Strony: 1 [2] 3 4 ... 10
 11 
 : Listopada 27, 2022, 22:05:09  
Zaczęty przez p.a. - Nowe: wysłane przez marczewek
Niezły dzień dziś, nadal wiele nie wiemy.

Grupa E


Japonia grała o awans, atakowała i nic z tego nie wynikało. Oglądałem pierwszą połowę, ale nie było to dobre spotkanie.
Żadna z tych drużyn nie zasługuje na awans, i pewnie nie awansuje.

O 20 miało być hitowe spotkanie, ale okazało się takie średnie bym powiedział. Obie drużyny zagrały w pierwszej połowie z fałszywymi dziewiątkami, i głównie w rozgrywały się szachy w środku pola.
Gole strzelili napastnicy w drugiej połowie.
Sytuacja jest taka, że kto wygra ten awansuje. Najbardziej nierealna opcja to wygrana Kostaryki i Japonii, co eliminuje europejskie potęgi.

Grupa F

Ta grupa po pierwszej kolejce wydawała się najbardziej anonimowo. W tej kolejce już wiemy dużo więcej.
Belgowie są bardzo słabi, a Kanadyjczycy mają za małe cojones jak na grę 90 minut z europejską mocną drużyną.
Maroko pozytywnie zaskoczyło, i muszą tylko pokonać najsłabszą Kanadę, by awansować dalej.

 12 
 : Listopada 27, 2022, 21:01:30  
Zaczęty przez Magnis - Nowe: wysłane przez Magnis
Książki :

Gunter Sachse Bunt na Bounty
Jakub Wassermann Kasper Hauser
Halina Birebaum Nadzieja umiera ostatnia
Przestępca nie ma szans
Jezry Piechowski Być przy ogniu
Maria Osiadacz Za bramą prawa
Martin Gardner New Age. Notatki o pograniczu nauki
Edwin C. Krupp Obserwatorzy nieba, szamani i królowie

 :D

 13 
 : Listopada 27, 2022, 17:55:36  
Zaczęty przez nocny - Nowe: wysłane przez Piotrek2022
Pan mercedes/Znalezione nie kradzione/Koniec warty - dla mnie jedne z najlepszych książek Kinga

 14 
 : Listopada 27, 2022, 17:52:23  
Zaczęty przez J1923 - Nowe: wysłane przez Piotrek2022
Książka dobra. Nie świetna, ale dobra. To nie thriller, tak naprawdę także nie kryminał jak ze świetnej serii pan Mercedes/Znalezione nie kradzione/Koniec warty, ale bardziej powieść obyczajowa. Czyta się jednak bardzo dobrze. Polecam.

 15 
 : Listopada 27, 2022, 17:45:21  
Zaczęty przez J1923 - Nowe: wysłane przez Piotrek2022
Kiepski zbiór. Jak na Kinga... Jest krew...w porównaniu do Outsaidera cienizna.

 16 
 : Listopada 27, 2022, 15:01:10  
Zaczęty przez p.a. - Nowe: wysłane przez p.a.
Nie no, niby czemu byliśmy słabsi od Arabii? Od Meksyku, ok, niech będzie, że gadka o taktyce to mydlenie oczu. Ale od Arabów to byliśmy jednak lepsi. Mieli kilka okazji (tak jak i my), ale byli nieskuteczni. A karny mocno z kapelusza przecież.

A taka strategia czasem się sprawdza - wystarczy przypomnieć casus Grecji z 2004.

A propos bieżącego meczu - ależ ta Belgia bezzębna. Ale gol moim zdaniem słusznie nieuznany. Wreszcie ktoś respektuje przepis o zawodniku z pozycji spalonej, który nie bierze udziału w akcji, ale absorbuje bramkarza. To już chyba drugi raz na tym Mundialu.

I nie macie wrażenia, że coś jest nie tak z murawą/murawami? Co zbliżenie na twarz kogoś, kto zaliczył glebę, to widok różnych trawek na twarzy jegomościa.

EDIT

Ależ Chorwacja pokazała moc. Kanada z początku zaskoczyła, ale potem się pogubiła - widać, że drużynie brakuje ogrania, choć potencjał ma. Natomiast nie wróżę powodzenia Belgom w starciu z Chorwatami i tym samym z tej grupy najpewniej wyjdzie Maroko z Chorwacją.

 17 
 : Listopada 27, 2022, 14:08:53  
Zaczęty przez KoRny - Nowe: wysłane przez maszynistaGrot
Czyli z losowania można gdybać, iż sporą niespodzianką byłoby gdyby w półfinale nie zameldowali się Raków, Legia i Śląsk.

 18 
 : Listopada 27, 2022, 14:02:49  
Zaczęty przez p.a. - Nowe: wysłane przez maszynistaGrot
Podsumowując, nie ma żadnych merytorycznych przesłanek, że wyjdziemy z grupy.

Choć oczywiście futbol charakteryzuje się dość niemałą liczbą niespodzianek, więc jak udałoby się nam wytargać remis z Meksykiem, to zacznę realnie wierzyć w awans z grupy.

Udało się wytargać remis z Meksykiem, więc zaczynam realnie wierzyć w awans. Zgodnie z planem wygrana z Arabią, więc naprawdę jest duża szansa na awans. Jednak tak "po ludzku" to mieliśmy cholerne szczęście w tych meczach, bo byliśmy w obu słabsi od rywali, przynajmniej optycznie.

Hurraoptymista stwierdziłby, że taka strategia wynika z geniuszu analitycznego Michniewicza, który najniższym nakładem sił chce rozgrywać mecze, by najlepsze zachować na finał, choć wszyscy wiemy że to nonsens. Powtarza się sytuacja z Legii, gdy drużyna grała okropnie ale skutecznie. Ale do pewnego momentu tylko. Udało się awansować do Ligi Europy, będąc tłem dla rywali, jednak pamiętajmy że taka taktyka jest dobra tylko do czasu. Konsekwencją tego była następnie walka o utrzymanie w polskiej ekstraklasie Legii, co jak żyje nie pamiętam takich dziwów wcześniej... 

Ad rem. Jest szansa na wyjście z grupy, może nawet na wyeliminowanie jeszcze jednego rywala w fazie pucharowej, ale raczej to będzie sufit, a następnie droga w dół. Z taką grą to nie mamy czego szukać w dalszej perspektywie, mimo że obecnie może doprowadzić do największego sukces polskiej piłki nożnej na poziomie seniorskiej reprezentacji od kilkudziesięciu lat. Ja rozumiem gra ultra defensywna z jednym napastnikiem w meczu z Argentyną czy Meksykiem, ale z Arabią to po prostu jest nieprzyzwoite.

Wniosek.
Może to herezja, ale najchętniej po mundialu pozbyłbym się Michniewicza obojętnie jak wielki sukces osiągnie. O ile obecnie jest super skuteczny, o tyle na na dłuższą metę taka gra nie rokuje nadziei. Tak jak w Legii, gdy skończyło się walką o utrzymanie i teraz pośrednio stratą 9 pkt do Rakowa. Ja rozumiem że liczy się wynik, ale od reprezentacji, gdzie grają piłkarze z czołowych lig zagranicznych należy wymagać także jakości, przynajmniej z rywalami pokroju Arabii, a nie strachliwej taktyki defensywnej i oddaniem pola gry rywalowi tej klasy.

 19 
 : Listopada 27, 2022, 12:54:43  
Zaczęty przez p.a. - Nowe: wysłane przez p.a.
Dwa wnioski:

- Jeśli ktoś w pierwszym meczu zebrał srogi oklep, w drugim zebrał się w sobie i sprawił niespodziankę (Iran, Australia, Kostaryka)
- Sprawcy największych sensacji z I kolejki, w II zawodzą (Arabia Saudyjska, Japonia)

A z grupy E może wystarczą tylko 3 punkty do awansu...

 20 
 : Listopada 27, 2022, 10:34:22  
Zaczęty przez p.a. - Nowe: wysłane przez p.a.
No tak, fajnie by było. Ale się nie zdziwię, jeśli Arabia zagra z Meksykiem najsłabszy mecz na Mundialu. Z Argentyną grali jako underdog, nie mieli niczego do stracenia. Wczoraj już wystąpili w roli może nawet delikatnego faworyta. A teraz mają sporą presję i nie wiadomo, czy ją udźwigną. Choć te strzelby Meksyku takie trochę nie bardzo, dwa mecze - zero bramek.

Teraz na spokojnie ogarnąłem skrót. Na dobrą sprawę, to tam mogliśmy mieć 5 bramek strzelonych :o Innymi słowy z przodu nieźle to wyglądało...

A z innych spraw - póki co po dwóch meczach najlepiej wygląda Francja. Dość przerażające jest, ile oni sobie akcji w meczu z Danią wykreowali. Zobaczymy, co pokażą Hiszpanie i później Brazylijczycy. A może ktoś się rozkręci jeszcze?

Strony: 1 [2] 3 4 ... 10