Strony: 1 ... 3 4 [5] 6   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Statystyka przeczytanych/przesłuchanych książek 2012  (Przeczytany 47086 razy)
zielak666

*

Miejsce pobytu:
Katowice




« Odpowiedz #80 : Stycznia 03, 2013, 15:44:51 »

Ja podobnie jak Tathagita celowałem w 52 (książka na tydzień) ale niestety przez dłuższą jesienną przerwę się nie udało. Ale i tak nie uważam żeby było źle - przynajmniej w porównaniu do zeszłego roku:

Ilość przeczytanych książek - 48 [w zeszłym 32]

Ilość przeczytanych stron - 21817 (454str/książkę) [w z. 14823 (463str/k.)] 

Najpopularniejsi autorzy:
George R. Martin - 7
Michael Scott - 6
Jacek Piekara - 4
Frank Herbert - 3

Na wyróżnienie zasługuje cała saga Martina oraz Dallas '63 mistrza. Ogólnie wszystkie książki, które oceniam na 5 lub wyżej (skala do 6) są godne polecenia. Na pewno nie zawiódł mnie "Fight Club" i zakończenie "Oka Jelenia" Pilipiuka. Oczywiście dalej trzyma poziom Pratchett i jego "Niuch".

Odkrycie roku - Tom Holt. Polecam wszystkim, którzy lubią humor w stylu Pratchetta. Książki Holta czyta się szybko i co najważniejsze przyjemnie.
Odkrycie roku 2 - Brent Weeks. Właśnie czytam 3 tom trylogii z Cieniem i mogę szczerze polecić.

Rozczarowania roku:
- Maja Lidia Kossakowska "Siewca Wiatru" -> po raz kolejny M.J.K. - raczej już nie wrócę do niej - może po prostu nie leży mi jej styl.
- saga "Sekrety nieśmiertelnego Nicholasa Flamela" Michaela Scotta. - to, że przeczytałem całą sagę do końca może na to nie wskazuje, ale jednak nie poleciłbym tego. Pierwszy tom był bardzo dobry i dlatego sięgnąłem po kolejne, jednak co tom to gorzej, więc ogólnie pozostawiło dosyć negatywne wrażenie. Poza tym strasznie ciężko się czyta.

Nie zostałem też fanem Anne Bishop po pierwszej części "Trylogii czarnych kamieni" - jeszcze się zastanowię, ale wątpię czy przeczytam kolejne 2 tomy.

Na przyszły rok planuję na pewno zamknąć kilka cykli: m.in. Eragona oraz "Cienia" Weeksa i być może Tchaikovskiego.
Chciałbym też dorwać nową "Achaię" Ziemiańskiego. Poza tym pewnie wybiorę coś z polecanych przez innych forumowiczów. Nie sądzę żeby mi się udało przeczytać za dużo książek w tym roku ale na pewno będę próbował..

Zaczytanego Nowego Roku!
Zapisane
Ciacho

*

Miejsce pobytu:
Bytom

sponsor forum
SPONSOR
FORUM



WWW
« Odpowiedz #81 : Stycznia 03, 2013, 17:22:15 »

W planach mam m. in. rozpocząć przygodę z Simmonsowskim Hyperionem a także niemniej monumentalnym jego dziełem Drood. .

To w tym roku Ty czytasz W KOŃCU Simmonsa, a ja zabiorę się W KOŃCU za Dicka. ;)
Zapisane

"W głębi duszy zdajemy sobie sprawę z własnej głupoty, a poświęcamy zbyt wiele czasu albo na ukrywanie tego, albo na udowadnianie, głównie sobie, że tak nie jest"-Jonathan Carroll

http://swiat-bibliofila.blogspot.com
www.facebook.com/swiat.bibliofila
Edi

*

Miejsce pobytu:
Trójmiasto




« Odpowiedz #82 : Stycznia 03, 2013, 20:57:01 »

Ja nie spisywałam dokładnie książek, ale te, których jestem prawie pewna, że czytałam w zeszłym roku to (kolejność przypadkowa):
1. Mroczna Wieża I: Roland Stephen King
2. Mroczna Wieża II: Powołanie trójki Stephen King
3. Jak pisać. Pamiętnik rzemieślnika Stephen King
4. Ostatni bastion Barta Dawesa Stephen King
5. Oczy smoka Stephen King
6. Uciekinier Stephen King
7. Mroczna połowa Stephen King
8. Serca Atlantydów Stephen King
9. Dallas '63 Stephen King
10. Opowieści makabryczne Stephen King
11. Potomstwo Jack Ketchum
12. Infekcja Scott Sigler
13. Bogaty ojciec. Biedny ojciec Robert Kiyosaki
14. Jestem kibolem Krzysztof Korsak
15. Transmisja Hari Kunzru
16. 100% sukcesu. Podstawy Ed Ludbrook
Częściowo (nie lubię czytać zbiorów w całości, raczej wybieram po 1-2 opowiadania raz na jakiś czas):
17. Czarna bezgwiezdna noc Stephen King
18. Stephen King na wielkim ekranie Stephen King
19. Nocna zmiana Stephen King
20. Szkieletowa załoga Stephen King
21. Cztery pory roku Stephen King
22. Królestwo spokoju Jack Ketchum
23. Aż śmierć nas rozłączy Harlan Coben i inni
Przerwałam, obie w około 2/3 książki, ale kiedyś je dokończę ;) :
24. Kroniki kryminalne Michael Connely
25. Potępieńcza gra Clive Barker

Zdecydowanie uważam rok 2012 za słaby, także w tym roku planuję znacznie więcej przeczytać :)
Zapisane
human

*

Miejsce pobytu:
Kuropatnik / Strzelin / Wrocław




Full darks no stars!

« Odpowiedz #83 : Stycznia 03, 2013, 20:59:13 »

Dla mnie w roku 2013 roku priorytetem jest przeczytać 50 książek  (po prostu, okrągła sumka), w tym trylogie Larssona, resztę Ketchuma i Mastertona dużo !
Zapisane

ZAPRASZAM
NA
MOJEGO
KINGOWEGO
BLOGA
http://bastion-humanus.blogspot.com/
Lizard King

*

Miejsce pobytu:
Ilkeston/Derbyshire




« Odpowiedz #84 : Stycznia 03, 2013, 22:15:54 »

i całą sagę Martina).

jesli moge udzielac jakichkolwiek porad dotyczacych czytania, to napewno poradze, aby przygotowac sobie jakies przerywniki przy czytaniu sagi Martina, bo naprawde spotyka sie tutaj tak zwane zmeczenie materialu, ja zrobilem ten blad i czytalem to bez przerwy..masakra, nie chodzi o tresc ksiazki, ale gdy sie za dlugo przebywa w Westeros mozna zglupiec
to tylko moje zdanie, wiem ze sa tacy ktorzy lubia tak czytac, aby wszystko naraz, nie mialem z tym problemu z Wiedzmakiem, ale wydaje mi sie ze Martin jest nieco bardziej "meczacy"
Zapisane
ciach_eemuu_ciach

*

Miejsce pobytu:
Łaziska Średnie

sponsor forum
SPONSOR
FORUM



Where is Jessica Hyde?

« Odpowiedz #85 : Stycznia 03, 2013, 22:33:56 »

Powróciłem z sylwestrowych wojaży, odpocząłem, wiec pora podsumować poprzedni rok :)

Jestem zadowolony z ilości przeczytanych pozycji. Był to dla mnie rok ciężki i owocny w zmiany. Dużo czasu zjadła mi praca magisterska, którą trzeba było stworzyć oraz początki nowej pracy. A i w wakacje czytałem mniej niż mógłbym. W trakcie roku przydarzył mi się również kryzys czytelniczy, który rozpoczął się na początku grudnia i do tej pory nie odpuścił.

Dlatego też mimo wszystkich niesprzyjających okoliczności jestem zadowolony, że ilość książek pochłoniętych przeze mnie w 2012 roku była bardzo podobna do wyniku z 2011. Tak więc:

Ilość przeczytanych książek: 27
Ilość przeczytanych stron: 12699
Średnia ilość stron: 470
Ilość przeczytanych komiksów:6


Wśród autorów, z którymi miałem najwięcej do czynienia można wyróżnić (i nie będzie to zaskoczenie):
1. Stephen King - 9 książek, oraz 6 komiksów sygnowanych nazwiskiem Króla,
2. Dan Simmons - 5 książek,
3. Philip K. Dick - 3 książki.


Rok był dość zróżnicowany. Dominacja Kinga spadła w stosunku do roku ubiegłego. W przyszłym przewiduję, że ten trend będzie trwać dalej. Dan Simmons to mój cichy faworyt tego roku. Nie przeczytałem ani jednej słabej książki tego autora. Co więcej nie przeczytałem również ani jednej dobrej. Wszystkie bez wyjątku były fantastyczne. Nawet Drood, który może nie był książką porywającą bronił się znakomitym odzwierciedleniem Dickensowskiego Londynu i genialnym narratorem. Duże wrażenie zrobiła proza K. Dicka. Jego książki tuż po przeczytaniu nie robiły na mnie ogromnego wrażenia. Zachwyt przychodzi dopiero z czasem. Po odpowiednich przemyśleniach te często oparte na bardzo abstrakcyjnych założeniach książki rozkładają na łopatki. Po trudnych chwilach w chwale powraca Koontz. Jest to autor, który na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy zyskał w moich oczach najwięcej. Nieznajomi oraz Opiekunowie to świetne powieści. Dodatkowo zapoznałem się z Grishamem, Cobenem, Mastertonem, Wattsem, Dukajem czy dość niedawno Tolkienem. Większość z tych znajomości zamierzam kontynuować.

Czego by jednak nie mówić ten rok zdominowany został przez jeden cykl. To o nim myślałem najwięcej, to on wyniósł status Kinga jako mojego ulubionego pisarza na zupełnie wyższy poziom. To ten jeden cykl dostarczył mi wiele stron znakomitej podróży nasyconej wieloma symbolami i zwrotami. To dzięki temu cyklowi dane mi było stanąć pod Mroczną Wieżą z uczuciem szczęścia, a zarazem niepokoju i znużenia trudami tułaczki. Sai King długich dni i przyjemnych nocy. A za piękne zakończenie po stokroć dzięki.

Tak więc najlepsze książki przeczytane przeze mnie w tym roku to:

I. Stephen King - Mroczna Wieża
Tak cały cykl zasługuje na wyróżnienie jak i sam ostatni tom. Lubię gdy dobre historie mają porywające, zapadające w pamięć zakończenia. Tutaj King radzi sobie znakomicie i mimo kilku fałszy i straty rytmu jest to absolutnie świetna książka. Emocjonalnie rozłożyła mnie na łopatki.

II. Dan Simmons - Upadek Hyperiona
Doskonałe zwieńczenie dylogii Hyperiona i zarazem wstęp do dylogii Endymiona. Książka kompletna. Napisana fenomenalnym językiem, zawierająca wszystko czego bym mógł oczekiwać od książki sf w tych klimatach. Odpowiadająca na pytania zadane w poprzedniczce. Każdy bohater jest w tej książce ważny i równie ciekawy. Mimo wszystko stwierdzam jednak wyższość "Hyperiona" nad "Upadkiem". Traktowane jako całość stanowią majstersztyk. Zresztą nie wierzę, że ktoś po zakończeniu Hyperiona nie sięgnąłby po kontynuację :) 

III. Philip K. Dick - Blade Runner
Z miejscem 3 miałem o tyle problem, że nie wiedziałem, którą z książek K. Dicka tutaj umieścić. Pada na Łowcę Androidów ale równie dobrze mógłby to być Ubik. Oby dwie te książki zachwycają pomysłowością, genialnym wykreowaniem świata ze swoimi dość ciekawymi zasadami i prawami nimi rządzącymi.

A teraz kategorie dodatkowe:
Największe pozytywne zaskoczenie: Dean Koontz
Najgorsza książka: Halam Coben - Bez Skrupułów
Nagroda dodatkowa za innowacyjność i ciekawe podejście do tematyki: Peter Watts - Ślepowidzenie

Życzenia na 2013 rok: Dalsze grzebanie w twórczości Kinga, Dicka, Koontza, Simmonsa (oj jak mi się marzy Ilion wydany na modłę Hyperiona). Chcę zabrać się za cykl "Diuna" Herberta. "Władca Pierścieni" zerka na mnie z półki, a i "Atlas Chmur" bardzo mnie ciekawi. Najważniejsze: aby książki dalej sprawiały mi radość jak dotychczas i aby kryzys czytelniczy szybko mi minął :)

Zapisane
Ciacho

*

Miejsce pobytu:
Bytom

sponsor forum
SPONSOR
FORUM



WWW
« Odpowiedz #86 : Stycznia 03, 2013, 22:59:56 »

Życzenia na 2013 rok: Dalsze grzebanie w twórczości Kinga, Dicka, Koontza, Simmonsa (oj jak mi się marzy Ilion wydany na modłę Hyperiona).

Wydawca pisał na temat wydania Illionu i Olimpu w takim stylu, jak obie dylogie Hyperiona i Endymiona i Drooda. ;) Pisałem o tym w temacie Simmonsa. Próbuję się właśnie dowiedzieć na kiedy to jest planowane. :)

Cytuj
Chcę zabrać się za cykl "Diuna" Herberta.


No to może jakoś się nam zejdą drogi przy tym tytule, bo też chce się zapoznać z tym cyklem w tym roku. :)

Cytuj
"Władca Pierścieni" zerka na mnie z półki

Nie czytałeś jeszcze?

Cytuj
(...)a i "Atlas Chmur" bardzo mnie ciekawi.

Szalenie oryginalna rzecz. Zachęcam! Jak chcesz konkretnych argumentów, to razem z Randallem zopiniowaliśmy tę świetną książkę. :)
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/155296/atlas-chmur/opinia/9082875#opinia9082875
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/155295/atlas-chmur/opinia/8534978#opinia8534978
Zapisane

"W głębi duszy zdajemy sobie sprawę z własnej głupoty, a poświęcamy zbyt wiele czasu albo na ukrywanie tego, albo na udowadnianie, głównie sobie, że tak nie jest"-Jonathan Carroll

http://swiat-bibliofila.blogspot.com
www.facebook.com/swiat.bibliofila
ciach_eemuu_ciach

*

Miejsce pobytu:
Łaziska Średnie

sponsor forum
SPONSOR
FORUM



Where is Jessica Hyde?

« Odpowiedz #87 : Stycznia 03, 2013, 23:10:11 »

Nie czytałem Władcy Pierścieni. Zresztą mój pierwszy kontakt z twórczością Tolkiena nastąpił w tym roku za sprawą Hobbita :D Wstyd czy nie wstyd, mam co nadrabiać i cieszy mnie to :)

Wydawca pisał na temat wydania Illionu i Olimpu w takim stylu, jak obie dylogie Hyperiona i Endymiona i Drooda. ;) Pisałem o tym w temacie Simmonsa. Próbuję się właśnie dowiedzieć na kiedy to jest planowane. :)

Tak to, że mają zamiar wiem. Zresztą właśnie z Twojego posta na ten temat  ;) Tylko mam nadzieję, że Mag nie każe czekać wieczność na to wydanie i jeszcze w 2013 wpadnie w moje łapska :D

A odnośnie "Atlasu Chmur" to mam obawy :D Już raz odbiłem się od twórczości Mitchella i boję się powtórki z rozrywki. Z drugiej strony ciągnie mnie do tej powieści niesamowicie i spróbować na pewno spróbuję.
Zapisane
Ciacho

*

Miejsce pobytu:
Bytom

sponsor forum
SPONSOR
FORUM



WWW
« Odpowiedz #88 : Stycznia 03, 2013, 23:26:21 »

Nie czytałem Władcy Pierścieni. Zresztą mój pierwszy kontakt z twórczością Tolkiena nastąpił w tym roku za sprawą Hobbita :D Wstyd czy nie wstyd, mam co nadrabiać i cieszy mnie to :)

Żaden wstyd. Zajebiście, że masz to jeszcze przed sobą; nawet jeśli oglądałeś już ekranizacje. :)

Cytuj
Tylko mam nadzieję, że Mag nie każe czekać wieczność na to wydanie i jeszcze w 2013 wpadnie w moje łapska :D

Też mam taką nadzieję. Jednak dostałem przed chwilą odpowiedź na pytanie i nie wiadomo, jak to będzie.:

Cytat: Andrzej Miszkurka
Na razie nie mam nic odkrywczego do powiedzenia na ten temat. Z jednej strony chciałbym, żeby Ilion ukazał się w tym roku. Biorę, jednak, pod uwagę również możliwość, iż wydamy pierwszą książkę przed wakacjami 2014 i drugą w październiku lub listopadzie tegoż samego roku.

Także zakładać nic nie można, tylko mieć nadzieję, że będzie dobrze. Mag to akurat porządne wydawnictwo, które współpracuje i chętnie rozmawia z czytelnikami, czego przykładem jest forum na którym zawsze idzie się o wszystko wypytać i otrzymać odpowiedź, więc przy większej aktywności fanó Simmonsa może akurat. :)

Cytuj
A odnośnie "Atlasu Chmur" to mam obawy :D

Powiem tak, jeśli lubisz eksperymenty literackie (i dobrze Ci się czytało m.in. "Draculę" w takiej formie dziennika/listów) to będziesz zadowolony, jeśli nie lubisz to możesz się pomęczyć z tą książką.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 03, 2013, 23:29:28 wysłane przez Ciacho » Zapisane

"W głębi duszy zdajemy sobie sprawę z własnej głupoty, a poświęcamy zbyt wiele czasu albo na ukrywanie tego, albo na udowadnianie, głównie sobie, że tak nie jest"-Jonathan Carroll

http://swiat-bibliofila.blogspot.com
www.facebook.com/swiat.bibliofila
Tathagatha
Moderator

*

Miejsce pobytu:
Lublin




« Odpowiedz #89 : Stycznia 04, 2013, 09:49:31 »

i całą sagę Martina).

jesli moge udzielac jakichkolwiek porad dotyczacych czytania, to napewno poradze, aby przygotowac sobie jakies przerywniki przy czytaniu sagi Martina, bo naprawde spotyka sie tutaj tak zwane zmeczenie materialu, ja zrobilem ten blad i czytalem to bez przerwy..masakra, nie chodzi o tresc ksiazki, ale gdy sie za dlugo przebywa w Westeros mozna zglupiec
to tylko moje zdanie, wiem ze sa tacy ktorzy lubia tak czytac, aby wszystko naraz, nie mialem z tym problemu z Wiedzmakiem, ale wydaje mi sie ze Martin jest nieco bardziej "meczacy"

Cóż...nastawiłam się na czytanie całej sagi 'ciurkiem', ale im częściej zerkam na półkę i mierzę objętość tych tomów, tym bardziej uświadamiam sobie, że w tym przypadku czytanie jednej za drugą nie jest dobrym pomysłem. To co napisałeś, tylko utwierdza mnie w tym przekonaniu ;) Ale zobaczymy ;)
Zapisane

Za każdym razem gdy stawiasz czoło trudnościom, masz znakomitą okazję by zademonstrować bogactwo swojego wnętrza.
BrunoS.

*

Miejsce pobytu:
często ul. Cicha 6

sponsor forum
SPONSOR
FORUM



« Odpowiedz #90 : Stycznia 04, 2013, 14:16:47 »

To w tym roku Ty czytasz W KOŃCU Simmonsa, a ja zabiorę się W KOŃCU za Dicka. ;)

No to trzymam cię Ciacho za slowo. Jestem bardzo ciekawy, jak będziesz odbierał poszczególne wytwory dickowskiej wyobraźni :)

A ja jak powiedziałem tak zrobiłem, właśnie dzis zacząłem Drooda. Jestem po pierwszych 3 rozdziałach (ok. 70str.) i jak na razie zapowiada się baaardzo obiecująco.
Zapisane

/R\
marczewek

*

Miejsce pobytu:
była stolica byłego województwa




mój nik wzion sie od mojego imienia

« Odpowiedz #91 : Stycznia 04, 2013, 15:31:31 »

Jeszcze coś do statystyk - 12 książek Koontza. Powoli zbliżam się do przeczytania wszystkiego tego pana. Chyba jeszcze 8 pozycji mi zostało...

takie małe top 3 Deana:
1. Opiekunowie
2. Smocze łzy
3. Bez tchu

Nie pisałem nic o książce Michaela Connellyego - Poeta, jakoś mi umknęła. Ale jest on jednym z moich ulubionych autorów. Tyle tylko że ma zajebistego pecha u nas. Odkąd Prós zrezygnował, i przejął go Albatros to trzeba się ładnie wyczekać na jakąś nowość  :pff4:. W 2012 miały być dwie, a wyleciały na 2013...  ;( ;(

Plany na ten rok?
- dalsze czytanie ulubionych autorów,
- dokończenie Koontza,
- może dłuższa obecność w pokoju Deavera? Bo seria z Rhyme jeszcze nie ruszana,
- może Preston i Child? też ostatnimi czasy rozruszał się temacik,
- od dawna czeka Nelson Demille i mam zaległości u Baldacciego,
- Masterton też czeka na jakąś większą uwagę,
- może wreszcie się przełamię i walnę coś Kinga znowu.

Jak pojawią się jakieś dobre Polskie kryminałki to nie pogardzę, żeby pobić rekord polskiej literatury.


« Ostatnia zmiana: Stycznia 04, 2013, 15:38:03 wysłane przez marczewek » Zapisane

- Klasyka to książki, które ludzie cenią i których nie czytają.
Mark Twain
Magnis

*




« Odpowiedz #92 : Stycznia 04, 2013, 16:58:29 »

Zamierzam wrócić do Koontza i Mastertona bo mam jeszcze kilka książek ich autorstwa u siebie do powtórnego przeczytania. Na pewno również Grange będzie miał szansę jeśli upoluje gdzieś w bibliotece jego nie przeczytane przeze mnie książki. Preston i Child to autorzy, których ciepło wspominam bo kiedyś przeczytałem ich jedną powieść ze znanym bohaterem i okazała się pełną mroku opowieścią z ciekawą historią oraz była wyjątkowo wciągająca. Może po drodze jeśli się uda wrócę - bo taki mam od jakiegoś czasu zamiar - do klasyki powieści detektywistycznej wydawanych przez Iskry i innych wydawców wiele lat temu u nas. Może uda mi się również przeczytać coś z polskich powieści kryminalnych oraz powieści milicyjnej bo mi się sporo książek uzbierało :).
Jeszcze może załapię się na fantastyczne książki i może coś z horroru. Mam zamiar jak zdołam powrócić i zacząć czytać Dicka, którego książki posiadam (wiadomo kto wydawał jego w dawniejszych latach - Czytelnik, Amber i później Rebis ;) ) oraz kilku innych autorów. Ale zobaczymy co z tego wyjdzie :).

« Ostatnia zmiana: Stycznia 04, 2013, 17:04:43 wysłane przez Magnis » Zapisane

Mistrzem grozy w Polsce jest Stefan Grabiński.
Wielcy Przedwieczni : Dagon, Cthulhu i Wielki Staruch.
ciach_eemuu_ciach

*

Miejsce pobytu:
Łaziska Średnie

sponsor forum
SPONSOR
FORUM



Where is Jessica Hyde?

« Odpowiedz #93 : Stycznia 04, 2013, 21:51:58 »

Co do Tolkiena to ekranizację znam i sobie cenię. Dlatego też ciągnie mnie aby sprawdzić jak dużo jest różnic w stosunku do literackiego pierwowzoru.

Też mam taką nadzieję. Jednak dostałem przed chwilą odpowiedź na pytanie i nie wiadomo, jak to będzie.:

Cytat: Andrzej Miszkurka
Na razie nie mam nic odkrywczego do powiedzenia na ten temat. Z jednej strony chciałbym, żeby Ilion ukazał się w tym roku. Biorę, jednak, pod uwagę również możliwość, iż wydamy pierwszą książkę przed wakacjami 2014 i drugą w październiku lub listopadzie tegoż samego roku.

Jakież to fajne, że można miło i na spokojnie odpowiedzieć fanom danego pisarza na zadane pytanie. Nie dość, że kulturalne wydawnictwo to jeszcze wydaje książki pierwszorzędnie i o jakość zawsze można być spokojnym :) Ostatnio właśnie zakupiłem wspominany już "Atlas Chmur" w serii Uczta Wyobraźni i ta książka również prezentuje się znakomicie jeśli o wydanie chodzi :)
Zapisane
Ciacho

*

Miejsce pobytu:
Bytom

sponsor forum
SPONSOR
FORUM



WWW
« Odpowiedz #94 : Stycznia 05, 2013, 16:43:36 »

To jest na ten moment czołowe wydawnictwo dla mnie. Uwielbiam wprost wchodzić na ich stronę i na forum, aby sprawdzić zapowiedzi. Oni Ci tam nawet piszą o nakładach jakie schodzą,jeśli ludzie pytają.  Obecnie "Atlas chmur" przekroczył nakład 30 000 i szybko zbliża się do 35 000. Już nie mówiąc o tym, że jak okładka powstaje, to jest porządna i z uwzględnieniem zdania czytelników. ;)
Zapisane

"W głębi duszy zdajemy sobie sprawę z własnej głupoty, a poświęcamy zbyt wiele czasu albo na ukrywanie tego, albo na udowadnianie, głównie sobie, że tak nie jest"-Jonathan Carroll

http://swiat-bibliofila.blogspot.com
www.facebook.com/swiat.bibliofila
the_rain

*

Miejsce pobytu:
Białystok




« Odpowiedz #95 : Stycznia 07, 2013, 22:52:16 »

Oto moja skromna statystyka roku 2012:

 1. Biblioteka cieni
     Autor: Mikkel Birkegaard
     Gatunek: thriller
     Ilość stron: 429
     Ocena: 7.5/10

2. Miecz Gideona
     Autor: Douglas Preston, Lincoln Child
     Gatunek: thriller
     Ilość stron: 437
     Ocena: 8.5/10

3. Pokażę Wam Strach
     Autor: Nikolaj Frobenius
     Gatunek: thriller, powieść
     Ilość stron: 293
     Ocena: 7.0/10

4. Fragment
     Autor: Warren Fahy
     Gatunek: horror, sci-fi
     Ilość stron: 444
     Ocena: 10/10

5. Kłopoty w Hamdirholm
     Autor: Wojciech Świdziniewski
     Gatunek: fantasy
     Ilość stron: 338
     Ocena: 10/10

6. Pokuta
     Autor: Olle Lönnaeus
     Gatunek: thriller
     Ilość stron: 380
     Ocena: 9.0/10

7. Jarmark odmieńców
     Autor: Katherine Dunn
     Gatunek: thriller, powieść
     Ilość stron: 372
     Ocena: 9.5/10

8. Księga Przeznaczenia. Następca Tronu Ahina Sohulu
     Autor: Elisa Rosso
     Gatunek: fantasy
     Ilość stron: 500
     Ocena: 9.5/10

9. Martwa natura z krukami
     Autor: Douglas Preston, Lincoln Child
     Gatunek: thriller
     Ilość stron: 554
     Ocena: 10/10

10. Najciemniejsza część lasu
     Autor:Ramsey Campbell
     Gatunek: thriller
     Ilość stron: 368
     Ocena: 7.0/10

11. Stróż świtu
     Autor:Richard Zimler
     Gatunek: powieść
     Ilość stron: 400
     Ocena: 7.5/10

12. Uwikłany
     Autor:Pauline Rowson
     Gatunek: sensacja
     Ilość stron: 272
     Ocena: 7.0/10

13. W okowach lodu
     Autor:Dean Koontz
     Gatunek: thriller
     Ilość stron: 247
     Ocena: 10/10
Zapisane

J.Xavier.B

*

Miejsce pobytu:
Białystok




WWW
« Odpowiedz #96 : Stycznia 07, 2013, 23:28:29 »

Oto moja skromna statystyka roku 2012:

 13. W okowach lodu
     Autor:Dean Koontz
     Gatunek: thriller
     Ilość stron: 247
     Ocena: 10/10

O, proszę :). Znajoma twarz pokazała się w końcu na forum :D. I co mnie zaskoczyło w Twojej opinii na temat rzeczonej powieści, to tak wysoka jej ocena  Diabeł 9. Sam ją bardzo lubię i mam zamiar sobie odświeżyć, ale notę 10/10 przy tym tytule widzę bodaj po raz pierwszy  :faja:. W każdym razie zapraszam do stosownego działu, do podzielenia się wrażeniami z lektury  :D.

Jeśli chodzi o moje dokonania czytelnicze w 2012, to były podobnie skromne, a nawet bardziej  :haha:. Nie jest to dla mnie jakąś ujmą, bo poza książkami czas umyka mi na jeszcze wiele innych spraw, niemniej słowo pisane pomimo takiej, a nie innej liczby przeczytanych utworów, było, jest i ciągle będzie dla bardzo cenne  :rad2: Diabeł 9 Żałuję jedynie, że w ubiegłym roku strasznie zaniedbałem prozę Harlana Cobena i Jeffery'ego Deavera, zatem 2013 będzie czasem na wielkie przeprosiny z tymi wielce lubianymi wszak przeze mnie pisarzami  :faja:.

Moja mini-lista 2012 wygląda tak :haha::

1. "Smocze łzy"  - Dean Koontz 9/10
2. "Czarna bezgwiezdna noc" - Stephen King 8/10
3. "Recenzja" - Dean Koontz 7/10
4. "Złe miejsce" - Dean Koontz 9/10
5. "Obietnica mroku" - Maxime Chattam 10/10
6. "Opiekunowie" - Dean Koontz 10/10
7. "Kult" - Douglas Preston & Lincoln Child 7/10
8. "Miecz Gideona" - Douglas Preston & Lincoln Child 10/10
9. "Bez tchu" - Dean Koontz 8/10
10. "Granice szaleństwa" - Douglas Preston & Lincoln Child 9/10

Zaczęte, z szansą na zwieńczenie ;):

1. "Droga" - Cormac McCarthy
2. "Trans śmierci" - Graham Masterton
3. "Upiorny zegar" - Maxime Chattam (obecnie czytam i na dniach finał tej historii  :roll: :])

Generalnie podobną ścieżką mam zamiar podążać w obecnym roku, ale z zamiarem nieco większej ilości tytułów: nowości Koontza plus odświeżanie starych jego utworów, Preston & Child z cyklami Pendergast i Gideon Crew, nowości Chattama, do tego jeszcze wspomniani wyżej Coben i Deaver z kilkoma zaległymi tytułami z poprzednich lat, dokończenie zaczętych McCarthy'ego i Mastertona i jeszcze jak zostanie czasu i miejsca w grafiku, to może powrót do Raymonda Chandlera i kto wie, czy nie jakiś nowy autor??  :faja: Plan ambitny w moim przypadku, ale szanse są - jak wyjdą dwie książki na miesiąc, to będę wielce rad :D.

Zapisane
marczewek

*

Miejsce pobytu:
była stolica byłego województwa




mój nik wzion sie od mojego imienia

« Odpowiedz #97 : Stycznia 07, 2013, 23:41:48 »

OOO, X Lee Child na ciebie czeka :P
Zapisane

- Klasyka to książki, które ludzie cenią i których nie czytają.
Mark Twain
Magnis

*




« Odpowiedz #98 : Stycznia 08, 2013, 16:53:20 »

Xavier widzę, że do Mastertona wróciłeś co mnie niezmiernie cieszy :D :). No Chattam też się tam znalazł ze swoją nową powieścią. Mi akurat się bardzo spodobał Upiorny zegar bo przypominał klasyczne kryminały, które czytałem dawniej z dozą makabry :). Czekam na Twoją opinię odnośnie Upiornego zegara Chattama :).
Zapisane

Mistrzem grozy w Polsce jest Stefan Grabiński.
Wielcy Przedwieczni : Dagon, Cthulhu i Wielki Staruch.
Wilson

*

Miejsce pobytu:
Katakumby

sponsor forum
SPONSOR
FORUM



« Odpowiedz #99 : Stycznia 17, 2013, 18:14:25 »

Rok 2012 - Przeczytane Książki:
-S. King - Pod Kopułą
-R. Cichowlas,J.M. Rostocki - Sępy
-M. Castle - Księżyc Na Wodzie
-J. Herbert - Duchy ze Sleath
-D. Brown - Kod Leonarda da Vinci
-J. Komuda - Samozwaniec t.3
-S. King- Nocna Zmiana
-S.King - Cztery Pory Roku
-J. Everson - Demoniczne Przymierze
-J. Everson - Ofiara
-Dziedzictwo Lovecrafta - Antologia
-H.A. Knight - Fungus
-D. Preston, L. Child - Relikwiarz
-Robert E. Howard - Conan i Pradawni Bogowie
-H.A. Knight - Carnosaur
-Karen Wynn Fonstad - Atlas Śródziemia
-H.A. Knight - Pochodnia
-Cienie spoza Czasu - Antologia
-J. Komuda - Wilcze Gniazdo
-Guy N. Smith - Przyczajeni

Liczba przeczytanych książek - 20 ;(
Najlepsza książka: Robert E. Howard - Conan i Pradawni Bogowie
Najgorsza książka: Guy N. Smith - Przyczajeni
Najpopularniejsi autorzy: H.A. Knight, S. King, J. Everson, J. Komuda

Rok 2012 upłyną mi pod znakiem zbiorów opowiadań. Ta forma literacka zdominowała moja listę lektur aż 7 pozycji. Nie jestem zadowolony z wyniku, ale mam nadzieję że w 2013 dobiję do minimum 30 książek. :)
Zapisane

"Piękno często uwodzi nas na drodze do prawdy."

"Mówienie ludziom, że umierają, pozwala zobaczyć, co jest dla nich najważniejsze. Dowiadujecie się, na czym im zależy. Za co gotowi są umrzeć, za co kłamać."
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do: