Strony: [1]   Do dołu
Drukuj
Autor Wątek: [seria] Penumbra  (Przeczytany 1687 razy)
AlTazaR

*

Miejsce pobytu:
Raccon City
Raz, Dwa - AlTaz już Cię ma!

« : Sierpień 29, 2012, 09:30:04 »

Witam, czym jest Penumbra chyba przedstawiać nie muszę, jednak jeśli są na forum osoby które nigdy nie miały styczności :

UWAGA ! JEŚLI NIE CHCESZ ZNAĆ ZAKOŃCZENIA SERIA NIE CZYTAJ DO KOŃCA (CZYLI POGRUBIONYCH LITER W OPISACH)

Penumbra : Przebudzenie.

Niedługo po pogrzebie matki otrzymuje list od swojego rzekomo nieżyjącego ojca Howarda LaFresque, który odszedł od matki Philipa na kilka miesięcy przed jego urodzeniem. Z listu dowiaduje się o skrytce w banku Mayfair, gdzie znajduje zaszyfrowaną książkę i notatki, które mówiły o pewnym miejscu gdzieś na niezamieszkałej części Grenlandii. Zapoznawszy się z jego treścią postanawia tam wyruszyć. Po roku udaje mu się zorganizować lot z Londynu na Grenlandię. Dotarłszy tam wynajmuje statek i rusza dalej. Na lądzie błąka się po lodowych pustkowiach, aż w końcu znajduje właz, który prowadzi do zamkniętej kopalni. Tam musi unikać niebezpiecznych zwierząt i rozwiązywać napotkane problemy, aby posuwać się naprzód. Po znalezieniu radia kontaktuje się z nim tajemniczy człowiek o imieniu Red. Ten obiecuje odpowiedzieć na nurtujące go pytania, jeśli tylko Philip dotrze do niego, w czym stara się mu pomóc, dając wskazówki. W końcu okazuje się, że Red nie może mu pomóc, lecz prosi Philipa, by go zabił poprzez spalenie w piecu. Bohater spełnia prośbę nieznajomego, a następnie dociera do Schronu ? kompleksu badawczego, w którym pracował jego ojciec. Philip idzie długim korytarzem, na końcu którego widzi postać. Nagle gasną światła, a bohater zostaje zaatakowany i traci przytomność..

Penumbra : Czarna Plaga

Na początku gry główny bohater jest zamknięty w zdewastowanym pomieszczeniu. Wydostaje się z niego i zaczyna eksplorować kompleks badawczy, który został opanowany przez niebezpieczne istoty przypominające zombie. Philip dowiaduje się, że są to zarażeni tajemniczym wirusem badacze. Kontynuuje badanie Schronu, aż w końcu za pomocą komputera komunikuje się z nim dr Amabel Swanson, która mówi mu, że objawami wirusa są halucynacje wzrokowe i słuchowe. Przerażony Philip odkrywa, że się zaraził, gdyż doświadcza niepokojących wizji oraz słyczy głos mężczyzny, który nazywa siebie Clarence. Bohater dociera do biblioteki, w której odkrywa ciało swego zmarłego niedawno ojca. Z jego listu dowiaduje się więcej na temat zarażonych, którzy zdają się tworzyć wspólną świadomość. Amabel mówi mu, że odkryła lekarstwo na wirusa. Philip próbuje się do niej dostać, jednak zamiast kobiety spotyka zainfekowanego, którego zabija. Okazuje się że była to Amabel, a wirus wpłynął na jego zmysł wzroku. Dzięki notatkom pozostawionym przez panią doktor udaje mu się stworzyć lekarstwo. Kontaktuje się z nim istota o nazwie tuurngait, która okazała się być źródłem wirusa i spowodowała przemianę naukowców. Tłumaczy mu, że nie chciała krzywdzić ludzi, lecz to oni zakłócili jej spokój. Tuurngait prosi bohatera o ochronę przed ludźmi, którzy będą chcieli go zniszczyć. Phillip wysyła e-maila do nieznanej osoby, w którym podaje współrzędne geograficzne kompleksu, a na końcu pisze "Zabij ich wszystkich".

Penumbra : Requiem

Po wysłaniu wiadomości do pokoju, w którym znajduje się Philip, wdziera się potwór i pozbawia go przytomności. Budzi się on w dziwnych ruinach, w których znajduje się technologia nie wyglądająca na ludzką. Wydostaje się z nich za pomocą portalu, który przenosi go z powrotem do kompleksu badawczego. Przez znalezione radio kontaktuje się z nim pracownik Schronu. Philip słyszy także Reda, człowieka poznanego w pierwszej części. W końcu Philip dociera do miejsca, gdzie zabił Reda w Przebudzeniu i musi podjąć tam wybór: albo dołączy do niego i spłoną obaj, albo wyjdzie z pomieszczenia. W pierwszym wypadku gra ukazuje martwego mężczyznę leżącego w pomieszczeniu, gdzie został wysłany e-mail i zaczęła się gra, a w drugim Philip przenosi się do kajuty statku, którym płynął do kompleksu badawczego.

(Niestety nie moge znaleźć traileru z Przebudzenia więc wrzucam Czarną Plagę + Requiem) ;D

Czarna Plaga :
 <a href="http://www.youtube.com/watch?v=uGR9Ts4NQR0" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=uGR9Ts4NQR0</a>

Requiem

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=oUsWHTZt-Ig" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=oUsWHTZt-Ig</a>

Gorąco polecam każdemu kto lubi się bać! :D (uwaga! : Ministerstwo zdrowia ostrzega aby grać w tą grę w nocy przy zgaszonych światłach) xD
Zapisane

Nawet w Świętym jest Grzesznik,
Zamknięty w środku - Bezwzględny Rzeźnik.
Strony: [1]   Do góry
Drukuj
Skocz do: