Gotham Cafe

Forum ogólne => Gry komputerowe => Wątek zaczęty przez: Mandriell on Czerwiec 06, 2014, 09:50:05Tytuł: Polecane aplikacje mobilne
Wiadomość wysłana przez: Mandriell on Czerwiec 06, 2014, 09:50:05
Był temat o grach mobilnych, teraz rzecz chyba przydatniejsza, bo aplikacje mobilne.

Podobnie jak w przypadku tematu gier - jakie aplikacje polecilibyście nowicjuszowi?
Co jest absolutnym minimum, które powinien mieć każdy?
Z czego sami korzystacie?
Jakie znacie nietypowe aplikacje na smartfony?Tytuł: Odp: Polecane aplikacje mobilne
Wiadomość wysłana przez: Mike on Czerwiec 06, 2014, 13:03:53
Dla mnie bardzo przydatną apką jest... Kalkulator kuchenny. :D
Jak masz jakiś przepis i piszą Ci, że masz użyć np. 500g mąki, wtedy szybko i prosto możesz przeliczyć to sobie np. na szklanki. ;)

Mająć WI-FI w domu, przydaje się też AirDroid, apka którą bezproblemowo połączyć telefon z kompem (wchodząc na odpowiednią stronę), a wszystko co musisz zrobić to zeskanować kod QR z ekranu kompa. Przydaje się to do szybkiego zrzucenia jakichś fotek, czy innego badziewia z telefonu.

Jak korzystasz często z komunikacji miejskiej, to świetną apką jest mobileMPK.Tytuł: Odp: Polecane aplikacje mobilne
Wiadomość wysłana przez: Mandriell on Lipiec 10, 2014, 13:02:01
Trochę już poużywałem smartfona, także podzielę się interesującymi aplikacjami ;)

1. ISS Detector - aplikacja pozwalająca na śledzenie satelitów w naszej okolicy. Jeśli ktokolwiek interesuje się astronomią i zjawiskami na nocnym niebie, a czasem trafi na jakiś niezidentyfikowany rozbłysk na niebie - ISS Detector wszystko to wykryje, opisze, nawet można sobie przypomnienie oraz alarm ustawić. Fajna rzecz :)

2. 100 pushups - aplikacja dla tych, którzy chcą troszkę aktywniej spędzać czas. Jest to znany wszem i wobec program "100 pompek w 6 tygodni". Ja podchodziłem do tego programu chyba z 6 razy, nigdy nie udało mi się dokończyć - albo zapominałem, albo olewałem. Tutaj - mam przypomnienia, dodatkowo widzę na wykresie postępy, co motywuje do pompowania. Przydatna.

3. C+ SPORT - aplikację będę mógł przetestować dopiero jak zaczną się rozgrywki ligowe w piłce nożnej, bo póki co wszystko zatrzymane jest na statystykach z zeszłego sezonu. Jeśli faktycznie będzie tak czytelna i sensownie poukładana, jak twierdzą twórcy - to super. Ja w każdym razie lepszej stricte sportowej (z informacjami meczowymi) apki nie spotkałem.