Gotham Cafe

Oficjalne fora serwisów => Komiks => Wątek zaczęty przez: stoniu on Września 04, 2010, 20:27:58Tytuł: Komiks internetowy
Wiadomość wysłana przez: stoniu on Września 04, 2010, 20:27:58
Pierwszy post i od razu dotyczący komiksu, ale tak lubię to medium, że trudno było mi się opanować  :).  Chciałbym żeby w tym miejscu dzielić się linkami do co ciekawszych internetowych komiksów. Komiks, który dzisiaj polecę, podesłał mi wczoraj mój znajomy i jestem ciągle pod wrażeniem. Jest on godny uwagi, zwłaszcza jeśli jest się fanem postapokaliptycznych klimatów, a ja nim jestem. Komiks zwie się Romantically Apocalyptic. Duży plus dla twórcy za pomysłowość oraz  potraktowanie samego tematu z przymrużeniem oka. Tutaj (http://www.romanticallyapocalyptic.com/home) link do strony,  tu (http://raworldwide.deviantart.com/gallery/24669726) zaś do polskojęzycznej wersji. Mam nadzieję, że Wam się spodoba.


Tytuł: Odp: Komiks internetowy
Wiadomość wysłana przez: SickBastard on Września 05, 2010, 00:31:34
Szczerze mówiąc to miałem nawet nie kliknąć w link, bo czasy kiedy pochłaniałem tuzinami kolejne webkomiksy minęły bezpowrotnie. I strasznie się z tego cieszę... za dużo czasu mi na to schodziło.
Ale jakoś kliknąłem, nawet trochę wbrew sobie i zobaczyłem świetne ilustracje. Więc zacząłem czytać i naprawdę mi się to spodobało. A nawet cholernie spodobało! "Romantically Apocalyptic" to komiks reprezentujący taki rodzaj humoru jaki do mnie najbardziej trafia - totalnie absurdalny czarny humor. Kurde, ubawiłem się na niektórych epizodach nielicho. Rechotałem nawet parę razy na głos.
Świetna rzecz. Dzięki!

Przejrzałem sobie "ekstrasy" i niektóre ilustracje powaliły mnie. Ten komiks zasługuje na najlepsze wydanie, koniecznie kreda... coś w stylu "Szczurów blasku" (które swoją drogą były słabe i na takie wydanie imho nie zasłużyły). Chyba sobie zaraz zafunduję taką postapokaliptyczną tapetę na pulpit


Tytuł: Odp: Komiks internetowy
Wiadomość wysłana przez: Pavel on Września 05, 2010, 01:32:19
Fajna rzecz, kilkanaście z kadrów z chęcią powiesiłbym na ścianie. Świetnie narysowany komiks, i wyjątkowy post apokaliptyczny klimat, chociaż humor nie do końca do mnie trafia (parę dobrych odcinków), to warto kliknąć dla samych wartości estetycznych - coś pięknego :)


Tytuł: Odp: Komiks internetowy
Wiadomość wysłana przez: stoniu on Września 05, 2010, 16:04:41
Sick mi także odpowiada humor, który przebija z tych "pasków" (nie do końca pasuje mi je tak nazywać, ale niech będzie). Motyw z Titanicem rozłożył mnie na łopatki, rewelacja (ciekawe czy inspiracją w akurat tym przypadku był Fallout Tactic. No i wykonanie na najwyższym poziomie, i zgadzam się, iż przewyższa on poziom niektórych wydawanych komiksów ( Sick te "Szczury blasku" wydał Amber, bo coś mi się w głowie kołacze ten tytuł?)

Jeśli jesteśmy przy jakości rysunków web komiksów, cenię bardzo twórczość naszego rodzinnego autora, Spellcastera. Jego kreska trafia do mnie, wypracowany styl, dzięki czemu nie pomylę go z nikim innym. Ale nie tylko rysunki się liczą, bo Spell ma niewątpliwy talent w wymyślaniu krótkich historyjek. Tutaj link do Stripfielda (http://www.stripfield.cba.pl/newestPL.html), tu do GothAds (http://www.demland.info/gothads/). Polecam!!!


Tytuł: Odp: Komiks internetowy
Wiadomość wysłana przez: SickBastard on Września 06, 2010, 15:39:42
Sick te "Szczury blasku" wydał Amber, bo coś mi się w głowie kołacze ten tytuł
Tak, wydali w 2002 roku. W twardej oprawie, super wydanie. Ale już sam komiks taki super nie był. Tzn. wiesz... wizualnie - fajerwerk, ale fabularnie raczej średniak. Z tym, że czytałem to lata temu i możliwe, że teraz bym to inaczej odebrał.


Tytuł: Odp: Komiks internetowy
Wiadomość wysłana przez: lorddemon1991 on Września 06, 2010, 21:32:21
Ten internetowy komiks jest świetny. Lubie post-apo i dlatego tak mi przypadł do gustu, szkoda, że nie ma tego więcej, ale i tak jest fajne, super klimat i w ogóle.


Tytuł: Odp: Komiks internetowy
Wiadomość wysłana przez: Duddits on Września 08, 2010, 14:36:23
Kiedyś był taki komiks, który także ukazuje świat po zagładzie i trzy walczące ze sobą frakcje. Bodajże czerwoni, niebiescy i żółci. Narysowany był prostą kreską i były to krótki humorystyczne odcinki. Byłbym wdzięczny jeśli ktoś się domyśli podać mi tytuł bo na śmierć zapomniałem :)