Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 35   Do dołu
Drukuj
Autor Wątek: Media i polityka  (Przeczytany 30760 razy)
maszynistaGrot

*
« Odpowiedz #120 : Sierpień 13, 2017, 11:35:47 »

Za bardzo p.a. nie kumam dowcipu?

A co do mediów. Odnośnie głośno w sprawie reparacji wojennych od Niemiec za zniszczenia wojenne. Myślę, że to bardzo dobry ruch PiSu, choć paradoksalnie bez szans na wyegzekwowanie odszkodowań od szwabów. Tak czy inaczej większość Polaków pewnie popiera te roszczenia, każdy ma tam w rodzinie u dziadków jakieś historie z okupacji, czuje że to moralnie jak najbardziej właściwe domagać się zadośćuczynienia. A że nie ma właściwie szans na realizacje? To nic. Ważne że rząd starał się, walczył, podniósł ten patriotyczny wysiłek, ale zgniły zachód nie dał... I kilka procent poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości urośnie w sondażach.   
Zapisane

Nie widział nic, nie słyszał nic - upajał się tylko pędem...

Stefan Grabiński, Maszynista Grot
p.a.

*

Miejsce pobytu:
Katowice

sponsor forum
SPONSOR
FORUMWWW
« Odpowiedz #121 : Sierpień 13, 2017, 11:48:41 »

Czego tu nie kumać? Z jednej strony ONR-owskie bojówki i wyzywanie wszystkich od komunistów (bo to kończy się: "będą wisieć komuniści", jeśli nie kojarzysz), z drugiej min. Szyszko i pytanie "na czym?", odnoszące się do drzew.
Zapisane
maszynistaGrot

*
« Odpowiedz #122 : Sierpień 13, 2017, 13:46:56 »

Ano fakt, teraz już kapuje :D Ostatnio coś mało słyszałem o narodowcach, więc może dlatego nieco ich hasło mi się zapomniało. Generalnie jest to grupa, która raz w roku się szczególnie uaktywnia w dniu święta 11 listopada, choć ostatnie lata jakby spokojniej na tych marszach...Czy ja wiem czy oni wszystkich wyzywają od komuchów? Bardziej mi się to z Korwinem kojarzy, gdzie jakieś kilka lat temu w trakcie jednej z kampanii wyborczych ogłosił, że wszyscy kandydaci oprócz niego to komuniści :D

Zapisane

Nie widział nic, nie słyszał nic - upajał się tylko pędem...

Stefan Grabiński, Maszynista Grot
p.a.

*

Miejsce pobytu:
Katowice

sponsor forum
SPONSOR
FORUMWWW
« Odpowiedz #123 : Sierpień 13, 2017, 13:57:40 »

Tu nie chodzi o to, że to konkretnie Narodowcy wyzywają np. opozycję od komunistów. Po prostu - masz ONR-owców, których obecna władza lubi, masz wyzwiska od komunistów (nawet towarzysz Piotrowicz przecież walczył i walczy z komuną), masz Szyszko i drzewa.

A, i jeszcze a propos Mikkego. On słowa "komunista" (czy tam może bardziej "socjalista") używa w innym kontekście, gospodarczym. W przypadku PiSu skojarzenia płyną tylko i wyłącznie w kierunku historycznym, porównując opozycję (czy w ogóle przeciwników rządu) do PZPRowców, esbeków, etc.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2017, 14:21:40 wysłane przez p.a. » Zapisane
HAL9000

*

Miejsce pobytu:
Discovery One
« Odpowiedz #124 : Sierpień 14, 2017, 18:39:21 »

masz Szyszko i drzewa.

Masz Szyszko. Drzew zaraz u nas nie będzie :D Bo jak nie minister i jego genialne ustawy oraz łamanie zaleceń Trybunału Sprawiedliwości UE, Komisji Europejskiej i UNESCO... to znów jakiś huragan który łamie kilometry lasów. Ja już maskę przeciw-smogową zakupiłem rok temu, ale chyba muszę dokupić filtry... bo ta zima, pod tym względem, będzie zdaje się koszmarna.

Dziś słucham o Janowie Podlaskim. Ta stadnina to jest jakaś symulacja rządów "dobrej zmiany" tylko w mniejszej skali... ale efekty dla całego kraju będą takie same. Wspaniały dorobek roztrwoniony w mgnieniu oka, przez niekompetentnych ludzi u władzy.

A że nie ma właściwie szans na realizacje? To nic. Ważne że rząd starał się, walczył, podniósł ten patriotyczny wysiłek, ale zgniły zachód nie dał... I kilka procent poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości urośnie w sondażach.   

Smutne ale prawdziwe. PiS uwielbia przegrywać ale wygrywać moralnie (w ich mniemaniu oczywiście ;) ). A przy okazji dołożą kolejną małą cegiełkę do muru, który budują między nami a Unią Europejską.
Zapisane

Gentlemen, you can't fight in here! This is the War Room! Trakt.tv
maszynistaGrot

*
« Odpowiedz #125 : Sierpień 15, 2017, 08:08:27 »

Tak się jakoś stało, że najbardziej obchodzimy rocznice naszych klęsk historycznych - jak wrzesień 39, czy powstanie 44. Nawet ta nasza konstytucja 3 maja, gdzie chwalimy się że pierwsza w Europie  a druga na świecie po USA jest różnie oceniana. Część historyków uważa, że była niepotrzebna, gdyż przyśpieszyła tylko interwencje rosyjską i ostateczny rozbiór Polski.

No, ale po muzeum II Wojny Światowej i Powstania 44 ma być przełom. Wczoraj przeczytałem, że ma powstać tym razem upamiętnienie Bitwy Warszawskiej 20 roku :)

Z Janowem smutne, dużo mniejszy utarg niż rok temu...

Z tą cegiełką to czy ja wiem...? Myślę, że w UE nikt tych reparacji nie traktuje poważnie. Pewnie tylko w niemieckich kabaretach będą mieli dodatkowy pomysł na nowe dowcipy o Polsce :D
Zapisane

Nie widział nic, nie słyszał nic - upajał się tylko pędem...

Stefan Grabiński, Maszynista Grot
p.a.

*

Miejsce pobytu:
Katowice

sponsor forum
SPONSOR
FORUMWWW
« Odpowiedz #126 : Sierpień 21, 2017, 09:47:48 »

Faktem jest, że najmniej ze wszystkich powstań mówi się o Powstaniu Wielkopolskim, jedynym w pełni zwycięskim :D Ot, polska martyrologia, Mickiewicz, Sienkiewicz i wieczne serc pokrzepienie :D
Zapisane
Master

*

sponsor forum
SPONSOR
FORUM« Odpowiedz #127 : Sierpień 21, 2017, 10:04:39 »

Im większa klęska, tym większa pompa i święto... :D Ot, nie wiem, czy to kwestia narodowych kompleksów czy myślenia w rodzaju "inni nam będą współczuć i głaskać po główce". Nie mówię, że pamięć o Wrześniu czy PW jest zła, ale trzeba też szukać pozytywów, a nie wychowywać młode pokolenie w przeświadczeniu, że wiecznie dostawaliśmy baty, ale "wygrywaliśmy moralnie" :P
Zapisane
maszynistaGrot

*
« Odpowiedz #128 : Sierpień 21, 2017, 10:18:04 »

Faktem jest, że najmniej ze wszystkich powstań mówi się o Powstaniu Wielkopolskim, jedynym w pełni zwycięskim
Też prawda. Może dlatego, że to związane z Ignacym Paderewskim, który chyba zbliżony bardziej do antysemity i nacjonalisty Dmowskiego niż zbawcy Piłsudskiego :d

===
A tak swoją drogą jesteśmy świeżo po zamachach, tym razem barcelońskich... To jak przyjmujemy imigrantów? , solidaryzujemy się z inteligentnym zachodem, są chętni ? :D
Zapisane

Nie widział nic, nie słyszał nic - upajał się tylko pędem...

Stefan Grabiński, Maszynista Grot
Master

*

sponsor forum
SPONSOR
FORUM« Odpowiedz #129 : Sierpień 21, 2017, 10:32:42 »

Jasne, że przyjmujemy. W Polsce jest za spokojnie :D

Co do imigrantów i (przy okazji) wtrącania się Niemiec w kwestie różnych wolności w Polsce: Szokujący wyrok. Dziennikarz skazany na sześć miesięcy więzienia za krytykowanie islamu!.

Dodatkowo w kwestii otwartości na przyjmowanie uchodźców, śmieszny komentarz prof. Zybertowicza dot. "lewactwa":
Cytuj
Prawidłowa definicja lewactwa podana jest w jednym z memów internetowych: ?Lewak to ktoś, kto uważa, że nie da się kontrolować granic, ale da się kontrolować globalny klimat?. Ponieważ panowie z opozycji opowiedzieli się za kontrolą granic, to znaczy, że nie ma w naszym gronie lewaków
(źródło: wPolityce)

A tak gwoli przypomnienia: najazd imigrantów to zasługa pani Merkel. To ona, nie bacząc na to, że kwestia granic to sprawa całej UE, a nie tylko Niemiec, zaprosiła imigrantów. Gdy pojawił się problem z ich ilością, to nagle "w imię europejskiej solidarności" próbuje się wciskać (przeprzasza: relokować) imigrantów do krajów, które są temu przeciwne. Jak na mój gust, to nie powinniśmy się przejmować groźbami ze strony Niemiec, odnośnie jakiś kar czy czegoś podobnego.
W obliczu tego kryzysu, można w "dobrozmianowych" mediach przeczytać komentarze, że to początek końca UE i prędzej czy później to wszystko gruchnie. Od siebie jeszcze dodam, że na innym forum, wśród sympatyków PO i lewicy pokutuje przekonanie, że UE to najlepsze, co się Polsce mogło przytrafić i bez niej nasz kraj - pisząc humorystycznie - cofnie się do epoki kamienia łupanego. Ogółem: UE albo nicość :D
Zapisane
p.a.

*

Miejsce pobytu:
Katowice

sponsor forum
SPONSOR
FORUMWWW
« Odpowiedz #130 : Sierpień 21, 2017, 11:02:00 »

Hm. Tyle, że za większość ataków odpowiedzialni są raczej ludzie, którzy żyją w danym kraju od wielu lat, to raczej nie są ci najnowsi uchodźcy. Mnie wkurza co innego. Jak słyszę, że jakiś zamachowiec był znany policji.  Wkurza mnie też radykalizacja poglądów - albo wpuszczamy wszystkich, albo nikogo. Faktem jest, że spokojnie moglibyśmy (jako Europa, nie mówię teraz o Polsce) przyjąć masę uchodźców, którzy by na nas ręki nie podnieśli, bo tam naprawdę większość ludzi chce po prostu normalnie żyć, ale równocześnie należy zaostrzyć przepisy imigracyjne. Coś przeskrobałeś - wypad wraz z całą rodziną. Proste.

Co do UE hm... Weźcie pod uwagę, że jednak trochę rzeczy z funduszy UE powstało. Oczywiście sami się na to składamy, ale tutaj jednak kontrola finansowa jest dość konkretna, kasa również idzie na konkretne projekty, a to już plus. Podejrzewam, że bez UE kasa byłaby w większym stopniu roztrwaniana.
Zapisane
maszynistaGrot

*
« Odpowiedz #131 : Sierpień 21, 2017, 14:42:06 »

Hm. Tyle, że za większość ataków odpowiedzialni są raczej ludzie, którzy żyją w danym kraju od wielu lat, to raczej nie są ci najnowsi uchodźcy.
Czyli przyjmujmy ich, my będziemy mieć spokój... co najwyżej nasze dzieci i wnuki będą ginąć w zamachach :D

A tak gwoli przypomnienia: najazd imigrantów to zasługa pani Merkel. To ona, nie bacząc na to, że kwestia granic to sprawa całej UE, a nie tylko Niemiec, zaprosiła imigrantów. Gdy pojawił się problem z ich ilością, to nagle "w imię europejskiej solidarności" próbuje się wciskać (przeprzasza: relokować) imigrantów do krajów, które są temu przeciwne.
Racja, to była skrajnie nieodpowiedzialna decyzja Anieli. To po prostu złamania zasad funkcjonowania UE - przecież tu panuje wolny przepływ osób, ale obywateli państw członkowskich wspólnoty europejskiej a nie muzułmanów spoza Europy.

A poza tym to niehumanitarne z tymi lokacjami. Skoro już zaprosili tych imigrantów do lepszego, cywilizowanego świata to niech ich traktują po ludzku i pozwolą się osiedlić tam gdzie chcą pozostawiając im wolność wyboru, a tu się chcę ludzi traktować jak bydło i rozdzielić że ten kraj ma tyle, ten tyle przyjąć, a jak imigranci będą w poszukiwaniu lepszego życia uciekać do zamożniejszych krajów zachodu Europy to siłą ich się s powrotem przemieści aby proporcje się zgadzały...

Odnośnie członkostwa Polski w UE. To racja z tymi funduszami (których obecnie jesteśmy bodajże największym beneficjentem). Na pewno sporo dobrego dzięki temu powstało, ale dla mnie to drugorzędne znaczenie. Są kraje, które całkiem dobrze sobie bez Unii radzą jak Szwajcaria. Najważniejsze uważam, że dzięki zjednoczeniu mamy kilkadziesiąt lat spokoju w Europie. W pierwszej połowie XX wieku mieliśmy dwie wojny światowe, teraz żadnej. Oczywiście wpłynęły na to także inne czynniki, ale jednak dzięki Unii mamy jakieś zorganizowanie, zajęcie państw europejskich wspólnymi sprawami - już nie ma miejsca na egoizmy narodowe, nacjonalizmy prące ku konfliktom zbrojnym. Pewnie, że także w Unii każdy kraj kieruje się własnym interesem, korzyściami, ale nie jest to tak bardzo otwarte, bezpośrednie jak choćby w dwudziestoleciu międzywojennym. Wspólne prawo narzuca pewnie bariery, ograniczenia. Choć Niemcy i Rosja są cały czas silniejszymi i potencjalnie atrakcyjniejszymi wzajemnie partnerami niż Polska, ale w ramach UE nie ma szans na jakiś nowy pakt Ribbentrop-Mołotow...

Ktoś napisze, że wystarczy NATO, to przecież sojusz wojskowy, ono nam zapewni bezpieczeństwo granic. Jednak to za mało. Przed wojną przecież była Liga Narodów, która miała zapewnić pokój... Potrzebny jest międzynarodowy projekt szerszy, gospodarczy. Powiązanie ekonomiczne państw, globalizacja, sprawia związanie państw szeregami różnych zależności między sobą, co sprawia że toczenie wojen jest po prostu nieopłacalne ekonomiczne, szkodliwe. Weźmy choćby piłkę nożną, gdzie w zachodniej Europie skupia ona miliony kibiców na stadionach. Czy przeciętny Niemiec miałby zrezygnować z regularnego oglądania Ligi Mistrzów z kuflem piwa w ręku na nowoczesnym stadionie, aby zamiast tego tarzać się w błocie na froncie wojennym? Potrzebna jest integracja.     
Zapisane

Nie widział nic, nie słyszał nic - upajał się tylko pędem...

Stefan Grabiński, Maszynista Grot
p.a.

*

Miejsce pobytu:
Katowice

sponsor forum
SPONSOR
FORUMWWW
« Odpowiedz #132 : Sierpień 21, 2017, 14:53:27 »

Nie lubię generalizowania. Wyobraź sobie, że jedziesz do Niemiec, a tam ktoś Ci wyjeżdża, że pewnie jesteś złodziejem samochodów ;) Wiem, że kradzież auta to nie to samo, co samobójczy zamach, ale chodzi mi teraz o szkodliwe zjawisko generalizacji. Natomiast filtrowanie napływu musi być a przepisy - ostre. Natomiast pani Merkel liczyła po prostu na tanią siłę roboczą. Znam przypadki młodych ludzi mieszkających w Niemczech, którym nie chce się pracować, bo dostają wysoki socjal.

A zamachy bardziej bym wiązał nie z uchodźcami, ale z ISIS, genezą powstania tego tworu i ich motywacjach. Wujek Sam zdestabilizował rejon (żeby to pierwszy raz...), a teraz Europa dostaje za to po tyłku.

Maszynisto, ale chyba nie porównujesz Polski do Szwajcarii? ;)
Zapisane
marczewek

*

Miejsce pobytu:
była stolica byłego województwa
mój nik wzion sie od mojego imienia

« Odpowiedz #133 : Sierpień 21, 2017, 15:42:59 »

Zamachy to się wiąże z meczetami. Z powietrza tego nie wzięli, a z internetu nie tak łatwo jest kogoś zradykalizować.
Popatrzcie na zachód - laicki. A muzułmanie? Jak są religijni?
Kościoły są burzone, meczety budowane.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2017, 19:23:10 wysłane przez marczewek » Zapisane

- Klasyka to książki, które ludzie cenią i których nie czytają.
Mark Twain
p.a.

*

Miejsce pobytu:
Katowice

sponsor forum
SPONSOR
FORUMWWW
« Odpowiedz #134 : Sierpień 21, 2017, 15:58:57 »

No cóż, religia od zawsze wiązała się z dużą ilością mordów, laicy nie mordują w jej imię, bo nie mają takiej potrzeby. Zlaicyzować muzułmanów - będzie spokój. Ale to na chwilę obecną rzecz niewykonalna.
Zapisane
HAL9000

*

Miejsce pobytu:
Discovery One
« Odpowiedz #135 : Sierpień 21, 2017, 17:32:49 »

A tak swoją drogą jesteśmy świeżo po zamachach, tym razem barcelońskich... To jak przyjmujemy imigrantów? , solidaryzujemy się z inteligentnym zachodem, są chętni ? :D

Mogliby przyjąć z kilkaset osób, szczegółowo wybranych, które naprawdę chcą tylko przetrwać. Unia by nam dała na chwilę spokój, sumienie też mielibyśmy czystsze. No ale u nas jest już taki schiz, że dla tych uchodźców Polska będzie równie niebezpieczna co Syria. Bo jak wpuścimy choćby jednego to upadnie chrześcijaństwo, kościoły spalą, zgwałcą nas wszystkich i w ogóle armagedon. Także obawiałbym się o bezpieczeństwo tych ludzi w naszym kraju.

U nas zamachów nie ma ale i tak przegrywamy z terroryzmem, bo dajemy się zastraszyć. Zaraz sobie Kaczyński wymyśli jakby tu jeszcze złamać konstytucję, zabrać nam kolejne prawa a ukryje to pod płaszczykiem "ochrony suwerena przed islamską hordą" . I wszyscy przyklasną, a co z tego, że u nas ani pół uchodźcy nie ma i żaden nie chce przyjechać. I błagam niech oni się nie chwalą naszym bezpieczeństwem, bo tylko doprowadzą do tragedii.

Także jak we wszystkim stoję w kontrze do dobrej zmiany ;)  I uważam, ze piszemy sobie brzydką kartę w naszej historii. Kiedyś byliśmy sprawiedliwi wśród narodów, niektórzy bez mrugnięcia okiem narażali życie dla innych. A teraz będziemy debatować dziesięć lat czy łaskawie otworzyć korytarz humanitarny przez nasz kraj.
Zapisane

Gentlemen, you can't fight in here! This is the War Room! Trakt.tv
marczewek

*

Miejsce pobytu:
była stolica byłego województwa
mój nik wzion sie od mojego imienia

« Odpowiedz #136 : Sierpień 21, 2017, 19:25:35 »

Ostatnie kilka dni:
- Hiszpania - Barcelona - 2 z 3 się udały
- Finlandia - nożownik
- Rosja - nożownik
- Niemcy - nożownik

Dziś Francja. Kolejny mistrz kierownicy i rajd po przystankach.
Zapisane

- Klasyka to książki, które ludzie cenią i których nie czytają.
Mark Twain
p.a.

*

Miejsce pobytu:
Katowice

sponsor forum
SPONSOR
FORUMWWW
« Odpowiedz #137 : Sierpień 21, 2017, 20:54:45 »

Kiedyś byliśmy sprawiedliwi wśród narodów, niektórzy bez mrugnięcia okiem narażali życie dla innych.

...i po trochu vice versa. Przecież Polacy też byli kiedyś uchodźcami wojennymi, a przyjął nas, żeby było śmieszniej,  m.in. Iran.
Zapisane
marczewek

*

Miejsce pobytu:
była stolica byłego województwa
mój nik wzion sie od mojego imienia

« Odpowiedz #138 : Sierpień 21, 2017, 21:21:51 »

Ciekawe ilu z nich latało z nożami albo bawiło się w carmageddon
Zapisane

- Klasyka to książki, które ludzie cenią i których nie czytają.
Mark Twain
maszynistaGrot

*
« Odpowiedz #139 : Sierpień 22, 2017, 12:03:04 »

Mogliby przyjąć z kilkaset osób, szczegółowo wybranych, które naprawdę chcą tylko przetrwać. Unia by nam dała na chwilę spokój, sumienie też mielibyśmy czystsze. No ale u nas jest już taki schiz, że dla tych uchodźców Polska będzie równie niebezpieczna co Syria. Bo jak wpuścimy choćby jednego to upadnie chrześcijaństwo, kościoły spalą, zgwałcą nas wszystkich i w ogóle armagedon.
To byłby precedens, najpierw kilkaset, a później coraz więcej... Nie chodzi też o samo niebezpieczeństwo zamachów, co w ogóle o cywilizacje, to co Marczewek pisał o burzeniu kościołów i budowaniu meczetów, islamizacji Europy. To ma pewne dobre strony, jak wspomniany napływ rąk do pracy, ale w dłuższej perspektywie może doprowadzić do rozbicia tożsamości Europy. Spójrzmy na piłkarską reprezentacje Niemiec - murzyni, czekoladki, kebaby - to są prawdziwi reprezentanci, przedstawiciele najpotężniejszego państwa Europejskiego? Muzułmanie są religijni, płodni i jak tak dalej pójdzie to w niedalekiej przyszłości nasz cały kontynent będzie arabski. Po prostu Ci ludzie nie pasują kulturowo do nas. Jak sobie tą tolerancje poprawnościową wyobrażacie? Że na jednej lekcji religii będzie się uczyć katolicyzmu a na drugiej Allaha? Z czasem  ostanie się tylko ten drugi. W krajach muzułmańskich jakoś chyba nie ma wielkiego przyzwolenia na budowe kościołów katolickich, to dlaczego w Europie mamy meczety stawiać? Europa opiera się na korzeniach chrześcijańskich i w ogół tego powinniśmy się ogniskować. Ja tam wychowałem się w tej wierze i uważam to za dobre. Gdybym od małego miał przed sobą kaplicę, a z drugiej strony meczet czy jeszcze innego bramina to chyba bym w ogóle przestał wierzyć.

Jeśli przyjmować uchodźców to coś w stylu propozycji papieża Franciszka - każda parafia tylko jednego przyjmuje. Tak aby oni byli rozproszeni, aby wtopili się w naszą kulturę a nie tworzyli gett i narzucali nam swój światopogląd.     
Zapisane

Nie widział nic, nie słyszał nic - upajał się tylko pędem...

Stefan Grabiński, Maszynista Grot
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 35   Do góry
Drukuj
Skocz do: