Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Chronologia powieści Deana Koontza -> utwory wydane w Polsce; cz. 1 (1973-1999)  (Przeczytany 22556 razy)
Ciacho

*

Miejsce pobytu:
Bytom

sponsor forum
SPONSOR
FORUM



WWW
« Odpowiedz #20 : Lutego 03, 2011, 15:22:17 »

Ja przyznam szczerze, że na tym etapie nie czuję potrzeby wtajemniczania się w niewydane w Polsce książki,bo przede mną sporo nieprzeczytanych i dostępnych na rynku,a po angielsku,nawet jeśli bym dostał w pdf-ie, nie dałbym rady przez to przebrnąć. ;) Ale nie zawadza zrobić takiego tematu, zawsze to może przynajmniej jako ciekawostka posłużyć. :)
Zapisane

"W głębi duszy zdajemy sobie sprawę z własnej głupoty, a poświęcamy zbyt wiele czasu albo na ukrywanie tego, albo na udowadnianie, głównie sobie, że tak nie jest"-Jonathan Carroll

http://swiat-bibliofila.blogspot.com
www.facebook.com/swiat.bibliofila
J.Xavier.B
Moderator

*

Miejsce pobytu:
Białystok




WWW
« Odpowiedz #21 : Lutego 11, 2011, 20:26:14 »


Tymczasem znalazłem chwilę, aby co nieco posprzątać w komnacie Koontza ;). Pedant ze mnie :D.

W chronologii dodałem już odsyłacze-linki do ostatnio założonych wątków autorstwa Kujota i marczewka  :rad2:.

Przy okazji gorąca prośba, aby przy zakładaniu nowych wątków powieściowych, tytułować je drukowanymi literami - co zapoczątkował właśnie Kujot i jak się okazało, dosyć przejrzyście odróżnia nam to książkowe tematy od innych ogólnych dyskusji w pokoju Koontza, które to są oznaczone małą czcionką  :faja:.
Zapisane
marczewek

*

Miejsce pobytu:
była stolica byłego województwa




mój nik wzion sie od mojego imienia

« Odpowiedz #22 : Lutego 12, 2011, 13:46:15 »

nom, rzeczywiście lepiej to wygląda  :D
jeszcze kilka wątków i będzie całość :)
Zapisane

- Klasyka to książki, które ludzie cenią i których nie czytają.
Mark Twain
amerrozzo

*

Miejsce pobytu:
Sosnowiec




« Odpowiedz #23 : Lutego 20, 2011, 13:13:28 »

A można wiedzieć, ile książek Koontza nie zostało wydanych w Polsce? Nie pytam o najświeższe tytuły, bo wiem, że zawsze jest poślizg z tłumaczeniem i polską edycją. To zrozumiałe. Zastanawiam się tylko, czy wszystko co Koontz napisał w XX wieku zostało w Polsce wydane. Najbardziej interesują mnie powieści, potem opowiadania. Dalej cała reszta - wspomnienia, listy itd. (o ile coś takiego w ogóle Koontz wydawał).
Zapisane
J.Xavier.B
Moderator

*

Miejsce pobytu:
Białystok




WWW
« Odpowiedz #24 : Lutego 20, 2011, 14:46:28 »

Niewydanych w Polsce utworów Koontza z XX wieku jest bardzo wiele, ale to głównie pierwsza połowa lat 70-tych, przypadająca na okres, w którym to Dean pisywał w zasadzie w nurcie sci-fi i czego raczej w polskim przekładzie nie przeczytamy, bo sam pisarz stanowczo odcina się od wznawiania książek z tamtego najwcześniejszego okresu swojej twórczości :). Natomiast wszystko co napisał w gatunku thriller / mystery począwszy od 1976 roku ukazało się już na polskim rynku, rzecz jasna poza nowościami z lat 2009-10 :).

Dla uspokojenia ciekawości - podaję niewydane u nas tytuły Deana  :faja:.

1968

"Star Quest"

1969

"The Fall of the Dream Machine"
"Fear that Man"

1970

"Anti-Man"
"Beastchild"
"Dark of the Woods"
"The Dark Symphony"
"Hell's Gate"
"Soft Come the Dragons"

1971

"Demon Child"
"Legacy of Terror"

1972

"Chase" - wydana w Polsce ale nie w wydaniu solowym, tylko w zbiorze opowiadań "Trzynastu apostołów" z 1995 roku
"Children of the Storm"
"The Crimson Witch"
"Dance with the Devil"
"A Darkness in my Soul"
"The Dark of Summer"
"The Flesh in the Furnace"
"Starblood"
"Time Thieves"
"Warlock"

1973

"Blood Risk" - cykl Michael Tucker, tom 1.
"Hanging On"
"The Haunted Earth" - wydana w Polsce pod tytułem "Zwiadowca piekieł", jako tzw. "klubówka" z 1986 roku, w serii "Świat Fantasy", w rzekomym nakładzie 100 egzemplarzy ;).
"A Werewolf Among Us"

1974

"After the Last Race"
"Strike Deep"
"Surrounded" - cykl Michael Tucker, tom 2.

1975

"Dragonfly"
"Invasion" - pierwotna wersja powieści "Zimowy księżyc", poprawionej przez autora i wydanej ponownie w 1994 roku.
"The Long Sleep"
"Nightmare Journey"
"The Wall of Masks" - cykl Michael Tucker, tom 3.

1976

"Prison of Ice" - pierwotna wersja powieści "W okowach lodu", poprawionej przez autora i wydanej ponownie w 1995 roku.

1988

"Oddkins"

1996

"Santa's Twin"

2004

"Robot Santa: The Further Adventures of Santa's Twin"

2007

"The Darkest Evening of the Year" - najbliższa zapowiedź wydawnicza w Polsce, pod tytułem "Mroczne popołudnie"

2009

"Relentless" - zapowiedź wydawnicza jako "Recenzja"
"Frankenstein 3: Dead and Alive""
"Breathless" - zapowiedź wydawnicza jako "Bez tchu"

2010

"Frankenstein 4: Lost Souls"
"Darkness Under the Sun" - nowela występuje tylko w formacie e-book i jest nawiązaniem do powieści wymienionej bezpośrednio poniżej :)
"What the Night Knows" - zapowiedź wydawnicza jako "Co przyniesie noc"

2011

"Frankenstein 5: The Dead Town"


*****

W planach Koontza jeszcze dwa tomy Odda Thomasa, kolejna część Frankensteina, oraz długo oczekiwana przez fanów, zamykająca część cyklu o Moonlight Bay - "Right the Storm" :).

Poza tym Dean napisał jeszcze wraz żoną dwie powieści erotyczne [dawno temu :D], oraz zbiorki poezji dla dzieci, a także kilka książek sygnowanych przez Trixie Koontz - jego golden retrieverkę i do tego jeszcze dodał swoje wspomnienia upamiętniające kochanego psa, który zmarł w 2007 roku  ;(.

Także jak widać lista jest bardzo obszerna i ewentualnie z czasem mogę przerobić ją na oddzielny wątek [tak jak to sugerował niedawno Kujot], dodawszy zwiastuny i okładki do tego  :rad2:.

Tymczasem przyjemnego nurzania się w starych tytułach Deana :D.

« Ostatnia zmiana: Lutego 20, 2011, 15:13:58 wysłane przez J.Xavier.B » Zapisane
Magnis

*




« Odpowiedz #25 : Lutego 20, 2011, 18:38:09 »

Szkoda, że tyle powieści nie zostało wydanych u nas bo bardzo chciałbym zobaczyć i poczytać o czym w nich pisał :).Ciekawe czy kiedyś się pojawią, a może jednak Albatros przekona Koontza do ich publikacji u nas - by było super :) :].
Zapisane

Mistrzem grozy w Polsce jest Stefan Grabiński.
Wielcy Przedwieczni : Dagon, Cthulhu i Wielki Staruch.
kujot666

*

Miejsce pobytu:
Działdowo

sponsor forum
SPONSOR
FORUM



« Odpowiedz #26 : Lutego 20, 2011, 22:40:38 »

Ale tego było! :o Kurczę, co za niepowetowana strata, że te utwory nie ujrzą światła dziennego w Polsce. ;( W sumie mógłby ten spis zostać w tym wątku Xavier, ewentualnie przenieść go tylko do pierwszego postu. Albo zrobić osobny wątek żeby było czytelniej, skoro możesz to jeszcze rozbudować Jarku o więcej danych, to chyba będzie najlepsze rozwiązanie. :haha:
Zapisane

Graham, Dean & Stephen rules!!! ;-) Preston & Child kicks like a mule!:-D
amerrozzo

*

Miejsce pobytu:
Sosnowiec




« Odpowiedz #27 : Lutego 21, 2011, 17:57:55 »

Dziękuję, Xavier, za reakcję!

Rzeczywiście masa tego. Sądziłem, że nie wydane zostały jedynie opowiadania czy nowele, a tu już parę powieści dostrzegłem. Dobrze by było, tak jak sugerowano nade mną, opublikować spis tego wszystkiego co Koontz napisał, ale w Polsce tego nie wydano. Czy osobny wątek czy w tym temacie - najważniejsza jest czytelność  :)

Na pewno zrobisz tak, że będzie dobrze. Proponowałbym tylko podział na powieści, potem opowiadania, na końcu wspomnienia i całą resztę.

Spojrzałem na tę listę jeszcze raz i faktycznie w Polsce nie ukazały się głównie utwory najwcześniejsze. Od 1976 w zasadzie wszystko, co istotne wydane. Po drodze chyba 3 minipowieści dla młodszych czytelników, raz powieść, która została przerobiona i u nas wydana, a potem już najnowsze propozycje, które prędzej czy później trafią do Polski. Jednak nie jest tak źle.
« Ostatnia zmiana: Lutego 21, 2011, 18:03:31 wysłane przez amerrozzo » Zapisane
J.Xavier.B
Moderator

*

Miejsce pobytu:
Białystok




WWW
« Odpowiedz #28 : Lutego 26, 2011, 23:41:35 »


W kwestii tego spisu to pokuszę się rzeczywiście na osobny wątek, bo jest co nieco do zawarcia w nim po dokładniejszym przyjrzeniu się całej liście - podział na gatunki, a do tego okładki i zwiastuny [liczę na Waszą pomoc w tłumaczeniu ich :D], ewentualnie jakieś ciekawostki :).
Zapisane
Ciacho

*

Miejsce pobytu:
Bytom

sponsor forum
SPONSOR
FORUM



WWW
« Odpowiedz #29 : Marca 01, 2011, 23:36:25 »

Ja się tak ostatnio przypatrzyłem jak działasz w tym pokoju Xavier i zadałem sobie pytanie, czy Ty sam nie myślałem może o założeniu jakiegoś bloga albo Twoim przypadku,zakładałbym już z grubszej rury, po prostu strony oficjalnej? :) 
Zapisane

"W głębi duszy zdajemy sobie sprawę z własnej głupoty, a poświęcamy zbyt wiele czasu albo na ukrywanie tego, albo na udowadnianie, głównie sobie, że tak nie jest"-Jonathan Carroll

http://swiat-bibliofila.blogspot.com
www.facebook.com/swiat.bibliofila
J.Xavier.B
Moderator

*

Miejsce pobytu:
Białystok




WWW
« Odpowiedz #30 : Marca 05, 2011, 10:19:11 »

Wiesz Ciacho, dla mnie osobiście taką bardziej rozbudowaną wersją serwisu o Koontzu jest właśnie to forum :). Tutaj oprócz aktualności, mamy także ciekawostki, a jednocześnie w tym samym dziale prowadzimy dyskusję o każdej książce Koontza i tematach pokrewnych  :faja:. Pokój w forum nie musi być więc koniecznie aktualizowany przez moderatora tudzież opiekuna działu, wszak każdy użytkownik może zakładać nowe wątki czy kontynuować rozpoczęte już rozmowy, i to w tym jest właśnie fajne, ta aktualizacja na bieżąco w różnych, wybranych przez forumowiczów tematach  Diabeł 9. Serwisem zaś - co wynika z mojej wieloletniej obserwacji stron internetowych poświęconych kilku pisarzom - stale trzeba się opiekować, częstokroć w pojedynkę, a do tego mieć język html w jednym paluszku, czym ja niestety nie dysponuję :D. Ponadto po jakimś czasie, załóżmy że będzie to kilka ładnych miesięcy twórczej pracy włożonej w budowanie takowej stronki [bibliografia pisarza, bibliografia polska i oryginalna, okładki, recenzje, fan-arty, adaptacje filmowe, różne nawiązania i powiązania z twórczością owego literata, etc. :)] pojawia się kłopot ze znajdywaniem nowych ciekawostek o pisarzu i w zasadzie konkretne aktualizacje pojawiają się wówczas dopiero wraz z premierą nowej powieści czy wznowienia, tj. co kilka miesięcy :(. Wiem, inaczej jest w serwisie Kinga, a co najważniejsze w tym wszystkim, ów autor jest znacznie popularniejszy od Koontza, więc automatycznie więcej opiekunów strony, oraz chętnych i zapału do współpracy przy takim serwisie [czego ja rzecz jasna przy Deanie sobie nie odmawiam  :rad2:]. W kwestii stron o Koontzu, to już miałem przyjemność cieszyć oczy takowymi - najlepszą z nich był Towarzysz Nocy prowadzony przed laty przez Amrona [późniejszego założyciela i naczelnego CN], dzięki któremu trafiłem na to forum w 2004 roku [pozdrowienia Przemek przy okazji, jeśli trafisz kiedyś na ten post ;)]. Stronka ta była bardzo klimatyczna, utrzymana w ciemnej tonacji i zawierająca jak na tamten okres bardzo dużo informacji i ciekawostek - i którą bardzo chętnie odwiedzałem :). Później stery władcze przejęła Crusia, a ja byłem współpracującym, dorzucałem newsy, fan-arty, recki, ankiety etc., ale z czasem wszystko się rozwiało i serwis przestał istnieć [rozumiem Crusię, która fanką Koontza przecież nie jest i zajęła się wszak znacznie obszerniejszym i skierowanym na szeroką skalę odbiorców CN :)].

Dwa kolejne serwisy, które miałem okazję odwiedzać, to Magic Train, prowadzony przed jakimiś dwoma laty przez Brzydkiego Tuco, oraz stronka Pawła-Dee2061; pierwsza z tego co widzę nieaktualizowana już od sporego kawałka czasu, a drugiej w ogóle w sieci nie mogę namierzyć  ;(.

Także patrząc na to wszystko z boku, z perspektywy obserwatora, widać iż zapał w serwisy o Koontzu jest czasowy i prędzej czy później chęć ich kontynuacji obumiera  ;(. Wynikać to może po prostu z innych, ważniejszych priorytetów jakie człowiek ma w życiu i ograniczonego wolnego czasu, jaki mógłby wygospodarować na prowadzenia rzeczonej stronki autorskiej  ;).

Serwis jawi się mi się jako fajna rzecz jak się jest singlem i do tego studentem :D, a jak wkracza się w życie rodzinne i wychowawcze, to na wszelkie nasze hobbystyczne zachcianki po prostu doba jest za krótka  ;).

Nawet na tak rozpopularyzowanej oficjalnej stronie o Deaverze, którą prowadzi Rinho czasem wiatr hula jak nie w jedną to w drugą stronę, bo zauważyłem, że bywają tam nawet kilku miesięczne okresy przestoju... forum zaś może żyć niezależnie od serwisu i być ciągle aktualne o nowe wątki i wypowiedzi  :faja:.

W każdym razie od niedawna kiełkuje mi w głowie inny, rozbudowany pomysł związany z twórczością Koontza, taki jakiego dotychczas jeszcze nie było i który nie wymaga biegłej znajomości html'u !!  Diabeł 9. Ale o tym więcej w przyszłości, jak już mój projekt nabierze więcej konkretów  :faja:.
« Ostatnia zmiana: Marca 05, 2011, 11:04:56 wysłane przez J.Xavier.B » Zapisane
Ciacho

*

Miejsce pobytu:
Bytom

sponsor forum
SPONSOR
FORUM



WWW
« Odpowiedz #31 : Marca 05, 2011, 10:59:37 »

Żeś się rozpisał,pewnie dlatego nie odpowiedziałeś mi wcześniej. :P Rozumiem. Ale myślę,że nawet jakbyś biegle się posługiwał html-em to  nie było by aż takiego problemu. Na początku było by więcej pracy,bo tak jak pisałeś te wszystkie książki,okładki,filmy itp, to trochę czasu urywa,ale potem utrzymywanie tego to przecież nic takiego,wszak sam napisałeś,że nie ma tylu newsów jak u Kinga,a jakby to wyglądało tak jak u Rinho to chyba dobrze? Fakt info od czasu do czasu,ale strona jest i zawsze informacje z pierwszej ręki. :) Ja specjalnie odniosłem się do Ciebie,bo jesteś wielkim fanem a ja tak patrząc na inne serwisy,choćby od niedawno działająca strona Linta o McCarthym, jak zbliża się premiera,są konkursy, z czasem jakiś patronat, to pomyślałem,że to by pasowało jak ulał do Ciebie. ;) Ale może masz tam jakiegoś innego konkretnego asa w rękawie i zaskoczysz nas niedługo. :)
Zapisane

"W głębi duszy zdajemy sobie sprawę z własnej głupoty, a poświęcamy zbyt wiele czasu albo na ukrywanie tego, albo na udowadnianie, głównie sobie, że tak nie jest"-Jonathan Carroll

http://swiat-bibliofila.blogspot.com
www.facebook.com/swiat.bibliofila
J.Xavier.B
Moderator

*

Miejsce pobytu:
Białystok




WWW
« Odpowiedz #32 : Października 10, 2011, 23:18:17 »


W spisie chronologicznym w poście bazowym tematu uzupełniłem informacje na temat wznowień: OSZUKAĆ STRACH (wersja kieszonkowa), ZŁE MIEJSCE, SMOCZE ŁZY oraz nowości MROCZNE POPOŁUDNIE, czyli wszystkich utworów Koontza wydanych przez "Albatros" od początku bieżącego roku aż po październik  :rad2:.
Zapisane
Abe

*

Miejsce pobytu:
Kamienna Góra




WWW
« Odpowiedz #33 : Stycznia 30, 2012, 14:10:02 »

A czy dało by się przy każdej powieści(wydaniu tej samej powieści również) dodać informację o tłumaczeniu ?? Jak wiadomo, Albatros wznawiając niektóre z powieści DK opiera się na nowych przekładach...
Pozdrawiam  ;)
Zapisane

J.Xavier.B
Moderator

*

Miejsce pobytu:
Białystok




WWW
« Odpowiedz #34 : Stycznia 30, 2012, 23:43:18 »


Dałoby się a i owszem, tylko nie na wczoraj  :haha:. Może pod koniec tygodnia wyciągnę wszystkie tomy z regału i dodam to i owo tam i ówdzie :D. Albo na Lubimy czytać znajdę, jak mnie lenistwo ogarnie  ;).
Zapisane
marczewek

*

Miejsce pobytu:
była stolica byłego województwa




mój nik wzion sie od mojego imienia

« Odpowiedz #35 : Marca 15, 2012, 19:23:58 »

Chyba nie ma lepszego wątku  :haha:, robię mały Koontzowy maratonik. W podpisie książki mam wypisane. Może ktoś zaproponować kolejność? Pierwsza już ruszona więc nie bierzcie pod uwagę. Opiekunowie póki co mnie rozwalają, a raczej ten cud(owny)aczny psiak. Okładka z prósa jest koszmarna.
« Ostatnia zmiana: Marca 15, 2012, 19:47:40 wysłane przez marczewek » Zapisane

- Klasyka to książki, które ludzie cenią i których nie czytają.
Mark Twain
J.Xavier.B
Moderator

*

Miejsce pobytu:
Białystok




WWW
« Odpowiedz #36 : Marca 15, 2012, 20:17:16 »


To zależy, czego oczekujesz od konkretnej kolejności ;). W moim uznaniu "Opiekunowie" to pierwsza liga - klasyka Koontza i widowiskowa wizytówka jego prozy lat 80-tych  :roll:. "Intensywność" sprzed niemalże już 20 lat to rzecz iście wyjątkowa w twórczości Deana; dla mnie osobiście miazga z najlepszym czarnym charakterem  Diabeł 9. "Twarz" - jak sam ją kiedyś nazwałem, jest "średniej urody" :D. Pół thriller, pół baśń - nastrój niepokoju jednak jest :). "Recenzję" mam na razie na półmetku i póki co, wstrzymuję się od głosu ;).

Osobiście wymieszałbym kolejność, raz starsza pozycja, raz nowsza - wówczas będziesz miał zróżnicowanie pod względem stylu pisarza, który na przestrzeni lat uległ swego rodzaju transformacji [zarówno styl jak i sam pisarz :D :D :D] :faja:.
Zapisane
marczewek

*

Miejsce pobytu:
była stolica byłego województwa




mój nik wzion sie od mojego imienia

« Odpowiedz #37 : Marca 15, 2012, 20:26:20 »

No to może taka kolejność być, ewentualnie Recenzję przesunę wyżej  :haha:. Żeby na gorąco cały tłum zrecenzował.
Zapisane

- Klasyka to książki, które ludzie cenią i których nie czytają.
Mark Twain
marczewek

*

Miejsce pobytu:
była stolica byłego województwa




mój nik wzion sie od mojego imienia

« Odpowiedz #38 : Sierpnia 21, 2012, 18:04:25 »

1979 - "Klucz do północy" [The Key to Midnight]
  • Amber 1995, oprawa twarda z obwolutą - dwa rodzaje obwolut


przekład Jan Kabat można dodać  :D
Zapisane

- Klasyka to książki, które ludzie cenią i których nie czytają.
Mark Twain
J.Xavier.B
Moderator

*

Miejsce pobytu:
Białystok




WWW
« Odpowiedz #39 : Sierpnia 21, 2012, 18:12:26 »


Można można, a i owszem :D.

Mówiąc szczerze trochę na raty, a trochę z doskoku uzupełniam tę listę  :faja: - każda cholerna doba jest za krótka :haha:. Ale przyjdzie taki dzień, że wszystkie przekłady będą ujęte w niniejszej chronologii, cierpliwości  Diabeł 9. Jest szansa, że w najbliższy weekend co nieco uaktualnię  :rad2:.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do: