Strony: [1]   Do dołu
Drukuj
Autor Wątek: Alice Madness Returns  (Przeczytany 774 razy)
Caroline

*

Miejsce pobytu:
Inferno

sponsor forum
SPONSOR
FORUM« : Listopad 12, 2013, 15:39:53 »

Alice Madness Returns jest to przygodowa zrecznosciowka. Kierujemy tytuowa bohaterką Alicją Liddell. Posługujemy sie kilkoma rodzajami broni m.in. vorpal blade (śmiertelne ostrze ), pepper grinder (pieprzniczka ), teapot cannon (działo czajniczkowe ), hobby horse,  clockwork bomb. Można zakupywać ulepszenia broni za porozrzucane po mapach i pozostawiane przez pokonanych wrogów zęby. Zdrowie Alicji jest pokazywane w postaci płatków róż. Jeżeli bohaterka zginie, gracz rozpoczyna grę od ostatniego punktu kontrolnego. Upadek z krawędzi w przepaść lub wpadnięcie do szkodliwej substancji nie powoduje śmierci Alicji, ale przenosi ją z powrotem na najbliższą platformę.

Fabula:Na skutek wydarzeń z pierwszej części gry Alicja Liddell stała się osobą niepoczytalną. Obwiniając siebie za spowodowanie pożaru, w którym zginęła jej rodzina, uciekała do fantastycznej Krainy Czarów wierząc, że jest bohaterką książki Alicja w Krainie Czarów. Dzięki terapii w Rutlegde Asylum udało jej pozbyć się wątpliwości, aż w końcu została ona zwolniona z ośrodka. Akcja Alice: Madness Returns ma miejsce 11 lat po wyjściu Alicji ze szpitala. Mieszka ona w sierocińcu w Londynie, gdzie pozostaje pod opieką doktora Agnusa Bumpy'ego psychiatry wykorzystującego hipnozę do wymazywania pamięci. Pomimo przekonania Alicji o tym, że pozbyła się koszmarnych halucynacji, wizje Krainy czarów w dalszym ciągu powracają.
Podczas spaceru Alicji nagle pojawiają się halucynacje, przez co przenosi się ona do Krainy Czarów. Z początku kraina wydaje się być cicha i spokojna, jednak szybko okazuje się, że została ona zdewastowana przez Infernal Train niszczycielską siłę, starającą się przeszkodzić bohaterce. Alicja spotyka Kota z Cheshire, który wyjaśnia jej, że ktoś inny, nie ona, stoi za tą siłą i namawia ją, by odnalazła swoich byłych przyjaciół i wrogów, aby odkryć źródło tej siły. W trakcie rozgrywki Alicja kilkakrotnie powraca do rzeczywistości, gdzie dowiaduje się od prawnika jej rodziny, że jej siostra Lizzie zginęła jako pierwsza, pomimo tego, że znajdowała się najdalej od źródła ognia oraz że została zamknięta w swoim pokoju.


Moja uwage w grze najbardziej przykuly bronie Alicji, jej stroje i swiat przedstawiony w grze. Ale ja to w sumie mam taką słabość do oprawy graficznej w grach. Chociaz fabula tezcjest niczego sobie:3~
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2013, 15:41:30 wysłane przez Caroline » Zapisane

"Przełykasz nerwowo ślinę i modlisz się. Modlisz aby to coś co kryje się w mroku nie usłyszało że nie śpisz."
Strony: [1]   Do góry
Drukuj
Skocz do: