Strony: [1]   Do dołu
Drukuj
Autor Wątek: Enclave: Zakon Krańca Świata  (Przeczytany 1465 razy)
Mike
Administrator

*

Miejsce pobytu:
Gdańsk
It's A Mirage! I'm Tellin' Y'all It's a Sabotage!

WWW
« : Grudzień 05, 2013, 14:14:42 »

Wydawca: G3, Red Imp

Opis wydawcy:

Świat po apokalipsie. Dookoła znaki świadczące o upadku ludzkości. Wszystko to z powodu wielkich przywódców religijnych, którzy odkryli sposób kontrolowania rzeczywistości...

Inspiracją do powstania gry była powieść Mai Lidii Kossakowskiej "Zakon Krańca Świata". Uczestnicy wcielają się w pozyskiwaczy, posiadających talent do abordaży. Muszą dbać o kondycję fizyczną
i psychiczną swoich wysłanników, aby móc skutecznie wykonywać misję w wyższym wymiarze, a tym samym zdobywać cenne pryzy.

Pomocne okażą się przy tym przedmioty ochronne, które zabezpieczają pozyskiwacza oraz ulepszenia, pozwalające rozbudowywać maszyny do skoków. Gracze starają się skutecznie wypełniać misje podczas abordaży, aby zdobyć wiedzę, niezbędną na drodze do zwycięstwa. Wszystko po to, aby zostać wybrańcem mistycznego Drzewa.

Tylko najsilniejsi mają szansę zwyciężyć i przetrwać na zgliszczach minionego świata!


Sugerowana cena detaliczna: 149 zł

Nieczęsto zdarza się wydanie planszówki opartej na polskiej literaturze fantastycznej (która nie jest Wiedźminem), więc nie mogłem się doczekać kiedy będę mógł zagrać w grę na podstawie ZKŚ Kossakowskiej. Udało mi się to w końcu, oczywiście, na ostatnim Festiwalu GRAMY (ta impreza to idealne miejsce na przetestowanie gier).

Gra jest wykonana bardzo ładnie wizualnie, grafiki są bardzo dobre i ogólnie nie odstaje w żadnym stopniu od standardów światowych. :) Mechanika jest całkiem niezła, z początku dość chaotyczna do ogarnięcia, ale potem, jak już się zagra i pojmie zasady, wszystko idzie gładko. :) Niektóre elementy mechaniki przypominały mi trochę Cyclades (jest tam coś podobnego do licytowania się u bogów, tylko na nieco innej zasadzie). Jest kilka lokacji, w których można zakupić przedmioty i modyfikacje, no i jest przede wszystkim Enklawa, do której możemy dokonać abordażu i po pokonaniu niebezpiecznych pułapek, zdobyć wartościowe Pryzy. :)

Enclave ma bardzo fajny klimat, a rozgrywka jest dość krótka (trwa tylko 6 tur, co po ogarnięciu zasad, jest szybkim tempem).

W ogóle Red Imp rośnie na bardzo ciekawe wydawnictwo. Teraz z niecierpliwością czekam na kolejną ich planszówkę, która jest już w zaawansowanym stadium, tym razem na podstawie Pana Lodowego Ogrodu. :)

Na koniec jeszcze poglądowe zdjęcie planszy:

Zapisane

Strony: [1]   Do góry
Drukuj
Skocz do: