    angielski
Ilość stron:    584
Tłumaczenie:    Lipski Robert P.
Rok wydania:    2011
Forma:    książka
Indeks:    60501868

Cena każdej książki to około 19 zł.

:)
Zapisane

Mistrzem grozy w Polsce jest Stefan Grabiński.
Wielcy Przedwieczni : Dagon, Cthulhu i Wielki Staruch.
Malignus

*



« Odpowiedz #17 : Maja 29, 2011, 22:10:30 »

A ja tak nieśmiało zapytam, czy "Kult" jest nadal w planach wydawniczych Albatrosa? Zapowiadany jest od dawien dawna...
Zapisane
J.Xavier.B

*

Miejsce pobytu:
Białystok




WWW
« Odpowiedz #18 : Maja 29, 2011, 23:31:31 »


Nadal jest ;). Ale w tym roku nie uraczymy tej powieści, bo w najnowszym katalogu wydawniczym widnieje w zaopowiedziach na lata 2012-13... nad czym i ja strasznie ubolewam  ;(, bo ogromnie sobie cenię cykl o Pendergaście  :faja:. Ba, jestem w rzeczy samej głodny tego "Kultu" po bardzo mieszanych odczuciach z lektury "Kręgu ciemności", najsłabszej moim zdaniej powieści z rzeczonej serii, na którą też sobie czekałem i ostrzyłem pazury  :pff4:.

A wracając jeszcze do zamieszczonych powyżej przez Magnisa zapowiedzi kieszonkowych duetu, to uważam, że jest to fajna sprawa, choć trzeba przyznać, że dosyć szybko - bo po dwóch / trzech latach - pojawiły się te wydania  Diabeł 9. Nie czytałem jeszcze zarówno "Zabójczej fali" [kilka lat temu, zanim pojawiły się wznowienia, był to nie lada rarytas na Allegro!! :D], jak i "Laboratorium", a tu taka niespodzianka cenowa  :roll:. Oby tylko czcionka ze względu na edycję pocket nie była przesadnie miniaturowa ;).
Zapisane
J.Xavier.B

*

Miejsce pobytu:
Białystok




WWW
« Odpowiedz #19 : Sierpnia 10, 2011, 21:10:51 »


Szykuje się kolejne wznowienie duetu :). Tym razem "Gabinet osobliwości"  Diabeł 9. Ilustracja na okładce trochę kiczowata tudzież mdła, za to nagrodą jest treść - od tej właśnie książki zaczęła się moja przygoda z prozą Prestona & Childa  :rad2:.

Gabinet osobliwości
(The Cabinet of Curiosities)

Douglas Preston, Lincoln Child



Opis wydawcy

?Gabinet osobliwości? to trzecia po ?Relikcie? i ?Relikwiarzu? powieść D. Prestona i L. Childa z agentem Pendergastem w roli głównej. Tym razem tajemniczy agent FBI powraca do Nowego Jorku, by zająć się sprawą zagadkowej masowej zbrodni sprzed lat. W śledztwie wspomagać go będą Bill Smithback, dziennikarz ?New York Times?, oraz Nora Kelly, bohaterka ?Nadciągającej burzy?. Odkrycie 36 ciał w podziemiach starego XIX wiecznego budynku stanie się początkiem dramatycznych, mrożących krew w żyłach wydarzeń, a niezłomny agent Pendergast stanie do walki z nieuchwytnym seryjnym zabójcą, którego odnalezienie kryje się w tajemnicach z jego własnej przeszłości.

Tytuł Gabinet osobliwości
Tytuł oryginalny The Cabinet of Curiosities
Autorzy Douglas Preston, Lincoln Child
Przekład Robert P. Lipski
Wydawca G+J
Cykl Pendergast
ISBN 978-83-7778-026-8
Format 600s. 130×195mm
Cena 34,90
Data wydania 21 września 2011

 :faja:.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 15   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do: