Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10
 41 
 : Sierpień 04, 2020, 17:31:26  
Zaczęty przez maszynistaGrot - Nowe: wysłane przez marczewek
Przecież Szumowski mówił to co rekomendowała WHO.
Taki był wtedy pogląd, który wiele państw krytykowało.

Ja myślę że teraz może być tylko jeszcze gorzej. Na plażach tłumy, w górach tłumy, na jeziorach tłumy. Za granicą na wakacjach tłumy. 1 sierpnia na wiecu tłumy.

Wczoraj w Niemczech wielkie manifestacje setek tysięcy ludzi, które uważają że ten wirus to bujda i spisek.
Mieszanie do tego rządu jest słabe. Jak rząd coś nakazuje - źle bo nielegalne.
Jak rząd coś rekomenduje - źle bo powinni mandaty dawać.
WTF?

Ja tylko przypominam, że do tych wyborów szli z hasłem "wiarygodność"... He he he.

No, coś może powiedzieć o tym Trzaskowski który już porzucił swoją maskę narodowca i chce blokować marsze  :haha:

Zapowiedział że zrobi ulice Kaczyńskiego i już zablokował.

Zapowiedział że będzie wetował podwyżki, a sam podwyżył kary za parkowanie.

 42 
 : Sierpień 04, 2020, 17:01:16  
Zaczęty przez maszynistaGrot - Nowe: wysłane przez HAL9000
Ja tylko przypominam, że do tych wyborów szli z hasłem "wiarygodność"... He he he.

 43 
 : Sierpień 04, 2020, 16:59:51  
Zaczęty przez maszynistaGrot - Nowe: wysłane przez p.a.
To jest nade wszystko opinia polityka i ministra, a nie lekarza. Zresztą jak wiadomo, wkrótce się tego wyparł ;) Opinia lekarzy jako takich jest dość stabilna: maseczki słabo chronią nas samych, dobrze chronią innych, bo zatrzymują wydzielany przez nas materiał biologiczny, tyle. Czyli w skrócie - ja chronię ciebie, ty chronisz mnie.

 44 
 : Sierpień 04, 2020, 16:52:00  
Zaczęty przez marczewek - Nowe: wysłane przez HAL9000
Jack Ryan - Sezon 1

Przyzwoity serial. Momentami za dużo typowych serialowych zapchaj dziur, ale ogólnie na plus. Podoba mi się pomysł z odmłodzeniem Greer'a i to że wspólnie z Ryanem działają w terenie. Trochę słabo wypada wątek miłosny, tutaj nie mieli za bardzo pomysłu jak to ulepszyć i jest to w sumie powtórka z wątków filmowych. Ale cały serial przytrzymał moją uwagę i jestem skłonny dać 7/10.

The Great

Elle Fanning jako Katarzyna Wielka, która dopiero przybywa na dwór Piotra III. Szybko pozbywa się wszelkich złudzeń i zaczyna planować przejęcie władzy. Ten serial to taki rollercoaster... w jednej scenie jest uroczy a w kolejnej szokuje brutalnością... raz jest śmiesznie, raz straszno. To buduje bardzo specyficzny klimat, który na pewno nie wszystkim się spodoba. Dla fanów historii wystosowano też ostrzeżenie, że serial prezentuje historię miejscami prawdziwą ;) Także wszystko to trzeba oglądać z przymrożeniem oka... chociaż ja uważam, że paradoksalnie serial jest bardzo bliski prawdy :P Te wszystkie chore sojusze tronu i ołtarza, knucie za plecami i totalne odklejenie od rzeczywistości jakim jest władza absolutna... czyli wszystko to z czym mamy do czynienia po dziś dzień, zostało tutaj bardzo dobrze sportretowane. 8/10

Cursed

Bardzo lubię wszelkiej maści legendy arturiańskie więc serial trafił w moje gusta :faja: Spodziewałem się serialu w stylu CW, czyli młodzieżowe rozterki herosów z super mocami... i dostałem to czego oczekiwałem  :D, ale dodatkowo podlane netflixowym sosem, czyli ekstremalną brutalnością  :P I ta mieszanka jest według mnie wybuchowa  :D Główną bohaterką jest tutaj Nimue, w tej roli Katherine Langford (z 13 Reasons Why), której zadaniem jest dostarczenie miecza pierwszych królów Merlinowi. Po drodze spotyka Artura i zaczyna się przygoda. W tle obserwujemy polityczne utarczki rodem z Gry o Tron a sam miecz ma mroczną moc, która wpływa na naszą Nimue jak pierścień na Frodo ;) Świetnie mi się to oglądało. Super, że odbiegają od utartych mitów i próbują to trochę urozmaicić. Niektórzy znani bohaterowie zaczynają w zupełnie innych miejscach niż zwykle i to jest bardzo fajne :) Czarne charaktery też są świetnie poprowadzone. Dziwię się, ze nikt jeszcze u nas nie oprotestował tego serialu bo głównym złym jest tutaj kościół, który robi okropne rzeczy... Czekam na kolejny sezon 9/10

 45 
 : Sierpień 04, 2020, 16:26:38  
Zaczęty przez maszynistaGrot - Nowe: wysłane przez valar0
Tutaj opinia lekarza specjalisty, kardiologa na temat maseczek i ich przydatności w walce z wirusem.
https://www.youtube.com/watch?v=tsf1HL4deH4

 46 
 : Sierpień 04, 2020, 14:47:24  
Zaczęty przez maszynistaGrot - Nowe: wysłane przez p.a.
Ja osobiście nie lubię mieszania do tego wszystkiego polityki. Bo często w rozmowach słyszę argumenty "a Morawiecki to, a Szumowski tamto". Kurde, to są politycy, którzy gadają różne rzeczy w zależności od potrzeby chwili nierzadko. I to, że rząd zachowuje się niekonsekwentnie nie jest żadną nowiną.

 47 
 : Sierpień 04, 2020, 13:55:12  
Zaczęty przez marczewek - Nowe: wysłane przez J1923
Ogląda ktoś z Was 3 sezon Dark? Bo seria 3 zbiera prawie same zachwyty, od widzów i krytyków, i jestem ciekaw wszelkich opinii.

No, to ja obejrzałem i muszę przyznać, że jestem rozczarowany.
Gdzieś w okolicach trzeciego odcinka zauważyłem, że twórcy poszli już na całość z komplikacją i gmatwaniną i miałem przeczucie, że specjalnie nie trzeba zważać na to kto jest kim dla kogo, kto jest kim skąd i z jakiego czasu, ponieważ zapewne rozwiązanie tej łamigłówki będzie dość proste i te rozmyślania najprościej mówiąc nie będą mieć większego sensu, albo wprost przeciwnie, w drugą stronę, że będzie to tak powikłane, że i tak nie ogarnie się tego rozumem. I uważam - że taki wybór postępowania mnie jako widza był słuszny :D.

Ogólne wrażenia mam raczej pozytywne, ale jak pierwsze dwa sezony mnie totalnie wciągnęły, tak trzeci już wyraźnie męczył i irytował. Realizatorsko wciąż świetnie, ale to trochę taka sztuka dla sztuki. Liczyłem na więcej.

 48 
 : Sierpień 04, 2020, 13:45:17  
Zaczęty przez maszynistaGrot - Nowe: wysłane przez valar0
Dla zainteresowanych tematem polecam filmik, jeśli nie chcecie całego obejrzeć to obowiązkowo pierwsze 40 sekund.
https://www.youtube.com/watch?v=xSbij2FHJDM

 49 
 : Sierpień 03, 2020, 22:22:38  
Zaczęty przez KoRny - Nowe: wysłane przez marczewek
No ale Piast to jednak taka dziwna drużyna złożona z takich piłkarzy po przejściach, a jednak przecież trzymają się w czubie.

 50 
 : Sierpień 03, 2020, 21:45:00  
Zaczęty przez KoRny - Nowe: wysłane przez J1923
No to ciężko powiedzieć, by się zbroił. Odchodzi najlepszy gracz, przychodzi dość średni ligowiec, rezerwowy bramkarz Lecha, jakiś młodzik z Atletico, który nie wiadomo czy pogra, i na koniec Michał Żyro, który był już dawno wyśmiewany, a do tamtej formy bardzo mu dużo brakuje, błąkał się po słabszych klubach bez sukcesów, dopiero trochę w Stali odzyskał wigor, ale to jednak 1 liga i spora dysproporcja klas.

Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10