Strony: 1 ... 8 9 [10]
 91 
 : Styczeń 10, 2022, 11:58:49  
Zaczęty przez HAL9000 - Nowe: wysłane przez J1923
Powiem Wam, że mam ogromnie mieszane uczucia. Z jednej strony film mi się podobał i błyskawicznie mi upłynęło 155 minut. Z drugiej strony to jest niezwykle wprost spłaszczenie genialnej, monstrualnej powieści. Co gorsza, mam wrażenie, że akurat źle dobrano co należy spłaszczać. Też się zastanawiam co zrozumieli ludzie nie znający choćby w zarysie historii przedstawionej w powieści. Pierwszy przykład z brzegu - w ogóle nie ma całej misternej intrygi konfliktu i mieszania się w politykę najróżniejszych grup, natomiast mamy określanie kilkunastoma obcymi słowami młodego Atrydy.
Odeszliśmy mocno od knowań i uprościliśmy sam konflikt między rodami, a dostaliśmy więcej dość głupkowatych akcji w stylu wygrzebuje się Paul z piasku, a tam po sekundzie Duncan ornitopterem.
Ja bardziej liczyłem, szczerze mówiąc, na coś z pogranicza Gry o tron, a znów otrzymałem film środka schlebiający gustom wielu.
No i teraz najważniejsze, czyli film może się podobać. Jest zrobiony z werwą, pomysłem, bardzo sprawnie realizacyjnie, pod tym względem niespecjalnie można się do czegoś przyczepić. Również aktorsko jest co najmniej przyzwoicie. Tylko nie wiem czy bym to rozumiał bez znajomości tekstu i na ile by mi się podobało.
Dla mnie to takie 6+/10

Jeszcze do samego filmu:
- postać Lieta Kynesa buahahahaha (szczególnie, że w powieści to jedna z najciekawszych postaci)
- mam wrażenie, że Kaladan i Giedi Prime przedstawione w filmie są mniej przystępne niż Arrakis  :D

 92 
 : Styczeń 09, 2022, 16:14:53  
Zaczęty przez Duddits - Nowe: wysłane przez J1923
Aż dziw bierze, ale nie było. Sprawdzałem na kilka sposobów.
p.a. +1

 93 
 : Styczeń 09, 2022, 14:26:02  
Zaczęty przez Duddits - Nowe: wysłane przez p.a.
Może Stań przy mnie (1986)? O ile nie było, ale nie chce mi się sprawdzać :D

 94 
 : Styczeń 09, 2022, 13:55:00  
Zaczęty przez Duddits - Nowe: wysłane przez J1923
Zagadka: 95 
 : Styczeń 09, 2022, 10:28:21  
Zaczęty przez mucio - Nowe: wysłane przez dees
Drodzy Forumowicze, ponawiam prośbę o tłumaczenia...
Pozdrawiam.

 96 
 : Styczeń 09, 2022, 08:49:57  
Zaczęty przez marczewek - Nowe: wysłane przez p.a.
W sumie fazę pucharową chętnie bym pooglądał, a już przynajmniej - od ćwierćfinałów. Choć futbol afrykański nie podoba mi się tak bardzo, jak np. ten z Ameryki Południowej. Szkoda, że TVP tego nie ma ;) Bo pory meczów bardzo w porządku.

 97 
 : Styczeń 09, 2022, 08:45:07  
Zaczęty przez maszynistaGrot - Nowe: wysłane przez p.a.
Tyle, że oni dostali chyba bana nie za bycie prawakiem, tylko za ich posty dot. pandemii czy szczepionek. Więc pytanie powinno brzmieć: co, gdyby Cukierkowi odwaliło i zaczął banować posty np. Tomasza Dzieciątkowskiego czy Agnieszki Szuster-Ciesielskiej.

Taka jest przynajmniej oficjalna narracja. Bo wiadomo, można tam znaleźć peje, zdecydowanie bardziej w duchu szuru-buru ;)

Zresztą, byli wcześniej ostrzegani, że ban jest możliwy, zlali to, więc cóż się dziwić?

A gdyby prawicowy polityk wykupił Fejsa, to pewnie bym stamtąd uciekał. Tak jak kiedyś zacząłem unikać, dajmy na to, Interii, bo mi się za bardzo prawacka wydawała. Proste. Do TV Republika też pewnie każdego nie zapraszają, no nie?

 98 
 : Styczeń 09, 2022, 01:29:30  
Zaczęty przez maszynistaGrot - Nowe: wysłane przez marczewek
Dajmy na to jakiś prawicowy polityk sobie wykupuje ryjbuka, albo Cukierkowi coś odwala, i nagle staje się prawakiem, i banuje lewactwo i co wtedy?
Konfabulacja to paranoja, ale druga strona barykady jest równie zje@@@a  :haha: a nawet bardziej.

 99 
 : Styczeń 09, 2022, 01:12:00  
Zaczęty przez maszynistaGrot - Nowe: wysłane przez michax77
Co do Konfederacji mnie rozwalaja reakcje niektórych polityków, które można podsumować - a dobrze im tak. Ja bym tak raczej nie mówił, bo jak nie cierpię Konfederacji, to jednak jest niby wolność słowa, ale co to za wolność słowa, nawet jak ktoś pisze głupoty,  skoro w mediach społecznościowych zamyka się usta jednej ze stron politycznych?

Nie cierpię Trumpa, którego też blokowano w mediach, nie cierpię Konfederacji, ALE jeśli będziemy się cieszyć, że nielubiany przez nas polityk/partia polityczna jest usunięty z mediów społecznościowych, to za chwilę będziemy się smucić, że nasz ulubiony polityk/partia jest też zablokowany. No i może to być partia/polityk, którego poglądy są zgodne z poglądami szefa facebooka, ale coś takiego jakaś tam partia/polityk napisze co się nie spodoba facebookowi i zostanie zbanowany.

 100 
 : Styczeń 09, 2022, 00:04:57  
Zaczęty przez marczewek - Nowe: wysłane przez marczewek


A co mi tam. Warto poinformować, że właśnie startuje PNA 2021 rozgrywany w 2022 roku. Turniej miał być pierwotnie rozegrany de facto rok temu, bo w styczniu 2021, ale jak Copa i Euro został przełożony ze względu na pandemię.
W sumie to niezbyt kojarzę, czy oglądałem poprzednie edycje, ale chyba nie. Kojarzę natomiast niektóre z drużyn, podczas mistrzostw świata. Pamiętam że podczas którejś edycji fajnie grała Ghana i podobała mi się też Algieria.
Teraz natomiast jest jakaś szansa, że coś obejrzę jeśli nie będzie to kolidowało z jakimś meczem którejś ligi.

PNA zdaje się z reguły jest rozgrywany w miesiącach lipiec - sierpień, żeby nie było jakichś perturbacji związanych z powoływaniem zawodników grających w Europie. Ale że klimat w Kamerunie podobno jest w lecie zabójczy, przeniesiono (jak i Mundial) na okres zimowy.

Konsekwencją tego że puchar jest teraz, jest to że niektóre europejskie drużyny będą dość mocno osłabione.
Pierwszy na myśl przychodzi Liverpool, który traci cztery ważne postacie. Oprócz tego sporo też straci Milan i Sevilla.
Oczywiście zdarzają się przypadki, że jakiś piłkarz wypadnie przez kontuzję (jak Osimhen), albo zrezygnuje z gry w kadrze  (Matip), ale generalnie kluby muszą puścić zawodników.

Tak właśnie czytam, i okazuje się że oprócz Europejskich klubów, równie poszkodowana będzie Nigeria, która zagra bez trzech najlepszych strzelb, Victora Osimhena, Emmanuela Dennisa i Odiona Ighalo...

Tutaj składy wszystkich uczestników turnieju.

A w spojlerze terminarz:
Spoiler (kliknij, żeby zobaczyć)

Jako że to ta sama strefa czasowa, to godziny rozgrywania meczy są ludzkie, bo 17 i 20. Tak ze spokojnie można coś obejrzeć.

Prawa do transmisji w Polsce posiada platforma streamingowa Viaplay.

Strony: 1 ... 8 9 [10]