Strony: [1]   Do dołu
Drukuj
Autor Wątek: Glory to Rome (Na Chwałę Rzymu)  (Przeczytany 2039 razy)
Zimek

*

Miejsce pobytu:
Lublin
Nie ogarniam.

« : Września 03, 2011, 15:01:04 »Obywatele Rzymu! Cesarz wzywa do działania!

W roku 64 naszej ery wielki pożar niszczy Rzym. Na wieść o rozmiarach katastrofy cesarz Neron powraca z Antium i przystępuje do rekonstrukcji zniszczonego ogniem miasta. To przed Wami postawione zostaje zadanie odbudowy Wiecznego Miasta według nowych planów. Nagrodą za solidne wykonanie pracy jest wieczna sława i wdzięczność samego cesarza ? jednak w panującym nadal chaosie pojawia się też pokusa szybkiego zbicia fortuny i wykorzystania całej sytuacji dla osobistego zysku?

Gracze wcielają się w role patrycjuszy, którzy uczestnicząc w odbudowie Rzymu próbują zdobyć bogactwa i wpływy. Prestiż można zdobyć sumiennie wykonując cesarskie rozkazy i wznosząc budynki na chwałę Rzymu. Osobisty majątek pomnaża się sprzedając przeznaczone na rekonstrukcję materiały budowlane. Na koniec gry wyłania się zwycięzcę sumując zdobyte wpływy i zgromadzone bogactwa każdego gracza.


2-5 graczy.

Jest to moja pierwsza gra, jaką sobie sprawiłem. Szukałem długo tej na "pierwszy raz", okazała się ona wybitna cenowo i podobno jest rewelacyjna. Zasady na pierwszy rzut oka wydają się przytłaczające, ale gdy koszulkowałem karty to przy okazji zapoznawałem się z nimi, trochę przejrzałem instrukcję i już powoli rozgryzam mechanikę gry. Jestem bardzo podekscytowany przed pierwszą rozgrywką - jeszcze nie miałem okazji zagrać, bo nie ma za bardzo z kim :( Może jutro kolegę namówię i wtedy napiszę swoje wrażenia z gry. Ale jakby ktoś chciał zagrać... :D
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
Drukuj
Skocz do: