Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Trylogia Joe Kurtza  (Przeczytany 1444 razy)
eddvard

*
SSDD

« : Sierpień 10, 2015, 19:23:40 »Dan Simmons "Hardcase" (2001)

Kiedyś Joe Kurtz chciał się zemścić - i zemsta kosztowała go 11 lat w więzieniu Attica. Obecnie Kurtz potrzebuje pracy, ale to może go kosztować nawet o wiele więcej. Po wyjściu z więzienia, nieprzygotowany do życia na wolności, Kurtz związuje się z Byronem Farino, donem rodziny mafijnej, którego syna Kurtz ochraniał podczas odsiadki. Farino potrzebuje pomocy Kurtza w odnalezieniu zaginionego księgowego mafii - człowieka, który ma zbyt dużą wiedzę o interesach rodziny, żeby pozwolić pozostać mu na wolności.

Jednak ktoś nie chce, żeby księgowy został odnaleziony - z powodu wrogów wewnątrz organizacji, którzy chcą przejąć władzę i strefy wpływów, Farino potrzebuje outsidera w stylu Kurtza, żeby wypłoszyć tego, który stoi za zniknięciem księgowego. W miarę jak historia staje się coraz bardziej zawiła, a liczba ofiar rośnie, Kurtz już nie wie komu może zaufać. Każdy wydaje się mieć jakiś własny cel, od zmysłowej i niebezpiecznej córki mafioza po płatnego mordercę imieniem Duńczyk, albinoskiego zabójcę świetnie obchodzącego się z nożem, i karła, który uzbrojony po zęby chce dokonać własnej zemsty. Kurtz zawsze był świetnym śledczym. Teraz przekona się, że czasami, aby odkryć prawdę, trzeba się za nią mocno uganiać.

KSIĄŻKA NIEOPUBLIKOWANA W POLSCE
Zapisane
eddvard

*
SSDD

« Odpowiedz #1 : Sierpień 10, 2015, 20:13:15 »Dan Simmons "Hard Freeze" (2002)

Joe Kurtz, były śledczy i skazaniec, jest na zwolnieniu warunkowym. Jednak lata spędzone w więzieniu Attica za zgładzenie zabójców jego pięknej partnerki, nie uczyniły jego życia bezpieczniejszym. Z powrotem na ulicy, z powodu niedokończonego interesu ma na karku lokalnego dona mafii.
I jakby tego było mało, Kurtz zostaje wynajęty przez śmiertelnie chorego Johna Frearsa, którgo córka zginęła z ręki mordercy dzieci. Frears chce tylko jednej rzeczy zanim umrze: żeby Kurtz odnalazł tego diabła, którego nie dopadła sprawiedliwość. Jednak szukając mordercy - mistrza w zmienianiu tożsamości - Kurtz ma swój własny niedokończony interes.
Unikając dopadnięcia przez mafię i szukając zabójcy, Kurtz zanurza się w lodowatych wodach zemsty - jako ofiara i mściciel. To bedzie mroźna zima w Buffalo dla Joe Kurtza - wystarczająco zimna zimna by zmrozić krew.

KSIĄŻKA NIEOPUBLIKOWANA W POLSCE
Zapisane
eddvard

*
SSDD

« Odpowiedz #2 : Sierpień 10, 2015, 20:40:38 »Dan Simmons "Hard as Nails" (2003)

Przetrwanie byłego prywatnego detektywa Joe Kurtza wisi na włosku, gdy zastaje cięzko ranny w zasadzce, wraz ze swoją kuratorką Peg O'Toole. Z powodu swoich zawodów żadne z nich nie mogło narzekać na brak wrogów, więc ustalenie sprawców zasadzki nie będzie łatwe. Jednak Kurtz wie kto znajduje się na szczycie jego listy: Angelina Farino Ferrara, zabójcza pięknośc stojąca na czele rodziny Farino, i jej mafijny rywal, Toma Gonzaga.
Jednak dziwny jest fakt, że każde z nich raczej by Joe Kurtza wynajęło, niż do niego strzelało. Ktoś jest przyczyną problemów pod szarym niebem północnego Nowego Yorku, a to zwraca uwagę zarówno mafii, jak i glin. Kurtz, wraz cała resztą, jest w samym środku tego imadła i nikt nie wie kto je coraz bardziej dokręca.

KSIĄŻKA NIEOPUBLIKOWANA W POLSCE
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do: