Strony: [1] 2 3 ... 10
 1 
 : Dzisiaj o 15:04:27 
Zaczęty przez Duddits - Nowe: wysłane przez p.a.
No to pewnie drugi z filmów, który podejrzewałem ;)

 2 
 : Dzisiaj o 14:44:10 
Zaczęty przez Duddits - Nowe: wysłane przez Cobenka666
Nie :D

 3 
 : Dzisiaj o 14:34:59 
Zaczęty przez Duddits - Nowe: wysłane przez p.a.
Grzeczni chłopcy (2019)?

 4 
 : Dzisiaj o 14:23:43 
Zaczęty przez Duddits - Nowe: wysłane przez Cobenka666
Już już, musiałam się zebrać w sobie xD

Zagadka:

 5 
 : Dzisiaj o 14:12:03 
Zaczęty przez maszynistaGrot - Nowe: wysłane przez p.a.
Mogą, mogą. Kumpel ma zmiany w płucach, znajoma lekarka - w mózgu. A większość po przechorowaniu nadal odczuwa słabość.

 6 
 : Dzisiaj o 14:01:50 
Zaczęty przez J1923 - Nowe: wysłane przez maszynistaGrot
Racja, choć przyznam, że po daniu oceny nie analizuje już przeczytanych książek... No chyba  że po raz kolejny wracam do lektury danej książki, to czasem zmieniam recenzje, jeśli uznam to za stosowne.

 7 
 : Dzisiaj o 13:58:32 
Zaczęty przez maszynistaGrot - Nowe: wysłane przez maszynistaGrot
Ten odważny Trump do Putina też popyla i się przed nim płaszczy ;) Jest jak jest, żyjemy w centrum Europy i to państw europejskich powinniśmy się trzymać, chyba, że stać nas na odrębność. Na jakąś opcję trzeba się zdecydować. Polexit, sojusz ze Stanami, odrębność a la, powiedzmy, Szwajcaria. Na kilku frontach nic na pewno nie ugramy. Nie wiem, czy polityka zagraniczna musi być ostrożna i rozsądna, wypadałoby, by była konsekwentna.

No i jesteśmy od ponad 20 w latach w sojuszu NATO, gdzie czołowym graczem jest USA, więc chyba logiczne, że ułożenie dobrych relacji z prezydentem tego kraju leży w naszym interesie. Choć oczywiście zgadzam się, że z tymi 'gratulacjami' Duda trochę się przejechał. Gdy wiadomo było, iż Trump przegra wybory, to już należało bardziej się nastawiać na ułożenie dobrego modus vivendi z jego następcą.

Oczywiście drugim filarem bezpieczeństwa jak wspomnieliście jest UE, a obecna władza w Polsce jest za pozostaniem w tych strukturach, co nie znaczy, że nie może dążyć do reformy tej organizacji. Choć  dla Niemiec i Francji najlepiej byłoby abyśmy siedzieli cicho i godzili się na wszystkie ich sugestie.

Nie wiem czy Trump czytał to przemówienie wygłoszone w Polsce, ale jego poprzednicy nawet na taki gest się nie poważyli.

Co do szczepionki, to już w mediach propaganda szczepień ostro idzie... Wczoraj usłyszałem wypowiedź znanego wirusologa Włodzimierza Guta, który zachęcał do szczepień oświadczając, że nawet jeśli ktoś bezobjawowo przejdzie covida, to w dalszej perspektywie czasu może odczuć objawy pochorobowe, które mogą być jeszcze gorsze niż choroba.
 

 8 
 : Dzisiaj o 09:25:19 
Zaczęty przez Duddits - Nowe: wysłane przez J1923
Nieśmiałe ekhem

 9 
 : Dzisiaj o 08:05:16 
Zaczęty przez Yave - Nowe: wysłane przez p.a.
Stwierdziłem, że nastała pora uzupełnić zaległości, jeśli o DC idzie ;) I tak oto obejrzałem "Aquaman". W sumie otrzymałem film lepszy, niż się spodziewałem. Przypominający raczej klasyczne fantasy/kino przygodowe, aniżeli inne filmy superbohaterskie, nawet nierzadko odmienne od reszty origin stories. Z fajnie rozbudowaną mitologią dot. Atlantydy i tego, co się podziało z jej ludem po pochłonięciu krainy przez ocean. Śliczny wizualnie - podwodny świat jest bogaty w szczegóły, kolorowy, jest się czym zachwycać. Podobało mi się też to, że praktycznie nie ma tu typowych dla tego typu filmów fragmentów, w których bohater nie jest świadomy swojej mocy, w których nieraz trzeba dobrej godziny, by protagonista dowiedział się o samym sobie tego, co widzowie wiedzą od samego początku ;) Wystarczyła jedna krótka scena po prologu (w oceanarium) i kilka migawek z przeszłości. Słusznie. Film tak czy siak wydał mi się nieco za długi, mam wrażenie, że można by tu wyciąć z 15-20 minut, no ale to już może mój specyficzny odbiór tego typu kina, które ZAWSZE wydaje mi się za długie. Kolejny plus - Momoa. Gość emanuje taką charyzmą i pewnością siebie, że po prostu dobrze się na niego patrzy. Film bywa nieco błazeński - ale do tak ukształtowanej postaci, jak Aquaman, który lubi sobie w barze wypić piwko, jak najbardziej to pasuje. Być może tutaj sprawdziłby się Waititi i jego specyficzny humor, bo w Ragnaroku ogromnie mi to przeszkadzało - konwencja nie pasowała ani do postaci, ani do wydarzeń. Całość wyceniam na jakieś 6/10, co znów jest jakimś sygnałem, że mi to DC pasuje bardziej, niż MC, których originy nierzadko częstowałem 5/10 ;)

 10 
 : Dzisiaj o 00:28:17 
Zaczęty przez marczewek - Nowe: wysłane przez Ciacho
W PL to właściwie co miesiąc co najmniej dwa hity są. A w tym sezonie te top 6 to gorące i nierozstrzygnięte do konca będzie pewnie. :)

Strony: [1] 2 3 ... 10