Strony: [1] 2 3 ... 10
 1 
 : Dzisiaj o 12:16:43 
Zaczęty przez Duddits - Nowe: wysłane przez Cobenka666
Skazaniec (2008) ?

 2 
 : Dzisiaj o 12:08:03 
Zaczęty przez Duddits - Nowe: wysłane przez J1923
Hm porównajmy dwie ostatnie zagadki.
p.a.: widoczek portowego miasteczka, pędzące auto przez pustynię i jakiś trup dziecka - szczerze mówiąc ciężko nawet wytypować typ filmu jak i czas powstania, potem trzy obrazki z nołnejmami
marczewek: rajski krajobraz, parka w odosobnieniu i jeszcze nie wiem na ile świadomie zostawiony aktor, który grał w pierwowzorze - no przecież skojarzenia nasuwają się same :D

Zagadka: 3 
 : Dzisiaj o 10:25:59 
Zaczęty przez p.a. - Nowe: wysłane przez HAL9000
Ciekawe, że akurat ten rok, skoro był najlepszy od lat ;) Co do "1917", może się wybiorę w tym tygodniu do kina. W nocy zgarnął kolejną statuetkę, tym razem DGA. Nagroda za reżyserię wydaje się już pewna...  Chciałbym też wychodzić z filmu rozczarowany i dawać mu dziewiątkę ;)

Bo myślałem, że będzie 10/10 ale zabrakło jakiegoś jednego pierwiastka. Mendes z DGA to już pewny Oscar za reżyserię. Co do montażu i Le Mans... nagrodę gildii wygrał Parasite :) Tak dobry rok, że nie wiadomo kto jest najlepszy :haha:

 4 
 : Dzisiaj o 08:52:59 
Zaczęty przez p.a. - Nowe: wysłane przez p.a.
Ciekawe, że akurat ten rok, skoro był najlepszy od lat ;) Co do "1917", może się wybiorę w tym tygodniu do kina. W nocy zgarnął kolejną statuetkę, tym razem DGA. Nagroda za reżyserię wydaje się już pewna...  Chciałbym też wychodzić z filmu rozczarowany i dawać mu dziewiątkę ;) A tymczasem...

Le Mans '66 (2019)

Skoro to film o Le Mans, to wiadomo, adrenalina musi być. I faktycznie, sceny wyścigowe trzymają w napięciu i są dobrze nakręcone. Generalnie jednak odrobina cierpliwości jest też wymagana, bo całość rozkręca się stopniowo - ale to chyba akurat dobrze. Mam wrażenie, że Mangold nakręcił film celowo miejscami staroświecki - niektóre sceny, sposób ich budowy, poczucie humoru budzą skojarzenia z kinem sprzed kilku dekad. Humor jest tu zresztą dość ważnym składnikiem, miejscami jest tu naprawdę zabawnie. Oczywiście staroświeckość nie dotyczy spraw technicznych: dźwięk, montaż dźwięku, montaż - nieprzypadkowo w tych kategoriach dostał film nominacje, bo w pełni na nie zasłużył. Osobiście węszyłbym statuetkę zwłaszcza w ostatniej z tych kategorii, bo dźwiękowo może przegrać z "1917" lub "Ad Astra". Spokojnie można było też nominować Bale'a, dla którego jest to kolejna świetna rola. W tym roku jednak konkurencja bardzo silna, bo jak tak patrzę na nominowanych, to jednak niczego bym tam nie zmieniał. Mimo wszystko też mam wrażenie, że nominacja za najlepszy film jest mocno na wyrost. Ani nie wynika to z otrzymanych nominacji w innych kategoriach, ani też - z jakości filmu jako takiego. Jasne, jest zajmujący i trzyma, kiedy trzeba, na krawędzi fotela. Do tego historia nie jest aż tak szablonowa, jak by się mogło wydawać, zwłaszcza, jeśli ktoś - jak ja - nie zna prawdziwych wydarzeń. Ale mimo wszystko... to dość błaha rzecz. Ode mnie takie 6,5, w porywach do 7/10.

 5 
 : Dzisiaj o 08:33:08 
Zaczęty przez Duddits - Nowe: wysłane przez marczewek
Co za typ.
J1923+1

 6 
 : Styczeń 25, 2020, 22:02:11  
Zaczęty przez Duddits - Nowe: wysłane przez J1923
Błękitna laguna: Przebudzenie [Blue Lagoon: The Awakening, 2012]

 7 
 : Styczeń 25, 2020, 20:39:17  
Zaczęty przez marczewek - Nowe: wysłane przez marczewek
Ewidentnie Atletico i Servilla mają problem z napastnikami. Pierwsi oddali Griezmana i sprowadzili Felixa który zawodzi. Morata i Costa totalnie bez formy, a ten drugi dodatkowo kontuzja.
Sevilla też nie ma kim straszyć bo De Jong okazał się niewypałem, a dodatkowo sprzedali Hernandeza.

 8 
 : Styczeń 25, 2020, 20:30:33  
Zaczęty przez marczewek - Nowe: wysłane przez p.a.
Widziałem podobny komentarz dziś, że Barcelona może przegrać mistrzostwo z najsłabszym od lat Realem. Coś w tym jest. Przy czym... wszystkie czołowe ekipy z La Liga zniżkują. Bo to "najsłabszy od lat" dotyczy nie tylko Realu czy Barcelony, ale również Atletico. Liga Mistrzów zweryfikuje, na ile ta teoria jest słuszna.

 9 
 : Styczeń 25, 2020, 20:19:18  
Zaczęty przez Duddits - Nowe: wysłane przez marczewek
Szkoda że jeszcze nie oglądałem.

Zagadka: 10 
 : Styczeń 25, 2020, 19:52:49  
Zaczęty przez marczewek - Nowe: wysłane przez marczewek
Słabiutki Real może jutro przegonić słabiutką Barcelonę. Dziwne.

Strony: [1] 2 3 ... 10