Strony: [1]   Do dołu
Drukuj
Autor Wątek: [seria] Overlord  (Przeczytany 1409 razy)
Magnis

*
« : Sierpień 26, 2012, 14:36:04 »Opis :
Fabuła produktu stanowi przeciwieństwo tego, co serwowali nam dotąd scenarzyści, specjalizujący się w gatunku fantasy. Głównym bohaterem opisywanego dzieła jest nie blondwłosy, prawy książę, lecz przerażający, zakuty w ciężką i niewygodną zbroję kandydat na lorda ciemności, którego głównym marzeniem jest panowanie nad światem, niesienie śmierci, zagłady i innych plag, jakich nie powstydziłby się sam Lucyfer. W uzyskaniu wymarzonego tytułu Mistera Despoty pomocne są mu zastępy diablików (Minions), które wierzą w magiczną moc swojego pana i czekają tylko na to, by ich mocodawca dał im sygnał do rozpoczęcia kolejnej zadymy.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=mfymiTOR8HA" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=mfymiTOR8HA</a>
Opis :
Akcja gry jest dość zbliżona do pierwowzoru. Wcielamy się w nowego antybohatera, który rozpoczyna swoją mroczną drogę kariery ? naszym celem jest oczywiście stanie się potężnym i przerażającym władcą, przed którym wszyscy czuliby respekt. Na drodze do wszechwładzy naszemu złemu podopiecznemu stoi tylko jedna mała rzecz ? wielkie imperium, wzorowane na Imperium Rzymskim, którego przywódcy także pragną przejąć kontrolę nad światem oraz dodatkowo dążą do wyplenienia całkowicie wszelakich objawów magii. Musimy więc podbijać poszczególne królestwa i zlikwidować opór tej ludzkiej konkurencji.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=bO_B2XaWUes" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=bO_B2XaWUes</a>


Przez przypadek kupiłem pierwszą grę i po zainstalowaniu nie mogłem nie zagrać dalej bo gra sprawia wiele frajdy i zawiera czarny humor.
Nasz bohater jest inny niż wszyscy bohaterowie w takich grach do tej pory, ponieważ jest poważnym kandydatem na księcia ciemności - groźnym Suwerenem. Już od pierwszej minuty gry widać, ze twórcy zaprezentują nam wyprawę w świat fantasy w konwencji parodii. Bo kiedy się zdarza, że nasz bohater jest samym złem, a my nim kierujemy by szerzyć jeszcze więcej zła i robić wiele złych uczynków :). Ale możemy wykorzystać nasze umiejętności by pomóc różnym ludziom w walce przeciwko jeszcze złymi postaciami i potworami. Mamy dwa wybory kierowania naszą postacią. Pierwszy z nich widzimy na początku gdzie ratowani przez nas ludzie w podzięce będą nas otać uwielbieniem i będziemy dla nich jak bóg. Z drugiej strony możemy stać się naprawdę źli i na przykład zgładzić wszystkich bo mamy taki kaprys ;). Od tego jaką drogę wybierzemy to będzie miało wpływ na nas, ponieważ jeśli zaczynamy zabijać niewinnych rośnie nam procentowo poziom spaczenia i tylko dobre uczynki pomału obniżają jego wartość.
Jednak sami nie będziemy walczyć bo do pomocy mamy minionsy (diabliki/chochliki), które na każde nasze skinienie czyli Suwerena będą niszczyć i zabijać naszych wrogów. Są oni ślepo posłuszni naszym rozkazom i przy tym wykazują totalną głupotę co prowadzi do wielu zabawnych sytuacji :D. Nie można nie pośmiać się jak nasi podopieczni biegnąc i atakując owce krzyczą owiecka :D, znajdując przedmioty - to moje lub dla mnie :D. Ubierają się we wszystko co znajdą co znajdą co powoduje, że w grupie możemy mieć ich ubranych w zbroje, fartuchy kuchenne, a za ochronę głowy może posłużyć dynia, czepek kuchenny lub czaszka. Tak samo się dzieje z bronią gdzie najpierw mają maczugi aby później mieć coraz bardziej wyszukane np. miecze i siekiery. Mamy do wyboru cztery rodzaje minionsów jak brązowi - bardziej odporni i waleczni, zieloni - są dobrzy w atakowaniu od tyłu przeciwnika przez wskakiwanie na niego, niebiescy - mają moc uzdrawiania i przywracają do życia poległych towarzyszy i czerwoni - rzucający ogniem we wskazanego przeciwnika.
Naszym zadaniem jest przywrócić mroczny blask wieży po przez wyszukiwanie potrzebnych do tego przedmiotów jak również tak zwanych obiektów, które zwiększają naszą siłę i manę, ale również znajdujemy zaklęcia dla siebie i naszych sług. Do tego zbieramy mnóstwo kosztowności i złota. Zwiedzamy różne krainy jak elfickie, niziołków lub krasnoludów i pokonujemy tamtejszych mieszkańców by pozyskać i by krainy należały do nas. A wszystko zrobione z przymrużeniem oka.
Nie wiem czy to może mieć związek z naszymi minionsami, ale w grze pomagała sama córka Pratchetta. Jak patrzę na chochliki to może coś w tym jest, ponieważ takie trochę nieporadne postacie występują w książce o nomach lub w Świecie Dysku (mali ludzie o wielkiej sile) i do tego ten czarny humor niekiedy absurdalny.
Gra się świetnie od początku i nawet chociaż w grze spotykamy różnych bossów jak między innymi wielkie węże to można bez trudu przejść, ale trzeba znaleźć sposób lub po prostu wysłać jak najwięcej naszych poddanych do akcji.
Grafika jest zrobiona fantastycznie, a muzyka została dobrana dobrze i bardzo pasuje. Chociaż przy zakończeniu nieraz jest nie lada wyczyn by zakończyć misję to nadal chce się wracać do niej by grać dalej. Gra godna polecenia bo mam nadzieje, ze wszyscy będą się świetnie bawić :). Polecam.

Czy ktoś miał okazję zagrać :)?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2012, 15:20:42 wysłane przez Magnis » Zapisane

Mistrzem grozy w Polsce jest Stefan Grabiński.
Wielcy Przedwieczni : Dagon, Cthulhu i Wielki Staruch.
Strony: [1]   Do góry
Drukuj
Skocz do: