Strony: [1] 2 3 ... 10
 1 
 : Dzisiaj o 10:50:29 
Zaczęty przez jancenty - Nowe: wysłane przez jancenty
Po małych poprawkach i akceptacji plików, gra została skierowana do produkcji. Zostaje nam czekać na informacje z drukarni :D

Pionki są w trakcie projektowania i wstępnych testowych druków :D

Wszystkie instrukcje są już wydrukowane i razem z kostkami czekają na resztę :)

 2 
 : Styczeń 18, 2018, 23:36:14  
Zaczęty przez Duddits - Nowe: wysłane przez marczewek
Myślałem że to Pierre Richard...

 3 
 : Styczeń 18, 2018, 19:10:16  
Zaczęty przez Duddits - Nowe: wysłane przez Cobenka666
Zagadka:

 4 
 : Styczeń 18, 2018, 16:55:36  
Zaczęty przez maszynistaGrot - Nowe: wysłane przez p.a.
Po to, że mógłby legalnie zmienić konstytucję na przykład, by w ten sposób ostatecznie zamknąć usta tym, którzy oskarżają go o jej łamanie. Swoją drogą, a propos konstytucji:

1. Trza ją było samemu uchwalić w pierwszych latach po 1989 roku, a nie czekać, aż zrobi to Kwaśniewski i spółka :P
2. Skoro została ona przyjęta "wbrew woli narodu" (w referendum brało udziało coś ponad 40% uprawnionych), to tak samo, wbrew woli narodu, rządziło większość rządów, a już szczególnie nielegalna była IV RP :P

 5 
 : Styczeń 18, 2018, 15:18:49  
Zaczęty przez maszynistaGrot - Nowe: wysłane przez HAL9000
Obstawiam, że nie zrobią przyśpieszonych wyborów. Kaczyński już raz tego spróbował i skończyło się na tym, że siedział w opozycyjnej ławie przez osiem lat. Nie, nie... wyciągnął wnioski i raz zdobytej władzy już nie odda :P W wybory zaczną się bawić wtedy jak w kraju nie będzie już żadnej instytucji, która mogła by im się sprzeciwić.

Po co mu jakieś wybory skoro i tak robi co chce.

 6 
 : Styczeń 18, 2018, 14:17:12  
Zaczęty przez maszynistaGrot - Nowe: wysłane przez p.a.
Myślę, że realne poparcie dla PiSu jest jednak nieco niższe. Chodzi głównie o elektorat "nie mam zdania", któremu obrzydło się głosowanie np. na PO, ale który mimo wszystko pójdzie na wybory i zagłosuje przeciwko PiSowi.

Ale poparcie jest z pewnością wysokie (przyczyn jest wiele, wśród głównych wymieniłbym mimo wszystko 500+ i żenującą słabość opozycji) i ciekawe, czy PiS zaryzykuje i zorganizuje wcześniejsze wybory, by próbować zyskać jeszcze większą liczbę posłów w sejmie.

 7 
 : Styczeń 18, 2018, 13:59:55  
Zaczęty przez Paweł Mateja - Nowe: wysłane przez maszynistaGrot
Sporo tego :) To dowód że seria żyje i ma się bardzo dobrze.

 8 
 : Styczeń 18, 2018, 13:56:45  
Zaczęty przez maszynistaGrot - Nowe: wysłane przez maszynistaGrot
Sporo racji P.a., w tym co napisałeś, ale z drugiej strony faktem jest że cały czas rząd PiSu ma wysokie notowania społeczne, więc albo większość Polaków nie podziela Twoich aż tak negatywnych ocen, albo jest hipokrytami że liczy się dla nich wyłącznie forsa socjalna zamiast załóżmy wartości albo są najzwyczajniej lemingami, którym się nie chce iść na wybory czy nawet udzielić prawdziwej odpowiedzi w ankietach badań opinii sondażu, albo wszystkiego po trochu :D

Wracam do tezy o słabości opozycji. Platforma się skompromitowała podsłuchami, no i brakiem charyzmatycznego lidera po odejściu Tuska.

Nowoczesna się skompromitowała maderą, choć ta partia w założeniu poprzez swoje liberalne korzenie ekonomiczne nie powinna aspirować do "przewodniej siły narodu" , gdyż jej elektoratem powinni być ludzie bogaci i dobrze sytuowana klasa średnia; menadżerowie, przedsiębiorcy, dyrektorzy, inteligencja - jednym słowem ludzie zaradni, ci którym się powiodło w życiu o wysokich dochodach finansowych, którzy zamiast pomocy państwa wolą aby podatki były jak najniższe - a takich jest zdecydowanie mało w Polsce, więc elektorat Nowoczesnej powinien oscylować gdzieś góra w kilkunastoprocentowej sile, więc to raczej za mało aby być głównym  politycznym graczem.

SLD i lewica też za bardzo nie ma czym oczarować ludności. Socjalne prezenty PiS ukradło, a walka o równość gejów, lesbijek i rządy prawa o których większość obywateli ma mgliste pojęcie to też nie jest coś co może za sobą porwać tłumy...

PSL zawsze będzie się ogniskować wokół wsi, więc elektorat ograniczony

Wychodzi na to, że jednak PiS ma najlepszą "opowieść" dla wyborców. Jakkolwiek niemało w niej populizmu i machania szabelką, ale to się wielu ludziom podoba :) Sam przyznam, że chętniej słucham w mediach o polityce odkąd Prawo i Sprawiedliwość przejęło władze mimo iż nie zawsze się zgadzam z ich działaniami , po prostu teraz coś się zawsze dzieje, nie ma tej stagnacji, monotonii jak za PO czy nawet dawniej SLD.

 9 
 : Styczeń 18, 2018, 11:30:39  
Zaczęty przez Duddits - Nowe: wysłane przez p.a.
Cobenka+1

 10 
 : Styczeń 18, 2018, 11:01:40  
Zaczęty przez Duddits - Nowe: wysłane przez Cobenka666
Poza prawem (1986)

Strony: [1] 2 3 ... 10