Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: 11 cięć  (Przeczytany 8982 razy)
ingo

*

Miejsce pobytu:
Poznań




WWW
« Odpowiedz #20 : Lipca 19, 2011, 13:17:58 »

Zapowiedziano dzisiaj drugi tom antologii. Brawo Replika. Zagraniczni autorzy zapowiadają się lepiej niż w jedynce, a dwóch z nich sprawia, że drugi tom nabędę od razu po premierze (z pierwszym się na razie wstrzymuję, mam inne rzeczy do czytania i inne wydatki, ale w końcu go nabędę)
Szczególnie cieszą mnie Joe Hill i Jack Ketchum. Oprócz nich z chęcią dam drugą szansę Ramseyowi Campbellowi. Są jeszcze Masterton, Edward Lee, Kain, Cichowlas, Kyrcz.  Zobaczymy kto jeszcze dołączy :)
Zapisane
crusia
Moderator Globalny

*

Miejsce pobytu:
Poznań




WWW
« Odpowiedz #21 : Lipca 19, 2011, 13:52:59 »

Jeszcze Orbitowski i Paliński, please :D Albo Greps, ucichł zupełnie po całkiem fajnym debiucie.
Zapisane
ingo

*

Miejsce pobytu:
Poznań




WWW
« Odpowiedz #22 : Lipca 19, 2011, 14:40:38 »

Na nowy tekst Orbitowskiego to pewnie troszeczkę za szybko :D On szybką maszynką do pisania to nie jest ;) Tym bardziej, że w całkiem niedawno wydanej "Księdze wojny" też znalazło się jego nowe opowiadanie...
Zapisane
crusia
Moderator Globalny

*

Miejsce pobytu:
Poznań




WWW
« Odpowiedz #23 : Lipca 19, 2011, 15:16:45 »

No tak, faktycznie. I mogliby teraz dać 12 opowiadań - "12 cięć" :D
Zapisane
lorddemon1991

*

Miejsce pobytu:
Warszawa




WWW
« Odpowiedz #24 : Lipca 19, 2011, 17:17:46 »

No, no no . Nieźle jedzie ta Replika. Zadowolony jestem. Tym bardziej, że tutaj będzie Hill, Ketchum, Masterton :) Mam nadzieję, że tym razem będą to dłuższe teksty :)
Zapisane

"In ancient days, in an ancient world, the Sibyls sung their melodies
But the song is lost, and no one hear when Sibyls speak the words of gods the world is deaf" - Therion
SickBastard
Moderator

*

Miejsce pobytu:
Pabianice




to hell and back

WWW
« Odpowiedz #25 : Października 03, 2011, 22:30:58 »

Czytam "11 cięć" na wyrywki.
Guy N. Smitha przeczytałem na Dniach Fantastyki we Wrocławiu i przemilczę litościwie ten tekst.

"Marzenie" Palińskiego - świetnie napisane, pełne emocji opowiadanie. Podobała mi się również forma, autor miał też świetne porównania. W ogóle duży plus za język. Nie mam za to bladego pojęcia dlaczego opowiadanie znalazło się w akurat w tym zbiorze. Serio. Końcówka ani nie była makabryczna, ani nadnaturalna. Opis pokiereszowanego ciała to jak dla mnie o wiele za mało. Naturalizm to nie horror. Ale opowiadanie naprawdę OK. Chociaż ja byłem nastawiony na horror i się lekko zawiodłem.

"Amerykański horror" Orbitowskiego - REWELACJA. Nie sądzę, żeby cokolwiek przeskoczyło tekst Orbita, który jak zawsze kupił mnie historią i stylem. Dla mnie to na tą chwilę jest niedościgniony na polskiej scenie. Podobało mi się w tym opowiadaniu to, że Łukasz świetnie wykorzystuje motyw idyllicznej społeczności, w którą wkrada się rozkład. Idealnie pasuje tutaj pierwszoosobowa narracja - całość obserwujemy z perspektywy intruza. Dla mnie wielką zaletą jest to, że Orbitowski przedstawiając Zło w tak charakterystyczny dla siebie i jednocześnie wielce oryginalny sposób, i jest w tym przekonujący. "Amerykański horror" był dla mnie autentycznie straszny. To naprawdę jest odjechany horror. Strasznie emocjonujący, do samego końca trzymający w napięciu.
Uwielbiam polską scenerię w historiach Łukasza, ale bardzo chętnie przeczytałbym jeszcze kilka tekstów w amerykańskiej scenerii. Wyszło mu to wybornie.
Zapisane

Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do: