Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane
Strony: 1 ... 9 10 [11]   Do dołu
Drukuj
Autor Wątek: Egzamin gimnazjalny, matura, licencjat, magister...  (Przeczytany 77811 razy)
Remz

*




« Odpowiedz #200 : Kwietnia 01, 2014, 22:39:59 »

Też witam z filologii angielskiej na UMK :) (obecnie 3. rok)

Ciekawa ankieta. Fajnie, że poruszasz ten temat. Dla mnie właśnie ma znaczenie czy tekst jest jakoś wyróżniony i też zwracam na to uwagę, a często na zajęciach (zwłaszcza z fonetyki) widziałem jak znajomi podczas czytania jakichś słów, np. kursywą w ogóle nie zwracali na to uwagi.

Pozdrawiam :)
Zapisane
Repta

*

Miejsce pobytu:
Trzebnica

sponsor forum
SPONSOR
FORUM



« Odpowiedz #201 : Kwietnia 01, 2014, 23:09:32 »

Też wypełniłem i Mando nie jesteś sam :D bo mam takie samo zdanie jak Ty.
Zapisane

nocny
Moderator Globalny

*

Miejsce pobytu:
Szczecin




WWW
« Odpowiedz #202 : Kwietnia 01, 2014, 23:16:33 »

No ja jednak inaczej odbieram słowa pisane kursywą. I świetnie to było pokazane na przykładach jakie koleżanka wybrała.
Zapisane
Zawiany

*

Miejsce pobytu:
Poznań




« Odpowiedz #203 : Kwietnia 02, 2014, 07:35:29 »

ankieta wypełniona ;)
Zapisane
OlaD

*



« Odpowiedz #204 : Kwietnia 02, 2014, 20:51:09 »

Witam ponownie :)

Obserwuję na bieżąco, co się dzieje z ankietą i wynikami. Jak dotąd jestem zadowolona z odzewu i tego, że ankieta się podoba :) Serdecznie pozdrawiam użytkownika, który również jest studentem szacownego UMK :)

EDIT 14.04.2014 r.

Po dzisiejszej rozmowie z panią promotor zdecydowałam, że ankieta będzie dostępna do końca kwietnia, więc każdy, kto chce ją wypełnić, ma jeszcze czas. Jednocześnie bardzo dziękuję za dotychczasowy odzew, nie spodziewałam się aż tylu odpowiedzi w tak krótkim czasie.

Jeszcze raz podaję link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1I2XQ--CyUiVCm_gipFR3SdcjfGRLY1JtmrrZgFduEKw/viewform
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 14, 2014, 17:12:08 wysłane przez OlaD » Zapisane
OlaD

*



« Odpowiedz #205 : Kwietnia 30, 2014, 23:15:00 »

Jak zapowiadałam wcześniej, ankieta miała trwać do końca kwietnia, więc postanowiłam ją dziś wyłączyć. Bardzo wszystkim dziękuję za jej wypełnienie i ogromny odzew. Wyniki ankiety są interesujące i na pewno będą przydatne w części badawczej mojej pracy.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie! :)
Zapisane
VoicesInMyHead

*

Miejsce pobytu:
Wrocław



« Odpowiedz #206 : Maja 15, 2014, 19:57:00 »

Witam :) Mam pytanie dotyczące prezentacji maturalnej. Temat mojej pracy brzmi "Przedstaw biografię dowolnego pisarza jako klucz do odczytania jego twórczości". Oczywiście wybrałam Kinga, a w prezentacji odwołuję się do "Lśnienia" (kłopoty finansowe i alkoholizm),"Mrocznej połowy"(wpływ Bachmana na twórczość Kinga), "Ręki mistrza"(motyw wypadku i powrót do normalnego życia po kryzysie) i "Historii Lisey"(ogół relacji z żoną i życie małżeńskie). Pracę napisałam już dawno, tylko zastanawiam się, jakie pytania może zadać mi komisja. Macie jakieś pomysły? Z góry dziękuję za każdą odpowiedź  ;)
Zapisane

Ph?nglui mglw?nafh Cthulhu R?lyeh wgah?nagl fhtagn
Wojtq

*




« Odpowiedz #207 : Maja 15, 2014, 20:19:48 »

@VoicesInMyHead - temat zapewne znasz od podszewki, więc nie bój żaby, jutro pójdzie Ci zaje.biście. Powodzenia! :)

Zapisane
murhaaja

*

Miejsce pobytu:
Wrock

sponsor forum
SPONSOR
FORUM



Nox

WWW
« Odpowiedz #208 : Maja 16, 2014, 06:33:28 »

znając życie to nie będą znali tych książek i tak, więc pewnie zapytają Cię ogólnie, czemu lubisz książki Kinga i już :D u mnie to tak wyglądało, tylko dwa pytania: "czemu King?" i "czy te długie opisy Kinga panią nie nudzą?" xD
Zapisane

raz, dwa, trzy, Merkury w drugim domu
księżyc, pięć, nic nie może pomóc,
sześć, nieszczęście, Anuszka, siedem, wieczór,
olej, głowa, profesor wszystko przeczuł
---------------------------------------------------
uroczyście przysięgam, że knuję coś niedobrego
Edi

*

Miejsce pobytu:
Trójmiasto




« Odpowiedz #209 : Maja 16, 2014, 10:05:51 »

Jeśli nie będą znać książek, to na pewno o jakieś ogólniki zapytają :) Ja miałam temat o grozie i niesamowitości, jedna kobieta z komisji nie wiedziała o czym mówię i siedziała wytrzeszczając oczy a na koniec zadała jedno pytanie "dlaczego taki temat?" - rozśmieszyła tym i mnie i drugą osobę z komisji :D Druga była obeznana z tematem i po prostu sobie rozmawiałyśmy na temat tych książek, które wzięłam, innych z tematyki grozy, nawet na temat filmów zeszłyśmy, chociaż nie było ich w moim temacie, pamiętam, że pytała czy już "Mgłę" oglądałam (jakoś krótko przed tym weszła do kin). Także to nie było typowo pytanie - odpowiedź, tylko zwykła miła rozmowa :D
Zapisane
chiyeko

*

Miejsce pobytu:
Olkusz

sponsor forum
SPONSOR
FORUM



« Odpowiedz #210 : Maja 16, 2014, 16:07:18 »

Jeśli nikt nie pisał za nas pracy, tylko sami ogarnęliśmy temat i znamy książki, to bez obaw odpowie się na wszystkie zadane pytania :) ja w liceum byłam cienka z takich rzeczy, nie potrafiłam interpretować wierszy, a nawet jak komisja zadała mi takie pytanie z "podtekstem" to i tak odpowiedziałam bez problemu. Jak się czegoś nie wie, to komisja zazwyczaj naprowadzi, a potem nie ma problemu z mówieniem :)
Trzymam kciuki :)
Zapisane

"Niezmienny scenariusz naszych czasów:
apokalipsa zagraża... lecz nie następuje. I zagraża nadal."
ciach_eemuu_ciach

*

Miejsce pobytu:
Łaziska Średnie

sponsor forum
SPONSOR
FORUM



Where is Jessica Hyde?

« Odpowiedz #211 : Maja 16, 2014, 17:29:26 »

Wspomnienia maturalne: cała ta prezentacja to pic na wodę i jedna wielka ściema. Strasznie niepotrzebny "egzamin". Prawdziwą sztuką byłoby tego nie zdać :)
Zapisane
Master

*

sponsor forum
SPONSOR
FORUM



« Odpowiedz #212 : Maja 16, 2014, 18:20:16 »

No dokładnie... Robić prezentacje z tego, z czego się chce i jeszcze się martwić o to, czy się zda :D
Byłem pierwszym rocznikiem "nowej" matury i prawdę powiedziawszy - patrząc na własne doświadczenia - śmieszy mnie "spininka" jaka jest robiona na forach internetowych. Swego czasu pisałem na pewnym forum historycznym, na który co jakiś czas pojawiał się temat maturzysty, który zamartwiał się ile procent potrzeba, aby dostać się na taką czy inną uczelnie, i kolejna spinka: co mam czytać, aby dobrze napisać maturę.

Nie no, sorry... trzeba się postarać aby nie zdać matury wogóle. Ja sam bez problemu zdałem język polski, nie ruszając w ciągu trzech lat liceum ani jednej lektury. Dobra ściema wystarczy. Podobnie jest z zapisami na uczelnie: jest niż demograficzny i biorą jak leci, bo student to kasa dla uczelni. Ot, i tyle.

Poza tym kilka/kilkanaście dni temu czytałem artykuł na jakimś onetopodobnym portalu, gdzie jakiś profesor czy rektor żalił się nad poziomem matury :D Btw... w innym, podobnym artykule jakiś polonista pisał, że powinno się całkowicie zmienić kanon lektur (i w związku z tym charakter matury z polskiego). Twierdził, że prawie nie zmieniające się od dziesiątków lat lektury podejmuje nieaktualne problemy, nudne dylematy nie mające oparcia we współczesności (typu walka powstańcza), a wszystko to polane mdłym sosem o nazwie "matyrologia". Co Wy na to?
« Ostatnia zmiana: Maja 16, 2014, 18:21:58 wysłane przez Master » Zapisane
Zawiany

*

Miejsce pobytu:
Poznań




« Odpowiedz #213 : Maja 16, 2014, 19:30:41 »

Nie wszystkie tematy poruszają taką tematykę, choć jest ich (powstania, martyrologia inne pokrewne) sporo i nie zaprzeczam. Popieram natomiast w pełni zdanie, że jeśli samemu pracuje się nad prezentacją do obecnej formy matury ustnej z języka polskiego, to trzeba być postacią nie lada wybitną aby ją "uwalić". Zapoznając się z treścią omawianych tekstów i pracami osób znających się na rzeczy, opisujących przygotowywane zagadnienie, jest się wystarczająco przygotowanym do przyzwoitego zdania egzaminu.

Inną kwestią jest to, że obecna forma matury ustnej ma ulec radykalnej zmianie; mowa była o powrocie do tak zwanej starej formy (wchodzi delikwent do sali, losuje temat i ma chwilę na przygotowanie się do rozmowy). Myślę, że takie coś przymusi maturzystów do znajomości treści i opracowań większej ilości tytułów, ale wyeliminuje też bądź co bądź istotny element: zainteresowania, pomysłowość maturzystów (obecnie są tematy, w których mogą oni dobierać tytuły z poza "kanonu lektur" patrz King itp.), a jest to moim zdaniem równie istotne. To tak z grubsza rzecz ujmując z mojej perspektywy ;)
Zapisane
Eld51

*



« Odpowiedz #214 : Marca 16, 2015, 15:53:34 »

Witam.

Zacznę od tego, na pracę maturalną z polskiego wybrałem temat "Magia, alchemia i ich wpływ na głównego bohatera". Potraktowałem go jako powrót do fantastyki, od której miałem przerwę. Z ta fantastyką niestety różnie wyszło ;).
W każdym razie wybrałem następujące lektury:
-Wiedźmin
-Podróż ludzi księgi
-Tristan i Izolda
-Dziady Cz. II
-materiały wspierające: o magii i alchemii w średniowieczu
I:
-Faust, Mistrz i Małgorzata, Cmętarz Zwieżąt.

Wiem teraz, że pierwsze 4 lektury wraz z materiałami pom. zamieszczę w pracy na pewno. Pozostaje teraz pytanie co do tych 3. Od początku chciałem podjąć w pracy temat Cmętarzu Zwieżąt. I pytanie do Was.

Czy Wy też byście mogli się nią posłużyć? Jak Wy to widzicie? Samo zjawisko cmętarza jest dla mnie nie tyle religijne, co właśnie magiczne. Chciałbym pokazać i porównać z "Podróż ludzi księgi" jaki wpływ na życie ma wiara w coś magicznego.
W "Podróż ludzi księgi" ma to charakter bardziej pozytywny. Bohaterowie tam, przy okazji magicznego celu, poznają się, odmieniają swoje życie. Życie nabiera sensu.
W Cmętarz Zwieżąt Louis chyba też poszukiwał takiej większej wiary w coś niemożliwego. Przy pomocy cmętarza chciał wiele naprawić, zmienić. Niestety nie kończy się to dobrze.

Ciekawi mnie więc Wasze zdanie. Jak Wy byście odnieśli się tym tematem do książki. I jak interpretujecie tą książkę? ;) Może jakieś porady odnośnie pracy maturalnej.

Czekam na odpowiedzi. Z góry dzięki. Pozdrawiam ;).
Zapisane
Cheetoss

*

Miejsce pobytu:
Piekary Śląskie



« Odpowiedz #215 : Czerwca 20, 2017, 10:43:12 »

Witam.
Jestem studentem II roku Kulturoznawstwa reklamy i PR'u. Zbliża mi się termin dostarczenia tematu pracy licencjackiej postanowiłem zatem że będę pisać o Kingu. Promotor się ucieszył bo sam zna i ceni Kinga jednak prosił o zastanowienie się co konkretnie chciałbym umieścić w mojej pracy, na jaki temat pisać. I tu pojawia się problem który kieruje do was :) co waszym zdaniem było by najlepiej napisać ?. Myślałem o charakterystyce bohaterów na podstawie wybranych utworów albo wpływ książek na kinematografie. Jest tego masa i dlatego jestem trochę skołowany, nie wiem co wybrać,  nie chcę też rzucać się na głębokie wody, proszę o pomoc  :)
Zapisane
p.a.
Administrator

*

Miejsce pobytu:
Katowice

sponsor forum
SPONSOR
FORUM



« Odpowiedz #216 : Czerwca 25, 2017, 20:00:43 »

Może coś w stylu, że w przeciwieństwie do klasyki gatunku (z wampirami, wilkołakami czy Ctulhu) a także prozy choćby Mastertona, u Kinga największym złym jest często człowiek i jego namiętności?
Zapisane
Strony: 1 ... 9 10 [11]   Do góry
Drukuj
Skocz do:  

Black Rain by Crip Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines XHTML | CSS